как смятате да подсигурите старините си?

  • 9 520
  • 206
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 401
Знам, че тези  мисли са  ви много далечни, но предвид някои промени в условията за пенсиониране, гласувани тези дни, не е зле да се позамислим. Всяка от вас може да си направи сметка още от сега ще бъде ли в състояние да покрие условията, за да получи един ден държавна пенсия или напротив.
Та какво бихте предприели, за да осигурите старините си? 

# 1
  • Мнения: 15 619
Считам, че няма да ми се наложи, защото законотворците ще се погрижат да не я доживея  и  прескоча тая летва.   Peace

# 2
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Считам, че няма да ми се наложи, защото законотворците ще се погрижат да не я доживея  и  прескоча тая летва.   Peace
Ако все пак я прескоча, доброволният пенсионен фонд ще ми осигури приятна пенсия.

# 3
  • Мнения: 11 951
Да, ще имам пенсия.
Друг е въпросът каква ще е и дали ще ми стига, защото няма как да зная съотношението  м-у пенсии и цени на стоките към момента на пенсионирането ми, това което няма как да предвидя.

# 4
  • Мнения: 419
Не мисля по въпроса. Много пенсионни реформи ще се извървят, докато дойде време да се пенсионирам  Laughing.

# 5
  • Мнения: 9 814
Ако доживея до преклонната възраст за пенсиониране и съм адекватна да ползвам пенсията си, предполагам, че ще ми се наложи освен с нея да се прехранвам и с ровене в боклука или с копане на компири и боб.

# 6
  • Мнения: 4 841
Със сигурност ще отговарям на изискванията за държавна пенсия. Работя легално, осигурявам се на реалния си доход, освен това правя и допълнителни вноски в ДПФ. За скромната си възраст, имам натрупано солидно количество трудов стаж с добър осигурителен доход, та не мисля, че каквито и да е пенсионни реформи ще го "изядат".

# 7
  • Мнения: 274
Когато шараните преди години тегеха кредити при безумни лихви и плащаха безумни цени за недвижими имоти, Марадона сьбираше кеш. Сега сьщите тези шарани не могат да си обслужват ипотекитэ, цените падат и още ще падат, а Марадона ще извади кеша изпод матрака, ще си купи няколко апартамента на промоция, и ще ги отдаде под наем пак на същите шарани.  И живот и здраве ще се радва на спокойни старини.

# 8
  • София
  • Мнения: 7 997
Наем някакъв, спестявания, доброволен пенсионен фонд, така ги виждам нещата. Държавната пенсия е "малко, но от сърце", както се казва. Mr. Green

# 9
  • Дъ Биг Вилидж
  • Мнения: 100
Със сигурност ще отговарям на изискванията за държавна пенсия. Работя легално, осигурявам се на реалния си доход, освен това правя и допълнителни вноски в ДПФ. За скромната си възраст, имам натрупано солидно количество трудов стаж с добър осигурителен доход, та не мисля, че каквито и да е пенсионни реформи ще го "изядат".

Само да питам - в България ли живееш. Ако да, значи оптимизма ти е голям. Представи си премахването на валутния борд за което толкова ни натискат от ЕС. Осигуровките ти в левове - нормално - всички сме така. Лева се обезценява до около 3,5 лева за евро / това е реалното към момента /. Осигуровките ти се обезценяват с 40%.


Пример за абсурдите в БГ - в момента има таван на пенсиите който е скромните 700 лева. Не знам ти как ги приемаш но за мен 700 лева на човек са минимум за някакъв живот.

# 10
  • Мнения: 389
Предвид демографската ситуация и течащите реформи, докато остарея и грохна, възрастта за пенсиониране вече ще е станала 95 години.

Няма да дочакам и силно се надявам да не доживея до пенсия.

# 11
  • Мнения: 592
... Лева се обезценява до около 3,5 лева за евро / това е реалното към момента /. Осигуровките ти се обезценяват с 40%...
 в момента има таван на пенсиите който е скромните 700 лева. Не знам ти как ги приемаш но за мен 700 лева на човек са минимум за някакъв живот.
"Колега" - голям си оптимист за левчето, дано да си прав...А тоя таван за това е таван - да го гледат пенсионерите. Масовото е под 300-350 лв.

# 12
  • София
  • Мнения: 62 595
правя това, което държавата ме задължава. обаче определено се притеснявам от две неща - дали изобщо се доживея да се пенсионирам, и ако се пенсионирам, докъде ще стига пенсията.

# 13
  • Мнения: 15 619
Спокойно, Andariel!
Ако доживееш, ще бъдеш една от малкото оцелели. И това е по-добре от другата опция.

# 14
  • Мнения: 4 841
Що така песимистично в тази тема?  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт