"Островът на любовта"(''Ilha dos amores'')- Тема 3

  • 18 814
  • 177
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 11
eovin27 мноооооого ти благодаря!!! Златна си!  Hug Hug Hug

# 61
  • Мнения: 1 536
chica_bomb,приятно гледане!Натам е още по-интересно! Ще видим какво мисилш ти,какво ти е направило впечатление.До скоро!  Grinning
Пресетих се за още няколко снимчици,които ми харесаха като ровех преди и исках да ги споделя с вас.




Последна редакция: ср, 24 ное 2010, 14:24 от eovin27

# 62
  • Мнения: 0
                 Здравейте, момичета!
      Спомням си еуфорията по "Касандра" и Освалдо Риос, Chika bomb. Аз обаче тогава нямах кабелна и съм гледала малко от филма. Но никога не съм харесвала много Освалдо, независимо от красотата му. Съгласна съм, че външността е важна, но за мене не е на първо място. Дори и красив човек, понякога не ми допада, както в случая. Сега загледах някои серии от "Касандра" и се чудя какво толкова му харесват и на артиста  и на филма. Предполагам, че навремето той беше от първите сериали, които тръгнаха по нашите телевизии, и не сме имали избор, както и не сме имали голяма възможност за сравнение. По този начин си обяснявам тагавашния му успех. Днес не предизвиква този интерес, както някога. Дори се чудя, че стар филм го дават в най-гледаното време.
      Много ми е жал за Жил. Как в един момент остана съвсем сам и никой не му вярва. Горкото момче. На всички се опитва да услужи и толкова е добър, но другите го мислят за ненонрмален.
      Доста ме изненадва Марияна, като имам пред вид по-нататъшното развитие на историята. Мисля си, че нейният образ е от тези, които сякаш не търпят съществено развитие / но в добрия смисъл/.  И нея я мислят едва ли не за откачена, а тя всъщност е по-нормална и зряла от повечето герои. Началните серии не ги бях гледала и може би затова не бях обърнала внимание, че Марияна е твърде разумна  и разбира много неща. Но понеже повече мълчи, малко говори и все бяга, прави впечатление на дима и луда /според някои/. Тя не е от моите любимки, както и по-рано съм писала, но признавам, че снощи ме изненада със сериозния си тон и трезвите мисли. Тя всъщност е по в час дори от Клара, която сякаш беше малкото момиченце, което търси съвет. Много се чудя след като Марияна всъщност още от сега е разумна, защо правеше по-нататък онези глупости, които толкова ме изнервяха. Много ми харесаха как двете сестри се прегърнаха, как Клара закрилнически прегърна Марияна. Много бяха сладки.
      За Сесилия съм съгласна, че е едно безгръбначно. Тя и преди не ми харесваше с тази своя пасивност и обреченост. Дори някои отрицателни образи са по-интересни и привлекателни от нея. Само да си добър не е достатъчно. Трябва да се бориш за себе си, за живота си, за детето си  и за всички, които са до тебе и ти помагат по някакъв начин. Трябва и да даваш, а не само да чакаш да ти дават.
      Макар да е отрицателен образ, много харесвам Мадалена. Много е интересна, забавна, изобретателна. Почти винаги се смея с нея, докато Лиза, Енрике, Анабела, Сиприяно, бабетка са ми отвратителни и не мога да ги понасям. По- други са Каетано и жена му.
      Изобщо не ми е ясно защо Сиприяно е женен за добрата женица Бенвинда, защо е толкова предан на Бабетка, защо толкова мрази Жайме и децата му, защо толкова обича и Клара. Всичко това не ми стана ясно и предния път като гледах филма.
      Приятен ден и приятно гледане!
     

