2880 лв. накуп за майки студентки - 4

  • 46 574
  • 753
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 722
Тарталетке, получих отговора си точно от теб   bouquet Аз питах по принцип дали пречи стипендията /не тази за майчинство, а другата за успех примерно/ Разбрах, че щом не надвишава дохода е ОК.

# 706
  • Мнения: 1 501
Момичета здравейте. Може да е обсъждано някъде , но има толкова много инфо , че се оплетох , та... въпроса ми е следния - тази помощ от 2880лв взема ли се от майка , която е магистратура редовно обучение и трябва ли да си държавна поръчка? Отделно четох , че наред с тази помощ ако майката е трудово осигурявана по време на бременността получава и 90% от полагащото й се обезщетение за майчинство.

# 707
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Момичета здравейте. Може да е обсъждано някъде , но има толкова много инфо , че се оплетох , та... въпроса ми е следния - тази помощ от 2880лв взема ли се от майка , която е магистратура редовно обучение да и трябва ли да си държавна поръчка? не е задължително Отделно четох , че наред с тази помощ ако майката е трудово осигурявана по време на бременността получава и 90% от полагащото й се обезщетение за майчинство. -ако работи,ще взима обезщетение и като работеща майка

# 708
  • Мнения: 4
Момичета искам да ви попитам дали знаете, ако майката чака близнаци тази помощ от 2880 лв. получава ли се за всяко от децата или е обща и за двете бебета?

# 709
  • Мнения: 1 483
Момичета искам да ви попитам дали знаете, ако майката чака близнаци тази помощ от 2880 лв. получава ли се за всяко от децата или е обща и за двете бебета?

Отпуска се само една помощ. Не зависи от броя на децата. Peace

# 710
  • Мнения: 158
Да само еднократна е,независимо от броя на децата.

# 711
  • Мнения: 160
Добре, а при второ раждане, ако пак си студент, какъв е случая, някой има ли представа?

# 712
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Добре, а при второ раждане, ако пак си студент, какъв е случая, някой има ли представа?

получаваш пак 2880 лв,ако отговаряш на условията

# 713
  • Мнения: 272
Здравейте темата ми се стори много интересна и с право!Имам малко въпроси понеже четох много мнения и малко се по обърках .Тази година се записвам да уча бакалавър в Шуменският университет записването там е юли месец а чакаме бебчо август.
-1- за всеки университет важили ли това ?
-2-тази еднократна помощ има ли връзка с тази която я от пускат 8 месец в размер на 150 лева?
-3- документите къде се дават за отпускане на тези пари ?
Благодаря много на тези които ми помогнат предварително и ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ ИМЕННИЧКИ  bouquet

# 714
  • Мнения: 141
-1- за всеки университет важили ли това ?Да,стига да си редовно обучение
-2-тази еднократна помощ има ли връзка с тази която я от пускат 8 месец в размер на 150 лева?Не
-3- документите къде се дават за отпускане на тези пари ?В социалните за съответния район,в който се водиш по лична карта

# 715
  • Мнения: 272
-1- за всеки университет важили ли това ?Да,стига да си редовно обучение
-2-тази еднократна помощ има ли връзка с тази която я от пускат 8 месец в размер на 150 лева?Не
-3- документите къде се дават за отпускане на тези пари ?В социалните за съответния район,в който се водиш по лична карта


Значи няма проблем да си пусна документите и за двете помощи? Simple Smile

# 716
  • Мнения: 141
Ами аз долкото разбрах от многото инфо тук и не само,че тази студентската помощ няма нищо общо с други такива,нито майчинство,нито други.Дано не те объркам нещо,че и аз всеки ден научавам по нещо ново  Laughing Нека някой се обади ако бъркам.  Wink

А ти всъщност тази за 8ми месец я взимаш като помощ за раждане и няма да получаваш майчинство така ли е?

# 717
  • Мнения: 221
Помощта от 150 лв е за 45 дни преди раждане, за неосигурени майки или майки, които нямат изискващия се трудов стаж.За нея документи се подават преди раждането, като се прилага документ от лекаря и доход.За 2800 лв се подават след раждането.Няма пречка да се получават и двете помощи.Втората е само за майки студентки РЕДОВНО ОБУЧЕНИЕ.

# 718
  • Мнения: 15
подадох си документите миналата седмица, само да ви попитам за колко време превеждат парите, там ми казаха да отида след 2 седмици за някаква заповед, но не и след колко време ще са мина сметката?

# 719
  • Мнения: 221
подадох си документите миналата седмица, само да ви попитам за колко време превеждат парите, там ми казаха да отида след 2 седмици за някаква заповед, но не и след колко време ще са мина сметката?

Месеца, следващ този на подаване на молбата.Ако си подала през април значи в края на м.май ще бъдат преведини.

Общи условия

Активация на акаунт