ЯНУАРСКАТА дружина става на една година - 14

  • 25 813
  • 742
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 97
Първо Честито на днешните пораснали сладури!!!!Да са живи, здрави и много послушни, за радост на мама и тате!!!!
Тарти, ти знаеш, моите прегръдки.Аз преди 4 години загубих майка ми.Беше ми много тежко- за майка ми, а и за татко ми, който оставаше сам.....Тъкмо се бяхме отделили, бях тръгнала на сносна работа и всичко ми се подреди.Една вечер нашите ми се обадиха.Майка ми искаше да сподели радостта си, че ТЕЛК най-накрая пожизнено и отпуснаха пенсия-беше инвалид 1 степен.Всяка година я караха да ходи, да я преглеждат, а тя едва ходеше и беше като бебе, с памперси, но не, в нашата държава това не се зачита. #2gunfireТа, аз тъкмо се бях прибрала и пусках прахосмукачката да изчистя, че трябваше да взимам дъщерята.Отнесох се с майка ми пренебрежително.Защото бях натоварена, а и малко закъснявахме със сметките и така.А и нашите бяха от тези родители, които търсиха подкрепа от децата си, а не обратното.Да не влизам в подробности...През нощта звънна телефона, аз помислих че е някаква грешка-баща ми беше, съобщи ми че майка ми е починала. CryВ съня си.Даже той не я е усетил.Хубаво, че беше станал до тоалетната.Много скърбях за нея, въпреки че бяхме повечето пъти на нож с нея, даже не мислих,че така ще ми се отрази.Мислех си, че светът е свършил, че всичко друго е без значение.
Тогава се научих да ценя думите- да си жив и здрав!!!И да ценя и мъжът ми.Защото през годините и ние сме имали много перипетии, докато си свикнем, дажи съм си тръгвала с бебе на ръце и 10 часово пътуване  ooooh!А и мъжът ми порасна.Особено след миналогодишното ми боледуване, когато чакаше да му кажат дали ще оживея.Аз и бебето в мен.Лошо е, че мъжете малко късно оценяват жената до тях, но наистина Мамо Це е права трябва ние да им се наложим.Аз моят мъж го взех, когато беше на 30 и мога с гордост да кажа, че от малко егоист човек, го накарах да мисли и за други освен него.
Свършвам, че се отплеснах.Съжалявам, ако съм ви досадила, но ми дойде отвътре да ви споделя.

# 706
  • Мнения: 445
Ани Такова, Виолка мерси. Тя нашата лекарка искаше да й залепят стерилно шишенце от поликлиниката, каза ми че контейнерчето не  било стерилно( аз точно с контейнерче взех). Но аз реших да не я водя, а да взема шишенцето вкъщи и да пробвам да я сложа само на столчето от гърнето и да държа шишето отдолу и да давам течности, дано стане. Когато бяхме юни месец в болницата, със залепено шишенце успяха да й вземат сигурно от петия или шестия път, а сега е по-голяма и още повече се върти.
Тарти Hug Моят любим дядо почина януари 2009, до последно гледаше с каквото може да е полезен и да помогне, не се даваше на рака. И много ми тежеше че не можах да го видя в болницата( той уж не беше толкова зле като влезе, а за 3 дни почина) ,разболях се от един гаден вирус точно тогава и не посмях да отида.
Буриту, дано да е някаква временна криза това при вас и да се оправят нещата. Може мъжа ти малко по-трудно да свиква с родителството. Маргарит сега е малък, но за другия си рожден ден със сигурност ще разбира. Знаеш ли моята племенница от Париж беше страшно впечатлена от рождения ден на втората си братовчедка тук в Мездра лятото(там сестра ми казва че не са толкова на мода детските партита и досега не са й правили, а само те с баба й и дядо й) и шест месеца по-късно повтаря че иска да си празнува рождения ден в бг, в същото заведение. А то не е нищо особено, нито програмата е била кой знае какво, но колко му трябва на едно дете да му създадеш радост. Ние сега първия РД на Стефани си го направихме един вид за нас родителите, поканихме само най-близките и кръстниците и мога да кажа че наистина ми беше празник (като изключим факта че беше малко болничка), но от догодина и ние ще правим детски партита и ще се стремя най-вече за нея да е незабравимо. А вие и сега можете да го отбележите следващата събота и неделя, то първата годинка си е празник за майката най-вече.

Последна редакция: нд, 16 яну 2011, 22:18 от sisi1974

# 707
  • Мнения: 229
Тарталета, искрено съжалявам, знам, че много боли.

Бурито, много добре те разбирам. И аз имам подобни проблеми. Моят мъж не е против празненствата и гостите, но винаги ги проваля.  Тази вечер имахме гости, две семейства, наши много близки приятели. От преди Коледа не се бяхме виждали заради моя счупен крак. Днес ги поканихме, мина вече време, поуспокоих се малко с този гипс...... Цял ден с баща ми готвим и подреждаме, някак си ми беше приятно. 1 месец не съм излизала от хола, нито съм канила някой и просто имах настроение. Е, мъжът ми ми го развали....... Отнесе се отвратително с мен пред хората, направи скандал.... Абе, направи ме за смях...... Пиша това и рева, толкова ми е мъчно. Лошото е, че не го прави за първи път, а и знам, че пак ще се повтори......

