"Системата минус 60" - тема №17

  • 34 724
  • 747
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 39
Момичета, кокичета, вчера не можах да се отчета, правч го днес -2.100 от 3 януари.
Довечера ще ви чета, предполагам в новата тема. С това темпо...  Shocked не може да ви изчете човек.
Благодаря ви, че ви има!   bouquet

# 706
  • Мнения: X
Цитат на: наДядоКоледаСнежанката link=topic=550066.msg17465583#msg17465583

Ето това е кремчето:

Вкусно кремче с извара и ябълки/мандарини

Продукти:
200г. финна извара (или котидж чийз)
10г. кисело мляко
2-3 ябълки или мандарини, а може и двете Wink (количеството е по желание и според големината на плодовете)
1/2 ч.л. канела (ако се сложат само ябълки)

Приготвяне:
Ябълките се обелват и почистват от семките. Мандарините се обелват и изчистват от ципите. Отделят се няколко парченца, които се нарязват на кубчета. Всички останали продукти се слагат в кухненски комбайн (или с пасатора) и се пасират до хомогенна  пухкава смес. Добавят се предварително отделените парченца плодове, всичко се разбърква леко с лъжица и се сипва в чаши или купички. Оставя се в хладилника да се охлади.

Ами това е, изглежда вкусно, мирише вкусно, а мисля че и на вкус ... ще е вкусно! Joy



Това кремче е невероятно - току-що го ометох! Имах само 1 ябълка, затова сложих и 3 мандарини.
Киселото мляко 10 грама ли е, или 100? Аз сложих повечко за всеки случай, 10 грама малко ми се стори.
Благодаря за огромната вкусотия!  Hug  
Това ми става любимата вечеря оттук нататък!


Жасииииии страхотнооооооо поздравления! Аз само тази последната снимка с дъщеря ти бях виждала. Уоу огромна разлика - ама си направи и една отново в гръб нооооо с новите килограми

Добре, ще накарам утре по светло щерката да ме снима.  Grinning
А като сваля още 10, ще взема да се снимам и със дънките и потника от тая снимка в гръб, за да се види разликата.

Последна редакция: вт, 11 яну 2011, 18:15 от Анонимен

# 707
  • Мнения: 5 008
Вечерях същото, но поотделно, утре ще забъркам и аз кремчето  Grinning
отчет за днес
з. Ръжен хляб с пъстърма /домашна/ и кашкавал
о. печени картофи и сирене
в. котидж, фреш от грейпфрут, потокали и мандарини и 1 ябълка.

Бобченка, тъкмо ми се губеше, бързо да оздравявате  Hug

# 708
  • Мнения: 3 453
  И аз тъкмо хапнах скумрийката на скара, мислех че нямам място дробчетата много ме заситиха на обяд и се подух доста, явно вода задържах , но сега скумрийката ми дойде перфектно..лека и ми е добре на коремчето.

 Хубава вечер и да ви е сладко че след малко хранителния ден приключва Hug

Жаси, прекрасна си   bouquet

Последна редакция: вт, 11 яну 2011, 17:55 от Кашарел

# 709
  • Мнения: 418
Жаси изглеждаш чудесно   bouquet  bouquet  bouquet
Голям стимул си Браво на теб  Heart Eyes

# 710
  • Мнения: 35
Жаси, киселото мляко е 100г (аз дори люснах повечко май  Wink), сега ще коригирам рецептата.
Много се радвам, че ти хареса кремчето, моя син също ми омете преди малко едната купичка и каза, че много обича като реша да експериментирам  Joy
Аз писах ябълки и мандарини, защото за мен комбинацияте на тези два плода с кисело мляко и извара е просто ... ммммммммм (но да с ипризная - така не съм го пробвала още Crazy), а го направих днес само с ябълки и канела - страхотно е ароматно и вкусно. Peace

Написах 2-3 рецепти в темата, постарах се да спазя правилата и да са по изискванията на Системата, но моля да ме проверите, че да не бъркам хората, ако някой реши да ги пробва.  Hug

# 711
  • Мнения: 162
И аз хапнах - хек. Днес съм режимна но се чувствам много наядена - мирише ми на плюсче утре Sad и кантара ми ще е гей hahaha

# 712
  • Мнения: 95
Минавам да си напиша менюто за днес:

з. капучино и сок (станах към 10ч.)
о. боб на супа - 2 купички (малки)
в. пиле на сол.

През деня 4-5 л. вода.

Лека и отслабваща вечер!

# 713
  • Мнения: X
Написах 2-3 рецепти в темата, постарах се да спазя правилата и да са по изискванията на Системата, но моля да ме проверите, че да не бъркам хората, ако някой реши да ги пробва.  Hug


Всичко е наред в рецептите, но едно голямо НО!
Не трябва да се четат след 18 часа, защото подтикват към прегрешения.  Mr. Green Laughing
Много вкусни ми се струват, със сигурност ще ги пробвам!


