Камъни в жлъчката - 1

  • 232 915
  • 766
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1
Аз се оперирах в Пета градска болница при др. Близнашки - много съм доволна. Ще ти дам тел. му на ЛС.

# 46
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 765
Благодаря! А някой лекувал ли се е с Вастимен? Решихме и това да опита преди да се подложи на операция...

# 47
  • Мнения: 154
Здравейте,отдавна не съм писала.
Искам да попитам нещо docsi ,надявам се няма против.
На мен ми махнаха жлъчката 2009г. април в ''Света Екатерина''.Заплатих само 14,40лв мисля че беше за 3 дни престои,пари за консумативи не са ми взели.След това писах тук,и още няколко съфорумки се оперираха там,разбира се и на тях не са им взели пари за консумативи.Бях питала лекарите там ,защо не се плащат при тях консумативите но не си спомням какво ми бяха отговорили,нещо за клиничните пътеки ми обясняваха.docsi ти знаеш ли защо там е така?
п.п.казаха ми че от тази година ще имат някаква промяна.

# 48
  • Карлово/ Пловдив
  • Мнения: 937
Здравейте,отдавна не съм писала.
Искам да попитам нещо docsi ,надявам се няма против.
На мен ми махнаха жлъчката 2009г. април в ''Света Екатерина''.Заплатих само 14,40лв мисля че беше за 3 дни престои,пари за консумативи не са ми взели.След това писах тук,и още няколко съфорумки се оперираха там,разбира се и на тях не са им взели пари за консумативи.Бях питала лекарите там ,защо не се плащат при тях консумативите но не си спомням какво ми бяха отговорили,нещо за клиничните пътеки ми обясняваха.docsi ти знаеш ли защо там е така?
п.п.казаха ми че от тази година ще имат някаква промяна.
Ако не се лъжа 2009 е било едно,сега през отминалата 2010 и новата 2011 ще е така както през 2010 - консумативите които не се поемат oт Нзок се заплащат от пациента.Вариант пациента да не ги заплаща е ако е осигурен доброволно в частно дружество за здравно осигуряване.Може би през 2009 тези консумативи са се заплащали от Нзок и затова пациента не ги е плащал,нямам категоричен спомен как са били нещата тогава,но няма логика след като касата не ги поема да не ви искат пари за тях.Най-вероятно през 2009 са ги поемали в клиничните пътеки,но от 2010 не е така.Може и от 2009 да не е така,не мога да съм абсолютно сигурен за 2009.Тогава това което ти се е случило предполагам,че се е случвало навсякъде,но вече нещата са променени.Защото всички болници сключват един и същ договор за клиничните пътеки,разликата е в броя на клиничните пътеки за различните болници който се определя от специалисти,апаратура.
По принцип се плаща по 4,80 за ден престой в болница до 10 дни годишно,ако е повече от 10 дни не плащаш за престой.Плащат се и отделно консумативите които се използват при различните операции,в болниците или отделенията на видно място трябва да бъде посочена цената на консумативите.
Надявам се отговора ми,да те задоволява.

# 49
  • Мнения: 154
И 2010г. си беше така  Peace сигурна съм ,приятелка се оперира там началото на декември.И на нея са и казали че от 2011г ще има промяна.
А за 2009г. имах дата за Токуда и като отидох там при приемането ми казаха че ще си заплатя консумативи 600лв.,после ходих и на други места и търси мнения,на всякъде си ги плащаш консумативите.Само в ''Света Екатерина '' се плаща само престоя.
Не се осигурявам доброволно в частно дружество а и съфорумките които отидоха там 2009 и 2010 г. също.

# 50
  • Карлово/ Пловдив
  • Мнения: 937
И 2010г. си беше така  Peace сигурна съм ,приятелка се оперира там началото на декември.И на нея са и казали че от 2011г ще има промяна.
А за 2009г. имах дата за Токуда и като отидох там при приемането ми казаха че ще си заплатя консумативи 600лв.,после ходих и на други места и търси мнения,на всякъде си ги плащаш консумативите.Само в ''Света Екатерина '' се плаща само престоя.
Не се осигурявам доброволно в частно дружество а и съфорумките които отидоха там 2009 и 2010 г. също.
Не знам защо на едно място се заплаща,а на друго не се заплаща.Но истината е,че консумативите не се поемат от Нзок.Ако си правила традиционната операция - Кп 169 Конвенционална холицистектомия там консумативите са в пътеката ако се ползват такива,но при Кп 170 Лапароскопска холицистектомия - консумативите се заплащат от пациента принципно,но в някой лечебни заведения може би си ги залагат в пътеката като ползват пари от нея и не искат от пациентите.Независимо,че тези консумативи трябва да ги плати именно пациента.Не мога да ти отговоря защо в "Св.Екатерина" не ги заплаща пациента - може би е политика на лечебното заведение с цел привличане на пациенти и желание да е конкурент на други лечебни заведения в които се заплаща.Има си тактики в конкуренцията които не са ясни на много хора,включително и на мен - няма логика навсякъде да се заплаща,а само в Екатерина не - т.е е някакъв трик за привличане на пациенти.
А трикове винаги се правят в едно или друго отношение.А относно промените през 2011 те нещата са същите като през 2010,но сигурно и в "Св.Екатерина" ще започне да се плащат.
Лека вечер!

