Малките слънца, чакат веселба, да празнуват те гушкането на мамите!

  • 33 026
  • 752
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 3 414
Дани за мен е от честата употреба на АБ,лепва и най малкото.Аз примерно давам нурофен ако вдигнат над 39,5 или ако един ден не свали 39.Под 39 не давам нищо алопатично само Х.Моите кърпи не търпят само баня с вода 38гр или 37.
Бързо да се оправяте Hug
Ина  Hug
Орнелия как сте?
Ан,в олимп ни беше студена а чух че водата и на Х е такава,ще отложим за през лятото Laughing

# 76
  • Варна
  • Мнения: 334
Ами аз пак ще започна с оплакванията. Приключих с хомеопатията. По-точно отказах се от хомеопатката при която ги бях записала. Преди време й се обадих, че Крум кашля - ами щом няма температура нищо да не предприемам. След 2 дни му текна  нослето. Пак й звъня, а тя ми предлага да си запиша час утре или другия ден да го видела - е да ама аз през тези два дни какво да правя. Една събота й звънях, че Крум беше с висока температура, но не ми вдигна. И сега като давам нещо хомеопатично то е от следеното във форума. От боледуванията им до сега разбрах, че три дни трябва да се борим сами с темпаратурата. Търсили сме бърза помощ но резултата е един и същ - до другия ден ще редувате панадол и нурофен на 4 часа, при нужда хексалгин след 2 часа прием от предните две и студени компреси. На другия ден ако няма промяна започвате еди кой си антибиотик.
Дано всички дечица да оздравяват, че идва почивни дни, да разпуснем малко.
Другото нещо за което ще се оплаквам не засяга никой, но страшно съм ядосана. Преди пет години сключиш лизингов договор със София Фран Ауто да закупя нова кола - пежо. И така в началото на декември лизинга изтича. Решихме да го погасим още този месец и на 1 ноември внесох последните вноски. Започна се уж процедурата по оформяне на документацията за прехвърлянето. Но днес ми се обаждат, че преди две години техен служител изчислил грешно дължимото автокаско т.с. съм дължала още 160лв. Това направо е изнудване. Ако не всесем тези пари колата няма да бъде прехвърлена. Е аз какво съм виновна, че някой е сгрешил. Като е сгрешил да го плаща той. Ами така те след някой друг ден могат да "открият" друга грешка. Какво става с тази държава. Много ми е гадно защото 160 не са много не са и малко, поне за мен и в този момент. Карат ме да се чувством мижитурка. Извинявайте, имах нужда да споделя.

# 77
  • София
  • Мнения: 3 414
Каро съжалявам за Х,ако си положително настроена търси друга.Аз за колата нямам думи обади се в Защита на потребителя имаш документи и тн,заплаши ги отивай при шефовете,не се давай Hug

# 78
  • Мнения: 3 914
ЗАщо и при нас  не става така - да дигне висока Т еднократно и да изгори вируса Crossing Arms.
Дани,имам теория,но ме е страх да не си помислите че агитирам.
Вики няма ваксини и винаги когато се разболее,болеста и е точно ден-два .И Вики и Вероника са еднакви деца,и двете са недоносени,и двете са били по две кила в началото,със всичките придружаващи гадории,дори едното от тях,сиреч мойто сега е с много тежки проблеми,които пък предполагат че тя трябваше да бъде по-болнавата и трудно оправяща се.Да обаче на Вики имунната система и е непокътната.Изкара мононуклеоза точно за седмица , без ангина,което е основен симптом.Изкара варицела с две пъпки по брадичката по лицето,без температура.Три пъти беше контактна с коклюш,не го разви.Благодаря на Бога за всичко това,но все си мисля че имам заслуги,като не позволих да съсипват имунитета и с ред боклуци,които я тровят.Междувременно да подчертая,че моето дете е много контактно с деца,не съм от онези майки на деца с увреждания,които не си ги извеждат,щото има и такива Sad
Това е само мое мнение и не искам да мислите ,че държа да се съгласите Peace

# 79
  • Мнения: 9 973
Здравейте и от мен
Бях 6м. неволно наказана   Четях ви,но не можех да пиша.Днес помолих комшийка да пусне тема и да ми махнат наказанието.Дълго съм чакала 
Влади е добре,станал е страхотен циркаджия

Димяни,честити щерки мила.Много вечери съм тръпнала какво ли става с вас.
Орхид,много сили на Боби Praynig

# 80
  • Мнения: 55 061
Деси , каква телепатия само  Simple Smile . Днес точно си мислех за теб , че не пишеш вече . Дори щях да гледам в Сърдечните проблеми , а то какво било . Следях твоята история и стисках палци за Влади  Praynig . Радвам се че сте добре  Hug !

