За бебета и деца от 0+ месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 22

  • 32 803
  • 747
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 4 615
И аз не разбрах защо цената е определяща за качеството.  На ентеросана какво му? Тя и прехвалената Мустела до скоро беше бъкана с парабени ама цената й хич не беше като на скапана козметика. А и въпреки  гадостите в нея много майки се прехласваха.

# 601
  • Мнения: 4 069
ентеросан щом пише, че са блистери значи са таблетки, не прахчета. 3 блистера би следвало да  са  3 плочки с таблетки...
какво значение има дали струват 5 или 50 лв ? и защо нещо дето е 5 лв да не е подходящо за бебета?
ами не нещо което струва 5 лв...нито веднъж не съм споменала цената , освен че казвам, че 5 ля за няколко пъти и 50 за много, много повече е в крайна сметка една и съща похарчена сума....за мен по-скоро това, че се дава каквото и да било на бебе не ми звучи ок....никъде не съм писала нищо нито за качество , свързано с цена, ама не четет внимателно май Wink (аааа, то не ставало дума за мен Joy)...

# 602
  • София
  • Мнения: 47 987
gundie - нямах предвид твоят пост, а това.
rika , даваш на 9 м. дете нещо си което струва 5 лв. пък било то и пробиотици??? Ами не че мисля, че 50 лв е добре, ноооо...

ама не четете внимателно май...Wink

иначе ако детето е на АМ, наистина има с пробиоптици и може би е по-добрият вариант...ама не всички 9 месечни пият АМ...едни кърмят, на други кисело мляко им дават, трети само вечер приемат , което не е много , четвърти само едикакво си понасят и не може да им се сменя марката и вида...и т.н.

на поти новородени им се дава био гайа и капки за колики, и чайчета за колики, и вигантоли, и венците им се мажат с незнам какво си...и какво ли още не....не виждам какво толкова не ти е ок, ентеросан на 9 месец.

Последна редакция: вт, 11 яну 2011, 12:22 от Angel_Dust

# 603
  • Мнения: 2 833
Ох, оставете цената на пробиотиците, а ако сте ползвали и сте доволни споделете  Simple Smile

Аз от Био Гайа съм много доволна, изключително добре повлиява на дъщеря ми. Особено като пи антибиотика.  Аз й давам и профилактично, най-вече лятото, защото ми е правила разстройство от жегите.
Много, много са добри, но си мислех, че може да има и друг вариант...тя кисело мляко за съжаление не яде.

# 604
  • Мнения: 4 069
A знаете ли, че вчера казаха, че земната ябълка била много полезна, точно за профилактика за черния дроб и особенно след пиене на антибиотик- казаха го по бтв....аз за съжаление съм давала пробиотик само в Ам, т.е. още не съм си купувала за себе си, но мисля че бих пила тия за 5 лв. Някои ще ми пусне ли линк как изглежда продукта?
Angel_Dust , Joy с мойте думи по моя пост Joy Joy Wink Wink

# 605
  • София
  • Мнения: 47 987
http://apteka.framar.bg/30062947/%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B5%D1%80% … 0-%D0%BC%D0%B3-20

това ми излиза, като има различни за възръстни и деца...ама не е на блистъри, а в тубичка таблетките...
аз само био гайа съм давала...бях доволна.

а профилактика на черният дроб след АБ ми изглежда друго...пробиоптиците на чревната флуора играят.
А тази земна ябълка как се приготвя -  готви се с нея вместо с картофи ли?

http://www.enterosan.net/products.php това им е сайта, всъщност.


