Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 106

  • 81 167
  • 739
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 622
добрютро и от мен!
това с "най-доброто покритие"е тотално нереален въпрос.вече съм направила сигурно 100-тина торти,ама на този въпрос не мога да отговора.ето на вчера ревах цял ден за онази кордела(малко съм ви сърдита,че никой не ми чу воплите,ама айде ,от мен да мине,да видите ,че и аз съм човек)
най-сетне направих някаква измислена смесица от рецептата на нелка и на димитрина....и стана много жилава маса,защото е с много желатин и по-малко глюкоза  и без глицерин,..ами много тънко се разточва,за такива обемни фигури е иделен,ама за покриването на тортата-работи се по-трудно,понеже е жилаво-аз го разточвам,то се връща-голяма борба падна.....ама пък не се нацепи по горния ръб,но пък не е така вкусно като руската мастика.....ето ви есе на тема предимства и недостатъци на домашно приготвения фондан...
скоро ще ви покажа и снимка на вчерашната ми торта....чао

# 706
  • в семейството
  • Мнения: 404
Добро утро!

Да кажа и аз за покритията. Вчера тръгнах да покривам с маршмелоуз фондан, който бях замесила и оцветила предната вечер. Явно пудрата беше в повече, макар да не беше цялото количество по рецепта. Аз точа, то се напуква отстрани и като го метнах на тортата се къса по ръба. Ужас. Свалих и премисих отново без да изчистя маслото, което беше полепнало. Стори ми се малко по-добро. Разточвам пак и като го метнах отново се цепи. Идваше ми даго метна в кофата.  Тормозя  Ванчето  (Heart Eyes)по телефона и я питам мога ли да го разточвам върху олио, щото нишестето още повече го изсушава. Давам му последен шанс и решавам каквото и да става ще го разточвам върху олио. Успокояващо в случая беше, че имам Пик-ко (неоцветено). Разточи се идеално! Е, малко лъщи де!
Според мен най-добре се покрива с готова моделираща маса!

# 707
  • Мнения: 1 329
Дарлика много са интересни кексчетата newsm78,какъв е повода?

Руми, повод няма, бях помолена от приятел на направя мъфини с логото на организация. Писала съм подробно в блога.

Леля Ог,чудесна къща си сътворила. Харесват ми гредите по къщата, но керемидите бих ги мацнала отгоре с някаква червено-кафеникава боя за реализъм, че са много чисти и лъскави. Скамейката ме грабна, красива е. Бялата част маслен крем ли е?

Ванче,
бебешора е много сладичък. Има един такъв миловиден поглед...да го нащипе човек. Харесва ми пистолета тип биберон Simple Smile и диплите на памперса.

Бетина,бебето е супер. Направила си го с вдигнати крачета, точно в някаква поза. Харесва ми много. На ръка е правено нали?

Дарилка-Много красива торта-страхотни рози.Би ли споделила как се изчислява р-ра на точките?Розовото с каква боя е?Аз имам пинк и кларет на сугаркрафт,но ми сатва все цикламенко.

Е то не е много сложно - взех си кръгчето, с което искам да изрязвам точките, насложих го върху блата и срязах блата там, където свършваше края на последната точка. 12 см. Но тъй като идваше малко по-ниско, отгоре върху тортата сложих е един капак, направен от блатове, за да се получи точната височина.
Розовото е на око - смесих малко розова маса с бяла и добавях постепенно, докато се получи това, което исках. Работих с няколко парчета - розово, лилаво и докато ми хареса.

Гушанкааааа,
радвам се да те видя тук, че дълго не беше се вясвала Simple Smile
Тортите ти са много красиви. Бебока е сладур, а твоята е прелестна. Поздравления и да не избягаш задълго отново Naughty

Вал, тебе какво да те правя?!
Акулата е страховита, че чак да ти е отяде. Чудесен реализъм! Много, много си добра ша знаиш.
И искам бяла боя като твоята, откъде е?


