зачервено гърло по време на бременост

  • 37 154
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 39
Здравейте на всички МАМИ, споделете коя как се е преборила със зачервено гърло - някакви бабини рецепти. Ходих на лекар но ми изписа Еспиритокс - на който пиши че нямало достатъчно изследвания дали оказва влияние върху бремеността, също така тандум верде и витамин С. И се чудя дали да ги взимам тези лекарства. Някой ако знае друг метод за зачервено гърло ???????????? Sad

# 1
  • Мнения: 4 555
Тантум верде  Peace
Мен това ме спаси. По-добре го пробвай, преди да ти се е възпалило гърлото толкова, че да се наложи да пиеш антибиотик.
Преди това пробвах всякакви други методи, понеже нали бях бременна и не трябваше да пия лекарства, което доведе до триседмична непрекъсната кашлица, от която не можех да спя.

# 2
  • Мнения: 55
На мен за гърло много ми помагат хомеопатичните Ангинхийл и гаргара с лайка и  сода( сваряваш чай от лайка и добавяш малко сода, като се  охлади правиш гаргара колкото по-често, толкова по-добре), отделно много чай с мед и лимон Peace

# 3
  • Мнения: 9 342
Хомеопатично - Грип Хил (Grip Heel) - таблетки, както и сироп Стодал. Също сок  от лимон, разбъркан с мед по веднъж на ден. Успех!

# 4
  • Мнения: 1 668
На мен много ми помага и Инфлуцид - таблетки за смучене Wink

# 5
  • Мнения: 39
благодаря за съветите , ще започно с татум верде и лайката с ъс сода и чая с мен и лимон, дано събота и неделя се оправя, че изобщо неискам да пия лекарсвта. колкото и да ми казват че няма да навредят на бебето, все си имам едно наум...... дано се оправя бързо

# 6
  • София
  • Мнения: 1 677
Аз практикувам едно много ефикасно и съвсем безвредно лечение, което освен че оправя гърлото, предотвратява слизането на инфекцията надолу. Проблемът е, че не всеки може да го прави. Все пак ако искаш опитай. Слага се в една чашка около 50 гр. оцет и се сипва една пълна лъжичка сол, бъркаш, ако цялата сол се разтвори - добавяш още - трябва разтворът да е наситен. След това си правиш гаргара - около 3-4 отпивания (без да гълташ разбира се  Simple Smile). Гаргариш се колкото можеш по-дълго, като хубаво отмяташ главата назад, за да стигне течността до гърлото. Гадничко е, устата ти поизгаря, но лекува и не вреди на бебето. Ако можеш го правиш сутрин и вечер, после само вечер, докато отмине напълно. Откакто ми го казаха, само така си оправям гърлото. Смея да твърдя, че е доста по-ефикасно от всякакви таблетки за смучене. Като изплюваш излизат страшни гадости от гърлото, сваля всякакви налепи и секрети.

# 7
  • Мнения: 39
от тоя оцет и сол дали няма да мисе догади и да повърна, а и както немога да се гаргаря да не глътна пък ????? уф че гадно бе???

# 8
  • Мнения: 539
Тантум верде и Прополки Peace.

# 9
  • в града на вечния купон
  • Мнения: 1 091
мажеш със сода за хляб

# 10
  • Мнения: 9 429
При мен безотказно действаха Прополки.

# 11
  • Мнения: 39
какви са тия прополки??? от къде мога да си ги набавя и как точно да ги приложа??? вкъщи имам прополис  - течен, но съм знам че пчелните продукти са силни алергени, тоест докато си бременна не е хубаво да се прекалява с тях заради бебето. Сега наблягам на лимони и мед и ако почна и прополки да взимам май много ще стан??????????  newsm78

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
Прополки и повече чайове с мед и лимон .  Peace

Прополките са от аптеката,аз взимах по няколко на ден,не помня точно по колко пиех ,но на листовката ще пише.

# 13
  • Мнения: 9 429
какви са тия прополки??? от къде мога да си ги набавя и как точно да ги приложа??? вкъщи имам прополис  - течен, но съм знам че пчелните продукти са силни алергени, тоест докато си бременна не е хубаво да се прекалява с тях заради бебето. Сега наблягам на лимони и мед и ако почна и прополки да взимам май много ще стан??????????  newsm78

Прополките са хапчета.Има ги във всяка аптека.

# 14
  • София
  • Мнения: 521
Случи ми се два пъти през беремността, по съвет на АГ пих Парацетамол, въпреки, че имах само болки в гърлото, както и  Прополки, но като гаргара бих ти препоръчала с лимонов сок, идеята е да се смени рязко пехато в гърлото за да умрат гадините, може също силно наситен воден разтвор на сол, но това е гадничко, а с лимона е приятно, поне за мен  Simple Smile Също чай с мед, приятно топъл

Общи условия

Активация на акаунт