# 708
  • Мнения: 11 607
Дани, намери подход и поговори с твоя мъж, моля те.....Не за първи път ревеш от него, според мен си мазохистка щом продължаваш да допускаш  той да се държи така с теб.......Извинявай, но това поведение аз лично не мога да го разбера.......Какво му тежи, защо така се отнася, какво иска, да е депресиран, да кара критическа, да му липсва секса, въобще според мен си заслужава да отделите време за един сериозен разговор......Не, не, никой не заслужава подобно отношение......Помисли си......защо трябва да страдаш и да продължаваш да страдаш........

# 709
  • Мнения: 229
Мамо Це, стигнала съм да извода, че е просто характер..... Няма начин да се промени, убедена съм в това. Грешката е изцяло моя и тя е само една - че се ожених за него...... Е, има и добри черти, ама нещо напоследък спрях да ги забелязвам. Май просто свикнах. Има моменти като този, в които ми е изключително тежко и си поревавам доста. После минава, защото намирам сили в децата и заради тях е всъщност всичко...... Но аз си знам, че някога ще пораснат и тогава сигурно ще дойде време и за мен ........

# 710
  • Мнения: 11 607
Мамо Це, стигнала съм да извода, че е просто характер..... Няма начин да се промени, убедена съм в това. Грешката е изцяло моя и тя е само една - че се ожених за него......

Мнооооого ми е тъжно да го прочета.......Освен сили и кураж да ти пожелая.....и споделяй, ние сме с теб.......Прегръщам те, но все пак не се отказвай да се бориш за себе си, моля те!

# 711
  • Мнения: 229
Благодаря ти  Hug!

# 712
  • Мнения: 0
Е,момичета,много ми е мъчно като пишете тъжни неща.И моя мъж не е цвете,последния път голям скандал стана,че не съм съгласна,че млякото на детето е много,но май положителните му качества са повече,ето днес купил нова  количка на Криси.Е ,бях си я харесала онзи ден,но ми стана мнооого хубаво.Ние на 14 навършихме  1 годинка,имахме само 1 приятелче,но не обърнаха някакво внимание на тортата.

# 713
  • Мнения: 8 892
Много болка има в писаното днес.
Тарталета, искрено съжалявам Hug
Буриту, отдавна те мисля. Искам скоро да се похвалиш с нещо, да пишеш по-радостно, заради малкия Маргарит, заради себе си Praynig
Единственото, което ми идва да пиша е, че винаги трябва да знаем, че децата, семейството, близките са ни най-ценни. И всяка възможност, всеки ден трябва да ползваме за пълноценно общуване. И малки, и големи имаме нужда от любов, реална, от човек до себе си.

Всъщност, влязох да се похваля, че от днес броим Глезана за проходила.

# 714
  • Мнения: 10
Благодаря на всички ви за хубавите пожелания! Хубав празник ни се получи...

Честит празник и на Jenny_78!

Тарти, съболезнования мила!  Hug Само мога да предполагам как си се чувствала...била съм в тази ситуация, на втория рожден ден на сина ми беше погребението на баща ми...И да, времето лекува...прави малко по-малка мъката...но тя си остава Cry

Буриту, наистина намери начин да отбележиш утрешния ден, покани си приятелка или човек с когото ти е най-приятно и ти оставя добро чувство...има такива хора!

Дани, големи прегръдки и от мен, и кураж наистина! Не се отказвай заради себе си, и заради другите си тримата мъже Hug

Ани, честито ходещи крачета! Само напред да я водят Дилянка!

# 715
  • Мнения: 34
Страхотни сте Hug
Да кажа, че ще помисля за женски хитрости и начини "да си въртиш мъжа", ама все си мисля, че и те трябва да се сещат сами за някои неща без да ги въртим и хитруваме. Мъже са - трябва да са ни опора и подкрепа, не да са ни деца.
Аз леко поомекнах - мъж ми се позаигра с детето, а това е единствения начин да ме омилостиви. Колкото и да ми писва на моменти, знам че детето има нужда и от двамата си родители...
Приех съветите ви с открито сърце и казах на някой от съседите, че ще се черпим утре. Взела съм бонбони и тях ще раздам и тортата ще гледам да пласирам, а тя се оказа огроооомна. Ще духаме свещичка при всички положения и ще давам шанс на един татко да расте. Hug
Лека нощ и приемете искрени прегръдки!
aniTakova, честита ти проходила глезанка! И аз те мисля... Кога щяхте да ходите пак по лекари? Чакам само добри новини от теб!
Дани_77Hug

# 716
  • Мнения: 11 607
Буре, права си, но....е факт,че в повечето случаи мъжете са ни другото дете, което не е вписано обаче в паспорта ни и за което не вземаме детски.....Само дето не знам за тях - детски ли трябва да взимаме, или да ни изплащат вредни........


Стига нотки на оплакване, строй се преброй се в редичка и право у Бурито на гости, защото.......

Честит рожден ден на Маргарит  на buritu, Андреа на Tony M и Стефан на Venchelistche!!!!!!  bouquet  bouquet  bouquet  bouquetЖиви и здрави да бъдат, умни, добри, безгрижни, палави, обичани и много, много радост, щастие и усмивки да имат в живота си!!!!! Хубав празник на всички!!!!! Hug

# 717
  • Мнения: 147
Здравейте мамчета, наистина много тъжни постове напоследък, не знам какво да кажа  Cry
Тарти   Hug Hug Hug
Буриту, Дани, Ренкси и на вас много  Hug Hug Hug

И все пак, при Тарти за съжаление човека няма да се върне, мир на праха му и искрени съболезнования, болката е голяма Sad .... Но при вас много ми се иска да не са така нещата, и съм оптимист, макар да не познавам мъжете ви....Да за съжаление някои са такива, и моя включително, но ето аз за 3 години и малко виждам разлика, виждам промяна, и то промяна, която знам, че е заради мен..Моя мъж също не е имал пример в живота си, майка му е починала от рак като е бил на 10 и самият той казва, че тогава е свършило детството му, свършил е живота за него...Баща му имал проблеми с алкохола и 5 години след това също починал, баби, дядовци и те. Как се е оправял само той си знае, но постепенно е станал пълен, ама пълен егоист.... Много трудни моменти сме имали и може би още много ще ни предстоят, но не се предавам... Научи се като ходи до магазина да ми звъни дали и аз искам нещо, научи се да не яде сам, да не си купува само за него, научи какво обичам и какво не, като идват гости им предлага почерпка  Laughing и мноооого други неща, които в началото ме побъркваха защото аз смятам за нормални...Постепенно се научи да се грижи за детето и сега са неразделни  Heart Eyes Но явно има някакъв стрес от болници, защото всичките му близки са починали там и сега като бяхме с детето в болницата ми скъса нервите, не стига че малко ми бяха останали...Изобщо не искаше да идва, нито да ми носи храна, донесе ми домашните дрехи, които бяха за пране, повечето неща пък с дни не се сещаше да ми ги донесе, не искаше да стои там да чака да изляза (защото се излиза само като заспи детето) и разни други такива, просто щях да полудея...Сетих се, че и като раждах беше така, дойде 3 часа след раждането, на изписването го чакахме с бебка 2 часа, аз умряла от глад, какви цветя, какви чудесии....  На моменти и на мен просто ми писва и съм като вас, няма как, но такива сме си ги избрали ( и любимия лаф на майка ми - "Маме, ти си го избра") Бъдете силни, вярващи и упорити, заради вас и заради децата ви  Hug
За съжаление нямам много дар слово като Мама Це, но тя много от нещата ги е казала Simple Smile
А като гледам баща ми и разни други познати да ви кажа, че това с мъжете - опора и подкрепа, май само по филмите съм го гледала  hahaha

На мен напоследък пък нито ми се чете, нито ми се пише, някаква зимна апатия явно ме е обзела, но се надявам с наближаването на РД да се съвзема  Simple Smile

Лети честита ви рожденничка, да е здрава, игрива и много щастлива  Grinning

Честит рожден ден на Маргарит  на buritu, Андреа на Tony M и Стефан на Venchelistche!!!!!!  bouquet  bouquet  bouquet  bouquetЖиви и здрави да бъдат, умни, добри, безгрижни, палави, обичани и много, много радост, щастие и усмивки да имат в живота си!!!!! Хубав празник на всички!!!!! Hug

  newsm59

# 718
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Хайде да запонеделничим празнувайки рождените дни на Маргарит, Андреа и Стефан!

Да са здрави, щастливи и обградени с любов!
На мамите им - весел празник!


Тази тема свършва, надявам се с нея и всичко лошо. Дано в следващата четем само хубави новини  Hug

# 719
  • Мнения: 8 892
Честит рожден ден на Маргарит на Буриту, Андреа на ТониM, Стефан на Венчелистче!
Да бъдат винаги много здрави, усмихнати, весели и умни деца!


 

Буриту, стискам ти палци с днешното духане на свещичката да приключите един недобър период и да започне едно безоблачно семейно щастие със спокойно бебе, любящ татко и мъж и нова работа!

Днес е Антоновден. Честито на Тони на Ренкси и на всички други именници!  bouquet  bouquet  bouquet
                           
                                 


Общи условия

Активация на акаунт