Мълчаливите мъже

  • 14 100
  • 105
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 0
Като гледам, темата е в подраздел "Татковци", прочетох цялата тема...няма много "татковци" писали вътре, защо ли?!  Grinning



*може би "мами"-те не знаят как да предразположат към разговор един мълчалив "бурсук" (или "борсук", нямам идея)  Peace

# 76
  • Мнения: 1 262
Няма нищо лошо в мълчанието макар и моят мъж да не е никак мълчалив. Понякога и на мен не ми се говори.

# 77
  • Мнения: 135
Като гледам, темата е в подраздел "Татковци", прочетох цялата тема...няма много "татковци" писали вътре, защо ли?!  Grinning

Щото тук сме все мълчаливи..пък и мълчанието е злато, което няма как да ни отнемат жените..борбата изглежда е точно за него!!!  Laughing
Май не съм от мълчаливите....  Joy

# 78
  • Мнения: 230
...стара тема...за стари схващания Whistling

# 79
  • Пловдив
  • Мнения: 789
Според мен разликата идва от това, че жената мисли докато говори, а мъжа мисли докато мълчи.  Те не изпитват такава нужда да изразяват себе си непрекъснато.  Правят го с делата си в повечето случаи. За това сме различни и в същото врем  с това се привличаме.

Теа, казала си го много добре!!! Подкрепям!

# 80
  • София
  • Мнения: 933
И моят мъж беше мълчалив , но с времето промених това!

# 81
  • Мнения: 755
...то пък кво значи - мълчалив?! Няма какво да каже или просто го мързи да говори?! Laughing

# 82
  • Мнения: 3 231
Голям мит е това, че мълчанието не е проблем. Сериозно се залъгвате. Неслучайно вербалните умения са се развили у човека. Гласът, говорът, звуковите изразни средства... това не са някакви "екстри". Та това са едни от основните ни надраствания над останалия животински свят. Гласът ни е в основата на прекрасни неща като театърът, киното (след 1929), операта, песните... Не е нормално човек да "пести" тази си дарба така... Мдааа, изобщо не е нормално.

Ето защо аз смятам, че:

Мълчаливият човек има проблеми. Или няма какво да каже въобще. Или няма какво да каже точно на теб. Или е спънат в общуването и социопат. Или е комплексиран и винаги живее в страх, че "казаното от Вас може после да бъде използвано срещу Вас в съда". Или е неуверен и винаги се чуди дали няма да каже глупост. Или пък е прекалено горд и не сте достойни, за да обогатява света ви с великите си мисли.

Мълчаливият човек е толкова човек, колкото кокошката е птица Simple Smile

# 83
  • София
  • Мнения: 933
Съгласна съм ! Обичам общителните хора най -вече мъже !

# 84
  • Мнения: 3 231
Мълчаливите мъже са ми слабост. Бърборковците са малко на принципа: "Когато говориш със мен ще мълчиш." А аз не съм чак толкоз разговорлива, за да мога да им правя компания.

Голям купон при вас Simple SmileSimple SmileSimple Smile

# 85
  • Мнения: 135
Думи, думи, думи... и какво... бръщолевици нахалост!!!
Повярвайте ми, но е по добре да си мълчим, отколкото да плещим простотии.. пък и кат ви знам вас жените, обиждате се от нищо.  Mr. Green
Как ви звучи... ама ти каза еди кво си... аааа не... я съ праи на Трайко Квитанчев за да не ти пуши главата после.  Mr. Green
Мъжете требе да се доказваме с дела а не с думи.  Naughty

Скрит текст:
Но си има моменти когато требе да се говори.. като да се споменат роднините до девето колено!!!  Mr. Green






# 86
  • Мнения: 1 262
А така, делата са важни. НЕ случайно е казано "По делата им ще ги познаете". Има много силни хора на думи, ама на дела - кръгла нула. Та гледайте делата, думите лесно се изричат.

Много философи и древни мислите са били мълчаливи.  А и в Библията не случайно пише, че "който много говори, много греши". То да говориш, ама поне смислени работи. Не на всеки му се говорят празни приказки.

# 87
  • София
  • Мнения: 933
Думи, думи, думи... и какво... бръщолевици нахалост!!!
Повярвайте ми, но е по добре да си мълчим, отколкото да плещим простотии.. пък и кат ви знам вас жените, обиждате се от нищо.  Mr. Green
Как ви звучи... ама ти каза еди кво си... аааа не... я съ праи на Трайко Квитанчев за да не ти пуши главата после.  Mr. Green
Мъжете требе да се доказваме с дела а не с думи.  Naughty

Скрит текст:
Но си има моменти когато требе да се говори.. като да се споменат роднините до девето колено!!!  Mr. Green







Има го и този тънък момент в който може да кажеш някоя тъпотия и да засегнеш някой ,

# 88
  • Мнения: 3 231
Да, затова най-добре човек да мълчи Simple SmileSimple SmileSimple Smile За да не каже някоя глупост. Страшна стратегия. А не може ли просто да се научи да говори интересни, смислени, одухотворяващи неща - да бъде готин и занимателен събеседник, с когото околните копнеят да общуват Simple Smile

А дамите, които защитават тезата, че делата били важни, а не думите, да ги питам:

Какво представлява една вечеря за двама с мълчалив мъж??? (говоря за вечеря в нормален ден с повод или без повод; нямам предвид вечеря след погребение)

# 89
  • Мнения: 37
Има голяма разлика между това някой да не спира да приказва и това дали може да води приятен разговор.Щото има и такива,вярно интелигентни,с много информация в главата,с голямо самочувствие,дето тяхното е по скоро някакви монолози,отколкото разговор.   Sad

Общи условия

Активация на акаунт