как смятате да подсигурите старините си?

  • 9 524
  • 206
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 401
Бърди, защо си  така сигурна, че ще направиш 37-те годинки до 60год. си възраст (които със сигурност ще бъдат и повече след време)? 

# 16
  • София
  • Мнения: 62 595
щото не съм на двайсет и да смятам,че съм безсмъртна, а на 40, с  две деца и здравословни проблеми. А и осъзнах, че и нашите родители остаряват, макар за нас винаги да са на по трийсет.

# 17
  • Мнения: 1 404
Само да питам - в България ли живееш. Ако да, значи оптимизма ти е голям. Представи си премахването на валутния борд за което толкова ни натискат от ЕС. Осигуровките ти в левове - нормално - всички сме така. Лева се обезценява до около 3,5 лева за евро / това е реалното към момента /. Осигуровките ти се обезценяват с 40%.


Не е съвсем по темата, но да попитам-при условие,че валутният борд някога падне,какво ще се случи с ипотечните кредити в левове?

# 18
  • Мнения: 4 300
Имам дежа-вю. 3.5 лвзаевро, валутни бордове....

Нотар, държа да отбележиш липсващото ми участие по темата  Naughty

# 19
  • Мнения: 257
С богат любовник,става ли?

# 20
  • Мнения: 4 841
Бърди, защо си  така сигурна, че ще направиш 37-те годинки до 60год. си възраст (които със сигурност ще бъдат и повече след време)?  

Ако съм жива и здрава - ще ги направя.

А дали ще съм жива и здрава - аз правя каквото зависи от мен, но гаранция - знаеш - няма.

Все пак предпочитам да живея с мисълта, че ще бъда досадно и мърморещо бабЕ, отколкото, че ще ме тресне инфаркт или малоумен шофьор и ще си отида без време.

Апропо, уикендът ми започна, ако до понеделник темата не е отплувала назад из страниците, ще се включа пак  Wink

# 21
  • Мнения: 1
И аз не вярвам да достигна до пенсия Crazy

# 22
  • Мнения: 274
Мадамэрал, на теория става, но на практика НЕ! Всеки богат мъж би предпочел да издържа некое младо пиченцэ, пред пенсионирана баба. Повече от логично е. Успех все пак.

# 23
  • Мнения: 5 370
Ами....ако вземем предвид факта, че се осигурявам на фул и плащам доброзорната вноска в допълнителен фонд - БИ трябвало да е добре.

Но не се наемам да прогнозирам за след такъв период. При мене за момента са...колко, 20 или 22 години?
(на 40 съм, да речем)

# 24
  • Мнения: 257
Мадамэрал, на теория става, но на практика НЕ! Всеки богат мъж би предпочел да издържа некое младо пиченцэ, пред пенсионирана баба. Повече от логично е. Успех все пак.

Успех??  Joy

# 25
  • Мнения: 3 098
Aз пък не вярвам, 4е ще доживея до пенсия. Стрес, какво ли не в храната и т.н. Пенсионната възраст се ка4ва. Дали ще ми се работи на тая възраст?
На пенсионни фондове не вярвам, но пък влагането в имоти е добра инвестиция.

# 26
  • Мнения: 9 865
Както са нещата в момента, на 60 посмъртно не мога да имам стаж от 37 г.
Изобщо не го мисля това време, защото не виждам нищо хубаво в него, т.е. мисля си, че колкото и да се старая и каквото и да плащам на държавата, то ще бъде похарчено много преди да дойде моето време за пенсия, а когато то дойде, колкото и мизерна да е тя, надали ще има кой да я заработва, то и за днешните пенсионери е зор. Предпочитам да си отида преди да спра да работя, а не след това. И*аси, какъв оптимизъм стрОи от мен...

# 27
  • Мнения: 3 405
И ако нямам 37 години стаж на 60 годишна възраст какво става?
Ама ми отговорете с факти към момента, не с хипотези, че ще се променят нещата. Ако се запази това положение ме интересува.

# 28
  • Мнения: 15 619
И ако нямам 37 години стаж на 60 годишна възраст какво става?
Ама ми отговорете с факти към момента, не с хипотези, че ще се променят нещата. Ако се запази това положение ме интересува.
Ще работиш, докато го натрупаш този стаж.  Mr. Green

# 29
  • Мнения: 5 370
Аз работя от 1995 година. Имам една година неплатен, значи, остават колко - 14 дотук.
Още 23 години, значи, на 62.
Ех....

Общи условия

Активация на акаунт