Новата година отмина а МАЙчето подритва ли, подритва - 11 тема

  • 21 701
  • 732
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 22
Didi_Hris - При Балев записването става само в петък сътринта в 8ч. Чакането започва към 6ч, записват се хората в списък и си чакат да отворят и да им дадат часовете. Аз съм ходила на първата и втората ФМ. За пръв преглед е 60лв, за втори и трети е по 45лв. Диск не прави. Само той гледа и ти дава снимки и описание какво е видял. Не говори много. Но гледа внимателно и забелязва според мен ако има нещо. Минава бързичко, за около 10-15мин и е огледал всичко на бебето.

# 61
# 62
  • Мнения: 11
Майчета здравейте.
Чета ви от много време, но сега вече се наканих и аз да пиша.
Моят термин е на 03.05.2011г., чакаме момиченце, първо бебече ни е и съм в 25г.с.

Искам да се обърна към вас с конкретен въпрос, е не е много конкретен, но се надявам да успеете да ми помогнете.
Студентка съм редовно, трета година съм и нямам никаква идея как ще си взимам майчинските, къде, какво и кога трябва да подавам.
Сега както се взимат 18 месеца назад, аз нямам доходи, а осигуровките ми ги плаща университетът. Знам, че ще взимам минималните пари, но просто нямам никаква представа как трябва да се развият нещата сега.
Горе долу ме ориентираха за еднкратната помощ за раждане и 2880лв. които трябва да взема, както и за детските, но специално за майчинските много се обърках.
Благодаря предварително.

# 63
  • Мнения: 660
Добро утро и от нас - болните! Sad
 
spasdidi, лекарят ни успокои, че няма възпаление в гърдите и дробовете на Рая са ѝ чисти. Предписа и сироп за кашлицата и секретите и до 2 дни трябва да се подобри. Дано! Тази нощ е спала по-нормално и май верно ще се подобри бързо. Обаче сега пък аз нещо се окикявих... с хрема, запушен нос и болки в гърлото... ей, няма оправия. Sad Crossing Arms

Като ви чета с тези колички, легла и т.н. си спомням аз с какъв мерак разглеждах и купувах разните бебешки неща за Рая и си мисля, че сега хич и не ме е подгонило още това настроение... макар че тук в момента текат зверските намаления... newsm78 Дали пък нещо не съм се сбъркала и да ми липсва майчинското чувство с второто дете?! Мамите с 2 деца - усещате ли някаква разлика между децата... някак странно ми е - аз съм една, мъж ми също... и са ме подгонили едни параноични мисли напоследък...ми ако не ми достига любовта за второто дете?! Thinking  Confused

Amberra, добре дошла!   bouquet

# 64
  • Мнения: 0
Добро утро и от нас  Hug

Хера, благодаря за темичката   bouquet
Нашия преглед вчера мина много добре, видяхме бебчето, пораснала е, 506гр. е станала, държеше си пъпната връв пред лицето, докторката каза, че била много хубава и нежничка  Laughing и тя всеки път гледа на 4Д  Peace
За суеверията, и при мен се опитват да нахлуят от време на време, но ги пропъждам Stop Не мога да си представя как ще съм в болницата, а някой ще ходи да избира и да купува нещата за бебето, че и за мен  newsm78 не че сме купили още нещо де, ама от другия месец мисля да започнем  Peace количка последно си харесах тази  http://www.bebe-best.com/jane-travel-sistema-slalom-pro-matrix-active-j01-2009-p-16064.html , намалена е доста, и е точно както искам да няма отделно кошница за кола и за новородено, а да са едно  Peace

# 65
  • Мнения: 5
Добре дошла, amberra Simple Smile Лека бременност и здраво и пухкаво бебче на финала Simple Smile
Toni_st, радвам се, че дъщеричката ти е по-добре Simple Smile Не се притеснявай, че любовта ти няма да стига за второто ти дете Simple Smile Необятна е майчината любов и съм сигурна, че в сърцето ти има място и за още един  Hug  А сега се захващай да пиете двете с Рая чайчета с мед, лимони, ти си направи инхалация с лайка за гърлото, че ако трябва и комрес и не мисли глупости Simple Smile

# 66
  • До морето :)
  • Мнения: 328
То и аз ще си купя неща предварително, но не всичко, само най-необходимото. Много неща и ще ми дадат. А нещата които ще се купят след като родя предварително ще се изберат  Grinning
Amberra, добре дошла. За съжаление аз съм много зле в тази сфера  Grinning
Тони, радвам си, че малката се пооправя. Пази се и ти и си пий чайчета. И не се притеснявай, че още не те е хванала еуфорията. Мисля, че е нормално, все пак вече си минала по този път и знаеш горе долу кое, как, кога, а ние сега се учим  Hug
Шени, и моя мъж все ми казва: "Не се карай на детето! Какво му викаш сега!"  Laughing А аз не му викам, само му мърморя когато не мога да мръдна заради нея  Laughing

# 67
  • Мнения: 416
Didi_Hris - При Балев записването става само в петък сътринта в 8ч. Чакането започва към 6ч, записват се хората в списък и си чакат да отворят и да им дадат часовете. Аз съм ходила на първата и втората ФМ. За пръв преглед е 60лв, за втори и трети е по 45лв. Диск не прави. Само той гледа и ти дава снимки и описание какво е видял. Не говори много. Но гледа внимателно и забелязва според мен ако има нещо. Минава бързичко, за около 10-15мин и е огледал всичко на бебето.
Благопдаря ти ! Днес изтървах записването, дано другата седмица да успея да се запиша. Ако на 21 се запиша дали ще мина до края на месеца?

# 68
  • Мнения: 10
добре дошла на новата мама  Hug за съжаление не мога да отговоря на въпроса и...
  bouquet благодаря за коментарите за количката, нашия тати не я хареса  #2gunfire #Cussing out била тясна и малкааа  #Crazy направо ме утрепа с лопатата като го изтърси и цяла вечер бях сърдита  Crossing Arms не че и сега ми е минало де...не знам каква количка си представя да си призная, два на два метра сигурно  Twisted Evil
и аз имам проблеми със съня особено в нощите преди натоварен ден..събуждам се в 4 ч. и си блея в тавана докато съмне и през деня съм парцал #Cussing out

относно помощта след раждането - аз определено ще взема майка да помага, не знам за колко дни, седмици или месеци, то ще си покаже, но не мисля, че ще успявам да "огрявам" навсякъде

сутринта гледах по BBC репортаж за някакво научно изследване, че трябвало бебето да се захрани преди 6те месеца  #Cussing out и накрая дадоха думата на една акушерка, която каза, че изследването е спонсорирано от фирми произвеждащи АМ и пюрета...направо нямам думи  #2gunfire тия да ги обесят им е малко, само и само да си продават пюретата на какви неща са способни

Тони, много се радвам че сте по-добре! аз съм го изтървала това в предната тема! Hug

# 69
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 359
Добро утро и от нас bowuu
Снощи си легнах рано....в 5ч. се събудих от един кошмар и докато се опитвах да заспя пак моя човек реши диско да си прави...та едно бутане и ръчкане...ама мен ми е кеф Mr. Green Та после заспах и станах в 10,20ч.....голям сън.
Добре дошла на новата мама Hug
Тони за малката да се оправя бързо. Важното е, че гърдите са чисти. За сополи да знаеш - физ.разтвор и клеева тинктура с капкомер в нослето поне три пъти на ден и клеева през устата....оправя се носът много бъзо.
За бабите - никоя няма да извикам Mr. Green Само ми се пречкат и дават безумни съвети...да ме прощават. Баткото и таткото са ми достатъчни. Ако искат да готвят и да носят - няма да откажа Mr. Green

# 70
  • на североизток
  • Мнения: 285
Хера, успя да ме разсмееш - и ти като мен не искаш помощ от бабите...Аз само като си представя идиличната картинка - новородено, кака + батко + баща и бабата някак си не ми се вписва в пейзажа Grinning
Тони, дано бързо да се оправи Рая, а и при теб дано не е нещо сериозно.

# 71
  • Мнения: 660
Благодаря ви за подкрепата, момичета! Hug  bouquet

Хера, само ако знаеш как се ядосвам, че си забравих в София клеевата тинктура, сребърната вода и прополиса...изобщо нямаше да се стигне до тук - да се дави детето от секрети в гърлото, ако я бях подхванала както си знам. Cry Ама то от бързане и ходене насам-натам най-важното нещо забравих. ooooh! Тук в тривиалните аптеки не продават такива неща, защото повечето лекарства са на хомеопатична основа. Трябва да потърсим билкова аптека, или нещо такова.... Благодаря ти за съвета - записвам си такива неща и ще го сложа там. Hug

# 72
  • Мнения: 299
Amberra Добре дошла!
И аз не мога много да ти помогна.Знам само,че като редовна студентка моя приятелка взима стипендия заради детето.Беше 90лв,сега май на 70 я направиха(тя учи в софийския).
За бабите.... и аз някак си не си представям двете да се надпреварват да идват вкъщи,да помагат,да дават съвети и т.н.Но пък от друга страна сигурно няма да е излишна малко помощ.
Както дойде....
Тони хубаво,че няма нишо сериозно.Ще видиш колко бързо ще се оправи!

# 73
  • Мнения: 1 669
Тони - да се оправяте с малката.
Amberra - добре дошла. Може би е най - добре да си зададеш въпроса в тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=554895.180, мисля че там ще получиш най - адекватни отговори.
Аз почнах да се дразня като ме питата как ще се казва. Име сме избрали, но не ми се ще да се развява наляво - надясно преди да се роди. Затова като ме питат отговарям, че ще се казва Хърмаяни. Ако се роди на 9-ти май - Хърмаяни - Юръп, за да е в крак със световите тенденции. Много готини погледи срещам hahaha hahaha hahaha

# 74
  • София
  • Мнения: 293
Добър ден
Добре дошла на новата мама   bouquet
По въпроса за бабите първия път сама си се оправях, сега мисля пак така. Ако може само да ми готвят и пращат храната ще съм най-доволна.
Тони бързо оздравяване ви желая  Hug

По въпроса са захранването според мен си зависи от детето и от това дали е на кърма или АМ. Алекс го почнах на 5 месеца и половина с каша , така си прецених. После включихме зеленчукови пюрета, после плодови, месни и накрая към 9 месец сокове. Сега ще видя как ще процедирам   Thinking .

Адашче   Laughing и аз съм си харесала Плазмата на Бертони -червена, предполагам и ти  на този цвят си се спряла smile3532 .  И какво излиза , че нашите адашчета  може  би ще имат еднакви колички  Joy . Само да ти кажа , че на живо цвета е много хубаво малиново  Heart Eyes
Притесняват ме малко гумите защото нашата лятна количка е бертони и едната задна гума се разлепи.  Ще трябва да я огледам подробно дали са същия модел  и ако са - отпада от класацията.
Не разбрах какво имаш предвид за летния кош дали става на зимен???
Ако питаш дали може да се ползва зимата, може. Има си покривало за крачетата, един дъждобран ако духа или вали и си готова  Peace .

 За предварителното купуване  съм твърдо ЗА , с дрехите съм почти готова , само 2-3 бодита ми трябват с къс ръкав. От дребните неща имам да купувам ножичка, нокторезачка , аспиратор за нос , залъгалки , козметика и др. такива. От едрите  трябва само количка , но ще я оставя за към 8-ия месец, че сега само да я държа на склад няма смисъл.

 

Последна редакция: пт, 14 яну 2011, 12:30 от nellyli

Общи условия

Активация на акаунт