болест на Хашимото и бременност

  • 334 419
  • 2 475
  •   1
Отговори
# 765
  • София
  • Мнения: 283
Пипи, на личната и кажи да се гръмне, защото тази област е далеч от нейната компетентност.Както ти е писала кокона нужен ти е ендокринолог и то час по-скоро и то добър, защото освен ТСХ може да има и нещо друго като инсулинова резистентност например, което води до ПКЯ, което от своя страна пречи на забременяването.Аз съм с всички тези заболявания плюс още няколко и затова ти казвам.8 месеца неуспешни опити правехме и след започване на терапията изчакахме месец без опити, после възобновихме и веднага забременях.Намери добър ендокринолог на частен прием, ако нямаш възможност да си дойдеш до тук.Магнитчето ти е описала стойностите на ТСХ, аз мога само да добавя, че втори триместър даже е хубаво да се поддържа до 1,5 нивото за всеки случай.Упех!

# 766
  • Мнения: 1 464
Здравейте-искам да ви питам,дали можете да ми помогнете с разчитането на резултатите(аз пия Л-тироксин 50) . Имам час при д-р Начев,но е след 2 седмици...Днес бях в Бодимед за изследване на хормоните:
ТSH-1,53 (0,27-4,2), FT4-10,97 (9,3-17),Глюкоза-4,7 (2,8-6,1). Не ми е ясно какви са референтните стойности при бременност на ФТ4?  Rolling Eyes Предварително ви благодаря! Hug

# 767
  • По света и у нас! Най - често у нас!
  • Мнения: 69
Здравейте-искам да ви питам,дали можете да ми помогнете с разчитането на резултатите(аз пия Л-тироксин 50) . Имам час при д-р Начев,но е след 2 седмици...Днес бях в Бодимед за изследване на хормоните:
ТSH-1,53 (0,27-4,2), FT4-10,97 (9,3-17),Глюкоза-4,7 (2,8-6,1). Не ми е ясно какви са референтните стойности при бременност на ФТ4?  Rolling Eyes Предварително ви благодаря! Hug
Здравей sunny:*kiss, В кой триместър си , според Начев TSH в Първи и Вторие е добре да е под 1 за. А относно FT4 - мисля че щом е в норма е ок. Ако се притесняваш направо му звънни на мобилния и му кажи резултатите си. Той ще те консултира и по телефона, но му кажи че си бременна.

# 768
  • Мнения: 1 464
Добро утро!  Simple Smile Аз вчера успях да се видя с моя ендокринолог д-р Начев и се поуспокоих за резултатите на ТСХ и ФТ4 !Каза,че са добри,дозата ми Л-тироксин остава същата,но трябва да продължавам да ги следя всеки месец.Обясни ми,че по време на бременност се следи предимно ТСХ,но тъй като той е хормон,който не се повлиява бързо от лечение се следи и ФТ4,който е един вид предвестник,че ТСХ ще се повиши или понижи,а не ,че е толкова показателен като стойности,защото кръвта на бременните била по-разредена и това му влияело...Абе дано всичко е наред-успех на всички!   bouquet

# 769
  • По света и у нас! Най - често у нас!
  • Мнения: 69
Добро утро!  Simple Smile Аз вчера успях да се видя с моя ендокринолог д-р Начев и се поуспокоих за резултатите на ТСХ и ФТ4 !Каза,че са добри,дозата ми Л-тироксин остава същата,но трябва да продължавам да ги следя всеки месец.Обясни ми,че по време на бременност се следи предимно ТСХ,но тъй като той е хормон,който не се повлиява бързо от лечение се следи и ФТ4,който е един вид предвестник,че ТСХ ще се повиши или понижи,а не ,че е толкова показателен като стойности,защото кръвта на бременните била по-разредена и това му влияело...Абе дано всичко е наред-успех на всички!   bouquet
Sunny, чудесни новини браво.  Hug

