"Островът на любовта"(''Ilha dos amores'')- Тема 3

  • 18 792
  • 177
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 2 431
Привет островитянки!
Еовинче, благодаря за кафенцето.  От мен закусчицата:

Клара и Томе са ни любимци на всички. Аз бих прибавила и Мафалда и Жоао Педро. Поне на мен ми бяха много приятни. Виж Моника поне за мен нямаше грам развитие. Тя си остана на едно и също ниво. Всичко пречупваше през несполучливата си връзка с ЖП, но за сега тя не осъзнава че тя също има вина за този край. Е да не говорим за вирнатия нос на ЖП...
Що се отнася до комичното ОООООООООООООО, Глориня е безспорен фаворит. Никой не умее така да се прецака сам както тя. Да не пропусна да отбележа и особено големия принос на Жил в това отношение.
Снощи в един момент Енрике ми заприлича на Мефистофел. Леле когато питаше Сесилия дали е обзавела стаята имах чувството че иска да изтръгне бебето още сега от нея. Паоло все още не е блеснал с цветните си панталони, сигурно като се появи Алис за по дълго време това е начин да я омае.....
И за финал - ма много ми беше кеф на юмрука, който Томе заби в муцуната на Каетано. А той плужек-все едно са го нацелували.......
Лек ден момичета, проверката продължава и днес та за това пак ще съм кратка.

# 46
  • Мнения: 1 533
Мата,това за Енрике като Мефистофел беше много добро. Laughing Хареса ми! А за панталоните на Паоло не се бях замисляла,не бях ги възприемала като средство за омайване...  Joy Това за юмрука на Томе съм го изпуснала...Голям пропуск!Бях в кухнята и водата шуртеше от чешмата,та точно краят не видях и то явно тогава е станало,но и го поздравявам Томе за постъпката.  Laughing Гледах там където Каетано му казваше,че може да е дискретен за него и Клара или нещо подобно и от физиономията му и мен направо ми се прииска да го ударя  Mr. Green и после излязох да измия нещо само за малко,а то ...   Laughing А като Каетано каза на бабетка,че Клара се е погрижила за Томе,че е останала до леглото му да го лекува не ти ли идеше да му теглиш една  Mr. Green най-малкото?!  Laughing
А пък бабетка веднага като дойде Клара и започна да разпитва къде е била и то с такъв тон,че аз се чудя защо не и предложат пост в армията да крещи на войниците!? То в действителност не знам дали е така,само от филмите ми е тази представа,но живо си я представаям бабетка в униформа да вика и да раздава заповеди.А ако напомпа мускули може и крошета да започне да раздава вместо шамарчета.  Mr. Green
п.п. Като спомена Жоао се пресетих за "тефтерът" ти,в който записваше черните точки на героите и дори им се заканвахме да ги ступаме.  Joy Та сега можеш да добавиш и още неща,където не си гледала.

Последна редакция: вт, 23 ное 2010, 10:53 от eovin27

# 47
  • Мнения: 11
Здравейте и от мен! eovin27 браво за описането от снощи, доста добро!  thumbsup А относно Мариана и Мигел- да и те са ми много сладки като двойка, но аз споменах за другите две двойки, тъй като при тях седи една такава... пропаст и е трудно, да не кажа и невъзможно да са заедно, но макар всичко друго, аз съм сигурна, че те ще я преотдолеят! dancing И наистина, точно тази неизвестност, невъзможност и в същото време разпалващото се желание да са заедно ме привлича толкова Simple Smile Не че при Мариана и Мигел, не е трудно, напротив, но другите персонажи със загадачността си ме спечелват... Иначе Енрике и бабето са най-противните същества във филма, особено бабката като почне да звъни на камбанката, ужас е!  Mr. Green На моменти пък Луиза ми е доста безинтересна и скучна с все същите й спорове и оплаквания, но няма спор че пълната й противоположност е Глориня- истински комик  Laughing Laughing най-много съм се смяла на сцената с лодката, когато отиде при езерото,защото си помисли, че Тобиаш й е оставил розата с бележката на нея  Joy, а то всъщност какво се беше оказало... Wink