Angel_Dust , Joy с мойте думи по моя пост Joy Joy Wink Wink
Peace Whistling

# 606
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Здравейте!
От 05.01 по препоръка на педиатърът давам на Веско сутрин Смекта, вечер Ентерол.Веско е болен и пие 2 вида антибиотик и сироп за кашлица + още един сироп за "отваряне" на бронхите. (всичко това пие от 5.01, като вторият антибиотик започна от 7-ми).Разтройството му не спира, като не е като вода, нито каша, а нещо средно.В някои от листовките пише, че разтройството е възможно като страничен ефект от лекарствата.Та, ВЪПРОСЪТ МИ Е: според педиатърът е добре да минем на чай-ябълка, каша-бананова и сега последно каза, да започна да му давам лечебна хумана.Реших да не давам нищо от изброените (решила съм, че няма толкова рано да давам сокове и каши/пюрета) и Веско е само на АМ, но все пак вие какво мислите - да продължа Смектата и Ентерола или да започна да му давам лечебната хумана? newsm78
Предварително се извинявам, че поста стана толкова дълъг. Embarassed

# 607
  • София
  • Мнения: 47 987
задължително лечебна хумана.
правиш я на мляко и даваш вместо АМ(по-гъста е, може да ти трябва биба с по-големи дупки). Смектата и ентерола не пречи да продължаваш да ги даваш.

Ябълки и каши - малко е бебето и ако даваш лечебна хумана не виждам смисъл.
А защо пие АБ?

# 608
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Защото беше доста болен и щяха да ни вкарат в болница, но слава Богу се размина и сега е доста по-добре.Беше хремав, кашляше, дишаше трудно, имаше хрипове, храчки ... температура.Заради това започна с 1 антибиотик, но започна да вдига температура и така педиатърът прецени, че е добре да включи и втори и се промениха нещата в положителна насока доста бързо.

# 609
  • Мнения: 4 615
Само ще кажа горкото дете. На 3 месеца наблъскано с два АБ и куп други гадости. Не се отучиха да дават превантивно и на посоки АБ. Пък от каквото мине. С това захранване, което ви препоръчват по време на болест (изобщо няма да споменавам възрастта) освен още проблеми няма какво друго да си докарате. Добре, че не си го предприела. Дано се оправи детето бързо.

# 610
  • Мнения: 4 069
http://apteka.framar.bg/30062947/%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B5%D1%80% … 0-%D0%BC%D0%B3-20

това ми излиза, като има различни за възръстни и деца...ама не е на блистъри, а в тубичка таблетките...
аз само био гайа съм давала...бях доволна.

а профилактика на черният дроб след АБ ми изглежда друго...пробиоптиците на чревната флуора играят.
А тази земна ябълка как се приготвя -  готви се с нея вместо с картофи ли?

http://www.enterosan.net/products.php това им е сайта, всъщност.


Angel_Dust , Joy с мойте думи по моя пост Joy Joy Wink Wink
Peace Whistling
  bouquet
Земната ябълка до колкото разбрах се яде май и сурова, дадоха няколко рецепти, но моето зверче крещеше и чух само едната - зелена салата, земна ябълка, рукола, пармезан...останах с впечатление, че я сложиха сурова, понеже я нарендиха с белачка за картоф, но май имаше и морков, който беше сварен и затова не съм убедена...но д-р михайлов (ако го знаете- един от"Денят е прекрасен") точно за тая земна ябълка май спомена и за про и пре биотиците Peace...от предаването тоя понеделник Peace Peace

# 611
  • Мнения: 4 069
Това днес на една приятелка се е случило:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=556241.0

# 612
  • Мнения: 9 785
В лабораторията, която посещаваме, не си сменят ръкавиците. Rolling Eyes Нямам представа как е редно. Thinking

# 613
  • Мнения: 4 069
В лабораторията, която посещаваме, не си сменят ръкавиците. Rolling Eyes Нямам представа как е редно. Thinking
aми как мислиш, ако наистина има кръв от предишен пациент??

# 614
  • Мнения: 4 615
Хм, редно е да се сменят за всеки пациент. В лабораториите, които ние посещаваме обаче не са слагали нито за детето, нито за мен.  По всяка вероятност не слагат за никой тук. newsm78 Когато са ме оперирали анестезиолозите също са били без ръкавици, само операторите са слагали.

Общи условия

Активация на акаунт