Купуване на ЧИСТА ХРАНА

  • 746 521
  • 6 431
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 6 094
Не зная дали информацията ми е за този тема, но пък ще използвам случая, за да се запиша.

От форума научих, че ако сиренето и истинско и се увие във фолио заедно със синьо сирене, плесента ще се прехвърли. Опитах с няколко вида сирене, но не се получи. Саламуреното само омекваше. Накрая опитах с размерено Маджаров по БДС, купено от Била и се получи.

# 706
  • Мнения: 8
Може ли малко повече информация да сподели някой за щанда на монасите в Младост 1?. Имам път натам в събота. Доколкото разбрах риба има само в петък. Има ли шанс да остане и за събота или няма къде да се съхранява? Какво по-точно се предлага? Млякото и сиренето само краве ли е или има и друго? И какви зеленчуци предлагат (освен салата, лук и репички)? Има ли яйца и дали са проверени?
Някой спомена и за ядки на пазарчето. И те ли са от манастира или са на някой друг щанд?
Аз онзи ден минах от там, но нещо не видях щанда им.
Може ли да обядните къде точно се намира....Гледах за табели, за нещо по-специфично, но явно не съм догледала.

А в ЛИДЛ има зеленчуци на Гимел.Те са БИО.
И аз не знам къде точно се намира щанда. В събота ще го търся и ако го открия ще пиша къде е и какви продукти предлагат.

# 707
  • София
  • Мнения: 1 289
Ако се намирате на Сахаров, има една сграда на самата улица, в която има много магазини, аптека, банка. Точно зад нея е пазара. Щанда на монасите ще намерите, ако обиколите сградата от лявата страна и тръгнете по първата пътека в дясно. Те пътеките така или иначе са две само.

# 708
  • София
  • Мнения: 84
Ако се намирате на Сахаров, има една сграда на самата улица, в която има много магазини, аптека, банка. Точно зад нея е пазара. Щанда на монасите ще намерите, ако обиколите сградата от лявата страна и тръгнете по първата пътека в дясно. Те пътеките така или иначе са две само.


Да, пак за уточнение - монах продава там само в петък - иначе манастирската продукция се продава от едно младо семейство. Рибата свършва още в петък. Снощи ходих там и имаше - мляко, сирене, кашкавал, лютеница, маринована пъстърва, мед, ябълки (но доста поостарели), сладка, суха чубрица.

# 709
  • Мнения: 4 370
Не зная дали информацията ми е за този тема, но пък ще използвам случая, за да се запиша.

От форума научих, че ако сиренето и истинско и се увие във фолио заедно със синьо сирене, плесента ще се прехвърли. Опитах с няколко вида сирене, но не се получи. Саламуреното само омекваше. Накрая опитах с размерено Маджаров по БДС, купено от Била и се получи.

Оо това е интересно! А със сирене на Хармоника пробвала ли си?

# 710
  • София
  • Мнения: 6 094
Не зная дали информацията ми е за този тема, но пък ще използвам случая, за да се запиша.

От форума научих, че ако сиренето и истинско и се увие във фолио заедно със синьо сирене, плесента ще се прехвърли. Опитах с няколко вида сирене, но не се получи. Саламуреното само омекваше. Накрая опитах с размерено Маджаров по БДС, купено от Била и се получи.
Оо това е интересно! А със сирене на Хармоника пробвала ли си?
Не, пробвах със сирене на мандра Алдомировци, Елена и БорЧвор. Тези дни ще заложа проба и със Зоров по БДС.