Стеле, ако знаеш как ми се е дояло пиле на сол и на мен.  Grinning

Я да хвана и аз да се отчета:

З: 3 шоколадови бисквити, малко баница, малко кисело мляко с овесени трици
О: Пилешки дробчета на фурна, салата зеле и моркови с балсамико и зехтин
В: Кремът на Снежанка, приготвено с 1 котидж сиренце, 100 грама кисело мляко, 1 ябълка и 3 мандарини


kati_95, с риба за вечеря утре ще си на минус, ако и през деня си била системна.  Peace

Каш, klodia, мерси много, момичета!  Hug
Всичко това е благодарение на системата и малко упражненийца.

Алиена, хареса ли ти тази комбинация котидж с цитруси? На мен ми стана любима.  Heart Eyes

Leticia, страхотен резултат, продължавай в същия дух!  Grinning

# 714
  • Мнения: 2 324
Минавам и аз на отчет
З: мюсли с кисело мляко, 1/2 парче пица, 1 бр. слепени бисквити от кръглите
О: кисело зеле с месо
В: хек на грил-тигана, малко луканка, след малко 1 чай

Лети, за таблицата - спада в теглото се отбелязва с +, а когато има покачване с минус. Малко объркано, ама все нямам време да оправя формулите Peace

# 715
  • Мнения: 5 008
Жасмин, хареса ми, със сигурност ще ми е една от редовните вечери.
Сега изчезвам, че танците ме зовът  Crazy някой ме пита, забравих да отговоря, живея извън София, та едва ли представлява интерес мястото на което ходя  Grinning

# 716
  • Мнения: X
Бебо, задраскай я тая луканка във вечерята, да не се объркат новите момичета.  Simple Smile
Нали задраскано пишехме несистемните неща...

# 717
  • Мнения: 11 828
кали 08, чудесно, вкъщи всички приключват с храната до около 19.30 най-късно и после имаме време за много неща заедно! Peace Винаги съм съветвала да се търси някакво занимание вечер, за да не се мисли за храна, за тези със семейства е чудесна възможност да отделят повече време на близките си, а не да се въртят в кухнята до късно. Аз докато вечерят се въртя около тях, рядко правя компания с чаша вино, обслужвам ги, особено дребните и по някое време започвам да редя миялната и нямам почти никаква домакинска работа за вършене после..
И аз скоро се бях замислила, че едно време винаги сме сядали рано на масата! Peace Също като заговорихме по-рано за книги, в много от големите български произведения има сцени около трапезата и винаги е напр. по пладне, преди залез слънце.. скоро препрочитах Тютюн и ми направи впечатление.
"Крепи ме единствено мисълта за закуската." - много познато! Simple Smile
Снежанката, аз искам рецепта за сухарите, в началото търсих подходящи и попаднах само на плоския ръжен хляб, има го в рецептите и много момичета успешно го правим, но ще се радвам да пробвам и друг вид. Хе-хе, все едно сме се наговорили, аз днес за вечеря си забърках нещо подобно, но с портокали и на око, правила съм си и с ябълки, много е свежо наистина, Жани и тя има една рецепта с ябълки. Много са хубави рецептите! Peace
big pufana, защо не питаш рускините за твоя случай или да помолиш Жаси или Мляко с нес.. аз не мога да се анагажирам с мнение..
маик, и аз така правя със скраба, към 9 се къпя, но така или иначе после зспивам към 12-1, та не съм убедена, че будуването ти е било от това, може и от глад да е. Simple Smile
daniski37, да ти е живо и здраво порасналото момченце и все повече поводи за гордот и радост да ви носи! Хайде, още по-голяма хубавица ще станеш тук! Wink
malkave6tiza, аз не смятам, че трябва да се извиняваш за нещо. Подкрепям мнението на Жаси! Peace В крайна сметка всеки сам решава, освен това можеш да следиш в процеса на режима кое как ти се отразява и да коригираш.
bob4enka, да се оправя бързо бебчето!
beki8, чудесна нагласа имаш, браво и за храненето на детето!
Leticia, браво!

З. Голяма шепа сурови бадеми
О. Домашна наденица с яйце, салата от краставици, домати, морков, лук..
В. 2 портокала, нарязани и разбъркани с малко извара, кисело мляко и канела, джинджифил

# 718
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Между другото подобно кремче, но само с кисело млкяо правя с желатин и става желирано. Значи, кисело млкяо и плодове каквито има. Разбиват се с пасатора до еднородна смес. Желатина се слага във вода да набъбне и след това се разтапя на водна баня. Като се поохлади малко, се добавя в сместа. Разсипва се по купички и се слага в хладилника да стегне. Слагала съм и по една бисквита на дъното, както и в средата на кремчето, но за детето  Peace

Днес Йована ме помоли за пица за вечеря и и купих и опекох. Едва се сдържах, но удържах фронта и си ядох планираната салата.
Утре, обаче за закуска, няма да и простя  Twisted Evil

# 719
  • Мнения: X
Момичета, Снежанка страхотни рецепти напуска в темата за Системните рецепти, не знам четохте ли ги:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=501041.msg17467391#msg17467391

 newsm10

Там можете да откриете и много други рецепти, които да ви помогнат с избора на системно меню.  
Жани, Беки, Сиси, svetlane и всички други, които сте пускали рецепти там, благодаря и на вас!  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт