СЕПТЕМВРИЙЧЕТО играе, пее, пълни памперси и дебелее!

  • 21 675
  • 696
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 104
Мен напоследък ме обхващат едни чувства...Никога не съм си мислела и не съм си мечтала да имам много деца. Като една практична дева съм стигала в плановете си до две. И ето сега ги имам-две прекрасни дечица...и започвам да искам още, и още... Laughing
И мен са ме обхванали едни такива мисли и като питах мъжа - май доста му разстроих вътрешния мир с въпроса за 3-то Simple Smile Мисля си, че ще мога да се справя с още едно, ама Сами трябва да поотрасне малко.

Явно и за това важи принципа на Мечо Пух - колкото повече толкова повече -  hahaha hahaha И аз искам още Wink то за сега ми е само едно де и кучето Wink аз и още едно куче искам, хихихиихи. А и раждането не ме притеснява...не знам защо му се плашите толкова, азимах много брутално раждане, от най-тежките, ама не ми пука...минава, а после идва нещо толкова прекрасно Simple Smile

# 631
  • Мнения: 1
Здравейте момичета не пиша често ,за което се извинявам , но следя какво се случва с вас   bouquet
[/color]
Аз имам малко проблеми изпратиха ни в ТОКУДА при доц.Лилова или д-р Такова за преглед, историята е дълга общо взето ни няма нищо , но една докторка има съмнения(за изтичане на урина) и за да се успокои че сме добре ни праща толкова далече(за контрастна снимка, или катетър).Всички притеснения  ми се струват ненужни ,защото я следихме и няма такова изтичане  освен това  имаме ....леко висящо влагалище  newsm78 ,който е с момиченце нека да каже имал ли е подобен проблем. Леко като триъгълник  е издадено влагалището извън чочката  newsm78 (евентуално ще ни погледне и детски гинеколог). ОФ мн объркано стана та мисълта ми беше, ако някои има отзиви от въпросните доктори моля да ми пише.Аз лично мисля че няма нужда да ходя да ми оглеждат детето сто човека и после да е в стрес милата, а всичко друго е наред като изключим зеленото със слуз ако от време на време (обуславям го на храната,която аз приемам).Благодаря предварително за отзивите  

# 632
  • Мнения: 574
Gergan_ka ,от по колко снимки са колендарите в този сайт ,който препоръчваш?

diana.pd ,имам към теб същия въпрос  Grinning .


Календар не съм поръчвала, но цената е 7лв - календар който всеки месец си е на отделна станица (има и намаления за количество): http://snimkitevi.com/snimkitevi/gifts/start/gifts/.
Има и друг вид календари (на една страница) които са от 1,50лв до 4,50лв: http://snimkitevi.com/snimkitevi/gifts/start/calendars/
Поръчвала съм снимки преди, имаха промоция доста изгодна, но даже вече не си спомням по колко ми излизаше снимката. Магически чаши поръчах сега 4 броя за подаръци, една чаша ми излиза на 12лв.

# 633
  • София
  • Мнения: 1 891
Здравейте, момичета! Е. L - страхотни снимки. Alexa - много хубаво клипче, прекрасни дечица си имаш. Emili - стискаме палци всичко да е наред. Ние вчера водихме баткото на среща с дядо Коледа Grinning - такава песен му изпя, че ми падна шапката, дет"се вика Joy - на мен като ми стана едно мило и казах на мъжа ми - "Искаш ли още две деца"? Ей, богу, да му бяхте видели физиономията - няма такова изражение, щях да го докарам до инфаркт Joy

# 634
  • Мнения: 3
Butlins, благодаря

Giada тук в Стрелбище има фото и казаха, че календарите стават от днес за утре. Сигурно затова и аз още се мотам, но гледам има и доста варианти за поръчка онлайн.

E.L. страхотен е станал календара  Heart Eyes

diana.pd, не знам дали кърмиш още, но от тази бирена мая бюста ти ще стане бумбастик от кърма Wink Ако не се бъркам ги препоръчват за стимулиране на лактацията.

alexa, клипчето е много прочуствено и докосва сърцето! Да са ти живи и здрави дечицата, с всеки ден да те радват все по-вече!