# 63
  • Мнения: 11
Ами в крайна сметка mladi, всеки си има вкус! То и аз вече не харесвам толкова много Освалдо, истерията по него отмина, идват нови и нови актьори, но всичко си е въпрос на мнение и вкус!
Относно актьорите, все по- антипатична и противна ми става Анабела, няма толкова нагло създание наистина! Как може всички добри актьори да са толкова сляпи и наивни и да вярват на най-големите лъжци и гадняри...? Същото се отнася и за Луиза- как може да се доверява така на злобната Кармо?! Леле, отвратителна изнудвачка е тая и този инструктора й, толкова са ми противни newsm61 А пък мъжа й- Каетано е най-големия глупак, наистина! Много ме дразни и постоянното мъркане по телефона на Кармо Grinning Жал ми е за Луиза, че толкова й се доверява на тая интересчийска и интригантка! Мадалена е доста хитра и умна, браво за професионализма, с който успява да убеди всички наивници около нея Wink Няма скрито-покрито при тая жена, ама скоро и тя ще изгърми, сигурна съм. Мафалда и Жоао Педро започват да ми стават любимци, едни такива сладичкиии Heart, много си отиват и двамата, аз в началото Мафалда не я харесвах, но виждам, че има развитие и не е като амбициозната си майка! Simple Smile
За момента най-големия фаворит сред актьорите ми е Тобиаш! Аз понеже малко напреднах в сериите и вече започвам да го виждам в друга светлина. Разби ме тотално с това изкаване пред Жил, че му казвали "angel eyes",заради дълбокия му поглед  Laughing и какво да направел, че бил тоолкова красив  Laughing Ама то това не е и лъжа де, много голям чаровник е, много забавен, интересен, в същото време усещам, че дори да е мошенникът, за който се представя в момента е добър и чувствителен човек , все пак предстои му война с изрода Енрике  #Sniper Наистина голям актьор е, на неговите сцени почти винаги се заливам от смях, особено като се обясняваше в любов на оная баба Глориня  Laughing
А пък и неговата тема ми е сред най-любимите песни, затова поздравявам ви с нея   bigdance2 http://www.youtube.com/watch?v=PL8P2mM4XWw Хубав ден! Wink
p.s. Ако намерите някакви снимчици на Тобиаш (Марко Делгадо), много ще се радвам!  newsm44

# 64
  • Мнения: 1 536
Аз намерих малко снимчици на Марко Делгадо.Ей каква съм папарачка....  Wink  Laughing hahaha








# 65
  • Мнения: 1 536
Педро Лима
-Това е приятелката или съпругата не занам точно и детето им като се има впредивид предната снимка,на която тя е бременна.На доста снимки е все с тази дама Anna Westerlund.Тези снимки не бях ги виждала до сега. Радвам се за него.Има още няколко с нея,но тези най ми допаднаха.Снимката,която ме разби е ето тази:

Като Джеймс Бонд е.... Laughing Sunglasses

# 66
  • Мнения: 11
Супер сииии, мерси много за снимките  Simple Smile Hug Тобиаш е много чаровен и готин, но без брада повече ми харесва, тая брада много го състарява! Иначе и за Руи се отнася същото  Wink 

# 67
  • Мнения: 1 536
Марко Делгадо-Тобиаш на мен пък ми допадна с по-тъмната коса,отколкото периодът му от островчето.А за Руи сме на едно мнение за брадата.Последаната му снимка (на Тобиаш) най ми допадна.Какъв поглед само...angel eyes... Laughing
Лека вечер!
  Grinning

# 68
  • София
  • Мнения: 2 431
Добро утро островитянки!
Как сте днес? Явно съм най ранобудната и за това да сервирам аз този път кафенцето:

Набързичко да си кажа че и днес има някаква проверка то в края на годината само дивотии...
Първо Алис смени обеците.
Второ Енрике взе та ми хареса как скастри Верчето......
Но най се накефих за кой ли път на великолепните гледки от острова..... Ех, продължавам да си мечтая да посетя островите ма май ще стане като лафа "Тате каза че ще ми купи колело ама друг път!" Но надежда винаги има.

Целувки островитянки, ако мога пак ще се обадя!