# 770
  • Мнения: 1 464
Добро утро момичета!  Simple Smile Вчера забравих да ви питам нещо! Нали заради Хашимото и инсулиновата ми резистентност  трябва всеки месец да си пускам ТСХ,ФТ4 и глюкоза... От началото на бременността са ми ги пускали по здравна каса 2 поредни месеца,но доктора ми по ЖК каза,че няма как повече да ми дава направление за тях и ако може ендокринолога ми да ми ги пуска.Проблемът е,че д-р Начев не работи със здравна каса... Онзи ден на прегледа беше така добър да напише предписание ,че трябва да ги изследвам всеки месец,но не знам дали ще има тежест пред касата? Вие плащате ли си за тези изследвания?  Confused

Black pearl  Hug

# 771
  • София
  • Мнения: 283
Миличка, за съжаление ако чакаме на касата трябва да умрем.Изследванията, които се полагат за бременни по каса за съжаление са крайно недостатъчни, за да се хване проблема навреме.Аз лично си цаках през цялото време.Мога да те посъветвам личната да ти даде талон за ендокринолог и отиваш при такъв, който е в поликлиниката и работи с касата и му казваш, че си имаш лекар, който не работи с касата и искаш само да ти издават направления всеки месец за изследванията и нищо повече(нямат право да ти откажат, особено ако ги позаплашиш малко, че те си къткат направленията неясно за кой), в противен случай ще си плащаш всичко като мен.

# 772
  • София
  • Мнения: 10 694

sunny:*kiss плащам си ги. Само от личната 2 пъти взимам направление за ТСХ и ФТ4,по време на бременността останалите месеци си ги плащам като пич Simple Smile

# 773
  • Мнения: 758
И аз си ги плащам, заедно с прегледа при ендокринолога. За цялата бременност успях да се докопам само до 2 направления. Интересно е, че преди 6 год. ме бяха диспансеризирали при ендокринолог за цялата бременност и нямах нужда от направления за специалист. Сега ми заявиха, че тази възможност  е отпаднала  Mr. Green

# 774
  • Мнения: 1 464
Ех,голяма е тъпотия!!!  Confused Благодаря за идеята с личната лекарка-ще видя дали ще може да помогне в случая!!! То сега освен ТСХ и ФТ4 ,Начев добави и още 2 хормона,малко ще ми е трудно да се справя финансово! ooooh! Абе нямам думи!  #2gunfire

# 775
  • София
  • Мнения: 10 694
Какво е добавил? Ако е ТАТ и МАТ това не са хормони, това са антителата на щитовидната и те не се поемат въобще от касата, само МАТ всъщност,но едва ли някой ще се навие да ти го пусне.

# 776
  • По света и у нас! Най - често у нас!
  • Мнения: 69
Здравейте и от мен,
Днес си взех изследванията, TSH 0.505 (ref.0.27 - 4,20); FT4 17.90 (ref.12.00-22.00).
Само да отбележа, че съм във втори триместър и май резултатите не са зле, но да видим доктора какво ще каже.
Вие съобщавате ли резултатите си на Начев по телефона или си запазвате час за преглед. Притеснявам се да не съм прекалено нахална като му звъня? ( нали съм споделяла как Пандев спря да ми отговаря на смс - ите след втория месец от опрацията и аз го приех като лично отношение. Embarassed) Аз наистна си мисля,че не нахалствам, но отстрани погледнато нещата може да изглеждат по друг начин. newsm78 Ще се радвам ако споделите, вие как процедирате.

Хубав и смихнат ден на всички!

Последна редакция: вт, 01 окт 2013, 12:19 от Black Pearl

# 777
  • София
  • Мнения: 10 694
Начев тази седмица е извън БГ, в петък е на линия,можеш да му се обадиш тогава.
Иначе ти е добре резултата.

# 778
  • По света и у нас! Най - често у нас!
  • Мнения: 69
Начев тази седмица е извън БГ, в петък е на линия,можеш да му се обадиш тогава.
Иначе ти е добре резултата.
Магнитче, много благодаря! Винаги си много отзивчива. Hug

# 779
  • Мнения: 451
като сте се заговорили какво влиза по каса и какво не - искам да знам дали FT3 влиза по каса?моя ендокринолог ми твърди,че не,но що ли имам усещането,че нещо ме хлъзва по пързалката Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт