Кухните -34 тема

  • 69 749
  • 741
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Записче  Mr. Green
Защо не пробваш в някой от магазините за уреди втора ръка, предлопагам, че може и да изкупуват. Макар, че той ако си е хубав и работещ нямакак да ти дадат малка цена, пък после да си слагат надценка... Ако има нещо за ремонтиране по него може и да се навият  Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 6 442
Айла, Продавалника  Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 714
  Дълбоко се надявам в тази тема да се похваля и аз с кухня. От Булмарма са ми дали оферта от 650 лв за гранитен плот 2,5 метра и 1,5 метра парчета. Избрала съм възможно най-евтиният вид гранит и обработка, за да може да си го позволя. Засега всичко е ориентировъчно.
   Ужасно ме сърби освен новите фурна и котлони, да си купя и хладилник за вграждане, при условие че имаме голям свободно стоящ. Някой знае ли дали могат да се продат втора ръка  някъде подобни уреди, хладилник, печка?

Искам да те питам обясниха ли ти колко пъти годишно или месечно се пастира? И изобщо как се поддържа гранита?
Имай в предвид, че хладилниците за вграждане са по-малки, а и ще ти се ускъпи кухнята.

# 18
  • Мнения: 3
Аз питах за моя гранит, казаха че си зависи от експлоатацията. За мен оринтировъчно веднъж годишно. Казаха че по дискотеки и барове ги викали на по 4 месеца да пастират наново именно заради ползваето там. Ако искате мога да кача снимка на продукта, с който мазаха моя плот.

# 19
  • Мнения: 6 031
vivaldi, mimes, благодаря!   bouquet

# 20
  • София
  • Мнения: 12 231
  Да знам, че са по-малки, но този пък е огромен и ми разваля визията, но може и с него да си останем. Хубав е на няколко години, с отделни компресори и голяма хладилна част и фризер.... Фурната също е на една година някъде с керамични котлони... Ще питам в някои магазин за втора употреба уреди, мерси за съветите...

# 21
  • Мнения: 6 442
Aila, изчисти си кутията.Не мога да ти пусна ЛС. Praynig

# 22
  • София
  • Мнения: 12 231
  Ок, готово едно съобщение свободно  Simple Smile

# 23
# 24
  • Мнения: 461
Привет на всички!
Аз съм тук за съвет.
Предстои ми ремонт на старата кухня. Ще използвам и момента да махна барплота, за да стане по-широкичко.
Не мога да реша обаче, къде да бъде пустият хладилник.
Измишльотих си два варианта, но не мога да преценя на кой да се спра, а и не искам да допускам въобще, майстор да ме убеждава за "по-подходящият" от неговата гледна точка.
Както ще забележите няма да има пералня, миялна машина и микровълнова, а масата за хранене ще е посредата на помещението.
От двете страни на полусвода има прозорци и там не мога да слагам хладилник и шкафове,
Та, събирам мнения - кой вариант би бил по-удобен и практичен според Вас.
Или пък - за други идеи.
Вариант 1  -  http://media.snimka.bg/7431/021116792.jpg
Вариант 2  -  http://media.snimka.bg/7431/021116790.jpg

Последна редакция: пт, 22 окт 2010, 19:23 от KrIvOnDeLa

# 25
  • Мнения: 3
KrIvOnDeLa, мен и двата варианта ми харесват. Аз съм в процес на измисляне на кухня, така че не съм критерий (а и не се задържам много в кухнята  Grinning), но знам от майка ми, че в кухнята е хубаво да имаш повечко шкафчета и чекмеджета, и другото нещо е, че до мивката трябва да има колкото е възможно по-широк плот. Мисля, че каквото и да решиш, ще имаш хубава кухня   bouquet

# 26
  • Мнения: 101
Привет на всички!
Аз съм тук за съвет.
Предстои ми ремонт на старата кухня. Ще използвам и момента да махна барплота, за да стане по-широкичко.
Не мога да реша обаче, къде да бъде пустият хладилник.
Измишльотих си два варианта, но не мога да преценя на кой да се спра, а и не искам да допускам въобще, майстор да ме убеждава за "по-подходящият" от неговата гледна точка.
Както ще забележите няма да има пералня, миялна машина и микровълнова, а масата за хранене ще е посредата на помещението.
От двете страни на полусвода има прозорци и там не мога да слагам хладилник и шкафове,
Та, събирам мнения - кой вариант би бил по-удобен и практичен според Вас.
Или пък - за други идеи.
Вариант 1  -  http://media.snimka.bg/7431/021116792.jpg
Вариант 2  -  http://media.snimka.bg/7431/021116790.jpg

Тази кухня има, в моите очи, поне един съществен проблем. Няма нито един удобен и достатъчно голям работен плот! Разместването на хладилника не донася нищо в тази насока.

# 27
  • Мнения: 461
Така е, но не виждам и място за големи плотове. Hug

# 28
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 760
Здравейте, момичета!
От много време чета темата и се радвам на красивите ви кухни. Всички са прекрасни и ме вдъхновиха за моята, която е факт от едва няколко седмици  Simple Smile Качвам няколко снимки от нея, за да й се порадвате и вие. Искам да ви помоля, ако някоя от вас има фурна Еуролукс, да ми каже как работи таймера - моята е модел FFA 9M5 XS. Опитах вече какво ли не - задавам време, фурната се включва, работи без проблем и е чудесна, но таймерът не я изключва, нито по някакъв начин сигнализира за края на готвенето. Ако никой тук не може да помогне, ще звъня в сервиза. Благодаря ви предварително и ви желая лека вечер и весел уикенд  Hug  bouquet Заповядайте и линк към снимчиците  Simple Smile
http://picasaweb.google.com/102325033936940229774/Kuhnq#

# 29
  • Мнения: 101
Така е, но не виждам и място за големи плотове. Hug
Ако вземем първата снимка, сложим печката най-вдясно, ще съберем два шкафа един до друг. Веднага си удвояваме работния плот. Пък и такова разположение е логично. Вадиш от хладилника неща, миеш каквото трябва веднага до хладилника, мяташ ги малко по-нататък на плота и ги обработваш. Накрая ги засилваш към фурната, която е още малко по-вдясно. Едно добро въртене на процеса по часовниковата стрелка.

Общи условия

Активация на акаунт