Emilli Arie, чакаме добри новини от прегледа утре  Praynig

geryaleksandrova, и ние бяхме в чудо снощи. Свеки беше на гости и след много глезуркане нашето човече се превъзбуди. Така беше 2 дни, днес вече е по-добре и не е така нервен. Снощи и аз не успях да го укротя - той иска да суче, но като го сложа на гърда придъвква и плюе, и му се спи, даже оченцата си търка, но от емоции не може да се отпусне и да заспи... абе страшно неприятно беше за всички ни. Накрая с рев заспа.

# 635
  • Пазарджик
  • Мнения: 760
А сега да се отчета, че днес бяхме на консултация. Наддали сме САМО 450гр за един месец и сме 4750гр (родена е 2950гр), и сме пораснали с 3см - 57см (родена 49см ). Педито много се притесни, съветва ме да се изцеждам след кърменето и да съм додавала с лъжичка. Аз пък не съм толкова притеснена, защото детето си яде колкото и когато поиска, но тя от раждането си яде на често по малко. Пробвала съм да и давам повече, но после повръща. А освен това никога сама не пуска гърдата - или заспива, или се отпуска, но дърпайки лекичко. Направихме и пробно кърмене при педи и девойката изсука 120мл за около 20 минути. Аз мисля, че горе-долу бива newsm78 Какво ще кажете консултантите? Освен това тя прави доста голяма нощна пауза( Praynig )Снощи например заспа в 22,20ч. и се събуди в 9,00ч. (но това много рядко се случва), обикновено се събужда м/у 7 и 8 часа. А и през деня като сме на разходка някой път откарва 4-5 часа сън, но после цяла вечер сучем. Та както и преди бях писала нямаме никакъв режим, и пак да попитам мога ли аз да го създам и как? И въобще има ли за какво да се притеснявам? Напишаните памперси са 4-5 на денонощие, а акането 1път на два дни или по 1 път на ден, различно. Да не пропускаме и това, че изкара шарка(много леко, но все пак).
...

Здравей iv4i_79,

наистина 450 гр. може да се каже, че са незадоволително наддаване на тази възраст, но пък 3 см. на ръст означава, че детето расте и се развива. Няколко пъти съм казвала, че бебетата са уникални и не можем да ги сложим в рамки. Важно е да наддават, да мокрят добре пелените, да изглеждат и да се чувстват добре. Може би Елена просто е от финните госпожици.

Все пак да направим малко сметки - за 3 месеца е наддала 1800 гр (а може би и повече, тъй като обикновено рожденното тегло не е най-ниското), което означава по 600 гр. на месец средно, което е прилично. Освен това е пораснала с цели 8 см. Казваш, че яде колкото и когато поиска, че не я махаш от гърдата, а я оставяш дори и заспала, да си посуква. Освен това на пробното кърмене за 20 мин е изсукала около 120 мл, което е добре. Напишканите пелени също звучат добре, както и изхожденето. Прави дълги нощни паузи. Изкарала е шарка, което несъмнено вероятно се е отразило малко или много.

Като цяло всичко звучи добре, още повече, че ти си спокойна. А без съмнение ти най-добре познаваш Елена.

MIMSAT благодаря ти за отговора.За млечните продукти,едни казват да не пия мляко други да пия .....от три дни започнах да пия няма промяна някой път като се изака наобяд е по жълтеникаво.Как ще ми обясниш киселия мирис? И все пак продължавам да кърмя от двете гърди не и стига едната колкото и да настоявам.
...

Kalinastamatova,

смята се, че директната консумация от майката на прясно мляко, може да подразни организма при някои бебчета. Това е строго индивидуално. Все пак при съмнение за такава чувствителност, се препоръчва да се ограничи консумацията на прясно мляко и да се предпочита вариации - кисело мляко, извара, сирене.

Има няколко причини за зелено, воднисто и с мирис на кисело изхождане - повече прием на предно мляко; чувствителност към храна, която майката консумира (млечни продукти, соеви продукти, фъстъци, някои плодове); прием на антибиотик; настинка; временна непоносимост към лактоза (състояние, което обикновено минава за 2-4 седмици); промяна в средата на стомахчето (ензимите).

При вас ме обърква това, че имате моменти на подобрения. Ще е добре, ако можем да ги свържем с нещо - т.е. какво правите или не правите преди да се появи подобрението?

