Забременяване след мъртво раждане

  • 231 425
  • 1 439
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 2 660
Йоги, след загубата се преместихме да живеем в София. Благодаря ти за идеята за двама лекаря. Наскоро коментирах варианта с мъжа ми. Той беше по-скоро скептичен, но има смисъл в това, което казваш.

МалишHug

# 571
  • Мнения: X
Йоги, след загубата се преместихме да живеем в София. Благодаря ти за идеята за двама лекаря. Наскоро коментирах варианта с мъжа ми. Той беше по-скоро скептичен, но има смисъл в това, което казваш.

МалишHug
Ако ти трябва лекар ми пиши. Минала съм през толкова много, че имам собствени черни и бели списъци

# 572
  • Мнения: 49
Много съжалявам за загубата ти, Мадмоазел Шоколад! Въпреки всичко опитай се да събереш сили за още един опит. Поне ще знаеш, че си опитала и си направила всичко, което зависи от теб.
Дали си карала парвовирус се проверява с имунологични кръвни изследавния. Гамаглобулин М показва дали го караш в момента, а гамаглобулин G (IgG и IgM) дали вече си го карала и имаш придобит имунитет. Предполага се, че е за цял живот. Същото е и с цитомегаловируса, но там май трайността на имунитета не е много сигурна. Токсоплазмозата също ще вижда с кръвни изследвания. Ако си я карала, имаш траен имунитет. Ако не си, достатъчно е да внимаваш да ядеш само добре измити плодове и зеленчуци, да не пипаш пръст и котки, да не ядеш сурово и недопечено месо и непастьоризирани млечни продукти. Уреаплазмата също се проверява с изследване на стерилна урина или влагалищен секрет. Единствено листериозата не може да бъде открита с кръвни тестове, но тя се разпростанява чрез заразени с нея храни (обикново мляко и месо, неварени или недопечени). При всяко грипоподобно състояние може би трябва да се мисли и за тези коварни вируси и бактерии. Токсоплазмозата и листериозата се лекуват с антибиотици, така че при грипоподобни състояния те не са излишни. И друго - ядене само с чисти ръце и от чисти места. Никакви контакти с болни от грипове и най-вече за съжаление с хремави, понастинали малки деца. Цитомегаловирусът и правовирусът са характерни най-вече за бебетата и малките (особено когато ходят на градина). Разбира се, и шарките (рубеола, варицела), но те също се проверяват с кървни тестове, а има и ваксина, която се слага на рискови бременни без имунитет (тези с ин-витро, например).
Не губи кураж! Моите постове излизат просто гигантски - не е за да те плаша. Просто така си пиша. Преживяла си ужасни дни и мъчителна загуба! Сега съдбата трябва да бъде благосклонна! Покажи й, че си от упоритите! Hug Hug Hug

# 573
  • Мнения: 39
   Аз също ходех при двама доктори едновременно. И освен, че бяха две различни мнения, се получаваше така, че ме следяха почти всяка седмица. Ходех три пъти в месеца-единия път на частно при лекаря, който ме изражда. И това в началото на бременността. А на самия край, влязох в болницата- за наблюдение (това по мое желание). Без да навлизам в подробности, се оказа правилното решение...
   Така че това е, може би, най-уместното, което можеш да направиш. Избери си двама лекари, а феталната я направи при трети.

# 574
  • Мнения: 2 660
Алмира, БвМ, благодаря и на двете  Hug

Малко ме притеснява, че докторът ми до сега не ми е пуснал изследвания за паразити. Може да има нещо предвид, защото все пак смятам, че е добър лекар. Иначе ще дублирам, да, и без друго при доктора, при когото ще се следя евентуално, няма да мога да раждам.

# 575
  • Мнения: 3 637
Алмира, БвМ, благодаря и на двете  Hug

Малко ме притеснява, че докторът ми до сега не ми е пуснал изследвания за паразити. Може да има нещо предвид, защото все пак смятам, че е добър лекар. Иначе ще дублирам, да, и без друго при доктора, при когото ще се следя евентуално, няма да мога да раждам.
Hug Щом се доверяваш на доктора си,той ще прецени,кога е необходимо да пусне изследванията  Hug

# 576
  • Мнения: 77
здравейте,
на 05.05 родих в 29г.с мъртво момченце след 2 дни предизвикване на раждане. 2012 загубих момиченце в 26г.с с диагноза хидроцефалия. Този път правихме изследвания за цитомегаловирус,рубеола,токсоплазмоза,биохимичен, ФМ по 1 на месец, и по 5-7 прегледа с ехо извън ЖК. Днес го дадохме за аутопсия,защото видима причина нямаше,единствено предположения за отлепена плацента. Аз съм с ниско кръвно през цялата бременност. Ходих при 2ма лекари,една от Бургас и един от Пловдив-но ето, че най-лошото стана.
В петък ще пратим част от кожичката за хромозомен анализ в Геника София,а след месец отиваме и ние да се изследваме.
Нямам шевове,добре съм физически.
Радвам се,че ви намерих в нет-а и се надявам да си пишем...

