Паническо разстройство - част 6

  • 93 938
  • 743
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 87



 Hugот мен!

# 691
  • Мнения: 630
Честита баба Марта!Момичета,как се справяте с чувството че имате нещо като топка в стомаха?Пих мента глог и едно чайче,сякаш малко мина,но не напълно.Забелязвам че се появява,когато бездействам,но пък немога постоянно да правя нещо Sad.Примерно седя на компа известно време и прехвърлм сайтове и ми става така,едно напрегнато и аз не знам как да го обясня точно...

# 692
  • Мнения: 305
Синдромът на дразнимото черво или т.нар. колон иритабиле представлява нарушение в чревния мотилитет, което се проявява с рецидивиращи гастроинтестинални нарушения без наличието на органични причини.
Да, точно, но е ужасно неприятно, болезнено и се проявява при хора с нашите проблеми. Не си болен от нищо, а всъщност си болен, с болки в корема, подут корем като топка, главоболие, отпадналост, гадене, не можеш нищо да ядеш..... дано не е моя случай, че имам всички симптоми  Cry

# 693
  • Мнения: 0
Честит първи март, момичета! Бъдете бели и червени, здрави и засмени! И много слънце вътре и навън!  Hug

# 694
  • Мнения: 2 070
Синдромът на дразнимото черво или т.нар. колон иритабиле представлява нарушение в чревния мотилитет, което се проявява с рецидивиращи гастроинтестинални нарушения без наличието на органични причини.
Да, точно, но е ужасно неприятно, болезнено и се проявява при хора с нашите проблеми. Не си болен от нищо, а всъщност си болен, с болки в корема, подут корем като топка, главоболие, отпадналост, гадене, не можеш нищо да ядеш..... дано не е моя случай, че имам всички симптоми  Cry
Не съм правила допълнителни изследвания, но миналата година, след получаването на хипохондрия, депресия, и ПА се сдобих с неприятни усещания в корема, особено в ляво Confused
Три месеца, паника, недоспиване, недояждане и нова напрегната работа, ми съсипаха храносмилателната система.Сега психически се чувствам по-добре, обаче къркоренето на корема, подуването и периодичния запек ми останаха.Усещане за раздуване и газове в ляво ме съпътства постоянно

# 695
  • Мнения: 802
Това физическо неразположение е много неприятно и трудно се повлиява от каквото й да било за съжаление ...

# 696
  • Мнения: 305
Сега психически се чувствам по-добре, обаче къркоренето на корема, подуването и периодичния запек ми останаха.Усещане за раздуване и газове в ляво ме съпътства постоянно
Това ще да е. не предполагах, че ПА удря и там  ooooh!  
Пали, ти как се бориш с това?

Това физическо неразположение е много неприятно и трудно се повлиява от каквото й да било за съжаление ...
Така е май. Само от психотерапия и то подготвен в тази насока специалист.

# 697
  • Мнения: 924
И ...овесени ядки за закуска с лъжичка мед , повече плодове и зеленчуци  Peace Hug
Нередовния стомах, подуването напълно се регулират с по- здравословно и балансирано хранене.  Grinning
Споко и от това не се мре  Wink

# 698
  • Мнения: 305
ооо, не страдам от това че се мре. Просто е много некомфортно. А да не говорим, че не може да се ядат  много нито пресни плодове, нито сурови зеленчуци. Всичко това подува допълнително. Овесените ядки също, може трици. Изобщо пълна диета. В петък съм на лекар и ще видим какво ще каже.

# 699
  • Мнения: 802

Така е май. Само от психотерапия и то подготвен в тази насока специалист.


 Да, това действа  Peace

# 700
  • Мнения: 52
МОМИЧЕТА,ДНЕС СЪМ РОЖДЕННИЧКА,ЧЕРПЯ ВИ ВИРТУАЛНО И БЛАГОДАРЯ,ЧЕ СЕ ПОДКРЕПЯМЕ,ТОВА МНОГО МИ ПОМАГА.

# 701
  • Мнения: 802
   lina,
 Честит Рожден Ден ! Много здраве и любов  Hug
 И повече СПОКОЙСТВИЕ !!!

 Това ми хареса : И след най-тъмната нощ идва светло утро!

# 702
  • Пловдив
  • Мнения: 869
lina, Честит Рожден Ден!
Бъди жива и здрава и много щастлива...
Всичко се преодолява.  bouquet

# 703
  • Мнения: 379
Здравейте момичета. За първи път пиша в тази тема,но трябвада споделя с някого. Confused
От доста години имам проблеми с различни панически атаки - първоначално имах чувството,че непрекъснато ми се повръща, особено като се кача в рейс или влак и все се притеснявах,че ей сега ще повърна. Това някакси отмина от само себе си.
После веднъж ми прималя в един рейс преди 8 години - обляха ме студени вълни, едва си стоях на краката и т.н. Оттогаванесъм се качвала в рейс - добре че имаме кола.
После изведнъж започнах да получавам сърцебиения, или да усещам че не мога да си поема въздух... И това премина.
Сега последно от около две-три седмици имам усещането за заседнала буца на гърлото. Непрекъснато се мъча да преглътна и все не успявам да я разкарам...Притеснявам се да не се задуша...
Работата ми е свръх натоварена, имам малко дете на 2г,за което няма кой да ми помага освен мъжът ми,но той работи по цял ден. За капак сега сме силно финансово затруднени и той си сменя работата - адски съм притеснена дали това е правилното решение...
И така както и сами разбирате и сама се досещам, че всичко , което ми се случва е единствено и само на нервна почва, но не винаги успявам да се контролирам сама. Към всичко изброено по-горе забравих да добавя,че за последните 6 години починаха майка ми, баща ми, баба ми и дядо ми и като резултат от това пък постоянно ме гонят някакви страхове за мен и хората окло мен. Недай Боже някой да се разболее и изпадам в ужас....
Моля Ви, дайте ми съвет какво да правя - някакви методи и техники за релаксиране ще са ми много от полза.Лекарства не ми се пият,защото честно казано не виждам смисъл, но ако някой сподели нещо билково - хомеопатично ще си го взема.
Благодаря Ви предварително.

# 704
  • Мнения: 87


Честит Рожден Ден, Лина!

Общи условия

Активация на акаунт