Гледах!Хареса ми!Препоръчвам го!Искам да споделя... - 24

  • 41 904
  • 722
  •   1
Отговори
# 690
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Момичета, да сте намирали някъде по тракерите Due Date ( http://www.imdb.com/title/tt1231583/) с добро качество?

# 691
  • Мнения: 4 370
The traveler http://www.imdb.com/title/tt1533084/ - замисъла е хубав, но сцените с ужаси са показани много брутално и малко превъртах на тези места.

# 692
  • Мнения: 1 063
Открива се и филмът на Apichatpong Weerasethakul, otличен с голямата награда в Кан. Аз не съм сред почитателите на режисьора.

Последна редакция: вт, 11 яну 2011, 15:27 от Ив

# 693
  • Мнения: 11 747
Гледах 127 часа - ох! От снощи наум пиша коментара си тук и минах през какви ли не версии. Очевидно ме е развълнувал и заинтригувал, но не е за вярване, че в същото време и ме отегчи. Много скучно ми беше и ако бях сама, щях да го спра преди 30- тата минута, ама мъжа ми искаше да гледа и нямаше как. Час и половина мазохистично гледах човешка агония. Съвсем не намерих тази положителност, която повече тук споделиха. Историята е поразителна и възторгва, но пресъздадена във филм ми стоеше като истеричен напън. Би могла да е пресъздадена и доста по- сладникаво, по холивудски, което категорично щеше да счупи боксофиса, но режисьора, очевидно, не е такъв типаж. Не знам дали имах нужда да го изгледам този филм, но сега и документалните кадри ще търся в you tube - нали споменахте, че ги има?
Не мога да го препоръчам този филм.

# 694
  • Мнения: X
Аз пък изгледах Welcome to the Rileys. Не знам какво да напиша. Чак да ми хареса екстремно много-едва ли. Кристен Стюарт....имала съм честта да я гледам в няколко филма(без Здрач Сагата) и навсякъде ми е ...една и съща-мимиките, жестовете й, физиономиите....всичко ми е еднакво.
 П:С: Ако някой намери някакви субтитри за Love and other Drugs, моля да се обади   bouquet

# 695
  • Мнения: 2 056
Ив ! Благодаря, че спомена режисьора с невъзможното име, защото си бях харесала плаката и щях да го подмина. Асоциирам с магически реализъм и цялото ми звучи много латино. Мисля да ми хареса (така е, привличат ме неща, които въпреки своите недостатъци, не зачерквам напълно).

# 696
  • Мнения: 2 254
... Асоциирам с магически реализъм и цялото ми звучи много латино.
Моята лампичка светва на магически реализъм. Ако е така наистина, свиркай. 

Час и половина мазохистично гледах човешка агония.
Точно това ме държи настрана от филма. Спомням си преди години Живи. Агонизирах с тях, ужасно беше.

# 697
  • в морето до колене
  • Мнения: 2 493
П:С: Ако някой намери някакви субтитри за Love and other Drugs, моля да се обади   bouquet

Аз го гледах засега без никакви субтитри и в САМ версия (ама с поносимо качество) и всъщност проблемите с текста са повече в началото, където и двамата герои говорят доста бързо... тук-там нещо не хващах, но това не ми попречи на общото възприятие.

Мога да кажа, че филмът ми хареса. В сравнение с другите филми от този жанр романтични комедии, които излязоха през годината, може би наистина е в челото на класацията. Макар че аз лично не бих го определила като "комедия", ама май и не е съвсем "драма"... но така или иначе и Ан Хатауей и Джейк Джиленхал са номинирани за ролите си в категория "комедия и мюзикъл"... /само да уточня, че според мен попадат в номинациите за Златен Глобус именно заради "разделението" там, което дава възможност да се номинират двойно повече актьори и филми. Защото по мое мнение те наистина са някъде около и след 10-тото място в общата годишна класация на изпълнителите на главни роли.
Към тяхното изпълнение нямам забележки  Simple Smile
И двамата са красиви, има химия между тях, наистина се гледат влюбено с големите си очи (и на двамата са големи  Laughing) - вижда се и се съпреживява развитието на това чувство.
Но като цяло филмът е малко разбалансиран според мен - в началото прекалено подробен и описателен, от което самата история лееко буксува. А към края сякаш се забързва неоснователно и заради "препускането" на разказа малко се губи мотивацията на героите.
Но това е повече забележка към сценаристите и вероятно към режисьора.

Последна редакция: ср, 12 яну 2011, 17:00 от mia4ik

# 698
  • Мнения: 1 063
True Grit ... мен не ме привлича за гледане.

Подобно. Не съм го отбелязала даже сред очакваните от мен тази година.

Реализъм, Джуд, от трите големи филма на А. W., които познавам. Uncle ще е най-добър. Необходимо е да преодолееш първите 15 мин. Аз съм все още някъде там от вчера. Очаквам да стане непоносимо тъжен.

# 699
  • Мнения: 1 925
Събота изгледах Conviction http://www.imdb.com/title/tt1244754/ и определено го препоръчвам  Peace Хилари Слуонг я харесвам още от Момиче за 1 милион долара, тук също прави добра роля. Филмът е интригуващ и през цялото време до края ме държа в напрежение.

# 700
  • ES
  • Мнения: 2 172
Гледах 127 часа - ох! От снощи наум пиша коментара си тук и минах през какви ли не версии. Очевидно ме е развълнувал и заинтригувал, но не е за вярване, че в същото време и ме отегчи. Много скучно ми беше и ако бях сама, щях да го спра преди 30- тата минута, ама мъжа ми искаше да гледа и нямаше как. Час и половина мазохистично гледах човешка агония. Съвсем не намерих тази положителност, която повече тук споделиха. Историята е поразителна и възторгва, но пресъздадена във филм ми стоеше като истеричен напън. Би могла да е пресъздадена и доста по- сладникаво, по холивудски, което категорично щеше да счупи боксофиса, но режисьора, очевидно, не е такъв типаж. Не знам дали имах нужда да го изгледам този филм, но сега и документалните кадри ще търся в you tube - нали споменахте, че ги има?
Не мога да го препоръчам този филм.
Подписвам се под този пост.

# 701
  • София
  • Мнения: 309
pina-ето го истинския Арън,тук разказва историята си,върнал се за първи път на същото място.За мен беше адски интересно и вълнуващо,после като гледах филма все едно той разказваше.Всичко,което каза си бях прествяла по този начин.
http://www.youtube.com/watch?v=SyPBTblkzBI

А ето и хубава статия написана много преди това от един български журналист- "За човека и камъка":
http://forum.basketball-bg.com/index.php?showtopic=13694&st=0

# 702
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Хубав мъж, аз защо ли си мислех, че е по-възрастен  newsm78. Отдавна ми се иска да гледам филма, но след като прочетох горепосочената статия, и ме достраша, изпадат ли във физиологични ужасии при ампутацията? 

# 703
  • Мнения: 1 728
Многo ми хареса и на мен Conviction (http://www.imdb.com/title/tt1244754/). Сериозен филм, по действителен случай е, за силата на сестринската обич, за това да не се предадеш, дори когато всичко е срещу теб  и трябва да направиш много компромиси и жертви от лично естество.

изпадат ли във физиологични ужасии при ампутацията? 

Чак ужасии не показват, но възприятиятя на хората са различни все пак, за някои може сцената да е прекалено натуралистична и неприемлива за гледане.

Последна редакция: чт, 13 яну 2011, 00:31 от AniSim

# 704
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
AniSim, благодаря   bouquet На мен ми се иска да го гледам на кино, а там нямам опция да подмина каквато сцена не ми понася. Още си спомням как на изнасилването в "Необратимо" си затворих очите, но онези писъци още по-гадно ми се набиваха в съзнанието, доста травмиращо си беше... Затова и си питам, не че наистина каквото на друг понася, е задължително да е ок за мен.

Общи условия

Активация на акаунт