"Системата минус 60" - тема №17

  • 34 737
  • 747
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 2 337
Ей момичета никой не отразява менюто ми днес - да смятам ли че съм режимна newsm78
Да.

# 691
  • ВАРНА
  • Мнения: 83
        Подкрепям Бебока, плавно е преминаването към ранния час за вечеря, иначе другото трябва да си е по правилата на системата.  Peace


         big pufana, дано е нямало брашно в белия сос  Wink А и тази кола хич не е системна...  Thinking   Сърмичките е можело да са повече, салатка да има, супичка... но не  и кола  Peace

# 692
  • Мнения: 35
Снежанке, супер звучи това за кремчето, давай рецептата, моля!  Heart Eyes
И другите също, направо ги пусни в темата с рецептите.  Simple Smile

Ето това е кремчето:

Вкусно кремче с извара и ябълки/мандарини

Продукти:
200г. финна извара (или котидж чийз)
100г. кисело мляко
2-3 ябълки или мандарини, а може и двете Wink (количеството е по желание и според големината на плодовете)
1/2 ч.л. канела (ако се сложат само ябълки)

Приготвяне:
Ябълките се обелват и почистват от семките. Мандарините се обелват и изчистват от ципите. Отделят се няколко парченца, които се нарязват на кубчета. Всички останали продукти се слагат в кухненски комбайн (или с пасатора) и се пасират до хомогенна  пухкава смес. Добавят се предварително отделените парченца плодове, всичко се разбърква леко с лъжица и се сипва в чаши или купички. Оставя се в хладилника да се охлади.

Ами това е, изглежда вкусно, мирише вкусно, а мисля че и на вкус ... ще е вкусно! Joy

Жасмин, а за другите рецепти - аз ще ги напиша в темата с рецепти, а ако се окаже, че има нещо не-системно, ще казвате и ще ги поправяме, става ли?  Peace И тази ако кажете, че е подходяща - ще я напиша там, че е по-лесно да се търсят рецептите ... тука из многото приказки и се загубват. Wink

klodia Аз овесените ядки ги правя на каша - 3-4 с.л. овесени (или ръжени) ядки, около чаша прясно мляко (ако не обичаш - може и с вода), мъъъничко сол. Слагаш в по-дълбока купа и в микровълновата за 3 мин. ВАдиш, разбъркваш и ако не са омекнали - връщаш за около 1 мин. още, но внимавай, за да не изкипят. Натрошаваш им сиренце (колкото т идуша иска Wink), разбъркваш и ядеш. Много вкусно и във Финландия е традиционна закуска. Peace

Последна редакция: вт, 11 яну 2011, 18:04 от наДядоКоледаСнежанката

# 693
  • Мнения: 3 089
кати - да, добро е: съвсем системно, та и вкусно. добре е, че се храниш разнообразно. аз зациклям на една храна и така карам седмица, че даже две. после зациклям на другата и пак седмица. после третата и т.н. никак разнообразно не се храня и това ми е грешка, която си знам. може и затова да се туткам с отслабването  Rolling Eyes
pufana - белият сос се постига с брашно и яйца, нали? ако да, в нарушение си. и колата дано е лайт  Peace за кортизола нищо не мога да кажа - слава богу, съвсем съм неинформирана по въпроса  Peace
кали - и аз като теб снощи се окофеиних, само че под руг начин. къпах се към 9-10 и се скрабирах  с кафе сума ти време. и това ми ти кафе, дето си го трих по тялото, така ме ококори, та чак до 1 посред нощ караконджулствах. да не говоря колко пъти ходих до вц-то нощес. повече така няма да правя никога Naughty
...
а, ето че с нес заедно сме писали  Peace

# 694
  • Мнения: 2 337
pufana - и колата дано е лайт  
Ами и лайт да е, пак е забранена. Газирано до 12, за обяд фрешове от разрешените плодове и зеленчуци.
И без да се засягате, не сме лоши, просто искаме да постигнете по-добри резултати Peace

# 695
  • Мнения: 0
добро утро от мен!
Момичета,извинявайте че не писах 3 дни-имахме рожден ден у дома-малкото ми синче навърши 2 годинки и много тичане беше нагоре-надолу.Аз обаче не нарушавах много-много Wink
 въпреки тортите и днес Канто разправя че съм 89.7  Peace
тази седмица ще работя по 8 часа днесвно и едва ли вечер ще имам време за компа,но ще се опитам да ви държа в течение.от 20 януари съм 10 дни отпуска,та ще се засичаме.  bouquet

# 696
  • Мнения: 0
колко много сте изписалииииии,кога ще ви прочета незнам! Laughing
много се радвам че форума е оживен!
аз ще кача и снимки по-нататък.вече имам един албум "преди и след" от Дюканската диета обаче,но ако ви е интересно мога да дам линк.
аз не съм в състояние да си изготвям менютата предварително и карам както дойде.Много внимавам само за вечерята да е преди 6 или най-много до 6.30 и да е режимна,карам предимно на месни.надявам се като мине този напрегнат период в работата да я карам доста по-режимно!лек ден от мен!!  bouquet

# 697
  • Мнения: 0
чаки да се покажа га бях 82кг убавица Laughing:

# 698
  • Мнения: 162
Момичета давайте снимки за новите като мен - много е стимулиращо до виждаш как някой се е стопил

# 699
  • Мнения: 138
Искам най-искренно да се извиня на Жасмин. newsm51 newsm51 Аз също не искам да влизам в спорове с когото и да е .Просто си размишлявах и споделих размислите си с вас.Ако някой друг също се е засегнал моля за извинение. Абе за бой съм  fight
Всички тук в тази тема сме се събрали с една цел и това е да свалим излишните кг. и всички сме различни и всяка от нас споделя различни менюта.А това е така ,защото няма еднакви вкусове ,един харесва едно друг-друго,трети харесва съвсем различно.
bebok_86  е съвсем права

Първо с критиката към всички нови - ако искате Системата да работи както трябва, СПАЗВАЙТЕ ВСИЧКИ ПРАВИЛА ОТ ПЪРВИЯ ДЕН. Вярно, че авторката казва за плавно преминаване към режима, но като сте се хванали на хорото го играйте както трябва. За мен, плавно преминаване към режима значи да се спазват всички правила, като вечерята може да е малко по-късно от 18 часа, но да е по 7-те варианта. Всякакви други лични интерпретации няма да доведат до нищо добро и после ще се оплаквате, че Системата не работи.

Обещавам вече да се придържам стриктно към системата и няма да си позволявам своеволия със зехтина и без него ще мина - Важното е кантара да върви надолу .
Моля да простите невежеството ми и да приемете извинението ми   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 700
  • Мнения: X
Снежанке, тоя крем изглежда СУПЕР и отсега чувствам как ще ми стане любимата храна! Още повече, че е идеален за вечеря, всичките му съставки са разрешени!  Heart Eyes
Много ти благодаря!  Hug
Колкото до другите рецепти, пусни ги - ако имаме забележки, ще кажем.  Simple Smile


daniski37, приятно ми е да се запознаем! Да ти е живо и здраво синчето!    nbirthday


Аз досега чистих и готвих, направих ризото с месце и постна лещичка, кой каквото иска да яде; сутринта опекох и дробчета на фурна, има и пиле с ориз - кеф, има храна за почти цялата седмица. След малко ще се хвана и крема да направя; цял ден съм и стриктно системна; изобщо, днес ми е ден.  Laughing


malkave6tiza, що да си за бой бе, мила!  Hug
Аз не съм съвсем от най-системните тук, много често имам нарушения. Цял месец лятото бях несистемна, после септември месец карах на пици 10 дни, че се местихме и нямаше как да готвя; пък често ми се дояжда нещо и си хапвам по малко, че и аз душа нося. Пък ей на, пак паднаха 18 кила и вече съм 70. Но като цяло, се придържам към принципите на Системата и никога не ям след 18 часа. И много ограничих хляба, тестените и сладкишите.
Вманиачаването за мен е много по-вредно от някое малко нарушенийце, като лъжичка зехтин понякога, защото те стресира, а и те отдалечава от храненето в реалния живот. И после, като започнеш да ядеш нормално, и натрупваш всичко наобратно. Аз така много се опарих с Дюкан и вече съм решила - никакви маниащини.  Confused  А най-важно от всичко е позитивното мислене и начин на живот; и вярата, че се променяш към по-добро.  Heart Eyes

Последна редакция: вт, 11 яну 2011, 16:16 от Анонимен

# 701
  • Мнения: 2 337
malkave6tiza , да ти кажа и аз неога да ям зелена салата без зехтин. Една лъжичка няма да навреди. Мисълта ми беше, че се вечеря след 18 и то с неща, които стават за обяд, обядва се с неща, които стават за закуска и т.н. Ползвай си зехтина и като влезеш в застой тогава може да го махнеш от вечерното меню.

# 702
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Божееее колко сте изписали, цял ден ви чета. Бебето ми се разболя и то и направо тези дни съм се хванала за главата  Rolling Eyes Такова желание имах пак да тръгна на фитнес, ама все нещо ми застава на пътя. Поддържам 64 кг, не мърда кантара, но съм доволна де.
Зелена салата за вечеря ям много често с настърган морков вътре. Винаги си слагам по малко зехтин, но за себе си съм си поела този риск така да се каже. Плюс от това действие не съм видяла.  Peace
Менюто ми за днес- З- две плодови млекца и един грейпфрут, мляко с нес
                                 О- картофена салата и 2 сурови моркова
                                 В- зелена салата с морков и кисело мляко.
Все по- сложни ми стават тези вечери, в повечето време си иска термична обработка, а покрай децата почти не мис е отдава възможност.
Аз на 15ти миналия месец, се снимах в профил, гръб и анфас, сега на 15ти пак ще се снимам и ще сравня снимките. Да видим визулно ще има ли разлика.

# 703
  • Мнения: 4 691
И аз да се изкажа, не че някой ме пита ама...
bebok_86 - 100% съм на нейното мнение, което включва без кола/лайт или каквото и да е газирано, без мазнини за вечеря - според мен не става дума за калориите, ами по- скоро за усвояването на храните от организма, когато е в покой. Иначе и аз като маик зациклям на едно и също и го ям до втръсване, но Сиси вече отбеляза, че -1 кг на седмица си е супер резултат и аз съм предоволна от него. Гледам на системата като на начин на живот от тук насетне и не смятам, че се отдалечавам от нормалното хранене занапред. Забелязах, че покрай мен и малкия вечеря по- раничко и след това спи доста по- спокойно.
Не искам да влизам в спор с никого, просто споделям моето мнение  Heart Eyes
П.С. Снимки още няма да давам - на 3 месечния отчет възнамерявам да дам всичко наведнъж  Simple Smile

# 704
  • Мнения: 162
Жасииииии страхотнооооооо поздравления! Аз само тази последната снимка с дъщеря ти бях виждала. Уоу огромна разлика - ама си направи и една отново в гръб нооооо с новите килограми

Общи условия

Активация на акаунт