Купуване на ЧИСТА ХРАНА

  • 748 894
  • 6 448
  •   5
Отговори
# 1 320
  • Мнения: 1 298

При Ливадите предполагам, че скоро ще тръгне и месото, и пилетата. Но аз лично бих се поуплашила да дам на детето несертифицирано месо, не знам.
/quote]

Това на Ливади несертифицирано ли е? И какво значи несертифицирано? Сертифицирано за био или минало хрантелно-ветеринарен контрол?

# 1 321
  • София
  • Мнения: 802

При Ливадите предполагам, че скоро ще тръгне и месото, и пилетата. Но аз лично бих се поуплашила да дам на детето несертифицирано месо, не знам.
/quote]

Това на Ливади несертифицирано ли е? И какво значи несертифицирано? Сертифицирано за био или минало хрантелно-ветеринарен контрол?

Искала съм да напиша "неконтролирано"  Peace По нощите така става. Наистина, едно е да няма сертификат за био, а друго - да не се следи. Сега, това, че не се следи си е чисто мой извод, тъй като никъде в сайта им не е упоменато. Глупаво е да не се напише, ако го има...
В сайта на говеждото, което Люлин е пуснала, си казват, че контролът на продуктите им се осъществява от БАБХ. Добре би било да постнат и документ, но предполагам, че при поискване показват.

Абе, въобще... аз съвсем наскоро се праснах по тиквата, че ние - самите клиенти - тръгнали на лов за чисто, еко и пр. сами си вкарваме автогол. Не си изискваме документи, не знаем и какви да търсим. Само някой ни каже: не е пръскано, няма ГМО и айдеее, юруш на доверието. Докато БДС си има допустими норми от вси-чко, от което така старателно искаме да избягаме  Thinking

# 1 322
  • София
  • Мнения: 802
От моя приятелка  в хранителния бранш зная, че в България няма масово пилешко, което да не е хранено с ГМО. Дюк вероятнот изпълняват онова, което пише на етикета, но пък там никъде не е посочено, че фуражните смески не съдържат ГМО Sad

То, ако само е хранено с ГМО, не е чак толкова страшно, според мен...
Но и аз нямам вяра в масовото производство. Къде на етикетите им пише с какво ги лекуват? А хормони? Не пише... много е хлъзгаво описанието им... френска технология - да, технология.
И все пак, може би те са най-малкото зло в момента на пилешкия пазар...

# 1 323
  • Мнения: 115
Аз да се похваля със страхотния пазар, който си направих днес от Римската стена  newsm10
Картофки, моркови, пащърнак, тиква, кашкавал, кисело мляко, пастърма и чеснова паста   chef за бебето картофите, морковите и пащърнака, а другите нещица за нас  hahaha

# 1 324
  • София
  • Мнения: 802
Bebooooo, извинявай, по колко са там морковите и хубави ли са? Малки, големи?

Аааа, не е честно, защо ще лишавате бебчето от тиквицата  Crossing Arms

# 1 325
  • Мнения: 115
Морковите бяха 3 лв килограма, дребнички са - вкуснички. Бебо си има негова тиква, тази за нас  hahahaс медец, на фурна мммммммм.

# 1 326
  • София
  • Мнения: 601
Не знам дали тук е мястото да попитам, но знаете ли къде мога да намеря истински прополис?

# 1 327
  • Sofia
  • Мнения: 26 371
на пръчка ли

# 1 328
# 1 329
  • Sofia
  • Мнения: 26 371
Има по пазарите,на сергиите с мед,на Женския пазар има една дрогерия с/у спирката на тр.20 и 22,също там има магазин за кафе,подправки и ядки,там също продават.Една е около 1,60/1,80лв.

# 1 330
  • Мнения: 1 556
Минавам набързо да си кажа, че съм страшно впечатлена от млякото - чисто мляко до дома или нещо подобно, във ФБ. Истинско мляко, мирише си на кравата, прави си каймак...  Heart Eyes Чакам с нетърпение да пуснат и козе.

Някой питаше за месо по-горе, гледам, че същите хора предлагат  пилешко на 7.80кг, не съм го опитвала още. Пишеше из коментарите, че кокошките са хранени със семена, предполагам фуражни смески, но без антибиотици. Някой ако реши да го опита да сподели как е откъм жилавина /присъща на домашните пилета/.

PS: човекът, който носи, е тоооооолкова ухилен и позитивен...   Mr. Green

# 1 331
  • София
  • Мнения: 864
Минавам набързо да си кажа, че съм страшно впечатлена от млякото - чисто мляко до дома или нещо подобно, във ФБ. Истинско мляко, мирише си на кравата, прави си каймак...  Heart Eyes Чакам с нетърпение да пуснат и козе.

Някой питаше за месо по-горе, гледам, че същите хора предлагат  пилешко на 7.80кг, не съм го опитвала още. Пишеше из коментарите, че кокошките са хранени със семена, предполагам фуражни смески, но без антибиотици. Някой ако реши да го опита да сподели как е откъм жилавина /присъща на домашните пилета/.

PS: човекът, който носи, е тоооооолкова ухилен и позитивен...   Mr. Green

Човекът е много готин, но пилетата на нас не ни харесаха и ги заподозряхче, че въобще не са био, еко или домашни, а са си обикновени бройлерчета. Но пък на вас може да ви харесват.
Спомням си, че предните био пилета които взимахме изискваха по-дълго варене, а тези се сваряваха за час. Което не е нормално за домашно гледано пиле. И миризмата на домашното пиле я нямаше.

# 1 332
  • В центъра на мръсотията
  • Мнения: 605
Аз поръчвам вече няколко пъти от тази страница във ФБ и съм доволна от всичките им продукти. Да, пилетата не са с вкуса и жилавостта на домашно гледано пиле, но и са много далече от вкуса на магазинските пилета. Така че, за хора, които нямат възможност да се снабдяват с домашни пилета са добра алтернатива.  Peace

# 1 333
  • София
  • Мнения: 455
 В редките случаи, когато глезя децата си с бяло брашно и захар  Laughing им купувам  маслени бисквити SONDEY от Лидл - само масло, брашно, яйчен меланж и захар.

# 1 334
  • Sofia
  • Мнения: 26 371
а защо ти не ги приготвяш,не е сложно...с пълнозърнесто брашно , тъмна захар и цели яйца

Общи условия

Активация на акаунт