Как да се справим с пигментните петна (кожни, хормонални проблеми и др.)- 4 тема

  • 172 675
  • 749
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 629
Което не е вярно, защото аз съм си правила 3 пилига и нито веднъж не са ме карали да се мажа. Единственото задължително е да минеш на почистване, за да може билковия пилинг да се усвои по-добре от кожата.

# 31
  • Мнения: 3 675
Което не е вярно, защото аз съм си правила 3 пилига и нито веднъж не са ме карали да се мажа. Единственото задължително е да минеш на почистване, за да може билковия пилинг да се усвои по-добре от кожата.
Аз не съм си правила до сега пилинг и не знам как точно се процедира, но на няколко места прочетох, че кожата трябва да бъде подготвена предварително.

http://www.dr-hohe.de/peeling.php
http://www.hautaerzte-online.de/leistung_fruchtsaeurepeeling.php

# 32
  • Мнения: 1 629
Ти ме хвърли в тъча. От обща култура немски не знам Mr. Green Аз ти казвам, че може да пише, може при някои видове пилинг да го изискват, но в БГ на български език не ми се е случвало. Аз съм правила гриин пийл, при който нищо не съм правила преди и след това и на Ана Лотан, след който трябваше да ползвам хидратираща пяна и крем специално за след пилинг на тази фирма. Също е задължителна фотозащита. Но съм чела, че кожата е хубаво да бъде почистена преди това написах защо. Peace

# 33
  • Мнения: 3 675
Цитат
Най-накрая у нас се появи американската козметика NeoStrata, която предлага продукти за пилинг и за вкъщи. Още при създаването си преди повече от 15 години, марката недвусмислено заяви лидерството си в областта на алфахидрокси (АХА) технологията. Самият факт, че компанията е основана от откривателите на плодовите киселини - двама американски дерматолози, говори в полза на твърдението. Класическите продукти за домашна употреба, които ще намерите в аптеките са с гликолова киселина. От всички АХА киселини тя е с най-малка молекула и оптимално се абсорбира от кожата. Средствата с нисък процент гликолова киселина са подходящи за подготовка преди пилинга, с по-висок усилват резултата от него. Избелващият гел например, комбинация от алфа и поли-хидрокси киселини, коджикова и лимонена, както и смятаните за супер избелители - мечо грозде, черница и сладък корен, е идеален при хиперпигментации. Има и специално разработена серия с полихидрокси киселини за жени и мъже с чувствителна кожа, патент единствено на NeoStrata. Предлага се дори крем за очи, нещо, с което нито една друга марка не може да се похвали. Продуктите с полихидрокси киселини не повишават фоточувствителността и могат да се прилагат по всяко време на годината. За разлика от тези с гликолова киселина не предизвикват щипене и дискомфорт

Киселината от програмата за пилинг е с различна концентрация, което дава възможност на широк кръг специалисти да работят с нея. Предвиден е и високо концентриран пилинг High Petency Peel за дами в зряла възраст, идеален за упорити петна по лице, шия, деколте и ръце. Освен че премахва тъмните петна, гликоловият пилинг благотворно влияе на кожата, като възстановява еластичността и хидробаланса й и
стимулира клетъчното обновяване. Броят на сеансите и честотота зависят от индивидуалната програма, разработена от специалиста. Обикновено курсът е от 3 до 7 сеанса, 2 пъти седмично или веднъж месечно.

http://old.eva.bg/index.php?option=com_content&task=view& … 1872&Itemid=7


За NeoStrata се споменава и в немският сайт, а и днес в аптеката ми казаха да съм разгледала продуктите на NeoStrata  Simple Smile

# 34
  • Мнения: 1 629
Щом е предназначен за домашна употреба значи е много по-лек от този, който ще ти направят в салон. Плюс тва тук изклюително се споменава плодов пилинг с АХА киселини, а в билковия се използва една специфична билка (не и помня името), също водорасли и някакъв вид гъби ( но за тях не съм сигурна също). Тези продукти, за които говориш, че се използват за подготовка правят лек пилинг на лицето за да премахнат мъртвите клетки най-вероятно. Същото става и като отидеш на почистване преди пилинг. Общо взето и почистването и този подготвителен пилинг на Неострата правят едно и също. Аз поне така го разбирам. Simple Smile

# 35
  • Мнения: 776
Записвам се да ви следя Hug. В борбата с пигментните петна и тези от пъпки, действам с пилинги с гликолова киселина - в момента съм на 2-ра процедура (30% концентрация), трябва да са 5, 6. Доволна съм, кожата ми започна да се изчиства Peace Обаче изключително се дехидратира след тези процедури Confused, а и студеното време допълнително усложнява положението Cry Мажа мощни хидратриращи серуми, маски и т.н. но пак не се чувствам комфортно. Смятам, че най-подходящият период за пилинг е октомври, ноември. А, ако се прави заимта, много, много да не се излиза по студа Mr. Green - което при мен е невъзможно, тъй като работя. Иначе малко се обезмислят нещата, тъй като "бориш" едно, пък "задълбочваш" друго. Визирам финните линии и бръчките. Пилингите, които правя в момента действат на три нива - петна от пъпки, пигментация, анти ейдж, обаче с това дехидратиране бръчките сякаш се задълбочват Tired и вместо да изпиша вежди, Whistling

Dai4eto, този CIKAPLAST на Ла Рош много мазен и тежък крем ли е? Чудя се дали да не пробвам, обаче не искам да си запуша порите, с комбинирана кожа съм Rolling Eyes

# 36
  • Мнения: 3 675
Ето точно това което е написала kiora имах предвид, когато написах, че май зимата не е много уместно да се прави пилинг. Да, ако си седим в къщи на топличко, няма проблем, но ако излизаме на вън и е много студено и ветровито, не е много хубаво за кожата.  Rolling Eyes
Аз без да съм си правила пилинг се чувствам некомфортно, а ако си бях направила, щеше да е още по зле.  ooooh!
Според мен октомври е най-подходящото време.  Simple Smile Слънцето не грее много, но и не е такъв кучешки студ.

# 37
  • Мнения: 10
Ето точно това което е написала kiora имах предвид, когато написах, че май зимата не е много уместно да се прави пилинг. Да, ако си седим в къщи на топличко, няма проблем, но ако излизаме на вън и е много студено и ветровито, не е много хубаво за кожата.  Rolling Eyes
Аз без да съм си правила пилинг се чувствам некомфортно, а ако си бях направила, щеше да е още по зле.  ooooh!
Според мен октомври е най-подходящото време.  Simple Smile Слънцето не грее много, но и не е такъв кучешки студ.
Винаги се препоръчва сезона октомври - март. Но за София този октомври, че и ноември си беше доста слънчево.
За мазане след билковия пилинг козметичката ми дава 3 продукта за вкъщи, които са включени в цената на пилинга-  общо 70лв и не е скъпо.

# 38
  • Мнения: 0
Този пилинг може ли да се прави на 18годишни момичета или не е препоръчително?
Искам също да попитам,някой премахвал ли си е белег или бенки при дерматолог?

# 39
  • Мнения: 616
Sunshine92 може да се прави от 18 годишни, ест. при специалист.

B & C, при пилингите с к-на се препоръчва да се почне с лосион/крем/серум със същата к-на предварително. Не е задължително, но е със силно препоръчителен характер. Така  първо се проверява каква ще е реакцията на кожата към точно тази к-на, второ, кожата  'привиква' към нея и когато се направи по-сериозния процент, шока е по-малък (следователно и страничните ефекти и дискомфорта), и трето, резултата от действието на к-ната от лосиона и пилинга е кумулативен. Препоръчителния срок на ползване преди пилинг е 1 до 3 месеца, като се почва с минимална концентрация, 2%, и постепенно да се увеличава при нужда. Естествено, първо трябва да се избере с каква к-на ще е пилинга, гликолва, лактик, азелаинова, коджикова, салицилова, ТСА и т.н., и крема да съдържа същата.

Ако си се ориентирала към гликолов пилинг, Неострата е добра марка за съпътстващи продукти. Други, от които лично съм  доволна са също Алфа Хидрокс (за по-високи проценти - 8%-14%) и Паула'с чоис (за по-ниски -2-8).


За запознатите с билковия пилинг, може ли да дадете малко повече информация, като например какви са активните в-ва, дали естествени к-ни, ензими може би? колко време се държи на кожата, има ли различни концентрации? Подобен пилинг не се предлага по нашите ширини и не съм запозната, интересно ми е.

