зачервено гърло по време на бременост

  • 37 238
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Имах този проблем в началото на бременността.
Мен ме оправи "бабешки лек"- топло мляко с малко сода.

# 16
  • В две мънички очи...
  • Мнения: 1 272
Въпреки че темата е за зачервено гърло някой бабин лек за течащ нос че с този нов вирус няма оправия Sad

# 17
  • Мнения: 573
Гаргара с цитросепт.Мазане на гърлото с нишъдър. Peace

Въпреки че темата е за зачервено гърло някой бабин лек за течащ нос че с този нов вирус няма оправия Sad


разтваря се малко морска сол и се смърка,много е гадно ,но действа безотказно

Последна редакция: сб, 23 окт 2010, 17:19 от AnMary

# 18
  • Мнения: 39
това със смъркането на вода със сол  съм чувала че оказва влияне на обоянието тоест може да загубиш обоянието си... На мен гърлото почти ми мина ама сега тоя течаш нос ме побърква. Йорданка Христова като беше на гости при Гала каза че бялата част от лимон се слага в носа и сега го направих-отпушва носа но адски щипи и люти...ще го правя пак да видим дали ще има ефект. Някой ако знае още нещо за хрема нека каже, че не се издържа с тия сополи newsm78

# 19
  • София
  • Мнения: 223
оф, с тоя нос няма мърдане, аз съм същата от една седмица. нос, гърло и лека кашлица дори. значи за нос съм пробвала какво ли не, стеримар, витамин ц, сок от лук- много щипе, алое в носа, но най-добре ми действа мед. затопляш го на водна баня, за да се разтопи малко, за да може да се вземе с капкомер. и капеш в носа, много е неприятно, но втечнява секрета и така по-лесно се издухва. един приятел със синузит ми го каза това и смея да твърдя, че по-ефикасно лекарства няма. на него гной му е текла после една седмица, но са се изчистили синусите. на мен например ми помогна да не съм болна на сватбата си, придставете си какво мъчение - гримирана, със зачервен обелен нос и носна кърпичка...ужас. така че, пробвай спасителния мед. иначе ако мога да помогна и на тези с болно гърло - на мен компресите с мед ми премахнаха болката още от първия компрес. мажеш гърлото и завързваш с носна кърпа, така преспиваш. ако през деня си вкъщи, правиш пак и пак и пак. цял ден с копреса, но много помага. вече цяла седмица правя всяка вечер. лошото, че още на втория ден почнах и малко да кашлям. пия чай от лук - забележете, лук с обелките, нарязан  на едри парчета, орехи измити и счукани само да се пукнат с черупката, някакви билки, лайка или бъзе или каквото имате под ръка, обелки от ябълка или вътрешността и семките от дюла - сега поне е сезонът. и това е варите и пиете. без мед е гадничко, така че го пия с мед. кашлицата още първият ден става влажна с храчки, които аз успявам да плюя. правя и компрес и на гърдите вечер с меда, като хубаво се втрива. преди, когато съм била много болна на антибиотици преди бременността, съм правила този компрес на гърдите с мед, тогава като се втриваше меда, излизаше едно бяло като пяна, чувала съм, че това е от възпалението. сега такова нямам, което ме успокоява. пробвайте, поне е безвредно. а относно алергена - аз не мисля, че може да се навреди на бебото с мед, особено ако е истински.  НЕ е ли по добре мед, от хапчета! Поне за мен рискът е оправдан. правих компрес и с ракия и черен пипер, ама щях да умра, така че не ви го препоръчвам. Последното от което съм много доволна е един мехлем на хималая в бурканче - безвреден е, само билки съдържа, разгрява, мажете носа, челото, зад ушите лимфните възли, врата, гърлото, гърдите. е, на милото ми му става лошо, като го подуши, ама съм го предупредила, че ще се жервтва в името на детето си. хахахха

# 20
  • Мнения: 1 569
Топъл чай колкото можеш да поемеш  Laughing и Прополки.  Peace

# 21
  • Мнения: 7 114
Гаргарене със Сандрин. Много добър е и за устната хигиена.  Peace

# 22
  • Мнения: 2 558
Аз когато бях бременна и ме заболя адски гърлото се оправих с компрес от извара, колкото и да не ми се вярваше - слагаш извара върху кърпа с найлонче и го връзваш на гърлото, спиш с него, загравя хубаво и на сутринта си ок  Peace
Другото, което правех е инхалации с лайка  Peace

Общи условия

Активация на акаунт