Бременни майки в чужбина - 33 тема

  • 22 076
  • 733
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4
Ели,

Аз съм много против ваксините. Те са за хора, за които един грип би бил пагубен или бе довел до сериозни усложнения, т.е. ползите от ваксината да са по-големи от евентуалните и последствия (а такива има - рядко но има). Ваксините са голям бизнес и нищо чудно че ги препоръчват толкова много, но освен ако нямаш сериозни респираторни (или други) проблеми или настане масова смъртоносна емидемия - не виждам смисъл от това. По-добре ако се разболееш да оставиш тялото ти да се бори с грипа, от колкото да го насилваш предварително да си изготвя иммунни тела.

# 46
  • Rennes, France
  • Мнения: 478
Привет момичета Hug

Ели, и аз съм против ваксините - дори и да те хване грип можеш да се пребориш, но пак ти си решаваш... Hug Аз ама абсолютно нищо не съм правила по време на бремеността, нищо Peace

Малееан, страшна работа с този косъм Mr. Green
Тоничка  Hug

Аз днес пак леко поработвам, че има още някои детайли за довършване. Таткото се занимава със съседа да копаят за пречистване на водата - абе пълна лудница, ама нали е за добро Whistling

Иначе бебо си е ОК. Мърда си, тормози ме през нощта, че ходя до тоалетна през 30мин, ама нищо, ще си търпя, за да го видим живот и здраве нашия син Heart Eyes

Мами, нещо ви няма...къде сте? Дайте отчет... bowuu

# 47
  • Мнения: 1 267
sipirumi, почти всичко , което ми е по силите пробвах но засега без резултат.Май бях споменала вече, но според моя док причината за двете ми седалищни прилежания е много стегната и сравнително малка матка, бебето не е голямо а я изпълва цялата.Да ми е живо и здраво пък както и да е.
Ели, аз също не съм фенка на ваксините.Много ме е страх , когато поставям на малката, тези , които не са задължителни не го поставям.Сега живот и здраве и за другата бебе така, ще ги отложа, в родилния дом ще подпиша декларация , че не искам ваксини, страх ме е да ги слагат още на първия ден от раждането, ще процедирам така , както е във Франция, след втория месец.

# 48
  • Canada
  • Мнения: 231
Наистина много малко пишем напоследък...

Аз вчера бях на преглед и моята докторка отново ми подчерта колко е голямо бебето. Пита ме отново колко се е родил сина ни, казвам й 3,150 и тя: "Ами това бебе вече Е 3,150." Е, добре де, аме вече започвам да се дразня, сякаш нещо мога да направя по въпроса... Да е здраво пък все някак ще го родя, нали така? Мъжът ми пък не им вярва, защото преди да се роди Раян, ни бяха казали, че е около 4 кг. Аз също имам едно на ум, но нали мен ме чака този труд Wink, не смея да се успокоявам така.

meleean, много се смях с твоето "да ми гледа". Joy

В отчетната започнаха да се раждат бебетата, почти на никой не му се чака до декември. newsm78 Аз се глася за средата на декември, ама от тези емоции започвам да се шашкам, че не съм готова и днес например вместо да си уча чинно, ще драсна по магазините да накупя това-онова, което липсва, все дребни неща са.

# 49
  • Мнения: 490
   November Rain, и нашите мерки бяха такива в същите седмици, а се роди 3500 в 41 седмица, всичко е относително и доколкото знам ехографа има 200-300 гр. отклонение Peace

# 50
  • Мнения: 1 267
Сити нещо ми се губи от два дни!Нали беше с контракции от време на време newsm78  Веднага се радактирам,писали сме почти по едно и също време по-горе, ама много съм разсеяна последните дни!Ей мацки кажете на половинките си да ни известят ако има нещо, за чуждо говорящите, няма значение на какъв език, все ще ги разберем Simple Smile

# 51
  • Rennes, France
  • Мнения: 478
А, Мари - и аз като Звезди - ще пиша като тръгнат нещата...ама има време Peace

# 52
  • Мнения: 2 369
аз имам рожден ден на 16 декември.а да видим ще роди ли някой на мойта дата:)

# 53
  • Мнения: 1 267
И аз съм декемврийски стрелец като Марита, на 11декември е моя Simple Smile

# 54
  • WA, USA
  • Мнения: 512
Аз съм му казала на моя да чака до 14-и декември, защото тогава ми свършва училището и после преди 18-и януари, защото тогава почвам пак. Засега ми е послушен, ще видим. Нашият татко е на 6-и декември, а баткото на 7-и януари. Тези дати съм ги изключила като опция за раждане. Laughing

Да ви се похваля, че вече имам истински котракции, по една две на ден. Не са много болезнени, но се различават от Бракстън-хикс-а, които имам от 4-я месец още. Изобщо толкова е различно всичко тази бременност. Все едно не съм била бременна преди.  

Мари, права си каквото стане, само да сте живи и здрави. Hug Моята матка пък е преразтеглена от баткото. Вървя с 3 седмици напред по големина.

# 55
  • Canada
  • Мнения: 231
   November Rain, и нашите мерки бяха такива в същите седмици, а се роди 3500 в 41 седмица, всичко е относително и доколкото знам ехографа има 200-300 гр. отклонение Peace
mimkis, тя даже на ехограф не ме е гледала вчера Crazy, мери си там и заключава. Crazy Последният такъв ми беше 32 г.с. Simple Smile и не се очертава друг.

sipirumi, така като те чета, тази година ще е. Wink Дано да изчака до 14-ти. 

Аз още съм нямала истински контракции, само Бракстън-Хикс.

# 56
  • Мнения: 1 071
Ето ме и мен, здравейте Simple Smile
Днес направих поредната хубава разходка - ама на 24 градуса и приятно слънце какво друго? Още сме по джапанки и тениски. Ама като си спомня какво беше лятото -  сега си наваксваме с приятното време.
Аз съм много щастлива, че най-накрая си намерих лекар-хомеопат, който да ме консултира виртуално, че тук такива едва ли има. Та, въпросната дама също е предписвала арника още от нач. на 9тия месец/уф, аз с тая мойта арника май вече станах пословична/. Т.е., има надежда да започна и аз с хомеопатията тук.

Ели - още един глас против ваксините.

# 57
  • Мнения: 1 267
Shamsina , браво за хубавото време, и в бг почти целия ноември беше такова, дори преди 10тина дни имаше рекорди-28гр на места.
За Арниката, аз ще съм със секцио може би и май няма смисъл да я приемам, казаха ми само , че е жалателно ден преди операцията и след това.На теб какво разреждане ти препоръча хомеопата?

# 58
  • Мнения: 1 071
Мари, още не ме е консултирала жената. Вероятно другата седмица. Засега само каза, че по принцип е ок с използването на арниката, тя също я е давала преди време на нейни пациентки. Та, като ми даде повече насоки, ще ти кажа. Аз така и не разбрах ти защо си избрала да раждаш в БГ.

# 59
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 687
как сте тумбачета?аз определено вече не издържам,взе да ми писва и искам да раждам вече ,обаче май няма да е скоро,бебо си кротува,всичко ме боли,като развалина съм и снощи не можах да заспя до 2 часа от сърбежи,направо ми идеше да си съдера кожата. Sad и килата много ми тежат..... момичета аз си пия чайчето от малини,на мене ми допада на вкус тия дни мисля да пия вече по 3 чаши на ден.
Днеска съм малко по-добре
ели и аз съм против ваксините,но ти си прецени най-добре  Hug
November Rain спокойно а и машините дават отклонения,аз ще си раждам без да знам приблизителни мерки на бебчо,ще е изненада  Laughing
мари най-важно е всичко да мине добре и беба да е здравичка  Hug
Meleean и мене много ме размя с косъма,радвам се че всичко е добре,кога ще разбереш пола?  Hug
[bShamsina ][/b] все още си е топличко при вас. Hug
cutty това с тоалетната е много кофти,и аз бях като тебе 1-вият триместър сега нямам такива проблеми,обаче бих предпочела да ги имам отколкото всичко да ме сърби....  Sad

Общи условия

Активация на акаунт