# 48
  • София
  • Мнения: 2 431
Определено си допълвам тефтера с черните точки, даже при някои има бая натрупване от пропуските ми.
chica_bomb, определено и аз не съм и фенка на бабитиерата еле пък като задрънка на пианото.  #2gunfire #2gunfire #2gunfire Луиза определено търпи развитие в положителна посока. Но си права в началото беше само едно мрънкало.
Еовинче, определено ми се искаше не една ами цяла серия крошета да му вкарам в десятката на Каетано, ама Томе ме изпревари.... А после при бригаден генерал фон Бабенхоф направо си личеше лицемерната му натура. НО не мога да отрека че добре играе.

Сега се замислих как Сиприано се е оженил за Бенвинда като определено си пада и то много по Нейно превъзГУСТИТелство фон Бабенхоф?!

# 49
  • Мнения: 0
        Здравейте момичета!
     Много хубав удар на Томе! Страхотно беше. Тъкмо се питах докога ще го търпи. Направи ми впечатление как Томе гледаше Каетано, как се променяше израза на лицето и очите му, нямаше нужда от думи дори. А Томе и Клара са страхотни по отделно, а двамата заедно са върховни. Колко пестеливо изиграха сдобряването си и обяснението помежду си. То даже нямаше и кой-знае какво обяснение, всичко беше ясно от изразите на лицата и очите им, от пестеливите жестове и ласки. Сякаш не смеят да се отпуснат, самите не вярват на случилото се помежду им. А Томе как започна да ревнува от думите на Каетано за сдобряването на Клара и Енрике. Много силна според мене беше сцената между гадната Вера и Томе. Тя колко беше нахална и настъпателна и сееше отрова против Клара, а той почти не говореше и не се промръдваше, но беше ясно колко му е неприяятно и досадно.
     Вера наистина е добра актриса, щом не можем да я търпим. Симпатична е, но има и по-хубави от нея.
     Томе и Клара не са най-големите красавци, но са страхотни артисти. Наистина когато вътрешната, духовната красота на човек е голяма, той и физически е красив. Техният дует е ненадминат. Сякаш има някаква симбиоза между тях. Истинско наслаждение е да ги гледа човек дори когато се карат, а когато се обичат - нямам думи.
      Продължавам да гледам с интерес развитието на образите. Като знам какво се случва към края, разбирам защо този филм се отличава от другите блудкави истории. Ако не го бях гледала по-рано, нямаше да повярвам, че може да стане такава промяна с Луиза, Тобиаш, Паоло, дори бабетка накрая стана друга. Като знам края, снощвече приемам Паоло по друг начин. Снощи мтного ми хареса с Енрике. Някои неща не ги бях забелязала. Затова се радвам, че имам възможност да погледна от друг ъгъл. Наистина сякаш Моника и Енрике изобщо не се промениха.
     Приятно гледане довечера! Дано да са хубави емоциите!

# 50
  • Мнения: 11
Няма спор, че вътрешната красота е важна, но за да имат успех на екрана и, за да са харесвани външността на актьорите е много важна в тази сфера...! Спомнете си успеха на Касандра- всички улици опустяваха, когато започваше сериала и заслугата е 80% на Освалдо Риос, който не само че е много добър актьор, но е и много красив, което още повече подсилваше интереса на зрителите и особено на зрителките  Laughing Ами когато той дойде в България, тогава беше истински фурор наистина!!! Всеки се радва, когато види красива жена или мъж пред ефир, а в комбинация от двамата става още по-завладяващо... В случая мисля, че Томе и Клара са страхотна двойка, според мен можеше да изберат и по-хубав актьор (например Клара и Руи повече биха си отивали Wink), но явно така са преценили..... важното е че филма е пожънал успех! Това е лично мое мнение де.......не желая  да го налагам на никого или да се караме Simple Smile Важен е замисъла и това, че те си вършат перфектно работата пред екрана  smile3501

# 51
  • Мнения: 1 533
Добро утро,островитянки!  Hug
Заповядайте кафето
.  Grinning

За епизодите снощи да си кажа... Томе и Клара,първо за тях  Laughing Те понеже и двамата не са имали сериозна връзка и им е много трудно.А и Томе ревнува не без причина,нали на Енрике не му е чиста работата  Wink ,но за това пък Клара няма вина,нли?!Не можем да кажем на дуг какво да мисли или чувства,в такъв случай бихме били като Енрике,но за него по-късно ще кажа...Томе се бои да не загуби Клара,това го разбрах,но и първият път ме подразни,а и сега също,че той иска от нея да зареже всичко и да замине с него.А той би ли го направил,ако тя го искаше от него?!Тя правилно му каза,че е още рано,че не се познават.Но дори и да предположим,че реши все пак да замине с него нима би се чувствала добре от това,знаейки,че е наранила баба си,която колокото и да е гадна все пак и е баба,а още повече тя обича много сестрите си,може да е била далеч от тях,но не е престанала да се интересува от тях и сега точно се е завърнала и се опитва отново да гради отношенията си,особено с  Мариана.Нима може да остави всичко това,да остави сестрите си като знае,че имат проблеми,че не са щастливи?Не би могала.При нея обаче има и друго нещо.Иска да угоди на всички,вярва,че баба и ще разбере,че Томе и Мигел не са лоши.Но Томе тук е прав бабетка няма да забрави,защото бабетка живее само и най-вече с миналото.Нали все споменава как е било,споменава величието на семейството и в миналото...На нея и е удобно в миналото,харесва и там,харесва и да и угаждат,да и се покланят,да се счита за повече от другите.А и сега като е глава на семейството,то тя имам чувство и пак ще направя сравнение с армията,че  е като генерал,а другите са прости войници длъжни да изпълнават каквото им каже,но нея не я интересува как ще го направят важното е да го направят.Тя никога не би приела Томе и Мигел,Мариана тук беше много по-прозорлива от Клара за бъдещата реакция на баба им.Клара мисля,че все пак дълбоко в душата си знае,че баба и няма да приеме любимите на внучките си,но все пак още се надява да има и друг начин и никой да не бъде наранен.Нали преди спомена на Моника,че не е имала сериозна връзка,защото се е страхувала да не бъде наранена...Според мен този страх е не само относно връзките и,но и относно близките и,а и въобще хората ,с които общува.Тя не иска  да страда,но не иска и другите да страдат,бои се да не ги нарани,не иска да са нещастни като майка и.Как само се притесни преди да не е наранила Глориния...Това според мен за нея е голям кошмар и много я подтиска.Видяхте ли накаря очите и колко бяха тъжни и как се насълзиха като си припомни думите на Томе,че ще се наложи да направи своят избор.Тя знае въпреки всичко ,че това е така,но според мен пак този страх да не нарани ,както се страхува и нея да не я наранят,този страх от болката я парализира.
За Енрике...Сцената с Алис беше много силна.Чак за момент затаих дъх. Алис е била просто едно дете,наивно и за пръв път влюбено,то и тя самата го каза,че го е виждала като бог.А дали  е искала чрез него да се измъкне от мизерията?!Не знам,но по-скоро тя според мен повече е държала на него заради чувствата си отколокото заради парите му,просто не ми се струва такъв човек.Това е просто мое виждане.Вярно,че е сгрешила като  е излъгала по настояване на Енрике Беатриш,но според мен тя  го е направила заради детето си,а и от обич към Енрике.Мисля,че все пак се е надявала той да е с нея или поне да идва да вижда нея и детето им.Енрике пък много грубо се отнесе с нея,не че това го вълнува.Той е обсебен според мен от собственото си "Аз",счита се за велик и че трябва да има всичко ,което иска,че вс. трябва да му се подчиняват.Властта на парите и при него и при бабетка е изиграла голяма роля според мен за формирането на такова виждане за света и собственото място в него.Но не е само това,при тях е и до характер.Те и двамата по припода са си такива-властни явно.А парите само допълнително са стимулирали властността им.
Прави ли ви впечатление,че и двамата казват "моето дете","моята къща" и всичко друго всичко се заключава до тях...Бабетка все говори за семейството,за Енрике също то е важно по негови думи,но това и сами го виждаме са само думи,защото те искат и двамата около тях да има хора,които да им се покоряват,да ги ласкаят и да им угаждат,а ако  решат да им се противопоставят...Пази боже,направио избухва третата светована война.За тях семейството им трябва да е най-големият им ласкател,най-големият им фен. Според мен Енрике и за това е искал толкова много син и иска,за да го направи като себе си,защото той счита,че  е най-добрият и светът би загинал без него.Иска син ,който да оформи по свой образ и подобие,за да продължи да живее чрез него може би?!Той се счита за толкова важен,че непременно според него трябва да има  негов наследник,с неговият характер,който да ръководи всичко,защото така трябва,така е правилно.Другите са както той каза нищожества,отрепки и светът се нуждае от човек като него,за да  им показва къде им е мястото,да ги озъптява,ако посмеят да надигнат глави.Той може би се вижда като един пазач на обществото,моралът и т.н.т.,едва ли не като бог,който има право да нарежда на другите,но те на него никога.Поне така го виждам аз.
Сесилия...за нея ми стана мъчно.Тя вярва,че едно дете може да промени всичко,че  може да накара мъжът и да я обикне,или поне и се иска да вярва в това,но колоко жестоко се убеди,че се лъже в надеждите си.Едновременно с това и се ядосах защото като разказваше на Глориня,че Енрике е влюбен сега в Клара,както преди това в в майка и говореше  с такъв тон сякаш Клара е виновна за това.Разбирам,че ревнува,че достойнството и на жена е унизено,но Клара е невинна в случея.Но Сесилия тъй като не ходи никъде и не общува с никого няма как да знае това.Просто си седи вкъщи и  тъй като  животът и там не е розов попива омразата,злобата на  Вера и Енрике и от това и става още по-зле и тя не може да види нещата реално,няма база за сравнение като не общува с Клара и това я прави несправедива към нея.А пък и се страхува до смърт да не загуби детето си,то според мен за нея е като лъч светлина в мрака ,в който живее (дори това,че Катерина в повечето пъти е до нея не и помага да се чувства добре).Детето е искрата светлина.И макар,че се подразних от тонът и я разбирам.Сама,без опора,малтретирана,наранявана,унижавана и изведнъж сред всичката тази болка се появава надежда,светлина...Нима ,ако ние живеем в пълен мрак и видим светлина ще искаме да ни я отнемат,нима няма да ни боли,да недоволстваме?!Ще се върнем ли доброволно в мрака?Едва ли!Но за нея е останал само страхът.Тя недовоства,но се страхува и обезверена от провалът си за бягстово остава смълчана в ъгъла,не смее да опита пак.Може само да стои и да трепери и само понякога да казва на някоя мила душа като  Глориня,че страда,но пак да не се опитва да направи нищо ,за да не страда прекалено уплашена какво би направил Енрике.
Този сериал на много размисли навежда наистина.Никак не е повърхностен и лигав.Може да си има слабости,но като цяло е много добър.
Лек ден,милички!