# 69
  • Мнения: 1 536
Мата, благодаря ти за кафето,миличка!
За снощи...Много се изкефих на реакцията на Клара.А Томето изобщо не очакваше.  Laughing Това трябва да му докаже само колко много го обича тя.  Heart Eyes А пък Каетано като куче пазач я следеше.Но много лош пазач,хич не се беше скрил и как подскокна като Мадалена го видя.  Laughing А за Верчето и аз се изкефих,но най вече на физиономията,която направи като разбра за празненството за рожденият ден на Сесилия.А после как само обикаляше като звяр в клетка.   Mr. Green Глориня пък пак беше №1! Laughing Как само лазеше на четири крака,за да може да подслуша.  Laughing И като Жил дойде колко бе смешна също.  hahaha Луиза пък изобщо не се усеща,че Кармо я работи.Но все пак като считаш някого за приятел не очакваш от него да ти забие нож в гърба,нали?! Сцената,в която Руи и каза,че ще си отиде уж,за да помислел и децата им влетяха в стаята,а тя плачеше беше много подтискаща.Руи така и не събра смелост да и каже истината,а уж се гордее,че е много честен.Не искам да съм несправедлива с него,сигурно и на него му е трудно и най-вече заради реакцията на децата му,но просто това,че скри беше много гадно,а и ние вече знаем,че това до нищо добро няма да го доведе.Питам се ,ако човек знае предварително какво ще  му се случи,какви ще са последствията от действията му дали би постъпил по определен начин?!Може би някои неща са неизбежни дори и да имаме съмнения,дори и да усещаме как ще завърши всичко,но не можем да се удържим и действаме по определен начин въпреки всичко,не можем да намерим сили и воля,за да се справим с нещо или може би дълбоко в себе си не искаме да се справим,а да последваме желанието си .А и той самият нали  каза на Карлота,че вероятно ще и омръзне,значи има съмнения,но е по-силно от него желанието му.

# 70
  • Там, край водата - до брега.
  • Мнения: 0
Здравейте, островитянки !!!
Много гот снимки  пак, Еовинче .Мерсаж   bouquetА от миналите тази снимка на Клаудия Виейра много ми хареса и тази на Жоана Дуарте.И  всички на Клара  Laughing

А "Тобиаш" и на мен по ми харесва с тъмна коса и без таз брада  Mr. GreenА "Руи" него пак така , гладко избръснат не го одобрявам  Mr. GreenМного ми хареса снимката му -третата с жената  GrinningИ погледа му на последната  Laughing"Томе" е голям образ с камерката  GrinningМного лъчезарни снимки  и на "Мафалда" Laughing

От снощи имам много пропуски в гледането  , но видях подслушващата Глориня и после как лазеше  Joy Joy Joy Жил видя ли я?    hahaha

Мата ,благодаря за кафенцето . Grinning
Еовинче много се смях на това срявнение на Каетано с Мазньо  hahaha(то си беше зелено ,но при мен сивее  Laughing) и по таз мазната усмивчица  го докарва  Joy Joy

Лек и усмихнат ден !!! Grinning

Последна редакция: чт, 25 ное 2010, 13:31 от kety.

# 71
  • Мнения: 1 536
Кетинце,аз вчера гледах по внимателно Жоао и наистина има малка прилика с Енрике Иглесиас.Но ако ти не беше обърнала внимание честно казано едва ли щях да забележа. А това с Мазньо... hahaha много точна снимчица си подбрала...Нашият Каетано само дето не е зелен.  Wink ,но иначе усмивката я докарва наистина.Просто една вечер си гледах и неочаквано като той пак нещо се мазнеше и ми напомни за онова човече.  Laughing А иначе и аз исках да пиша,но забравих за снимките на "Вера",направи ми впечатление усмивката и,защото всички знаеате как точно от нея най-вече подивявам,но в действителност много симпатична усмивка има.  Wink А Марко Д. Алмейда е чаровник също.А "Клара" ми хареса снимката с детето,със съпругът и и онази със старовремската рокля,абе всъщност всички... hahaha

# 72
  • Мнения: 11
Здравейте и от мен!  Grinning Аз бързам да ви споделя какво открих за моята любимка от сериала, Клаудия Виейра- http://videos.sapo.pt/TqZisiRPK6hRIdZwZodf . Тук просто няма и грам следа от злобната й роля в сериала!!! Толкова е лъчезарна и красива, има много истинска и топла усмивка и детенцето й е голямо сладурче!  Heart Eyes Наистина много красива и земна жена е според мен, не спира да се смее, направо нямам думи, страхотна е!!! Макар и с отрицателна роля, тя доста се отличава от другите участнички в сериала, играе перфектно. ЕВАЛА от мен!  smile3501

