Мълчаливите мъже

  • 14 098
  • 105
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 262
Аз не познавам много мълчаливи мъже, но по себе си знам, че понякога искам малко уединение и не желая да ме занимават с глупости. Предполагам, че и мълчаливите мъже си имат подобни моменти. А и за какво мълчание става въпрос - мълчание вкъщи, мълчание на работното място, мълчание на среща? Мисля че повечето мъже не са мълчаливи на среща, но вероятно в определени ситуации е възможно да са по-мълчаливи. На мен много повече ми допадат такива срамежливи и мълчаливи пред онези, които са център на вниманието и душата на компанията. КАто се захвана с един такъв по-мълчалив мъж, можем да си философстваме насаме по най-различни теми. Обикновено такива мъже се явяват и много по-дълбоки откъм душевност. Просто си мълчат повече в някои ситуации, защото знаят, че няма да бъдат разбрани или не им се влиза в словесни битки, а някои хора си пазят мнението за себе си. Има различни типове, на мен мълчаливите ми допадат.

# 91
  • Мнения: 3 231
Да, наистина е много важно за каква мълчаливост става дума... Защото има едни такива мъже, дето пред жените си са едни мълчаливи, тихи... пък като ги видиш в компания с колеги и други жени са едни приказливи... Simple SmileSimple SmileSimple Smile

# 92
  • Мнения: 326
Моят мълчи като е сърдит, а това е доста често. Може да се сърди за какво ли не, тогава млъква, дръпва се и седи с лош поглед и не обелва дума. Никога не ми е крещял, не обяснява, не спори.Просто мълчи и отказва всякакъв контакт.След няколко дни му минава, но не прави пръв крачката, а чака аз да го ръчна и да си отвори устата.
Ако обаче ми трябва бързо или вече твърде дълго се проточва сръднята и не мога да го търпя да мълчи ползвам най-старото женско оръжие  Joy  Събличам се чисто гола и се разхождам пред него или просто си лежа и чета. Рекордът му да издържи е 10-ина минути.Та след това всичко е песен, дори е склонен да обсъдим проблема мирно и да стигнем до решение.
Но напоследък не ми е възможно да прибягвам до това средство и се сърди мноооого дълго. 
Иначе си говори, обичаме двамата да си седнем и да разтягаме локуми и да философстваме на различни теми. 
Мълчалив е сред приятели, не може да се весели с пълна сила, да "простее", да танцува.Седи си и си цъка на телефона или просто си говори с някой.Но аз компенсирам за дивеенето.
Та за мълчанието му съм намерила само горепосочения лек, нищо друго не помага аконще да чакам със седмици, месеци.Имали сме случаи с двумесечно неговорене.

# 93
  • Мнения: 1 761
Обожавам мълчаливи мъже. Hug
Не говорят много,не приказват глупости,не ти губят времето да ти разказват стари вицове, не избиват комплекси поради нисък ръст, не се държат като лелки пред пенсия,дето ги е хванала логорея./и не ги пуска/

Познавам и много бърборковци.В повечето случаи, с ужасни пискливи гласчета.

Живея 9 години с мълчалив мъж.Никога не бях предполагала какво щастие ще ми донесе това.

# 94
  • Мнения: 755
Не е добре мъжът да мълчи като пън.
Как ще му видя тогава усмивката?!

# 95
  • Мнения: 1 761
Не е добре мъжът да мълчи като пън.
Как ще му видя тогава усмивката?!



Мисля,че се налага да уточним нещо важно.

Мълчалив и глухоням не са едно и също.

Има разлика между това, да не си в състояние да говориш, да се изразяваш,да подаваш вербална информация и просто да нямаш никакво желание да общуваш точно с конкретен човек или точно в този момент.

# 96
  • Мнения: 326
Под мълчалив разбирам да няма желание да общува с никой, във всеки един момент.Да му вадиш думите с ченгел, дори за "Какво прави днес на работа?"  Една постоянна овча физиономия и циклене в една точка. Ако ми е ядосан все бих го преживяла. Но ежедневно да е така-не мерси.
Предпочитам да ми надува главата, да ме засипва с информация, шеги, въпроси. Като не ми се говори просто ще изляза. Иначе със същия ефект бих живяла с вибратор или просто някоя възглавница.

# 97
  • Мнения: 1 761
Под мълчалив разбирам да няма желание да общува с никой, във всеки един момент.Да му вадиш думите с ченгел, дори за "Какво прави днес на работа?"  Една постоянна овча физиономия и циклене в една точка. Ако ми е ядосан все бих го преживяла. Но ежедневно да е така-не мерси.
Предпочитам да ми надува главата, да ме засипва с информация, шеги, въпроси. Като не ми се говори просто ще изляза. Иначе със същия ефект бих живяла с вибратор или просто някоя възглавница.

Разсмя ме.
 Hug

# 98
  • Мнения: 3 231
Под мълчалив разбирам да няма желание да общува с никой, във всеки един момент.Да му вадиш думите с ченгел, дори за "Какво прави днес на работа?"  Една постоянна овча физиономия и циклене в една точка. Ако ми е ядосан все бих го преживяла. Но ежедневно да е така-не мерси.
Предпочитам да ми надува главата, да ме засипва с информация, шеги, въпроси. Като не ми се говори просто ще изляза. Иначе със същия ефект бих живяла с вибратор или просто някоя възглавница.

Разсмя ме.
 Hug

Нали? Simple Smile Приказливите хора разсмиват. Мълчаливите рядко са забавни.