# 708
  • София
  • Мнения: 1 358
Здравейте
Дарилка-мерси за отогвора.
Вал-стаховита акула-ама много реални и страшни ги парвиш #Crazy
Гушанка-много хубави торти.Тази с цветето ми е фаворит.
NG-разгледах ти и аз тортите пак,ами те са супер-я се стегни-какво не им харесваш-чудни са. Hug

Последна редакция: чт, 02 дек 2010, 15:37 от stefina

# 709
  • Мнения: 1 163
Леле какви са тия торти направо ми останаха очите  Shocked Shocked Shocked Всички сте великолепни. Сега немога да се сетя по коя телевизия дават едно предаване за Тортения Бос той прави такива едни торти и съм си мислила, че са супер лукс но не момичета вие направо го надминах те. Наистина много ви се възхищавам. Скоро ще направя и аз моята но сега питането ми е разбрах глюкозата каква е но откъде да си набавя Глицерин. Мерси предварително.   bouquet  bouquet  bouquet

# 710
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 524
Мими, глицерин има в аптеките!

# 711
  • Мнения: 1 163
Мими, глицерин има в аптеките!
Мерси ще отида да си взема днеска.   bouquet  bouquet  bouquet

# 712
  • Мнения: 1 243
NG разгледах ти тортичките-изключително сладурски и весели. Как така ще се отказваш?!? Я ме виж мен, нищо н емога да направя като хората, редоно загарям блатовете, едно мое цвете не прилича на истинско, не знам как да направя един крем като хората. Горкото ми семейство е принудено да яде странни торти и да цъка с възхищение, щото я са ме отказали, я съм ги оставила и без вечеря  Laughing Почини си, зареди се с нови емоции и енергия и давай отново с прекрасните си творения  Hug
Vanche попиках се с последния ти пост относно акулата . Верно е много истинска чак смразяваща. бррррррррррр. Но е впечатляваща.
Валерия просто нямам думи за апарата-Страхотен е!
Ляла Ог
фенка съм ти  Hug обожавам творенията ти   bouquet Неворятна както винаги. Извини ме, но ти копирам всяка торта и си ги разглеждам, чудя им се, мая им се. Кога ли ще успея да направя нещо подобно  newsm78
Снощи се мъчих с едни цветя.. Уж щях плодове да слагам в кошницата, но реших, че майка заслужава цветя. Росите само аз си ги знам, че са рози, калите са леко наподовябащи на такива, а за маргаритките сина ми ме попита "Мамоооо, какво е това"  Joy
Оставила съм ги да съхнат. До 9-ти може и да пресъхнат. През цялото ли време захарните фигурки трябва да са на въздух или мога да ги затворя и в пластмасови кутии?

# 713
  • Мнения: 184
violetblue,raya,bozgounova,fotka,много ви благодаря за бързите отговори!  smile3525Ще пробвам да покрия с маршмелоу,защото съм го правила и е лесно.Ще направя и Руска мастика за всеки случай да не сатне фал  doh
А  да питам и аз за глицерина -този в аптеките е в шишенце течен.Такъв ли се използва? newsm12

# 714
  • Мнения: 1 173
fotka да , готовата ММ няма нищо общо с което и да е домашно покритие  Grinning
Аз лично "тръгнах" с ММФ , малко са били случаите в които това тесто не ми се е получавало , и винаги грешката си е била моя - повече вода от необходимото .
 От моя опит с ММФ съм си направила следните изводи
– повече вода ( дори и една супена лъжица) , води до поемането на повече захар , и от там се губи еластичност
– не добре стопени бонбони -  тестото поема по-малко пудра захар , става много жилаво и трудно се работи с него .
Определено има и разлика в бонбоните , нищо не мога да кажа за тези които са в Бг . Спомням си че някои от вас делиха едни които Ели изпрати от Канада - да споделят дали има разлика с българските .
-пудрата захар е също от голямо значение ...правила съм си опити  да мина с "евтина" . На вид е Ок , фина ....обаче тестото не се получава добре - къса се , няма еластичност

  РМ2 ...за почти 3 г не успях да му хвана тънкостта на това тесто . Хубаво се измесва , еластично и ...хоп след около 30 мин се стричва  Confused .
 Вал ...апарата му пиша А+ , а това кръвожадното ... #Crazy , много достоверно ей .
Леля Ог адски бързо напредна ...много ти се радвам , да знаеш . Къщата е страхотна
Дарилка някой май е почитател на батко Рон , а  Grinning . Красива е станала тортата , на тези точки и аз съм им се заканила "някой ден"  Grinning

