Зимната ни приказка продължава - Франция 27

  • 31 014
  • 732
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 534
здравейте момичета извините ,че влизам в темата ви ,но ако може малко да ми помогнете ще ходим на екскурзия в Париж и искам да посетим Миниатюрна Франция http://www.franceminiature.fr/  ,от няколко дена се опитвам да разбера как точно се стига до там ,но вече от карти направо главата ми се завъртя

Единсвтеното което намерих е това – 
Élancourt is served by no station of the Paris Métro, RER, or suburban rail network. The closest station to Élancourt is La Verrière station on the Transilien La Défense and Transilien Paris – Montparnasse suburban rail lines. This station is located in the neighboring commune of La Verrière, 1.4 km (0.9 mi) from the town center of Élancourt. France Miniature is a tourist attraction in Élancourt featuring scale models of major French landmarks and monuments in an outdoor park.

В превод -Elancourt се намира в никакъв случай не станцията на парижкото метро, RER, или крайградски железопътна мрежа. Най-близката станция, за да Elancourt е La Verrière станция на Transilien Ла Дефанс и Transilien Париж - Montparnasse крайградски железопътни линии. Тази станция се намира в съседната община La Verrière, 1,4 км (0,9 мили) от центъра на града на Elancourt. Миниатюрни Франция е туристическа атракция в Elancourt с участието на умалени модели на големите френски забележителности и паметници на открито парк.

Та трябва да отидем до тази станция La Verrière  като гледам тази карта http://www.ratp.fr/informer/pdf/orienter/f_plan.php?loc=reseaux& … =zones&fm=gif  доло в ляво лилавата линия е някакъв влак ,но от там нататък се чудя накъде     за да стигнем  Миниатюрна Франция  и с някакъв рейс 411 ли се ходил каза една съфорумка ама аз така и не го открих къде му върви линията и от къде се хваща ,моля ви да ми помогнете  Hug

# 706
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 776
Белисима, тъкмо ти отговорих в темата за Париж  Peace

Честито на вчерашните именници! И на годишнината на Мравчица!

Парижанки, щом следващия уикенд е напечено - тогава 22ри (и това е последната ми дума  Laughing, после се организирате без мен  Wink). Часът поне устройва ли ви?

Да ви похваля музея Jaquemart-André - досега не бях ходила и останах изключително впечатлена! Прекрасен отел партикюлие, с разкошен дърве таван в един от салоните, зимна градина и елегантно вито стълбище. Ние днес бяхме там на изложба на Гюстав Кайбот (художник-импресионист) и брат му Марсиал Кайбот (фотограф). И нея я препоръчвам горещо на любителите на Париж и околностите  Peace

И аз вече си резервирах полетите и морето - тази година в БГ, догодина обаче, другаде. Две седмици в края на август. Сега остава да ми одобрят дните за отпуска Simple Smile.

Лориан, във Франция летните резервации почват още през зимата  Grinning Ние досега сме били само веднъж на почивка (1 седмица) тук - 2008ма във Ванде, на Атлантика, но Камбанката беше вече на 4 години. Иначе като бебе беше в България и Португалия (няма как, трябва да зарадваме фамилията от време на време  Wink).

# 707
  • Мнения: 1 194
Роца, с две ръце гласувам за 22, даже е неделя както аз предпочитам Wink Имаме три детски РД следващите два уикенда, но 22 за сега е свободен #Cussing out

Къде сте на море в Бг?

# 708
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 776
Мария, на св. Константин и Елена ще ходим (бившата Дружба). След дълго мислене и чудене, се насочих натам. Отначало мислех за Албена, но впоследствие се отказах.

# 709
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 865
Мравчице, вече са ти отговорили, но е добре да провериш за протеинови шейкове и да пиеш. Така ще си качиш малко теглото на бебето. Знам, че в БГ на повечето момичета с проблеми препоръчват такива, но не мога да кажа нито марка, нито вид Embarassed

# 710
  • Мнения: 3 241
ОК за 22ри Simple Smile

# 711
  • Мнения: 1 194

Уф! Peace Дано датата устройва повече хора Simple Smile
Роца, а как резервира за Дружба, по интернет ли или чрез познат?

# 712
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 776
Мария, резервирах по стария начин - по телефона  Laughing и с жокера "помощ от приятел", в случая баща ми. Харесах си хотел (в комплекса Слънчев ден) и им се обадих. Момичето от службата за резервации беше много любезно, вчера ми изпратиха потвърждение по мейла и проформа фактура. Половината от сумата трябва да бъде внесена в рамките на 5 работни дни (с това ще се заеме баща ми в понеделник  Hug), а остатъка се плаща на място. Тъй като резервацията е преди 31 май (или преди 15 юни ли беше?  newsm78), има 15% отстъпка.
Реших, че тая година ще се разплуя на ол инклузив под чадъра с книжка и сред вълните.  Laughing Ще го давам не много културно-обикалящо  Grinning.

А, забравих да ви кажа вчера - за първи път откакто съм тук, успях да объркам метрото! С Роцев, унесени в приказки, се качихме на грешния влак  Laughing

# 713
  • Мнения: 3 241
Роца - не си сама Simple Smile
Аз в петък си проспах спирката на РЕР -а.  ooooh! Не ми се беше случвало, въпреки че редовно спя в него.

Браво за ваканцията -  аз се чудя дали да водим Моника на море в БГ или само в Корсика.

# 714
  • Мнения: 1 194
Роца, браво за организацията, явно ви е семейна черта. Този комплекс Слънчев ден не съм го чувала, а и нещо не го намирам....
Ние тази година сме решили да не ходим на море в Бг, но по-нататък сама ще се занимавам с резервациите, че сестра ми нещо загуби доверието ми с това Царево... Wink Определено южното черноморие е за избягване с малки деца, прекалено вируси и бактерии бъкат навсякъде. Аз преди не вярвах на приятелките ми, които ходят в Турция и Гърция, но сега си имам едно наум.
Така че Иве, опичайте си акъла с това море, Корсика може би е достатъчно като за бойно кръщение Laughing Като се сетя Гого как беше болен миналата година и  #Cussing out

Последна редакция: пн, 09 май 2011, 19:28 от Мария К.

# 715
  • Мнения: 628
Ехо и от нас, момичета!
Роца, супер е на Слънчев ден, пробвано е Wink
Мария, по правата улица покрай брега, на север, след станциите на БНБ и Министерски съвет. Спокойствие и силна храна е там, вярно за книжка и плаж само Wink

Да похваля аз бебето с първи ден в ясла, много са впечатлени лелите, спи 40 мин, яде и играе Wink само е плакала като надошли хуните от по-голямата група да видят новата "ученичка" - викали от радост и нашата ревнала на шумотевицата Wink

Целувки от нас и моля, пратете ни слънце и някакви поносими течператури! Осъмнахме със сняг на Витоша!

# 716
  • Мнения: 1 194
Леле, Боби тук е лято, жалват се от сушата! Хайде, пращаме ви виртуално малко слънце! Laughing
Не знаех,че има "ясли" за такива малки беборани в БГ. Явно пробват нови форми на гледане на децата! Пу-пу, все така да и харесва!

Ееех, спомних си станцията на БНБ, където ходехме навремето от работата на майка ми, но по-нататък не съм стъпвала, беше строго охранявана зона Grinning

Лека нощ Wink

# 717
  • Мнения: 628
Мария,
Яслата е частна и английска, но има всякакви бебета и деца като народности и възрасти. Разделени са, естествено, хубав двор за игра, стаи за спане и игри, кухня, абе добре е. И не е скъпо (по-скъпо ми е да я водя - нямаме кола още, продадохме и двете във Франция). За бебета е най-скъпо 450 за цял ден, 290 за пет часа, после е по-евтино.
На БНБ станцията и аз много съм ходила, ама с баба, преди 30 години хихихи ама много хубаво беше! Сега отпред има хотели върху плажната ивица ...

# 718
  • Мнения: 1 194
Боби, тези цени са за цял месец  надявам се, а не по толкова на ден Laughing
Да, станциите си бяха направо "ол-инклузив" на времето, да не си мислят новите хотелиери, че са открили топлата вода....

# 719
  • Мнения: 628
Да, на месец и в лева. За по-големите храната (там и за в къщи дават) е 110 лева, първо, второ и трето.
А за храната в станциите - и беше хубава, и по много, и избор имаше, не беше пластмасова каквато е сега ...

Общи условия

Активация на акаунт