# 40
  • Мнения: 1 629
Цикапласта е мазничък, но ако ти е много суха кожата ще ти поеме моментално. На мен така онзи ден след маска с хума веднага ми го изсмука крема. Некомедогенен е и за след пилинги така че ще помогне Peace

http://www.schrammek.de/en/green-peel.html


 На бързо мога да споделя за билковия пилинг как се прави:
- преди всичко се напарва кожата и се почиства с мляко или каквото ползва козметика
- може да се постави подготвящ крем или маска, може и да не се постави (зависи какви са изискванията за съответния пилинг)
- прави се сместта от суха и течна част да стане на каша, но не знам какво точно съдържа
- започва втриване в лицето като усещането е все едно ти пряват пилинг с натрошени стъкла
- това се прави към 8 максимум 10 минутки този масаж
- кожата изгаря, зачервява се и боде на пипане
- слага се хидратираща маска и крем след това
- купуваш си препаратите за домашна употреба и кой от къде е
- не си миеш лицето няколко дена - желателно е 5
- след 3 дена започва белене, което трябва да става само, без да се дърпат кожички, защото стават петна
- когато лицето бъде намокрено, защочва още по-силно белене, но цаката в немиенето е, че измиеш ли се започваш да се белиш, а ако издържиш 3-4-5 дена билковия пилинг навлиза по-дълбоко за тези дни
- след една седмица вече прясно обелила се аз лично ходих на желателна хидратираща маска.

Това е в общи линии. Кожата е мека на пипане, много чувствителна и като нова Simple Smile

# 41
  • Мнения: 3 675
- започва втриване в лицето като усещането е все едно ти пряват пилинг с натрошени стъкла- това се прави към 8 максимум 10 минутки този масаж
- не си миеш лицето няколко дена - желателно е 5
Shocked #Crazy Shocked #Crazy Shocked
Ох, май ще се въздържа от това чудо на науката, което служи за разкрасяване.  Confused
Много страшно звучи това със стъклата.  #Shocked

# 42
  • Мнения: 776
Ч.Н.Г. на всички  bouquet С пожелание за много здраве и късмет през Новата 2011 год. Close-mas:

Dai4eto, благодаря  bouquet Ще пробвам Peace
Като те чета за билковия пилинг, ти се възхищавам, че имаш смелостта да се подложиш Peace. Аз не бих си го причинила на кожата Blush С щадящите пилинги, които правя в момента, не се беля изобщо (няма я и болката "натрошени стъкла") и въпреки всичко не се чувствам О.К. Confused Аз по принцип съм анти фен Mr. Green на билковия пилинг, твърде инвазивен е за мен.

# 43
  • Мнения: 1 629
Ами болката си е гадничка, аз даже съм  се просълзявала на една от процедурите ... много ме болеше. Но мисля тези дни пак да си направя един и ще разпитам какви съставки има  Mr. Green  Честно казано и аз се чудя каква е тази моята смелост, защото на последния билков сме застанали с моята козметичка и тя в последния момемтн ми съобщава, че ще използва върху мен този пилинг на ана лотан, който никога не е ползвала. И като взе една листовка да чете инструкциите бях готова да бягам хаха. Но жената беше внимателна и за щастие нищо лошо не се случи даже и натискаше повече на определени места както я бях помолила.

ЧНГ и от мен и ви пожелавам скоро да ви няма в тази тема Mr. Green чисти бели и меки личица през новата година Hug

# 44
  • Мнения: 3 675
Маска за предотвратяване появата на лунички
Препоръчва се измиване на лицето с кисело мляко, смесено с вода (1:2), маски с кашици от горски и градински ягоди или прясно настъргана краставица. Препоръчва се вечер преди лягане лицето да се натърква със сок от домат, суров картоф, червен лук или лимон.

Какви са тези кашици?  newsm78 Тази дума не съм я чувала до сега.
Аз започнах да си мажа лицето със сок от лимон.  Simple Smile  Понякога използвам и краставица, че от лимонът много ме щипе.  Mr. Green

Dai4eto, ти си нашият герой. Мен от лимончето ми се насълзяват очите, а натрошените стъкла, не знам как ще ги преживея. Може би ще трябва да ми сложат упойка предварително.  Mr. Green   

Общи условия

Активация на акаунт