Новата година отмина а МАЙчето подритва ли, подритва - 11 тема

  • 21 675
  • 732
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 137
Lussy, от тази събота го пия ферофолгама. Ще говоря с док да видим дали да не се смени с нещо друго, защото и аз съм с гастрит и колит и снощи ми идеше да крещя от болка/добре че еспумизана в комбинация с нош-па ми помага засега/

Гери С. , ако са червата, трябва да видиш от коя храна ти се подуват, и да я избягваш

Хера, страхотна вила, защо ти е да живеш в града:)

Бейбибу, пробвай с изварен компрес.

Къщичке, честити розови гащи

Толкоз от мен, отивам да си доправя козунака, ама съм станала ужас....дояде ли ми се нещо не мирясвам:)

Лек ден

# 721
  • Мнения: 32
оф вие поне имате апетит - мен хич ме няма ... хапвам си колкото и преди
гери пробвай наистина с повече вода - аз пия нон стоп и добре ми действа мисля, иначе и аз жумоля някакви сладки работи пред ТВто

а някой усеща ли хълцане на бебето?

# 722
  • Мнения: 23
Азззз усещам хълцането на бебето, в началото бях се стреснала викам си нещо притискам ли го, пречи ли му нещо ... обаче като прочетох и се консултирах с мои приятелки, се оказа че бебчо хълца, по принцип се случва като си хапна, обаче отвреме на време го усещам и през другото време да хълца..  Mr. Green

Myst, уж гледам какво ям, обаче май от всичко ми става така, пък и през деня ми няма нищо ... но вечерно време се появяват киселините след 20.00 - 21.00 часа, а червата на два пъти ми се е случвало и не мога да преценя от коя храна е  newsm78 и то все през ноща, когато не ям  newsm78

# 723
  • Мнения: 71
a_val да ти е жив и здрав рожденника и много да ви радва! nbirthday     bigdance2

къщичка в гората честити розови гащи  stork-girl

# 724
  • Мнения: 790
Myst - а какво представлява този изварен компрес

# 725
  • Мнения: 1 152
Гери С., имай предвид, че матката вече започва да попритиска стомах, черва и разни други органи, защото 6-7 месец расте най-интензивно. Възможно е дискомфортът да се дължи и на това. Но за да си по-спокойна, сподели с док. При първата ми бременност ми се случи 3 пъти (за цялата бременност) да се събуждам с неописуема болка в горната част на стомаха. Направо не можех да дишам и имах чувството, че ще умра. Тогава док каза, че се дължи именно на това притискане на органите. С тази бременност ми се е случвало само веднъж, но за много кратко време. Аз обаче съм с отстранен жлъчен мехур и очаквам подобни неразположения сега да се дължат и на това ooooh!
Ако можеш се постарай известно време да не ядеш мазно, пържено и храни, които дразнят и виж как ще се почувстваш. Така или иначе толкова много неща се променят в организма по време на бременност, че е възможно да си станала по-чувствителна към храни, които преди си приемала без проблем.
Дано бързо да те отминат тези болежки  Hug

# 726
# 727
  • Мнения: 251
Donna Ani,добре дошла отново при нас Simple Smile

Честито на рождениците  bouquet

Гери,все едно описваш моето състояние през последните няколко нощи...
Момичета,искам да питам тези,които са в дълъг болничен-лежахте ли по три дни в болница,за да ви дадат болничния?Явявахте ли се на комисия?

Аз в петък съм на лекар.Сега ми е третата седмица болничен.Дъщеря ми не е ходила на градина от преди Коледа.Не смея да я пусна,защото в градината се вихри шарка.Ама трудно уддържам положението.Имам болки,а тя иска непрекъснато внимание.

Последна редакция: пн, 24 яну 2011, 15:58 от desi_shisha

# 728
  • Мнения: 790
Майчета аз да попитам,приде време някой обясняваше че месеците които си имал болничен не се вземат при изчисляване на майченството после- или поне така съм разбрала аз.В моя случяй до сега съм взела 3 дена болничен миналия месец понеже пак бях настинала.Ако взема една седмица и този месец това ще се отрази ли на майченството ми,и как е по добре да си взема отпуска или болничен,наистина не се чуствам добре но и без това до излизането ми в майчинство ще съм работила 17 месеца и ако и тези месеци в които съм била в болничен не се взимат то това значи че майчинството ми доста ще падне
Някой може ли да ми даде повече инфо

# 729
  • Мнения: 137
Myst, уж гледам какво ям, обаче май от всичко ми става така, пък и през деня ми няма нищо ... но вечерно време се появяват киселините след 20.00 - 21.00 часа, а червата на два пъти ми се е случвало и не мога да преценя от коя храна е  newsm78 и то все през ноща, когато не ям  newsm78

Аз поради тази причина, започнах да не вечерям, от ядки може да ти се получава..

Myst - а какво представлява този изварен компрес

Взимаш прясно мляко кипваш го и докато е топло прибавяш кис.мляко, оцет или лимон да се пресече, след това прецеждаш слагаш изварата на по-тънка кърпа и увиваш около гърлото, слагаш найлон и след това се омотаваш с шал, и го държиш най-малко 3 часа.

# 730
  • Мнения: 1 668
Момичета,искам да питам тези,които са в дълъг болничен-лежахте ли по три дни в болница,за да ви дадат болничния?Явявахте ли се на комисия?

Деси
, аз не лежа в болницата, пред комисия явяването ми се състои в подаването на картона и вземането на болничния Peace
babybu - ами ние май като го разисквахме стигнахме до извода, че такъв кратък болничен няма да се отрази на майчинските. Но не съм 100% сигурна[/i]

# 731
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Здравейте. Сега пътувам за Бургас. Автобуса се оказа с въй-фъй (wi-fi). На изпита имам 6, сега мисля да си дам поне 2 седмици почивка.
Чудя се дали да не си взема болничен от петък, за не обявят в Бургас грипна епидемия. Ей тогава ще ми се стъжни

# 732

Общи условия

Активация на акаунт