Последна редакция: ср, 24 ное 2010, 09:06 от eovin27

# 52
  • Там, край водата - до брега.
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен
Ама как се  увлякох да ви чета ...така интересно пишете  Peace...
Еовинче, много готини снимки   Simple Smileи благодаря за кафенцето  Heart Eyes
От жените в сериала най -ми харесва Клара ,а пък за мъжете -Томе и Тобиаш, а Руй симпатичен ми е и повече с брада  Laughing, че нали даваха по ДФ и друг португалски "Другата жена ".... освен тези ,за които пишете, та малко от него загледах ,там Руй не ми хареса особено ,гладко избърснат Joy.... а пък Жоао Педро -може и да ми се смеете  Joyно съвсем мъничко в муцунката ли по начин а, по който се усмихва ли ми прилича ,ама съвсем мъничко на Енрике Иглесиас  Laughing Joy...н е че съм му почитателка на Енрике ,но все пак го оприличавам на него ,пък може и да се заблуждавам  Laughing.....
Лек ден на всички .

# 53
  • Там, край водата - до брега.
  • Мнения: 0
Ето ме пак ,да сложа нещичко  Simple Smile

Страшен удар .Браво на Томе .





# 54
  • София
  • Мнения: 2 431
Добро утро островитянки!
Еовинче благодаря за кафенцето! Права си донякъде за Сесилия и преди сме си коментирали този момент. Не може да си чак толкова безволев като нея.То тогава за всяко свое бездействие лесно ще намериш оправдание. Томе и Клара са си на ниво както винаги, но пък виж го ти Каетано, голяма врачка се извъди. Веднага надуши какво става между двамата ни любимци. Мариана определено ме изумява. На фона на отвеяната и физиономия и държание понякога е много трезва в оценките си. Алис донякъде я оправдавам, донякъде не. Да вярно, била е само на 15 години но пък някак си не може да не си наясно съвсем със ситуацията. Обаче аз нали съм си шматка се загледах в още нещо. Ей тия обеци Алис си ги вее през цялото време. От сега почвам да я следя дали някога ще ги смени. Смях се искрено с Лиза и ѝ"мъжа и".....
Фон Бабенхоф си е все същата чест, семейство, а всъщност съвсем отсъстват тези понятия в истинската им стойност у нея. Живее както каза ти в миналото в някакъв неин измислен свят. Енрике според мен не е наясно дори с ролята на сина в живота му. Това му е идея фикс. Струва ми се че ако беше момиче хич и нямаше да се зарадва толкова и горката Сесилия щеше да го отнесе още по рано. Спомняме си как я обвиняваше за "починалото" дете.
Кети сега се замислих ами да права си наистина прилича на Енрике Иглесиас ЖП. Благодаря ти за клипчето, гледам с кеф как Томе удари и изгони Каетано.
Лек и усмихнат ден островитянки!

# 55
  • Там, край водата - до брега.
  • Мнения: 0


Глориня към Алис  -"Не ви съветвам да използвате асансьора,че е повреден, а чакаме части  от Америка  "-значи къде му бил проблема на асансьора  Joy Joy Joyте тия части пък много се бавят  Joy


Глориня -"Трябва да кача куфара, за да не се излагаме " Joy

# 56
  • Там, край водата - до брега.
  • Мнения: 0


Глориня към Тобиаш  -"Аз може да съм нещастна ,но  и ти няма да си щастлив " Joyи с ножа ,той се попритесни  Joy