# 81
  • Мнения: 3 914
`Деси` ,заради мен ли? ooooh!
Ако е заради мен,значи трябва да почерпя,здравооооооо Joy

# 82
  • Мнения: 9 973
не е заради теб  Laughing
Имаше 2 акаунта на това ай-пи.Вместо само него,са ми блокирали самото ай-пи  Laughing Stop

# 83
  • Мнения: 3 914
Нищо,пак имам да черпя Joy Hug

# 84
  • Мнения: 1 875
Добър вечер,
ние сме на същия хал - цивки страшни, задни. Не дава нищо да му сложа в носа.
Поддържа 38 Т...
Преди малко се задави жестоко и се разрева в съня си и го насилих да му капна Ксилометазолин - не издържах, не мога да го слушам как се мъчи и хърка.. Абсолютно съм наясно колко е вреден, но нямам друго в момента.
Лошото е, че по време на борбата да му капна, направо му цвръкнах в нослето, чак преглътна горкия.. И сега съм в тих ужас дали не съм го предозирала и вися над креватчето да го гледам..
И предишната нощ не спах, и днес цял ден съм на автопилот #Crazy  Сега съм в онова състояние, дето не можеш да заспиш от преумора, чувам си сърцето и си усещам косата Crazy Outta Joint


Утре ще ви чета, извинете.

# 85
  • Варна
  • Мнения: 965
Ау, какво става с нашата темичка - много болни дечица Sad.
И Вики беше със спазъм и още е на инхалации.
Дани, имам 2 предположения за Вероничка - или дозите / продължителността на АБ са били неподходящи или е вирусно (правихте ли изследване на CRP?).
Хелче, аз съм пръскала еуфорбиум. Понякога помага, понякога - не. "Много ти помогнах"  Embarassed Идеята ми е, че го ползвам - ако не помогне, поне не вреди.
Каро, а доказаха ли ти документално, че наистина дължиш тези пари? То така може да си измислят и други суми.
Желая бързо оздравяване на всички болнички.

# 86
  • София
  • Мнения: 5 762
Деси  Hug

# 87
  • София
  • Мнения: 1 711
Деси, добре завърнала се Simple Smile

Viki_76, вкъщи увладяхте спазъма, нали? Той сигурно е добре вече Simple Smile Мерси за информацията за Еуфорбиума. Аз вчера му четох листовката в интернет и не видях нищо притеснително на нея, та го купих вчера. Обаче като я взех от детската градина, тя нито шмъркаше, нито кихаше, нищо й нямаше. Учителката също не каза да е имало нещо през деня. КАто се прибрахме прочетох отново листовката, но на самото лекарство и най-странното беше че там пише, че може да предизвика бронхоспазъм. Привечер се разкиха и почна ад се чеше и да шмърка, много се чудех какво да правя, но и пръснах по 1 път и почти веднага спря. Днес пак й сложих, да видим. Определено обаче дори и без Еуфорбиума има подобрение, вече не е толкова силен сърбеша и кахането е по-рядко. Явно й трябват няколко дни да свикне без антихистамините.

Каро, според мен се обърни към Комисията за Защита на потребителя, да се информираш дали имат право да ти ги изискват тези пари, след като е минало толкова време и грешката е била тяхна. Ако трябва и към шефовете се обърни. Интересно ми е ако грешката е била в тяхна полза, дали шяха да върнат пари...

Орелия, дано днес сте по-добре. Не се притеснявай за Ксилометазолина, да вреден е, но за няколко пъти при тежко запушено носле няма да навреди толкова. А за дозирането, наистина е много трудно като е на капки, особено ако реве и няма кой да го държи. Аз също съм слагала, обикновено само вечер за да спят спокойно, скоро не се е налагало де, но си взимам спрей, по-лесно се слага и се дозира. Обаче сега като се замисля, на опаковката пише над 2 години...

# 88
  • Мнения: 1 875
Хелче, онзи телефон, който намерих актуален ли е? Ако не е, да попитам днес на място, т.е. да взема координати?
За ксилометазолина знам, че пише над 2 г. - нали това беше една от разправиите ни със предишната педиатърка, дето ми каза да му капя, като беше на 6 м.
Той толкова му и помогна, само дето се изтормозих дали не съм го предозирала..

Браво на Лорка, че е по-добре! Този Еуфорбиум дали става и за нас..
Абе нищо няма да правя на своя глава вече, утре имам час при Масларска.


Аз успях да презаредя батериите, след малко се оправяме и отиваме на ЕхоКГ. Нещо съм се притеснила Rolling Eyes



Щях да пропусна, не че е голяма загуба, де.. черпя ви, днес стават 10 години откакто се бракувах ooooh!

И Чефко става на 18 месеца Simple Smile


# 89
  • Мнения: 923
Привет момичета. Hug
Много болнички дечица в темичката ни. Пожелавам всички да оздравяват бързо. Praynig
Орелия честит празник. Още много години щастлив семеен живот ти пожелавам. smile3525 Честито ти и пораснало момченце. Hug

Ние с Коки сме добре. Аз имам още някои неща за довършване в работата, макар че трябва да си седна на дупето, че влизам още малко в периода, в който родих Коки и трябва да почивам повече. Днес след обяд съм на лекар. Стискайте палци, дано всичко е наред. Коки ходи на градина, от време на време майка ми го взима за по 5 - 6 дни да го гледа, че и аз много се изморявам, а той е много палав. Това е в общи линии при нас. Хубав ден пожелавам на всички.

Общи условия

Активация на акаунт