# 711
  • София
  • Мнения: 5 184
ДНЕС И УТРЕ Simple Smile
С ЛЕКИ СЪКРАЩЕНИЯ ОТ МЕН

Био Форум – Празник на биологичното земеделие
София,  12 и 13 Април 2013 г. градинката пред Народен театър „Иван Вазов”

ДЕН ПЪРВИ – ПЕТЪК – 12 АПРИЛ
13:00 ч.
ОФИЦИАЛНО ОТКРИВАНЕ НА ПРАЗНИКА , Водещ – Ути Бъчваров
13:10 – 13:20 ч.
ПРЕДСТАВЯНЕ НА ОФИЦИАЛНИТЕ ГОСТИ И ПРИВЕТСТВИЯ ОТ ОФИЦИАЛНИТЕ ЛИЦА
Приветствия от официалните лица – проф. Иван Станков - Министър на земеделието и храните, г-жа Йорданка Фандъкова – Кмет на София, д-р Стоилко Апостолов – Биоселена.
13:20 – 14:00 ч. ОБИКОЛКА НА ЩАНДОВЕТЕ ОТ ОФИЦИАЛНИТЕ ЛИЦА
14:00 – 15.00 ч. КУЛИНАРНО БИО ШОУ С УТИ БЪЧВАРОВ
Приготвянето на ястията започва още в 12.00 ч. Ути Бъчваров представя рецептите  и продуктите, които използва.   
- Дегустация на приготвените био-ястия –  14.30 ч.
15:00 – 16.00 ч. НАЧАЛО НА ВИНЕНА ДЕГУСТАЦИЯ ЗА ИЗБОР НА „НАЙ-ДОБРО БЪЛГАРСКО ЧЕРВЕНО   БИО ВИНО ЗА 2013 Г.”
Дегустацията ще се провежда 4 пъти на кръгъл час - в 15:00, 16:00, 17:00 и 18:00 ч.  На всеки кръгъл час ще се избират по 5 участника в дегустацията от публиката като ще се задават въпроси, свързани с винената култура и ако хората отговорят правилно на тях, ще бъдат допускани да участват в дегустацията. 
Резултатите от дегустационните листа ще бъдат обобщени и победителят ще бъде обявен на 13.04.2013 г. с връчване на награда на най-добра винарска изба за био вино.

16.00 – 18.00 ч.       БАЗАР НА БИОХРАНИ  (на тих музикален фон)   

18.00 – 19.00 ч. АКУСТИЧЕН КОНЦЕРТ НА ГРУПА „ТОЧКА БГ“.

20.00 Ч.      ЗАКРИВАНЕ НА ПРАЗНИКА НА ОТКРИТО. 



ДЕН ВТОРИ – СЪБОТА – 13 АПРИЛ

 10.00 ч.
ОТКРИВАНЕ НА ВТОРИЯ ДЕН ОТ ПРАЗНИКА ОТ ВОДЕЩИЯ УТИ БЪЧВАРОВ

Връчване на наградата на винарскака изба, победител в конкурса „Най-добро българско червено био вино за 2013 г.” – грамота.
 11.00 – 12.00 ч.
 ОРГАНИЗИРАНЕ НА КУЛИНАРНА БИО АКАДЕМИЯ ЗА ДЕЦА С УТИ БЪЧВАРОВ С ВИКТОРИНА ЗА ДЕЦА ОТ ПУБЛИКАТА НА ТЕМА “КОЙ Е ПО-ПО НАЙ-БИО?”

- Ути Бъчваров ще готви по био- рецепти с участието на деца, след което ще има дегустации на приготвените продукти.

12.00 – 13.00 ч.
ИЗПЪЛНЕНИЯ НА ДЕТСКА ВОКАЛНО ТЕАТРАЛНА ФОРМАЦИЯ “ТАЛАСЪМЧЕ”

       -   Изпълняват песни от собствен репертоар.

13.00 – 14.00 ч.
ДЕМОНСТРАЦИИ НА ПРИГОТВЯНЕ НА БИО ШОКОЛАД/ БИОМЕД/ БИОБОЗА

14:00 – 15:00 ч.
ТЕАТРАЛНО СТУДИО „ТЕДИ“ ОТ НАРОДНО ЧИТАЛИЩЕ „Г.С.РАКОВСКИ“ С ПРЕДСТАВЯНЕ НА ДЕТСКИЯ СПЕКТАКЪЛ „СЪНЧОВЦИ“

15:00 – 18:00 ч.
БАЗАР НА БИОХРАНИ
ЗАКРИВАНЕ НА ДВУДНЕВНИЯ ПРАЗНИК

# 712
  • Мнения: 4 370

Не, пробвах със сирене на мандра Алдомировци, Елена и БорЧвор. Тези дни ще заложа проба и със Зоров по БДС.