# 51
  • Мнения: 154
docsi  благодаря ти за отговора.   bouquet
Лека вечер.

# 52
  • Карлово/ Пловдив
  • Мнения: 937
docsi  благодаря ти за отговора.   bouquet
Лека вечер.
Лека вечер и на теб Лиса   bouquet
Надявам се,че нещата ще се подобрят и един ден консумативите за които в момента плаща пациента ще се поемат от осигурителя след като пациентите си внасят здравни вноски е редно да получават цялата гама медицински услуги и лечение и при нужда консумативите да се поемат от държавата след като ти си внасял средства.Това е моето мнение по въпроса и не ангажирам никой с него.

# 53
  • Мнения: 53
И аз съм споменавала няколко пъти, но и на мен ми взеха по 4 лв. за тридневния престой и нищо друго през април 2009 г. (от Варна съм)

Много здраве желая на всички съфорумки през новата 2011 г. Simple Smile

# 54
  • Мнения: 154
Ооо, вече нова тема има тук. Аз съм  eliza03. Някои от момичетата сигурно си спомнят моя случай. Оперирах се в Света Екатерина по препоръка на lisa_lisanova и 2009г. не се плащаше нищо освен престоя в болницата за лапароскопска операция. Моята такава беше несполучлива и се наложи друга, от която имам голям 15см белег на корема. Плюс и тези от лапарото. Иначе се чувствам чудесно, не пазя диета, нямам никакви оплаквания като киселини, разстройство, тежест или каквото и да било. Само дето никакъв мехлем не помогна за тия грозни белези. Приемам всякакви идеи и предложения, стига да не са прекалено скъпи. Някой имал ли проблем с белези и какво е предприел?

# 55
  • Мнения: 53
R.I. Angelova най-доброто лекарство за белези е Дерматикс Ултра. Аз го ползвах по препоръка на съфорумка от темата. Наистина е по-скъпо от другите такива, но мога да кажа, че вече и аз не мога да си намеря белезите от операцията - те бяха четири чертички. В упътването пишеше да се ползва поне три месеца, аз го ползвах 6, като стриктно всеки ден се мажех по два пъти. Много е ефикасно наистина, препоръчвам го на всеки след оперативна намеса newsm10

# 56
  • Карлово/ Пловдив
  • Мнения: 937
Здравейте!Тъй като вече започна новото договаряне на клиничните пътеки за болничните лечебни заведения след приключването му ако има промени в лечебните заведения които имат договор по клиничните пътеки 169 и 170 съответно конвенционална и лапароскопска холецистектомия ще ви уведомя своевременно.Желая ви успешен ден!

# 57
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 242
Здравейте, момичета. На ехографски преглед на жлъчката на мъжа ми се видя камъче и песъчинки. Засега няма сериозни пробеми освен редки случаи на болки в гърба, предполагам, че е от раздразнената жлъчка. Притеснява ме, че мъжът ми има много бенки по тялото си, дебел е и при евентуална нужда от операция може някоя да се разреже. Не ми се мисли за последиците от разранена бенка. Кажете ми какво мислите.

Пепита, със закъснение се включвам в темата, но би ли ми казала повече подробности за хомеопатичното лечение на приятелката ти? При нас нещата са доста сложни, защото мъжът ми има ревматоиден артрит и пие постоянно лекарства за него, сърцето и високо кръвно. Та ми се ще с хомеопатия да разтворим жлъчното съдържимо, да не се стига до операция. С жлъчката шега не бива.

# 58
  • Мнения: 931
Здравейте, момичета. На ехографски преглед на жлъчката на мъжа ми се видя камъче и песъчинки. Засега няма сериозни пробеми освен редки случаи на болки в гърба, предполагам, че е от раздразнената жлъчка. Притеснява ме, че мъжът ми има много бенки по тялото си, дебел е и при евентуална нужда от операция може някоя да се разреже. Не ми се мисли за последиците от разранена бенка. Кажете ми какво мислите.

Пепита, със закъснение се включвам в темата, но би ли ми казала повече подробности за хомеопатичното лечение на приятелката ти? При нас нещата са доста сложни, защото мъжът ми има ревматоиден артрит и пие постоянно лекарства за него, сърцето и високо кръвно. Та ми се ще с хомеопатия да разтворим жлъчното съдържимо, да не се стига до операция. С жлъчката шега не бива.

Не моя приятелка а аз самата го провеждам в момента.По принцип е хубаво да си намерите хомеопат , който да снеме интервю от мъжа ти и да прецени неговите нужди и симптоми не мисе иска да казвам какво съм пила до сега тук.Може налични да ти пша ако искаш и все пак не ти препоръчвам да ги вземете без лекарска консултация , защотото има различни потенции на лекарствата.

# 59
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 242
Разбира се, че ще се консултираме с хомеопат.  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт