Нова година, нов късмет, ЯНУАРЧЕТА излизайте подред :) тема 24

  • 23 935
  • 756
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 595
Още бебчетааааа! Да са здравички и щастливи! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

За моя изненада кърменето не ми е болезнено (а аз съм с много чуствителни зърна и си мислех, че ще ми е адска мъка). За съжаление обаче кърмата ми не стига да се нахрани бебо  Sad

=Michelle=, тъй като не си се обърнала директно към мен, но пък имаше няколко поста, в които прозвуча притеснено, се надявам, че няма да имаш нещо против следващите няколко реда. Чудесно, е че кърменето не е болезнено! Ако бебето успява да суче добре и да го виждаш/чуваш как преглъща; има достатъчно напишкани (поне 5-6 за бебетата над 3-5 дни) и наакани (поне 3-5 жълтеникави поне с големината на монета от 1 лев за бебетата между 5 дни до около 6 седмици) памперса за 24 часа; тургора на кожата е добре (при лек натиск с пръст върху бузката, кожата избледнява и при отпускане би следвало веднага да възстанови цвета си); бебето е здраво; наддава и лекаря го намира за добре, може да се окаже достатъчно да суче поне 8 пъти за денонощие, а по възможност 10-12 пъти, като няма повече от ЕДНА четиричасова пауза за 24 часа. Нощем лактацията се стимулира много добре заради по-високите нива на хормона отговарящ за производството на млякото и е добре да има поне 1-2 кърмения в периода между 2 и 8 сутринта. Удобно ли е да попитам дали детето приема нещо друго освен майчино мляко и ако да по колко, кога и по какъв начин? Това, че не усещаш болка, вероятно означава, че то може би засуква добре и с малко по-често кърмене, може би и лактацията ще се поувеличи.

Някои жени свързват омекването на гърдите с липса на мляко, но реално ако ти кърмиш бебето достатъчно често, ако горе изредените неща са ок, ако то успява ефективно да изсуква млякото, може просто да си успяла да избегнеш препълване на гърдите и млякото да се е регулирало? Дали можеш да споделиш кое те навежда на мисълта за недостатъчно мляко?

Пожелавам на всички ви прекрасна нова 2011 година, която да ви донесе много здраве, щастие и усмивки!


# 76
  • Бостън
  • Мнения: 13 734
Страхотен, страхотен начин да изпратим старата година - с БЕБЧЕ Simple Smile

Да е жив и здрав Фернандо!  Hug Hug Hug Бързо възстановяване на мама Деси!

На Алекса специално искам да и кажа, че е супер мъжко момиче  Grinning и че и щерка и ще е като мама! Какъв дух, какви нерви, каква българка  Hug Евала! (няма равностоен бг еквивалент, сори)
И името на момата много хубаво и я орисвам да е е красавица и умница!  Hug Hug Hug

Ние отиваме на купон довечера (имаме 7 часа разлика) и ще купонясвам като за последно само с 1 бр дете  Crazy Ееех, а бяхме млади и луди... а сега!?! За Коледа моят мъж си поиска прахосмукачка за колата... вчера за годишнината от сватбата ми подари пералня със сушилня  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Романтика ли бе да го опишеш, страст ли бе да го разкажеш!  Crazy

Хайде и първото бебче за Новата да е наше, пък кой ще е кръстник няма значение, при положение, че ние ще сме орисниците  Grinning

Весела, здрава и късметлийска НОВА 2011 ГОДИНА! Да я напълним със здрави бебета, кърма в циците и наакани памперси!!

Последна редакция: пт, 31 дек 2010, 22:54 от Agent Provocateur

# 77
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Бебеш, поразчисти си кутията, не мога да ти пращам ЛС, пише, че е пълна.

# 78
  • Мнения: 11
medunka_7 /Мария/ беше приета в 18.00 в болницата с изтекли води, без родови контракции. В момента е с контракции и 1см разкритие. Стискаме й палци тя и бебчо да са добре.
Може да е последното или първото бебче за 2011г.

PS: Аз съм бъдещият татко и тези дни аз ще пиша от нейно име /ако нямате нищо против/. Весело посрещане на Новата година Ви желая.

Последна редакция: пт, 31 дек 2010, 23:02 от medunka_7

# 79
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Стискам палци на Медунка всичко да мине бързо и леко!  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover
Ще чкаме новини!

# 80
  • Мнения: 737
medunka_7, стискам палци да спечелиш бебе 2011 и всичко да е наред!

# 81
  • Мнения: 32
Честито бебче Фернандо, Деси!   bouquet
Да е жив и здрав и много радост да ви носи!



Радвам се, че Деси е успяла да роди нормално!

Стиснати палци за Медунка, може да си имаме бебе на годината! Дано всичко да мине бързо и леко!

Момичета още веднъж весело посрещане на Новата година, да сме живи, здрави и много щастливи, да имаме хубави и здрави бебчета и много да им се радваме! На мамите, които още не са родили пожелавам всичко да мине леко и бързо!

# 82
  • Мнения: 539
medunka_7 /Мария/ беше приета в 18.00 в болницата с изтекли води, без родови контракции. В момента е с контракции и 1см разкритие. Стискаме й палци тя и бебчо да са добре.
Може да е последното или първото бебче за 2011г.

PS: Аз съм бъдещият татко и тези дни аз ще пиша от нейно име /ако нямате нищо против/. Весело посрещане на Новата година Ви желая.
Всички стискаме палци! Дръж се, татенце!

# 83
  • Мнения: 186
Стиснати палци на Мария от мен и всички бургазлийки, всичко да мине бързо и лесно. А дано първото бебче за 2011г. е едно от нашите бебчета.
Чакаме вести от бъдещия татко.

# 84
  • Мнения: 411
Весело посрещане на Новата година!

Честито бебе на мама Деси!

Стиснати палци за Мария!

Честит рожден ден на днешната рожденичка!

# 85
  • Мнения: 1
Миме с теб сме,ти си мъжко момиче,ти ще си първата бургазлийка от групичката ни...а на таткото да го дава спокойно , да мисли за хубави неща и да ни уведоми Simple Smile,ние сме на пост и  ще чакаме новините.Стискаме палци да мине леко за нея и малкия  бебо.А в коя болница е тя..в ДЕВА МАРИЯ ли?
Честито на новите мами,бързо възстановяване и нека малките вързопчета  да донесат още повече щастие и радост у дома!  bouquet   bouquet   bouquet
Весело посрещане на Нова година момичета,много щастие ,късмет и положителни емоции през новата година и на нас които сме 2 в 1 все още, едно леко и безпроблемно раждане ,а на новите мами -незабравими моменти и изживявания с малките съкровища!
Наздраве! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 86
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Я да видим с кой ще посрещнем новата 2011 и официално да стартира януарския бебе валеж Laughing
Много нови бебоци (за мен) да са ни живи и здравички, честито на всички щастливи родители  bouquet
Аз нещо не мога да се разпиша тази седмица..... Sad и двамата мъже в къщи, работим здраво па апартамента (е аз като началник само hahaha ), но преди час приключихме и утре почваме "великото преселение на народите" Party

Айде наздраве де Mr. Green

# 87
  • Пазарджик
  • Мнения: 169
Честито на bg_desi, да е жив и здрав малкия Фернандо Hug

medunka стискам палци мила  Praynig Praynig Praynig

# 88
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Стиснати палци на Мария от мен и всички бургазлийки, всичко да мине бързо и лесно.
Hug Praynig мислено те подкрепяме Миме

# 89
  • София
  • Мнения: 116
Да е жив и здрав Фернандо!   bouquet Бързо възстановяване на мама Деси!  Hug

medunka стискам палци  fingerscrossed

Общи условия

Активация на акаунт