Отговори
# 690
  • Мнения: 119
 HugЧестито на всички нови щастливи днешни мами, татковци и техните бебоци. Да сте живи и здрави, и да се наслаждавате на първите ви моменти заедно. Hug

Аз съм с много силни контракции, но почти никакво разкритие - от болницата тази нощ ни върнаха и казаха, че може и седмица да мине  Shocked

# 691
  • Мнения: 32
Имам си една мечта, честита дъщеричка! Да е жива и здрава, да порастне умна, щастлива и красива госпожица!
Бързо възстановяване!  Hug


Какче, аз имам такъв колан, нали щях да съм със секцио и питах кога може да се слага, казаха ми, че веднага след секциото. Аз не съм го носила, че и най-малкия номер ми е голям и не виждам да ме стяга. Моя корем се прибра веднага, остана само леко мекичък, ама предполагам ще се стегне с времето.
На мен също ми предписаха Деавит, защото нямало Вигантол, но за Деавита казаха да не давам повече от месец заради Вит. А. Уж Вигантола щяло да го има другия месец, ама ме посъветваха да си взема от чужбина Вит. Д

Прегледа за разкритие наистина си зависи от лекаря. Когато ми го прави моя лекар не ме болеше, но прокървих след това, а когато ми го направи негова колежка ме заболя доста.

Бубенце, дано наистина е тази нощ, мила. Измъчи се много с тия контракции, дано пък раждането да е лесно  Hug

Нощни очи, твоя доктор за къде се е разбързал, все едно преносваш с 2 седмици. Имам чувство, че някои доктори  гледат как им е удобно на тях и ако не е според техния план айде секцио или предизвикване.

За еднократната помощ:
1. Оригинално удостоверение за раждане на детето, за което се иска помощта;
2. Копия от удостоверенията за раждане на всички деца, родени от майката;
3. Удостоверение от служба ГРАО за родените от майката деца (това е в общината)
4. Медицинска бележка за направени ваксини
5. Бележка от банката за сметката, по която ще се превеждат детските надбавки
6. Личните карти за справка
На мен не ми искаха т. 4 и т. 5. Rolling Eyes

Мен пък онзи ден ме върнаха точно заради т.5, казах им, че си знам сметката, ама не можело така, ставали грешки, изпускали се букви и цифри и можело да изпратят на друг парите. Много се ядосах  #2gunfire #2gunfire #2gunfire, само разправии с тия институции. Става въпрос за социалната служба в Лозенец, някой ако ходи там да знае!

# 692
  • В две тъмни очички
  • Мнения: 358
охххх pepinka1...... разбирам те.....само мога да ти пожелая бебчо да реши по-скоро да излезе!

# 693
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Пепинка, дано не се проточи дълго!  Praynig Praynig Praynig

Аз сега се усетих, че цял ден имам системно контракции, които усещам в горната част на корема. Да видим. Понякога са леко болезнени, нищо особено може би, а може би не.  Flutter

# 694
  • Мнения: 41
Мен пък онзи ден ме върнаха точно заради т.5, казах им, че си знам сметката, ама не можело така, ставали грешки, изпускали се букви и цифри и можело да изпратят на друг парите. Много се ядосах  #2gunfire #2gunfire #2gunfire, само разправии с тия институции. Става въпрос за социалната служба в Лозенец, някой ако ходи там да знае!
И мен в НОИ заради майка ми ме връщаха за бележка от банката за нейната сметка, въпреки че тя им я беше написала на листче, но казаха, че така не може!
Ходих до банката и има няма за 2 -3 минути ми издадоха бележката, но официална!   Peace

# 695
  • Мнения: 539
...Искам да питам кърмещите мами, как става номера като кърмите бебето да на го "изкъпвате" с кърма от другата гърда? Аз от едната като кърмя/цедя от другата тече същото количество Mr. Green
Jorjianaaa, това не може да се спре, а само да се ограничи, като сложиш нещо на другата гърда, за да не капе. Аз лично не съм го изживяла изобщо с първото дете, а сега ми се случи един-единствен път преди 2 дни, но беше докато аз изцеждах, а тя плачеше безутешно (казват, че звука на бебешки плач стимулира лактоотделянето). Но изтече само една капка. Въпреки това знам за положението - първият път мама все ми поднасяше бархетна пелена или марля за другата гърда, докато се убеди, че не ми тече.
Та, така - само попиваш, не можеш да спреш "теча" Laughing

bubeto_d, продължаваме да ти стискаме палци! Дръж се мила, с тебе сме! Скоро ще си гушкаш бебка!  Heart Eyes

