Знаете ли какво е очен преглед и какво е оптометрист?!

  • 20 774
  • 95
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 900

Та , кога казваш , че ще е протеста ? Wink

Понеделник - 9.30ч. пред Здравно министерство и шествие до .... Дондуков 1   Peace

Едва се удържам да не плясна някой друг лозУнг  Laughing Laughing Laughing

Някой има ли инфо как стои въпроса в Европа?

Дори и в Турция има правила!
Затова още в първия си пост написах ...
Особен интерес проявявам към мнението на чужбинските мами!

Разбирам че е сложно, разбирам че е коледно вече и това затормозява  Hug
Всеки си има своите ядове и не му е до разни неразгадаеми проблеми ...

Вече ще е задължително - очен лекар в оптиките!
Да не забравите да го спретнете и за аптеките!
А пък зъболекарите - сами да си правят брекетите
и ортопедите да си правят протезите ...


все още не мога да повярвам - как е възможно  Shocked???!!!
Сигурно съм наивна ....

# 76
  • Мнения: 620
Когато имам нужда от преглед - при очен доктор.
Когато имам нужда от изработка на очила - при специалист - оптик.
Безобразниците,т.е. управниците вече много прекаляват с реформите.В здравеопазването е толкова лесно - оставяме един конски доктор,хем очила ще ни изпише и направи,хем ще ваксинира и кучето,пък току виж ни изненадал и ни ушил и рокля за абитуриентския бал Rolling Eyes

# 77
  • София
  • Мнения: 1 634
Проблемите на очите са за очен лекар.
Значи - ако някой има съмнения - отива пред кабинета му за преглед.
Д-ра прави преглед, разширява зеници и каквото се наложи и казва за проблема(ако има такъв)
Ако пациентът има нужда от очила - отива в оптиката при оптометрист

Това за мен са две коренно различни понятия!
Лекарят си е лекар и лекува, а 'левентът'  (на gospojata Wink ) в оптиката прави очилата, съветва за рамка и т.н., и т.н.,..

Поне за мен това е логиката! Може да са тясно свързани двете професии , но не и покриващи се или взаимнозаменяеми  Peace
В никоя отика не съм видяла какъвто и да е апарат за преглед на очите, нито някой  д-р - оптик  да прави очила!

А колко много хора отиват директно в оптиката , правят си очила и са мн доволни!
Това означава само едно - че оптометристът в оптиката си е свършил чудесно работата и без д-ра  Peace









# 78
  • София
  • Мнения: 900

Ще дойде Мина, ей сега ще дойде!  Twisted Evil

Ама как позна  Laughing  Hug Hug Hug
Дано един ден ми паднеш в ръчичките за очила  Wink
Ще ме обичаш цял живот  Peace  bowuu

хайде народе - стискайте палци,  fingerscrossed - последен шанс за таз година  Twisted Evil
дано утре го обясня правилно и разбираемо пред камерите  Praynig Praynig Praynig

Ако пациентът има нужда от очила - отива в оптиката при оптометрист

Това за мен са две коренно различни понятия!
Лекарят си е лекар и лекува, а 'левентът'  (на gospojata Wink ) в оптиката прави очилата, съветва за рамка и т.н., и т.н.,..

Баш така е мило!!!!! Само малка добавка  Sunglasses
доки прави изследвания и "преглед"
'левентът' - измерва и определя нуждата от очила,
оптика ги предлага и ги прави ...  Hug Hug Hug

НУКИ - ти си пристрастна -  Laughing Laughing Laughing Hug Hug Hug

# 79
  • София
  • Мнения: 1 762
От самото начало чета темата, ама нали съм една шматка, та чак сега реших и аз да драсна два реда.
То няма и какво толкова да напиша, защото това е поредната безумщина. Съвсем скоро ми се наложи да посетя и очен лекар и оптометрист после. Те сами си се препоръчаха един друг, но нито един от двамата не пожела да замести другия  ooooh! Сега съм спокойна, че нямам сериозно заболяване и доволна, че вече съм с подходящи очила.  Hug
За съжаление живеем в измислена държава. Жалко, че не сме единни, за да постигнем нещо, когато не сме съгласни  Thinking

Мина, съжалявам, че съм толкова далече, бих дошла на всяка цена. Подкрепям ви, стискам палци поне един да ви чуе. Ще чакам довечера репортажа  Peace

# 80
  • Мнения: 12 674
Безобразниците,т.е. управниците вече много прекаляват с реформите.

Хубу де, ама аз имам чувството, че инициативата е на очните лекари.  Както за аптеките.
Може пак да не съм разбрала и да ми се смеете.

# 81
  • София
  • Мнения: 900

Хубу де, ама аз имам чувството, че инициативата е на очните лекари.  Както за аптеките.
Може пак да не съм разбрала и да ми се смеете.

Ще ти се смеем - ама друг път!!! Уцели в десятката!!!

едно...., две ... - този път май ни разбраха добре  Peace

Днес ме приеха в Министерски Съвет!!! И ме ..... ЧУХА!

abet - благодаря ти приятелко  Hug
Прекрасна моя Летяща и плетяща - благодаря ти за присъствието - знаеш, че означава много за мен!!!

Утре в Челюсти по Дарик - влизам в диспут .... с не кой и да е  Shocked ... стискайте ми здраво палци  fingerscrossed

п.с. днешните интервюта май отразяват по-разбрано проблема - как мислите?!

# 82
  • Мнения: 25 695

Утре в Челюсти по Дарик - влизам в диспут .... с не кой и да е  Shocked ... стискайте ми здраво палци  fingerscrossed


Ще стискаме!  Peace

Ако не успеете... Не ми се мисли какво следва. Да се готвят зъботехниците...

# 83
  • Мнения: 521
Мина, ще слушам Hug

# 84
  • Мнения: 7 263

Днес ме приеха в Министерски Съвет!!! И ме ..... ЧУХА!

.....

Утре в Челюсти по Дарик - влизам в диспут .... с не кой и да е  Shocked ... стискайте ми здраво палци  fingerscrossed

п.с. днешните интервюта май отразяват по-разбрано проблема - как мислите?!

Мина, силно се надявам НАИСТИНА ДА СА ЧУЛИ И РАЗБРАЛИ!
Другото по-важно е обаче ще има ли реакция и каква ще е тя!?
За жалост не мога да не се съглася с Как"Сийка, че има прекалено много гилдии, по които ми се струва че биха вдигнали ръка, ако тук им мине номера  Twisted Evil
Ако успея утре ще те слушам  Hug, но и да не мога, знаеш че мислено съм с теб - за момента не мога да окажа друга подкрепа освен морална, но смятам че знаеш че можеш да разчиташ на нас, ако се налага  Peace

# 85
  • Мнения: 461
Мина, не се притеснявайте въобще!
И тук - заветната цел оправдава абсурда.

Както преди време забраниха на аптекарите да продават спазмалгон и течни витамини без рецепти от лекар /за да ни принудят да припкаме при джиптата си и съответно да си плащаме посещенията там/, така  -  ще ни принудят да си купуваме нови рамки за очила, само срещу рецепта от офталмолог, дори и да не се налага очен преглед за корекция на диоптрите ни.
 
Никой не го интересува, нито диоптрите ни, нито изземването на дейности от други професии, компетентности и ресори.

Важното е  -   регламентирано да се бръкне оооще по-надълбооооко в джоба на обеднелия българин, с отчетени прегледи от иначе нелогични за нас-потребителите действия.
Други пък, да си чакат с часове лекарската "помощ", докато лекарите са запретнали ръкави да изписват рецептите "за очила"

През това време, държавата ще слухти в кабинетите на докторите, за да е сигурна, че ще прибере евентуално, още едно ДДС от осигурената Ви необходимост да се сдобиете с новите си рамки за очила и вероятността лекарите да укриват приходите.




# 86
  • Мнения: 7 263
Мдаааааа http://www.radar.bg/redirect.php?newsid=7721023.
Кой ли е наред  ooooh!

# 87
  • София
  • Мнения: 1 762
Все някой трябва да успее да пребори тези абсурди. От някъде трябва да се тръгне. Кака Сийка е права, че ако не се спрат, ще се започне и с другите  ooooh!
Какво трябва да се направи, мамка му, в тая държава, за да се променят нещата. Винаги съм била краен оптимист, но вече започвам да минавам лекинко в другата посока.  Twisted Evil

Мина, малко отклонение, ама много те бива, жено  Hug Верно си за президент  Laughing

Стискам всички палци за днес и чакам новини  Hug

# 88
  • София
  • Мнения: 900
Днес наистина разбрах какво е ... ЧЕЛЮСТИ и словесно менгеме  Twisted Evil
Не вярвах, че има някой способен да ме надговори #Crazy
И все пак - ИМА СВЕТЛИНА В ТУНЕЛА!!!
Официално се заяви в ефир желание за промяна и компромис!

И компромиса, уверявам ви - НЯМА да е в ущърб на потребителя!!!

Това, което попитах тук и което обяснявам вече един месец,
може да е неразбираемо за обикновения човек,
но е недопустимо да няма информация при законодателя!

Дори не съм чула интервюто - дано слушателите да са разбрали  Praynig Praynig Praynig

KrIvOnDeLa  - пак си напипала струната - както винаги де  Peace
Дори ме обвиниха, че искаме да изгоним "горките" лекари -
и все пак -  доктора ще лекува или ще търгува  Mr. Green

Благодаря на всички за подкрепата Hug Hug Hug

# 89
  • Мнения: 461
Все някой трябва да успее да пребори тези абсурди. От някъде трябва да се тръгне. Кака Сийка е права, че ако не се спрат, ще се започне и с другите  ooooh!
Какво трябва да се направи, мамка му, в тая държава, за да се променят нещата. Винаги съм била краен оптимист, но вече започвам да минавам лекинко в другата посока.  Twisted Evil
........................

"Песимистът вижда само един безкраен тунел.
 Оптимистът вижда светлина в тунела.
 Реалистът вижда тунела, светлина и идващ влак.
 Машинистът вижда трима идиоти, стоящи на релсите."

А, абсурдът сигурно вижда четирима идиоти, които си плащат данъците за престоя в тунела.
 Hug






Общи условия

Активация на акаунт