# 577
  • Мнения: 3 637
здравейте,
на 05.05 родих в 29г.с мъртво момченце след 2 дни предизвикване на раждане. 2012 загубих момиченце в 26г.с с диагноза хидроцефалия. Този път правихме изследвания за цитомегаловирус,рубеола,токсоплазмоза,биохимичен, ФМ по 1 на месец, и по 5-7 прегледа с ехо извън ЖК. Днес го дадохме за аутопсия,защото видима причина нямаше,единствено предположения за отлепена плацента. Аз съм с ниско кръвно през цялата бременност. Ходих при 2ма лекари,една от Бургас и един от Пловдив-но ето, че най-лошото стана.
В петък ще пратим част от кожичката за хромозомен анализ в Геника София,а след месец отиваме и ние да се изследваме.
Нямам шевове,добре съм физически.
Радвам се,че ви намерих в нет-а и се надявам да си пишем...
много,много съжалявам  Hug Hug Hug,но от поста ти строй дух и вяра и много надежда,бъди силна и не се отказвай,пиши  Hug

# 578
  • Мнения: 39
   И аз много съжалявам за това, което си преживяла и то цели два пъти. Освен на много силна жена, на друг не може да се случи... Мога да си представя кошмара, в който живееш, мило момиче. Толкова силно се надявам това повече никога да не се случва и следващият път да е успешен.
   Силно те прегръщам и се моля за добър край.
   Остани силна...каквато очевидно си...

# 579
  • Мнения: 49
Много съжалявам за загубата ти, Принцеса Ирулан! Не се предавай, въпреки че е адски несправедливо да имаш две поредни късни загуби! Почти нищо не знам за отлепването на плацентата (миналата година изгубих момченцето си заради една от опасните за плода инфекции - парвовирус Б19), но мисля, че е съпроводено с болки - по-силни или по слаби. Мисля, че решението ви да направите генетични изследвания е много правилно, особено ако се окаже, че проблемът не е в плацентата.
Знам, че сега ти е безкрайно тежко, но не губи кураж! Пази се, все пак, въпреки че казваш, че се чувстваш добре. Това усещане сякаш е малко измамно.
Прегръщам те  Hugи се моля следващият път да стигнеш до щастлив финал със здраво бебенце! Ти го заслужаваш!  Praynig

# 580
  • Мнения: 77
Благодаря момичета, когато имам някакви резултати ще ви пиша

# 581
  • Мнения: 1 266
И аз ужасно съжалявам Sad всеки път, като ми излезе тази тема в " следени" и ми трябват ден-два да събера смелост да я отворя Sad стискам палци генетичният анализ да даде някаква информация, с която да можете да продължите напред!

# 582
  • Мнения: 2 660
Принцеса Ирулан, съветвам те следваща бременност да следиш в София и в никакъв случай в Бургас. Лекарите в Бургас дават илюзията, че нещата са под контрол, а те не са.

# 583
  • Мнения: 77
Така и ще сторя, аз съм си от София,поне това няма да е проблем.

# 584
  • Мнения: 89
А сега май съм бременна! Simple Smile Здравейте момичета силни! След загубата ни в началото на тази година, времето сякаш спря! Момиченцето ми умря в мен в средата на 9 месец, няколко дена преди назначеното секцио!  Това беше втора бременност, безпроблемна, спокойна, изцяло планирана и много искана. Гледах се, пазех се, всичко изглеждаше толкова нормално и предвидимо. Няколко дена преди сърцето й да спре я видях жива и мърдаща на монитора на ехографа..... никога, никога няма да разберем какво се случи! Нищо видимо й е нямало, нищо по органите... нищо...... голяма и хубава беба... но мъртва! Патологията е пълен фарс! Дадоха ми напечатан на печатаща машина хвърчащ лист с бледи букви, които нищо не обясняват! Никаква подкрепа в болницата НИЩО! Миналия месец си направих изследване за вродени тромбофилии - отрицателно!  Сега ми закъснява с един-два дена, чертичката на теста е много бледа (но той е от лентичките), мъртвата Малена се роди секцио, минаха 6 месеца!Аз се чувствам готова за нова бременност. Дори вижте какво мисля, понеже не видях, не докоснах, не погушках мъртвото телце ( Тъпа практика в тъпите ни болници), аз просто не приемам че Малена е мъртва, не мога да я прежаля, имам чувството, че просто пак ще съм бременна с нея и ще я родя жива този път! Като не се сбогувах с бебето, сега е като незатворена книга, така чувствам, като нещо незавършило, което предстои! Дано сега съм бременна и дано Боже, моля те всичко да е наред, да се задържи бебето, въпреки малкото минало време! Пратете ми положителна енергия! Толкова искам да родя живо момиченцето си!

Общи условия

Активация на акаунт