# 73
  • Мнения: 1 536
Заповядайте чаша ароматно кафе!Но и друг освен нас си хареса кафенцето и иска да си топне бисквитката... Mr. Green Айде позволете му и не му се сърдете!
Сериите вчера къде гледах къде не.Готвех,мотаех се и така.Това,което загледах повече беше разговорът между Клара и Моника във фабриката.И по-специално ми направи впечатление,че Клара бе сигурна в Томе,сигурна,че няма да я нарани.А нали тя толкова много се страхува точно от това,та според мен това само отново показва колко е влюбена в него,че най-сетне се е появил подходящ човек,за който е отворила сърцето си.Запомних усмивката и и погледът и ,когато го казваше това на сестра си.Много мила ми беше така.Ако от някъде можеше да я чуе Томе представям си каква физиономия би направил,а може би напаво би отишал и би я нацелувал... Mr. Green  hahaha
За Жил...Милият колко много се зарадва като му върнаха спестяванията.  Heart Eyes А Лиза пък отново лицемерничи!Оф, портивна ми е и Фибата тоже.Но на Мадалена за пореден път и се изкефих.Има си планове жената,мисли да я използва тая Фиба,но реши да и вземе страхът и да я попече на бавен огън.А тя уж е много нахакана,ама направо имах чувството,че ще почне  да рони крокодилски сълзи,то нали и се молеше на Мадалена да не я издава и според мен малко и беше и да зареве.Мадалена отвово се показа като същински майстор в манипулацията,защото нали е старо куче,както тя самата каза,знае ги тези работи. hahaha Смях се от сърце и на нейната хитрина и на физиономията на Фибата!
Тобиаш пък как само зяпаше Сесилия... Joy Бабетка веднага надуши!Е то много му личеше! Laughing Клара пък въобще не беше в час за това,то нея други неща я вълнуват. hahaha А братовчед и веднага гледа да я жегне,че сега видиш ли вярвала на Томе и как така станало!!! #2gunfireТой обикновено е доста ...тъп,все жена му му помага,но в тази ситуация бързо се устети да не повярваш просто.Изненада ме!
За момента зърнах физиономията на Глориня като тръгваше за тържестовото и Тобиаш дойде ...как само се разтопи тая женица.  Flutter
Алис и Енрике,това го гледах вече цялото без да притичвам от едната стая в другата или само да слушам... hahaha Яденето беше готово та за това. Laughing Да ви кажа честно имах чувството,че ако погледите убиваха то и двамата биха били мъртви,особено погледите ,които Енрике хвърляше на Алис...Антонио (Енрике) страшно добре се справя с ролята си.Погледът му беше толкова заплашителен,че тръпки да те побият,а освен това на моменти сякаш минаваше границата и изглеждаше като луд,особено когато  Алис го заплаши,че ще каже на всички какво е направил с Жайме и Беатриш и особено на Клара.Тогава си помислих,че ще  и извие гръкляна на Алис.Как се удържа просто не знам?!
Е това беше от мен за сега.
Целувки!
chica_bomb ,бебчето на Клаудия е много сладко наистина.
  Grinning

# 74
  • Мнения: 1 536
Здравейте ,островитянки!
Тези дни малко бях заета и не писах.А иначе направо имах чувството,че съм буквално в любимият филм на Томе. Laughing Толкова ветровито беше,че като излизах навън имах чувството,че ще ме отвее. Laughing
А иначе гледам островчето и много се радвам на нашите любимци.Е снощи малко ме ядоса Томе...Клара отива с него,а той пак за Енрике се цупи и за това,че не е казала на баба си за тях.Ами ако той беше в нейното положение?!Бабетка е голям цербер,но все пак и е баба и тя я обича.Абе то и да отлага реакцията на бабетка си я знаем каква е,но тя явно още се надява на чудо,на промяна.Но бабетка не се дава и си държи на своето и е глуха и сляпа,ако нещо не е както иска. Mr. Green Та така още това предъвкват...Но иначе като са задно и се обичкат много им се кефя и им прощавам за предъвкването. И това е новела все пак... Мислех си и за друго по повод сериите снощи,че Томе се ядоса не само зади Енрике и бабетка.А и също и заради Вера.Тревожи се какво ще стане,ако тя се върне на работа и е близо до Клара.Не смее да каже,като Клара...На какво ли се надява и той на чудо,на промяна като Клара за баба си?!Да бе да...Много е наивен,ако си мисли,че ще стане.
А снощи иначе Мадалена пак се провяви,с опеделенията си за поведението на Мариана,която не говорела,а грухтяла,ръмжала,висяла по клоните...  Joy
Карлота пък ме учуди в предните серии,като се опита да накара Руи да разбере позицията на жена си.Бях го забравила този момент!
Лек ден,милички!Прегъщам ви!  Hug
Не съм забравила кафето.....

Общи условия

Активация на акаунт