Това, че кърмиш от двете гърди, не е лошо. Напротив, щом едната е недостатъчна, нормално е да дадеш и втората. Въпросът е да се остави бебето достатъчно дълго на едната гърда, за да може да поеме и от задното мляко. За да си сигурна, че го поема, е добре да изчакаш поне едно слизане след първоначалното потичане. Може би усещаш рефлекса на потичане? Едно такова гъделичкащо-боцкащо чувство по гърдата? Ако не, може да се ориентираш по преглъщането - обикновено, когато тече мляко, бебето преглъща доста видимо и шумно, а когато суче на празен ход (между 2 слизания на млякото) се забелязва как суче като биберон - без преглъщане. Освен това можеш след като я сложиш на втората гърда, да похапне от нея и след това да я върнеш отново на първата.

...
Имам въпрос към консултантките: Ники е изключително кърмено дете. От 3 дни акото е зеленикаво на цвят, доста редко и с кисел мирис. На моменти и с малко слуз. Преди седмица в акото имаше много слуз, но след това се оправи?  Предварително благодаря!   bouquet

Здравей dessynik1,

както казах по-горе, това може да се дължи на много неща. Щом и преди е имало такъв случай, дали е възможно да е реакция към някоя храна, която ти си яла? Можеш ли да направиш такава връзка?. Или пък да си усещала неразположение тези дни, лека настинка - при теб, при Ники? Възможно е и просто да е временно явление.

# 636
  • Щастлива мама на 3 слънца
  • Мнения: 2 169
ЗДавейте и от нас
аз ще си правя този календар - голяма снимка отгоре и едно работно тяло  , но за 3 лева ,ще правя 4 .Мисля ,че е мн сладък подарък а и за нас ще правя.
Много съм щастлива моя мъж сега монтира голяма елха,супер Simple Smile))0 голямо украсяване ще падне май,миналата година като украсявах си мислех само какво ли ще е бебето Simple Smile),още не беше зачената но си пожелах момиченце и на 2-3 януари стана работата
alexa имаш страхотни деца и прекрасен мъж миличка Simple Smile)
лека вечер и мн усмивки от нас

# 637
  • Мнения: 574

diana.pd, не знам дали кърмиш още, но от тази бирена мая бюста ти ще стане бумбастик от кърма Wink Ако не се бъркам ги препоръчват за стимулиране на лактацията.


Кърмя още, наистина доста лактогонно действат. Пия едно - две хапчета на ден и веднага има ефект. Но продължавам да ги пия, защото вече не приемам толково плодове и зеленчуци колкото преди а си трябват витамини особено сега когато кърмим.
Днес надничах във форума на Августинките - започнали са почти всички захранването.
Аз започвам да чето по - подробно и да си избера схема за захранване от 5-6 месец, ако живот и здраве до тогава си имам кърма и всичко е наред.

Имам въпрос към консултантките: Колко време след приемане на мляко или сок и храна от майката слиза в кърмата?

# 638
  • Мнения: 10
Леле, шапка ви свалям, че искате още и още деца. Аз ако имам още едно си влизам в лудницата. Имаше една приказка, че Бог давал толкова, колкото човек може да понесе .... е надявам се, че ще разбере, колко понасям. Отделно все си мисля, че дори и да имам още деца, няма как да обръщам на всички нужното количество и преди всичко, качество внимание. Друго, което ме притеснява, са финансови възможности, защото сега не се усеща, но като порасне и почне с капризите си за марки дрехи и джобни (и разбира се това е абсолютно нормално) , тогава ще се видим в чудо ако имаме още деца. На нас апартамента ни е за точно за 3ма, така че сме екстра. Аз целият ми пубертет го изкарах с брат ми в една стая - да ви кажа беше много гадно. Трябва всеки да си има лично пространство, защото рано или късно това се отразява на всички. Това си мое мнение, де. И мъжа така мисли, че не може да има висока раждаемост без добро качество на живот.

Аз си поръчах от моетобебе магическа кутия и да направя на Симон отливка на сладките му крачета, че после кой знае какви лопатари ще има  hahaha hahaha hahaha

# 639
  • Мнения: 148
Здравейте, момичета! Е. L - страхотни снимки. Alexa - много хубаво клипче, прекрасни дечица си имаш. Emili - стискаме палци всичко да е наред. Ние вчера водихме баткото на среща с дядо Коледа Grinning - такава песен му изпя, че ми падна шапката, дет"се вика Joy - на мен като ми стана едно мило и казах на мъжа ми - "Искаш ли още две деца"? Ей, богу, да му бяхте видели физиономията - няма такова изражение, щях да го докарам до инфаркт Joy
smile3532  smile3532  smile3532

# 640
  • Мнения: 3
Здравейте мили мами! Simple Smile Simple Smile Simple SmileНадявам се да приемете още едно попълнение в отбора ви.Чета ви от самото начало,но така и не се престраших да ви пиша.Станах мама за втори път на прекрасно момченце,Джордж се роди на 20 септември,с мерки:3,650 кг и 49 см. Hug
Както виждам има и друга мама от Чикаго.
Пожелавам на всички щастливо и спокойно майчинство! Hug newsm53 newsm53 newsm53

# 641
  • София
  • Мнения: 308
meri2010 welcome!!! Simple Smile
geryaleksandrova, бънджи-гащичките, както и проходилките, са вредни за ставите, но колко точно не мога да кажа. А и не стават да ги оставиш да се занимават бебчовците сами в тях. Когато стане на възраст за бънджи, след 6 мес., спокойно може да я оставяш на земята, като й обезопасиш периметъра, с различни интересни играчки, които да привличат вниманието й. Аз лично така си открадвах някоя и друга минутка спокойствие, за да свърша нещо. Ето една полезна статия, от която научих много интересни неща по въпроса още с Ивана http://www.letsgym.com/2008/04/04/baby-legs/
iv4i_79 и аз съм от практичните деви, но откакто станах майка нещо приоритетите ми доста се промениха. Осъзнах какво голямо богатство са децата. Как изпълват живота ти със смисъл. Иска ми се да имам поне 3 деца. Даже и името е измислено. Само че на мен явно само глезанковци ми се падат и не ни достига още един чифт ръце за гушкане. А и ЕГН-то нещо ме притеснява. Ама така е като съм се сетила след 30-тия си рожденден за деца. Така че в момента съм на кантар за третото.

# 642
  • Мнения: 95
Здравейте момичета!
Здравей meri2010 , добре дошла!
alexa, клипчето е страхотно и много мило. Децата са ти много хубави. Личи си  любовта, която изпитва голямото ти детенце към по-малкото, а плаката, който е направил за посрещането от болницата вече ме накара да рева! Бъдете живи, здрави и много щастливи петимата!
Емили, много хубави снимки и много хубави госпожици си имаш (и трите)! Дано и тази Коледа се случи чудото при вас ! Успех утре, стискам палци!
Гери, не знам какво да те посъветвам, Йоана спря ли да повръща така? Sad
За децата, vesi, взе ми думите от устата (за Мечо Пух) и на мен толкова ми харесва да имаме бебенце вкъщи, че се замислям какво ли би било с още едно. А толкова бързо растат, ето аз вече не си спомням какъв беше Део като бебе (а не беше толкова отдавна). А пък тези 4 месеца отлетяха като миг.
Palmirka, на твое място бих отишла на прегледа поне за свое успокоение. Нас и да ни питаш, нито можем да видим детенцето, нито можем да ти помогнем. Кой знае какво няма да й се случи, като я видят още двама доктори. Но решението е твое. Peace

# 643
  • Мнения: 1

Palmirka, на твое място бих отишла на прегледа поне за свое успокоение. Нас и да ни питаш, нито можем да видим детенцето, нито можем да ти помогнем. Кой знае какво няма да й се случи, като я видят още двама доктори. Но решението е твое. Peace

Благодаря .... да сигурно ще ида мислех ако някойе имал подобен проблем или досег с тези доктори да сподели  newsm78

# 644
  • Мнения: 104
За бънджитата отдавна искам да кажа, че за първи път срещам мнения против, повечето са ЗА, в смисъл за разлика от проходилките бънджито не вреди, то все пак няма общо и с прохождането. А и съм виждала хлапетата как се веселят и мисля като и дойде времето да и взема. Но няма да го слагаме по касите или някъде другаде, а над спалнята за тавана (като сегашния и хамак), така няма как да се удари някъде и пада голяма веселба Wink на сестра ми малкия беше така и знам как се забавляваше, "бягаше" из цялата спалня в кръг и крещеше  Laughing Laughing
Но наистина чела съм и аз по въпроса и все пишеше, че ортопедите са на мнение, че не са вредни, но всеки сам си решава де Wink

Общи условия

Активация на акаунт