2880 лв. накуп за майки студентки - 4

  • 46 562
  • 753
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 75
Здравейте мами!
Да ви поздравя за паричките, но най-вече за здравите палавничета Simple Smile
Моля да ми отговорите дали се изплаща помощ, при положение, че това лято ще кандидатствам и очаквам да се запиша първи курс, а ако дай-боже всичко е ок през декември ще ми е термина.
Благодаря Ви Simple Smile

# 736
  • Мнения: 141
Да.Ако всичко мине така по план,няма причина да не ги вземеш.В момента на раждането трябва да си студент редовно,това е основното.

# 737
  • Мнения: 9 491
Здравейте мами!
Да ви поздравя за паричките, но най-вече за здравите палавничета Simple Smile
Моля да ми отговорите дали се изплаща помощ, при положение, че това лято ще кандидатствам и очаквам да се запиша първи курс, а ако дай-боже всичко е ок през декември ще ми е термина.
Благодаря Ви Simple Smile

Да...не виждам какво те притеснява Rolling Eyes

# 738
  • Мнения: 75
Ами притесних се, че семестъра няма да е приключил, не че има такова изискване, но знам ли. Реших че в случая може да изплащат само частично някаква сума.
А и не съм сигурна до кога ще мога да посещавам часове.
Благодаря ви, най-важното е да сме здрави, всичко друго са бели кахъри  Hug

# 739
  • Мнения: 160
Мога да ти препоръчам в такъв случай ( живот и здраве) след като ти изплатят помощта да се прехвърлиш задочно Simple Smile На теб ти трябва само уверение в което да пише, че си редовно. А ти ще си, дори и да не си си взела изпитите ти пак се водиш редовно Simple Smile

Остава само да стискаме палци -  леко бременеене, успех с кандидатстването !

# 740
  • София
  • Мнения: 2 109
Здравейте,
имам един въпрос.
А какво става, ако по една или друга причина, не успееш да завършиш, след като родиш? Примерно през март, като се роди детето си редовен студент, но септември да речем ти се налага да заминеш за чужбина и си прекъсваш образованието?
Мерси

# 741
  • Мнения: 140
здравейте и от мен-да попитам и аз-тази година ще кандидатствам,но термина ми е месец уили,а класиранията са през август-живот и здраве ме приемат и мисля  още при записването да си взема уверение-та въпроса ми-дали това ще е проблем,че когато съм раждала още не съм записана като студентка ,а на следващия месец?Дали ще имам право на цялата сума или само на част от нея?Иако може някоя майка-студентка от ШУ да се свържи с мен на лични да обменим малко информация за университета PraynigПриятен ден на всички от мен и благодаря на тези ,които ми отговорят...   bouquet

# 742
  • Мнения: 9 491
Здравейте,
имам един въпрос.
А какво става, ако по една или друга причина, не успееш да завършиш, след като родиш? ..

Предполагам имаш предвид, дали някой ще те накара да върнеш помощта...не, няма Peace


здравейте и от мен-да попитам и аз-тази година ще кандидатствам,но термина ми е месец уили,а класиранията са през август-живот и здраве ме приемат и мисля  още при записването да си взема уверение-при положение, че не е ясно дали си приета, как ще вземеш уверение?? Rolling Eyes та въпроса ми-дали това ще е проблем,че когато съм раждала още не съм записана като студентка ,а на следващия месец?-не, много от нас са се записали след раждането PeaceДали ще имам право на цялата сума или само на част от нея?-Категорично-на цялата!Иако може някоя майка-студентка от ШУ да се свържи с мен на лични да обменим малко информация за университета PraynigПриятен ден на всички от мен и благодаря на тези ,които ми отговорят...   bouquet

# 743
  • Мнения: 541
Възможно ли е да запиша магистратура и хем да прекъсна, хем да си взема уверение?Малко нагло звучи, но искам да си направим второ преди да си изкарам магистратурата, не да чакам още 2 години, тоест да си платя за семестъра, да се запиша и да прекъсна.Не съм сигурна дали в университета ще го разрешат,но изобщо може ли докато съм прекъснала да взема уверение, че съм редовна студентка?

# 744
  • Мнения: 722
Съмнява ме да проработи този вариант.

# 745
  • София
  • Мнения: 418
Възможно ли е да запиша магистратура и хем да прекъсна, хем да си взема уверение?Малко нагло звучи, но искам да си направим второ преди да си изкарам магистратурата, не да чакам още 2 години, тоест да си платя за семестъра, да се запиша и да прекъсна.Не съм сигурна дали в университета ще го разрешат,но изобщо може ли докато съм прекъснала да взема уверение, че съм редовна студентка?
А неможе ли да запишеш.. взимаш уверение, след това прекъсваш.. като забременееш пак пак записваш и взимаш уверение.. на теория звучи ок.

# 746
  • Пловдив
  • Мнения: 297
Възможно ли е да запиша магистратура и хем да прекъсна, хем да си взема уверение?Малко нагло звучи, но искам да си направим второ преди да си изкарам магистратурата, не да чакам още 2 години, тоест да си платя за семестъра, да се запиша и да прекъсна.Не съм сигурна дали в университета ще го разрешат,но изобщо може ли докато съм прекъснала да взема уверение, че съм редовна студентка?
Т.е. искаш да родиш 2 деца в рамките на 1 магистратура от 2 години,така ли?
А бременна ли си вече с първото или е родено.

Иначе не виждам пречка да платиш и изкараш 1 семестър, съответно да вземеш 1 уверение и после да прекъснеш. От университета ще ти кажат колко време ти се пазят студентските права и докога можеш да ги възстановиш.

# 747
  • Мнения: 541
имам вече едно,мисля за второ,в момента си уча,имам още една година и магистратура.Принципно плануваме догодина пролетта или лятото да родя,ще видим и други обстоятелства как ще се стекат,но си мислех че така и така ще си уча,защо да не взема помощта ако всичко е наред и си имам второ?

# 748
  • Мнения: 722
Аничка, заемайте се с бебеправенето! Като стане, ще мислиш кой е най-добрия вариант за ученето.
 Ето какво направих аз като разбрах за тази помощ:
 Аз бях студентка в СУ, задочно, първа година. Видях темата тук, но си казах, че не е за мен, защото не мога да си позволя да съм редовно в София. Специалността обаче не ми хареса нещо и  реших, че може да се преместя в Благоевград /аз съм от Кюстендил/ и да се запиша редовно. Изтеглих си документите от СУ, кандидатствах в ЮЗУ и ме приеха. Края на септември забременях /след повече от 2 години опити/.
 Сега съм в процес на обмисляне дали след като родя да се преместя задочно или да си карам редовно, може пък да забременея втори път... /по-точно трети, защото имам една неуспешна бременност/

# 749
  • Мнения: 9 491
Кристал, пусни плс. нова тема, че тази мина лимита Hug



Иначе ето нещо ново-ще затягат контрола..имайте предвид:
http://dnes.dir.bg/news/pomoshti-miki-valentina-simeonova-8568152?nt=4

Общи условия

Активация на акаунт