# 57
  • Мнения: 1 533
Радвам се,че снимките са ви харесали.  Grinning
Кетинце,това за Енрике Иглесиас и Жоао не бях го помисляла.Ще си го погледна Жоао довечера по- внимателно,ако го дават де...
chica_bomb, аз си спомянм като дете,че като даваха "Робинята Изаура" и всичко опустяваше.Майка ми и дори баща ми гледаха.Аз обаче съм била малака и не помня нищо почти.
А за "Касандра" не бях я гледала първият път,сега загледах,но...Освалдо не ми е тръпка и нещо не можа да ме запали.Но иначе много добре си спомням истерията по него.  Laughing Аз тогава не разбирах честно онези пищящи жени.... hahaha После и аз се запалих по един друг актьор,но не бих пищяла,ако го видя,не съм такава,но все пак разбирам истерията.Той също е много чаровен,симпатичен,поне за мен,но това,което ме кара най-вече да го харесвам е актьорската му игра и тук е така,както е и при героите от островчето.Но пък съвсем честно си признавам,че някои сцени негови като ги гледам и направо се  Embarassed и това не е заради актьорската му игра...  Laughing
Млади,наистина Марко и София-Клара и Томе,има голяма симбиоза между тях.  Grinning Сетих се един момент от сцената между тях снощи,на който се засмях,това беше като Клара каза на Томе,че не и е господар и той после как само започна да и се извинява.  Laughing
Мата, като каза за Каетано,който наистина много добре се справя с играта си,както и другите му колеги от островчето,но като каза Каетано та се сетих за нещо...Преди имаше едно детско "Гумените мечета"  Laughing ,та там имаше едно зелено същество-Мазньо и той все така се подмазваше на господарят си,който бе също доста тираничен като бабетка...Та Каетано на него ми заприлича по поведенитето.  hahaha А за Сиприяно и аз се чудя как така се е оженил за Бенвинда,като е много привлечен,не знам дали това е точната дума от бабетка.  newsm78 Все се питам на какво ли се дължи тази негова преданност,това желание да угажда и да изпълнява всички капризи на бабетка?!Не е като Каетано за пари...Той сам казваше,че е от благодарност,че тя и графът са се погрижили за него и Бенвинда.ОК той им е благодарен,но пък нали не стои просто така без да прави нищо,нали работи за тях...Не е ли достатъчно,че допринася с трудът си?!Но той явно по друг начин ги възприема нещата...малко робско ми се струва това подчинение...Не мога да си го обясня,но хората са различни и може би някои така го чувстват,считат,че така е редно да се държат или не знам какво...Това продължава още да ми е странно...
Кети,благодаря и аз за постнатите от теб нещица!На ниво си както винаги!  bouquet И особено удърът,който  Томе нанася на  Каетано...Аз нали го бях изпуснала това..та сега мога да  му се изкефя.
А за  Глориня с куфъра...Направо много се смях .И тя и Жил едва го носеха тоя куфър,а Алис като влезе доста по-спокойна  беше. hahaha А с този асансьор просто са №1.  hahaha
А това за Лиза и  "мъжът" и също беше добро. А за обиците на Алис и аз ще следя. Wink Аз имах един пръстен със син камък,синьото ми е любим цвят,та този пръстен много често го носех и тя може би така като мен.Пръстенът и сега си го нося,но по-рядко.Преди и повечето дрехи ми бяха сини.Явно съм била в такъв период просто.Любимият цвят си остана същият,но  сега нося и други цветове. hahaha  

Последна редакция: ср, 24 ное 2010, 11:09 от eovin27

# 58
  • Мнения: 11
Привет и от мен! Simple Smile Аз за съжаление, нямам много време да гледам сериала по TV, но пък видях, че тук в една друга тема има линк с всички серии във vbox7, но... има малък проблем- стигнах до 70 епизод (все пак без реклами бързо се гледат и е много по-приятно, че направо ми писва и на моменти искам да я спра тая TV  Grinning) , та...пускам го от този линк http://www.vbox7.com/play:bb9f8bc5 , пише ми че е 25 мин. и 48 сек., но ми зарежда само до 6 сек. и спира, пробвах така на няколко пъти,но не става, а епизода е важен и не мога да го гледам  newsm45. Търсих из нета, къде ли не за тази серия, но уви нищо не намирам! Та молбата ми към вас е, ако има начин някой да ми каже от къде да си дръпна серията на BG, или от къде другаде мога да я гледам в нета ще съм ви аааааадски благодарна newsm17 !

# 59
  • Мнения: 1 533
chica_bomb,ето от тук можеш да си ги изтеглиш.Дано да нямаш прблеми с линковете.Успех!  Grinning
http://www.lapache.info/index.php?page=torrents&search=%C4%B … e=0&options=0
http://tvnovelasbg.30.forumer.com/index.php?s=55f961c218aab8b0ed … ic=13654&st=0
Ето точно серията,която търсиш от вторият линк е  тук.
http://tvnovelasbg.30.forumer.com/index.php?showtopic=13654&st=60

Последна редакция: ср, 24 ное 2010, 13:19 от eovin27

Общи условия

Активация на акаунт