# 99
  • Мнения: 1 761
Под мълчалив разбирам да няма желание да общува с никой, във всеки един момент.Да му вадиш думите с ченгел, дори за "Какво прави днес на работа?"  Една постоянна овча физиономия и циклене в една точка. Ако ми е ядосан все бих го преживяла. Но ежедневно да е така-не мерси.
Предпочитам да ми надува главата, да ме засипва с информация, шеги, въпроси. Като не ми се говори просто ще изляза. Иначе със същия ефект бих живяла с вибратор или просто някоя възглавница.

Разсмя ме.
 Hug

Нали? Simple Smile Приказливите хора разсмиват. Мълчаливите рядко са забавни.

Не всички приказливи ме разсмиват.Някои са ми досадни и скучновати.А и усещането все едно си на разпит в Гестапо не ми е особено на сърце.Тези,дето ми рапортуват къде ходили,какво правили,какво яли,пили,как правили секс също ми идват малко в повече.
Балансираните личности,които не страдат от логорея,но в същото време могат да усетят кога думите им имат стойност, без да навлизат в личното ти пространство с нелепи запитвания тип "колко пари получаваш,? ами мъжа ти?майка ти що не ти гледа децата?"са ми най-приятни за компания.

# 100
  • Мнения: 3 231
Под мълчалив разбирам да няма желание да общува с никой, във всеки един момент.Да му вадиш думите с ченгел, дори за "Какво прави днес на работа?"  Една постоянна овча физиономия и циклене в една точка. Ако ми е ядосан все бих го преживяла. Но ежедневно да е така-не мерси.
Предпочитам да ми надува главата, да ме засипва с информация, шеги, въпроси. Като не ми се говори просто ще изляза. Иначе със същия ефект бих живяла с вибратор или просто някоя възглавница.

Разсмя ме.
 Hug

Нали? Simple Smile Приказливите хора разсмиват. Мълчаливите рядко са забавни.

Не всички приказливи ме разсмиват.Някои са ми досадни и скучновати.А и усещането все едно си на разпит в Гестапо не ми е особено на сърце.Тези,дето ми рапортуват къде ходили,какво правили,какво яли,пили,как правили секс също ми идват малко в повече.
Балансираните личности,които не страдат от логорея,но в същото време могат да усетят кога думите им имат стойност, без да навлизат в личното ти пространство с нелепи запитвания тип "колко пари получаваш,? ами мъжа ти?майка ти що не ти гледа децата?"са ми най-приятни за компания.

Т.е.... Ти не харесваш мълчаливи хора. Ти харесваш балансирани... С което отново виждам, че нямаме спор и дискусия. И аз такива харесвам. Мълчаливите хора са хора с проблеми... Горе имам един пост, в който ясно изредих какви може да са проблемите им и какво може да докара един човек дотам, че да зареже най-специфичното си изразно средство, което напълно го разграничава от останалите животни - способността да разговаря, да общува с гласа си...

# 101
  • Мнения: 1 761
Самата аз съм преживявала толкова силен шок,че в продължение на седмица не можех да кажа нито една дума,нито звук.
Повярвай ми, на всеки един от нас,когато му се случи нещо,което разтърсва живота му из основи, или този на децата му,може да се побърка до степен да откачи до степен, в която не просто не е съшия човек,но и дълбоко в себе си не иска да е човек, не иска да е жив дори.Това е ужасно труден момент.Не всеки е в състояние да го преодолее.Аз просто имах късмет да срещна мъжа ми,който се грижеше за мен без да ми показва колко скучно му е моето мълчание.Понякога една прегръдка и топла супа носят много повече информация от два часа празни приказки просто ей така, да се чува нещо в ефира.

От този момент, в който се наложи да се заслушам какво казва тишината почнах да гледам на мълчаливците с други очи.Бърборковците бързо се изнесоха,нали тях някой трябва да им лафи за забавление....

# 102
  • Мнения: 3 231
Темата е за мълчаливостта като устойчиво поведение. Не като временна характеристика, предизвикана от някакво събитие.

# 103
  • Мнения: 755
Под мълчалив разбирам да няма желание да общува с никой, във всеки един момент.Да му вадиш думите с ченгел, дори за "Какво прави днес на работа?"  Една постоянна овча физиономия и циклене в една точка. Ако ми е ядосан все бих го преживяла. Но ежедневно да е така-не мерси.
Предпочитам да ми надува главата, да ме засипва с информация, шеги, въпроси. Като не ми се говори просто ще изляза. Иначе със същия ефект бих живяла с вибратор или просто някоя възглавница.

Бел, ти ме разбра. Hug

 kartinka, не коментирах твоят мъж, а по  принцип. Бел го е описала.

Последна редакция: сб, 15 юни 2013, 17:10 от Fortune

# 104
  • Мнения: 1 761
Мълчанието си има причина.Винаги.Ако някой е мълчалив само в присъствието на жена си, а в компания се весели и се шегува,този човек не е мълчалив.Той просто не харесва жена си.

Понякога сме длъжни да сме на места, нба които не ни се иска да сме - семейни събирания,съвещания,родителски срещи.И понеже няма как да бъдат избегнати без да се наруши добрия тон, мълчанието е едно удобно, а понякога и единствено спасение.

Не споря.
Има хора,които изобщо не са в състояние да стоят сами в стая,на тях им трябва винаги я радио, я телевизор да се чува.Всеки има различни потребности и няма общо правило кое е по-добре или не е.
На който му харесва да говори с часове нека си говори.Слушалките  не са измислени без причина.Тапите за уши също.

Общи условия

Активация на акаунт