А с Елена какъв е резултата?

# 713
  • София
  • Мнения: 6 094

Не, пробвах със сирене на мандра Алдомировци, Елена и БорЧвор. Тези дни ще заложа проба и със Зоров по БДС.
А с Елена какъв е резултата?
Не се прехвърли плесента, но то поне не омекна като това на Алдомировци.

# 714
  • Мнения: 384
Някой знае ли нещо по този въпрос:

"Днес над оранжериите в град Левски ,собственост на фирма ''Гимел'', селскостопански самолет пръскаше цяла сутрин с неизвестен препарат .Освен оранжериите пръскаха и доста голям район около тях ,който обхващаше и цял квартал .След като преминеше след самолета ситни капки падаха навсякъде .Това става без никакво предупреждение на населението и дори на пчеларите ,които се оплакват от големи загуби на кошери .Един ми каза че 40 кошера са му умрели.В същото време'' гимел'' претендират, че произвеждат биопродукция.Не купувайте нищо произведено от тази фирма .Бойкот на ''гимел'' и всичките им продукти!"
Margarit Danev

# 715
  • Мнения: 2 037
Информацията е крайно недостатъчна и неточна, за да стигаме до категорични изводи.
Те използват препарати за растителна защита, дори съм купувала от тях. Специални препарати, които се прилагат по-често от конвенционалните.
Май при мен затова и ефект нямаха, защото бяха за 1- 2 пъти, струваха много скъпо не купих отново.
За пчелите има една поредица от клипове в youtube "За пчелите и хората".

# 716
  • София
  • Мнения: 4 412
Относно пчелите - баща ми гледа малко кошери около 10 и в последните години не са му умирали. Той гледа пчели от 30 години, гледал е доста повече кошери и има периоди, в които измират. За тези години си спомням за 2-3 случаи, когато е имал много жертви. Последния път беше преди 7-8 години и според него е защото ние донесохме едно ново лекарство, уж натурално, може би не сме разбрали дозата или начина на приложение. Пчелите изискват много грижи, не му знам всичките процедури по чистенето, но ако се гледат големи пчелини няма време за толкова грижи. Също местенето на пчелите с цел повече добив /доста пчелари ги местят през пролетта/ ги стресира и от там им намалява силите. Не съм гледала филмите за пчелите, но в нашето село има доста любители пчелари с малко кошери и нямат поражения.

Не знам дали видяхте Хармоника утре ще имат Отворен ден във фермата за мляко в Мало Бучино - http://harmonica.bg/blog/18-april-den-na-otvorenite-vrati-v-mand … i-v-malo-buchino/ . Много интересна инициатива, утре е учебен ден и няма да можем да отидем, но ако има по-натам ще е интересно за децата.

Исках да ви питам за авокадото - бях чела че нещо го облъчват и не е полезно. Спомняте ли такава информация?

Последна редакция: ср, 17 апр 2013, 15:39 от TanyaMG

# 717
  • Мнения: 2 037
Таня, преди това беше цех за колбаси, от няколко години е за мляко. Интересно ми е, защото там няма никакви надписи, а отдавна в селото няма и крави. Simple Smile

# 718
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Исках да ви питам за авокадото - бях чела че нещо го облъчват и не е полезно. Спомняте ли такава информация?

Тук се обсъждаше, че критското авокадо не е облъчвано.

# 719
  • Мнения: 3 774
Последно има ли крави във фермата в Мало Бучино или да си носим  Mr. Green,че се записах за посещението?

Общи условия

Активация на акаунт