# 715
  • Мнения: 483
Привет момичета!

Прекрасни неща сте показали пак   bouquet

Аз съм в процес на правене на 3 торти тази седмица и имам малък проблем.Понеже тортите са високи около 15 см, не мога да ги покрия много добре, получват се плисета.Замаскирам положението с декорацията, но ми се иска да не се получава така.Моля, кажете ми как покривате високите торти.С по-ниските нямам този проблем.
Работя с Пико, но ми се понапуква на места и много бързо съхне.Не знам защо така се получава.Само един вид ли е Пико-то?
И още нещо - как изчиствате нишестето докрай, на мен от Пикото не ми се маха хубаво нишестето  Tired

ДОвечера ще пусна днешното си произведение, а сега се връщам на тръстиката  Wink

# 716
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 524
Моля, кажете ми как покривате високите торти.С по-ниските нямам този проблем.
Работя с Пико, но ми се понапуква на места и много бързо съхне.Не знам защо така се получава.Само един вид ли е Пико-то?
И още нещо - как изчиствате нишестето докрай, на мен от Пикото не ми се маха хубаво нишестето  Tired

Единственият начин е да разточиш много по-голям кръг- например ако диаметъра на тортата е 20см и две височини по 15 имаш минимален диаметър на разточен фондан 50см, т.е ти трябва да разточиш поне още 10см отгоре.  Peace
За Пиккото не знам защо така ти се получава, аз нямам този проблем с него, даже напротив, това е единствената ММ, която никога не ми се е пукала. Моето е разфасовка 7кг в кафява кофа.

Нишестето с четка или с водка го чистя, на тъмните цветове обаче много трудно се чисти. Валерия писа, че разточва на силиконово килимче и няма проблем с чистене на нишесте!

# 717
  • Мнения: 157
NG,никакво отказване,да не мислиш ,4е ние не сме имали такива моменти... Hug
бетина,много е сладко беб4ето
Леля Ог,кое по напред да похваля бе жена..котките,макар да ги мразя,къщи4ката,пейката...абе вси4ко ми харесва.. Wink
Ван4ее,много ги умееш тия апликации бе,страшно идейна торта...няма дори да си я копирам,4е така немой я изпъна Embarassed
Валерияяяяя,какво да кажа след вси4ко което е ве4е казано за таланта ти...като си спомня как се появи тихомълком с едни бисквитки ,а сега какви 4удеса твориш...ще изпадна в депресия и аз Crossing Arms,,браво,моите най искрени поздравления Hug
ето едно непокрито Кити http://patriyani.snimka.bg/cooking/torti-2.516878.21590998
ГуШанка,Да си жива и здрава  bouquetРадвам се,4е се появи  HugБяло 4ерната торта е невероятна
Ра4едаваш ,не даваШ тази зимна сцена ще се копира при първи удобен слу4ай Heart Eyesсупер ее
Дарилка,пак красоти от теб
някой пропускам,съжалявам
Няма да ви досаждам с днешното Кити(нищо интересно).Втората торта с кеф я правих,най после нещо ново Whistling
Донесоха ми няколко Гормита .Преди малко давам  на майката тортата и и връщам игра4ките...като писна тая жена ,,Аз ви дадох фигурки.Защо сте сложили ваши??Защо сами още едни,поне да бяхте купили други....Толкова са скъпи,няма да ви ги платя...,, Толкова се беше развилняла ,из4аках я да си повика и обясних ,4е са фигурки от захар ...като ме разцелува..голям цирк.. Laughing

още снимки https://www.bg-mamma.com/assets/vessur/img/not_found.png

# 718
  • Мнения: 483
Ани, и моето Пико е същото, не знам защо се пука  newsm78 Благода ря за отговора  Hug

# 719
  • в семейството
  • Мнения: 404
Райче, аз бях една от тези дето взех част от бонбоните от Ели. Тези с които правих последната ММФ също са канадски. Но като чета твоите изводи, май съм сложила повече лимонов сок (така пише в тортената библиотека, а не вода). Другото, което си мисля, че наистина може да не съм ги разтопила достатъчно добре, защото ме страх да не би нещо да изгорят (знам ли и аз? ). Иначе сегашната пудра захар ми е много хубава, а не като първата с която правих тортата на щерката.

Довечера ще коментирам повече  Peace (то не знам какво да кажа за тези красоти  bowuu )

Общи условия

Активация на акаунт