Зимната ни приказка продължава - Франция 27

  • 31 009
  • 732
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 7
Ех момичета, върнахте ме в детството... и аз като малка редовно ходих на Дружба /днес Св. Константин и Елена/ и беше чисто и топлата вода от тръбата бол. С децата и мъжа ми също предпочитахме Св. Константин и Елена, но миналата година доста се разочаровах от условиата там - мърсотия по плажа, мърсотия в морето, а топла вода от тръбата почти няма. Дано тази година е по-чисто.

# 721
  • Мнения: 1 194
Ей, девойкиии, ще изпаднем на втора страница Joy

Какво става с La Pintade?

Последна редакция: ср, 11 май 2011, 23:35 от Мария К.

# 722
  • Мнения: 3 241
Айде сега тези дето не пишат за наказание да пуснат нова лятна тема  Laughing

# 723
  • Rennes, France
  • Мнения: 478
Айде сега тези дето не пишат за наказание да пуснат нова лятна тема  Laughing

ми не знам как newsm78
ама да се разпиша преди новата темичка Hug

един въпрос с повишена трудност!!!
мога ли и как да си прехвърля стажа който имма от България във Франция, защото сега се водя все едно сега започвам работа за първи път а 7 години стаж не ми се губят Crossing Arms
знае ли някоя от вас кък и къде трябва да отида?

ако имате слънце при вас,  пратете малко насам че ми омръзна с това гадно време Tired

Боби, как се отразява градинката на Леа?
Мравчице - как си? Hug
поздрави от нас  bouquet

# 724
  • Мнения: 26
cutty, ако гледаш ancienneté става въпрос за стажа ти в съответната фирма. Ако смениш работа, пак започва да се брои от 0  Confused
Това не значи, че стажът ти (както и този от БГ) се губи. Той ще се брои, когато стане време за пенсия.
Аncienneté-то служи за изчисляване на премии (към заплатата или при излизане в пенсия)

Тук е много приятно, но от вчера започна да превалява.
Децата хич не искаха да слагат пак дълък ръкав, ама какво да се прави - 26С не беше нормално за начало на май...

# 725
  • Мнения: 5 281
Ето ме и мен. Боли ме гърба и полежавам повечко, ама и тогава ме боли Laughing Вече само като чуя за храна и ми призлява Shocked Хорта се чудят как да отслабнат, аз не мога да кача килцата и това си е. Млекцата,които ми препоръча Дони, девойката много ги хареса - като ги пия и тя се преобръща доволно. Ама кача ли се на кантара и ми иде аз да се преобърна - няма мърданееее. Ей това ми е ежедневието - чудя се как да надуя бузите на бебето.

# 726
  • Rennes, France
  • Мнения: 478
Джулия - а дали някъде трябва все пак да покажа че имам стаж и в България?
иначе да за ancienneté става въпрос...сега си погледнах фиша - 10мес....стаж в тази фирма тук във Франция. Тук в БГ нали дават един документ УПЕ-2 та там пишат колко и къде си работил. Т амислех да си го преведа и да видя къде да го представя...знам ли newsm78

Мравчице - само не се вторачвай в кантара. Аз до 7 мес бях качила само 6кг. Не помня какви са били мерките на бебо по това време, ама не се притеснявай Hug яж си спокойно - сега ти се е паднало Heart Eyes и хубави, позитивни мисли Hug

# 727
  • Мнения: 3 241
Cutty тя го е казала Julia, ancienneté е само в сегашната фирма.
А дали и как се признава стажа от БГ за пенсия, не знам.

Мравчица, хапвай си спокойно и не се вглеждай много много.

# 728
  • Мнения: 1 909
Хелоу, мадами! Нямам кой знае какво за казване, но май трябва да се пусне нова тема - и променена карта, стига Мравчица, Cutty, Lorian и....???  да искат да се виждат на картата. Мога да се занимая с картата, само помогнете с евентуалните корекции, свп! Flutter

# 729
  • Франция
  • Мнения: 117
Привет и от мен. Наистина време е за лятна темичка, а и времето отдавна си е поооо-така лятно и слънчево   Nature Sunny Ще се радвам да съм ново попълнение на Ил дйо Франс на картата  Grinning
Моето бебенце не ме оставя и за минута през деня почти не спи  Heart Eyes , чак сега се изтощи и заспа милото  Grinning

Мравчице, яж белтъчини и по-калорични храни. Ако нямаш желание просто си кажи, че е за здравето на бебето и се насилвай... Не знам какво друго да те посъветвам, защото аз бях на другата крайност през бременността. И обратното не беше лесно, не можех да се спра от ядене, и доста угоих беба, то и това не е много хубаво...

Лек ден на всички !

# 730
  • Мнения: 628
Включвам се и аз Wink
Бяхме в Пирогов тази нощ - мъжа ми преди две нощи падна по гръб на стълбите (изхвърлих пантофите, с които се изпързаля, ама кел файда ...), та няма счупено, ама яко натъртено и ужасно го боли! Казаха му - още 10 дена и по-малко ще боли после Joy та сега сме я втасали - аз имам изместване с 1 см на таза след раждането (нали госпоица Леа се заклещи и не щя да излиза, та я теглиха Joy ), едва се навеждам, ама сега ми е спукана работата - единя обаче поне си казва "искам да седна, да легна, да стана, да се обуя...", а бебето мълчи хахаха та вдигни, разходи, поноси, изкъпи, нахрани хихихи много ми е смешно, ама те тия неща на мен ще се случат, нали знаете!
Лейка е екстра в яслата! А аз даже карам кола и се справям, макар че, през първите дни не исках и да чуя за кола, брат ми ни остави една и се боря по пътищата с нея, да видим!
Целувки на всички, най-много на пупата на Мравчица!

# 731
  • Мнения: 5 281
Айде лепнете ме на картата, току до Чумби Grinning На мен много ми допада компанията ви и се чувствам някак обгрижвана и ми е едно прияяяяяяяяяятно Grinning
По въпроса с яденето - аз правя каквото мога, повече храна просто не мога да поема. Мисля, че се храним добре с госпожицата, пък тя що е мъничка Rolling Eyes Вероятно,защото и аз съм дребна. Само да устиска и да не се занапъва да излиза по-рано, ехеееееееееей какво човече ще си стане!
Боби, ама ти верно си екшън-героиня. Лори, дано и наша Бебка се роди като твоя юнак - почти на термин.
Лелей, станала съм досадно скучна-само бебешки теми са ми в главата. Айде ще ме изтраете,нали?

# 732
  • Мнения: 1 909
Мравчице, усещам те отдавна че си наблизко, жалко че сме нямали път към теб - на много хубаво място живееш, като нищо ще се срещнем в някой момент, дръж се, не си самичка и гледай да не се престараеш с дебелеенето Hug

Боби... дано ти издържи кръста на новите предизвикателства!  Heart Eyes

Пуснах нова тема -  моля,  без блъскане  ето оттук

Общи условия

Активация на акаунт