# 696
  • Мнения: 493
Jorjianaaa Единия метод е като хванеш зърното и леко натиснеш навътре. Може да се наложи да го правиш няколко пъти. Друг вариант е да си вземеш колектори за кърма, за да я събираш и третия вариант е да сложиш подплънка за кърма за да не се мокриш  Hug

# 697
  • Мнения: 187
За еднократната помощ:
1. Оригинално удостоверение за раждане на детето, за което се иска помощта;
2. Копия от удостоверенията за раждане на всички деца, родени от майката;
3. Удостоверение от служба ГРАО за родените от майката деца (това е в общината)
4. Медицинска бележка за направени ваксини
5. Бележка от банката за сметката, по която ще се превеждат детските надбавки
6. Личните карти за справка
На мен не ми искаха т. 4 и т. 5. Rolling Eyes
Имаш късмет със социалната служба.
Мен за т. 5 ме върнаха за месечните надбавки, а т. 4 си носих. Изрично питах за еднократната за т. 4, тъй като няма да ваксинираме малката и отговора беше, че я изискват. Явно има разлика при различните бюра за социално подпомагане.

# 698
  • Мнения: 2 631
Такааа.....

Бях да си взема изследванията от доки.
Хемоглобин - 120!  bowuu (Последният път беше 111)
СУЕ - 54  Rolling Eyes

Док каза, че всичко е наред. И аз така се зарадвах на този хемоглобин, че забравих да го питам кога и дали ще се виждаме пак  Embarassed Сега не знам да му звъня ли или пак да го навестя тия дни, ама за какво??  newsm78

Купих си един ластичен "колан" - гащоклин, за 6лв. Дано ми стане и да ми върши работа.  Flutter

А като стана на въпрос за детските надбавки, кога да звънна в нашето счетоводство, за да ми подготвят документ за доходите?? Има ли някакъв срок за подаване?  newsm78

# 699
  • Сандански
  • Мнения: 72
Здравейте,момичета!  bouquet

Честити бебчета на всички майки,които съм пропуснала да поздравя!!!

Стискам палци и на всички на които им предстои!
Аз да се пооплача,че всички в къщи сме болни с хрема и кашлица,а аз освен парацетамол от време на време не смея да взимам нищо друго.А и има някакъв вирус в града - болницата е пълна с пневмонии а пред кабинетите на личните лекари е  нещо страшно!Та както исках по-скоро да раждам сега се моля да удържа още малко докато отмине вируса.
Някоя от вас има ли проблеми с венците?Моите по-принцип са си чувствителни,но от около седмица насам са подути и болят и кървят.Мия се със специална четка и паста,плакна си устата със смрадлика,ям портокали и лимони на поразия,но нищо  не помага.Дано поне след раждането се поуспокоят.

# 700
  • София, Лагера
  • Мнения: 3 004
Мацкиии, новина от Агентката!
Цитат:
"Бебо е 3650, дължина неизвестна, без име все още и сериозно гласовит и дългопръст. Закачи се на цица като истински цицоман... "


има и още, ма налагам малко цензурка  Wink

# 701
  • В две тъмни очички
  • Мнения: 358
Йеееееееееееее, Честито на Агентката! Да ви е жив и зрав бебока

# 702
  • Мнения: 493
Ехеее браво на Агентката  Hug Hug Hug newsm68 Честит гласовит бебок:)

# 703
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Честито на всички нови мами, няма да изброявам, че са много!

Бубе, как са контракциите, мислиш ли да тръгваш вече към ТК?

# 704
  • Мнения: 36
Жоржиана, при мен доста течеше предния път, та в началото слагах колектори (стерилизирани, за да мога да ползвам после кърмата), после просто натисках навътре зърното и то си спира. Така или иначе обаче, до края си ползвах подложки, защото дори и когато не кърмех си имах течове (силно препоръчвам подложките на Чико, само те стават за нещо, другите са пълна трагедия)
Нощни, абсолютно ме възхити с идеята си да смениш в последния момент болницата! МНого яснон, че където ти е по-спокойно, там ще идеш!
Честит син на Агентката!

Общи условия

Активация на акаунт