Коледно настроение! - 3

  • 109 536
  • 856
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 22
Ето ги и моите меденки от днес, не ми се получи много добре глазурата, но на вкус са прекрасни
,
,
,

# 601
  • София
  • Мнения: 3 611
Здравейте момичета!Моля за съвет!Днес си купих готова моделираща маса за фигурки,но така и не успях да си намеря сладкарска боя на по сносна цена Sad!Взех си боя за яйца суха пише уж безвредна,но незнам дали мога да я използвам за оцветяване на  моделиращата маса.МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ СЪС СЪВЕТ!!!!
Аз съм боядисвала марципан Варна с бои за яйца от капсулките,използвала съм ги и за други сладки-нищо ни няма Wink Сега пак мисля да ги ползвам за оцветяване на глазурата на меденките Peace

# 602
  • Мнения: 899
Продължавате да творите страхотни красоти!  Hug

От мен днес едни Коледни мъфини със сладко от портокали



Рецептата

# 603
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Аз понеже не обичам кокос, а в рецептата на Наталина за фалшиво "Рафаело" той е най-малко, затова си избрах нея. Наталина,   bouquet, много вкусни сладки, за съжаление ометах няколко набързо.

# 604
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
От мен днес едни Коледни мъфини със сладко от портокали

Ох, това направо ме омаломощи....... Чак усещам вкуса им.......  Hug  bouquet

Момичета, размесения с пудра захар марципан колко време търпи? Че с бебока ще се украсява на маалки порции.....  Tired

# 605
  • Поморие
  • Мнения: 86
Страхотни красоти сте сътворили! Heart Eyes
Аз засега само меденките успях да украся,доста бавно става ,но пък заради крайният резултат си заслужава  Grinning

# 606
  • Мнения: 38


За тази партида бухали бях забравила да взема кушу и са без клюнчета
Тук са вече както трябва, но при печене ми се разваля формата и не мога да разбера защо.

На колко градуса ги печеш? Майка ми онзи ден ми каза, че маслените теста се пекат на ниска Т, защото иначе се разливат... и аз го имах същия проблем  newsm78

# 607
  • София
  • Мнения: 436
Здравейте! Един бърз въпрос... ще правя шоколадовите звезди на Габи... тъй като никога не съм го използвала този марципан (от Метро) ... трябва ли нещо  да го замесвам с пудра захар или направо го разточвам и изрязвам?  newsm78

Последна редакция: чт, 16 дек 2010, 19:57 от anisunshine

# 608
  • Мнения: 79
Отново моля за помощ   Praynig - започнах да правя тези пусти бонбони Рафаело, за които имам мерак, но нещо пак ударих на камък Sad
Затоплих млякото, изсипах стърготините, бърках, бърках и сложих в хладилника. Вече 3-4 часа стоят в хладилника, а не мога да оформя топче. Сместа ми стои не на крем, ами все едно тези кокосови стърготини само съм ги намокрила. Някак си не е еднородна смес, ако може така да се каже. Ясно е, че греша някъде, но къде?  newsm78
Моля ви, ако някой може да ми помогне и да ми даде съвет, как да оправя нещата, ако изобщо са поправими...

# 609
  • Мнения: 311
Отново моля за помощ   Praynig - започнах да правя тези пусти бонбони Рафаело, за които имам мерак, но нещо пак ударих на камък Sad
Затоплих млякото, изсипах стърготините, бърках, бърках и сложих в хладилника. Вече 3-4 часа стоят в хладилника, а не мога да оформя топче. Сместа ми стои не на крем, ами все едно тези кокосови стърготини само съм ги намокрила. Някак си не е еднородна смес, ако може така да се каже. Ясно е, че греша някъде, но къде?  newsm78
Моля ви, ако някой може да ми помогне и да ми даде съвет, как да оправя нещата, ако изобщо са поправими...

Може би още малко мляко. Явно стърготините са много.

Аз пък искам да направя капучиновите звезди, но не мога да намеря марципан. Търсих в Билла и Кауфланд - няма. А искам с него заради вкуса.

# 610
  • от точка К до точка С и обратно
  • Мнения: 150
инеса,  аз си направих марципана сама, защото също не успях да намеря.  Притеснявах се малко, защото ми е за първи път, но реших да пробвам с марципан Варна. Става много бързо и лесно, добавих ванилово-сметанова есенция - много вкусно се получи. Само спазвай дадения грамаж.. Рецептата я има в тортена библиотека - аз ползвах тази от Бон апети.  Peace Направих половин доза - достатъчна е за звездичките!

# 611
  • Русе
  • Мнения: 410
Момичета, тук от ден на ден става все по-цветно и красиво. Всички сте показали много хубави неща  Peace

Ето и аз да покажа моите първи сладки - меденки естествено  Simple Smile









Момичета, извинявайте че тук ще си задам въпроса, но някой може ли да  ми каже от къде да си увелича шрифта на буквите, че едва ви чета, понеже нещо разместих, но незнам какво  newsm78



# 612
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Момичета, извинявайте че тук ще си задам въпроса, но някой може ли да  ми каже от къде да си увелича шрифта на буквите, че едва ви чета, понеже нещо разместих, но незнам какво  newsm78

Цъкаш едновременно на Ctrl (Strg) и плюс, за да го увеличиш, а ако искаш, да го намалиш Ctrl (Strg) и нула.


Момичета, показвате разкошни неща. Много са ви красиви украсените сладки и всичко останало, което показвате. Човек не може, да се нагледа на красотите, които творите.
Няма, да ви споменавам поименно, да не пропусна някоя от вас. Всички сте невероятни и много се радвам на желанието и старанието ви, да приготвите красиви и вкусни сладкиши, ястия, и напитки за Коледните празници.
За всички ви   bouquet   bouquet   bouquet

Последна редакция: чт, 16 дек 2010, 20:29 от Venetta

# 613
  • Мнения: 99
Момичета правих този следобяд Арменските сладки-много са вкуснииии Crazy Само искам да ви питам понеже в самата рецепта не пише- та кажете колко време се пекат при посочената температура? От дозата направих 40 бр. Но нямах предства кога точно да ги извадя. Може и малко повече да съм ги пекла защото на вашите снимки изглеждат с по-светъл цвят. Някой да сподели опит с Арменските сладки Praynig
А на вкус са супеееееееер Crazy Вероятно утре пак ще правя Heart Eyes

# 614

Общи условия

Активация на акаунт