Отговори
# 60
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Арим ужасни мизерници са тук, толкова мърляв народ не съм виждала, като жените и по- скоро младите момичета са най- мърляви. Мъжете и момчетата, са долу горе спретнати.
Например, знаете ли как се юака тук автобус- не седнал прилежно на приспособените за това на всяка спирка пейки, които стоят пусти, а седнал на тротоара пред спирката с крака спокойно изтегнати напред в пътното платно. Досега не разбрах, как няма регистрирани случай на отнесени крайници, но явно шофъорите са се специализирали в избягването им. Даже на мен не ми прави вече впечатление. Те и децата си кърмят поседнали на някой тротоар или стълби, ако в близост няма пейка.
В този ред на мисли се сетих да питам tsevelichkova вярно ли е, че в Англия не се гледа с добро око на кърменето на обществено място. Братовчедка ми ми излиза нещо с такива твърдения, ама не ми се вярва да е така  newsm78

# 61
  • Мнения: 686
Aрим, а тази захар не е ли вредна  newsm78 Нали казват, 4е сладкото триябва да се избягва или е само за шоколад  Rolling Eyes
  А за хигена да не ви разправям тук какво е. Много са мизерни повечето. Вчера в стаята за преубуване на бебетата в музея една беше пуснала хлапето на пода да лази и сменяше другото на пода също при условие, че имаше 5 свободни места поне. Умриах от гнус. Мен ми е терсене навън да я сменям даже. И вечно са целите в пъпки и мрасотия по лицата.
  bob4enka ми не съм чула такова нещо, аз не съм виждала кърмачка тук. Имам приятелка работи в заведение и ми каза, че масово си кърмят там на масата. Тук има абсолутно навсякаде стай за повиване със стол, а на по-големи обекти и отделни стай за кармене, но до сега все сама съм си била в тях. Според мен тук не кърмят много, поне в моя район.

Последна редакция: вт, 25 яну 2011, 23:38 от tsvelichkova

# 62
  • София
  • Мнения: 2 348
Skrech, само на кърма е, не пие вода. Аз не пия кафе и газирани напитки, избягвам бобови храни, шоколад.
А ако бебето не приема капки против колики, те засилват ли се? Мисля, че е добре педиатър да изкаже мнение на какви биха могли да се дължат засилващите се колики, както и дозата, и комбинацията на различни капки против колики.

# 63
  • Мнения: 184
Пашик, съвсем изключих за поза футболна топка. Аз често я практикувах докато стачкуваше моя, че и той недолюбва дясната ми гърда. Само, че аз го слагам легнал и аз се излягам в обратната на него посока и го взимам така да се каже "под мишница". Оф и аз едно обяснение! Дано разбереш.. Crazy
Цвети, и аз съм капвала ентерокиндче при ревящо човече Peace действа безотказно. Аз моето раждане не искам да си спомням Tired Дори и да не си бях поискала щеше да се наложи секцио.. ох, накрая вече нищо не чувствах като в транс, чувах само тоновете на бебо и се надявах да издържа поредната контракция.

Момичета, бъбреци не ми останаха да се смея на саунените ви приказки, хем гледам да не го събудя моя Joy Ама как така голи бе Shocked, хайде с хавлия ок, ама чистак голи нееее Naughty Пък по мърлявост, Бобче не само младите норвежки са мърляви. Аз бях адски погнусена от хигиената на младите белгийци. Ужасно е, че първите ми впечатления бяха свързани именно с мазните им коси и неподдържани нокти. И ооо как се изсекваха не всеослушание в смачканите си мръсни кърпи (не са ли чували за еднократни хартиени newsm78) без свян и притеснение в автобуса, в библиотеката, в кухнята...  Sick

# 64
  • Мнения: 1 298
Цвети, мен в Английско доста мръсничко ми се стори, хихи.

Аз вчера гледах също на училищния двор, едно бебе на около 11 месеца си пълзеше,
ръцете мръсни и почервенели от студ, ама то се хилеше де.

Тук хич не им се притрисат ни на мръсно, ни на студ. Като знам, че и хапчета не пият...
Децата шапки не слагат. Мила вече и тя отказва, щото била единствена.

За анкетата - аз май почти естествено съм родила, хехе.
Единствената интервениция беше спукване на водите.

Вредна е захарта, аз не бих давала.
Вода не предлагам на Нико, мисля да почна когато яде твърда храна.
Мила пропи много късно вода. Докато пият мляко обаче, не виждам проблем.

# 65
  • Сливен
  • Мнения: 140
здравейте,
да се запиша докато не сте преполовили темата  Whistling
и аз родих нормално,бързо и болезнено   Crossing Arms
за обръщане и ние сме на опашката,не се обръщаме и не обичаме да стоим по корем,като го сложа постои 1-2 мин. и почва да се ядосва  Thinking
направо ме убихте с тези сауни и хигиена,какви са тези хора  ooooh! #Crazy
за обличането- ако е с боди с къс ръкав отгоре слагам блузка и чорапогащник,ако е с боди с дълъг ръкав-слагам гащеризон без ръкав (ако е запалена печката -22-23 градуса),за през нощта боди,гащи,ританки и блузка ( при 18-19 градуса)
за водата и преди съм казвала,давам пък ако забравя  Embarassed той сам си я иска

# 66
  • София
  • Мнения: 25
Роси, Лурдес, и аз съм с Вигантолетен от Германия, но давам 1/2 таблетка направо в устата - тикам навътре да застане в края на бузата и тя си го смуче... а другото е D-FLUORETTEN 500 и него смятам да си го поръчам, но за след 6-тия месец, защото тогава се давал флуор... то не се знае кога ще си идва приятелката ми, та може и по-късно да е...
За обличането - май само аз я навличам много, ама то защото аз съм си зиморничава  Blush, та през деня боди с дълъг ръкав, ританки и отгоре блузка с панталонче (нещо като анцунг, приличат на поларени, но са мекички и удобни), слагам и плетени тарлъчки (ама така ли се пише тая дума?!!?) на крачетата, за разлика от Арим аз много ги обичам  Party имаме бели, розови, червени, с ушички, с очички )))) нощем спи пак с боди с дълъг ръкав и плюшено гащеризонче в студените дни и тъничко гащеризонче, когато е по-топло... то в къщи все една и съща Т поддържаме, ама проблемът ми е в главата  cold
Иначе редовно си я обличам с чорапогащници и с рокли и с панталонки, ама това е като съм настроение да си играя на кукли  perko обожавам и да й слагам разни шапки, ама тя реве ужасно и ми разваля "забавлението"  smile3522
Офффф, май няма да пиша повече, че се опитвам да я оставям сама да се приспива, ама нещо мрънка ...

# 67
  • Сливен
  • Мнения: 140
терлици и аз слагам ,имаме и плетени и памучни  Peace марвина и аз съм зиморничава ,но като го облека повече малкия веднага се обрива по врата и покрай ушите

# 68
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Щях да пиша на Арим за водата, а се отплеснах за мърлците тук  ooooh!. Ооо, ти, кърмачески мозък  Crazy
Арим захарта е много вредна. Евичка е свикнала от раждането на захарта във водата, но пробвай постепенно да я намалиш и съвсем изключиш. Слагай всеки път по по- малко, докато водичката остане съвсем гола.  Peace
Аз пък на Мила и правя тунинг на ушите  Crazy Laughing, струва ми се, че стърчат смешно в горната си част и слагам лента за глава през деня да ги държи. Макар, че вчера гледах снимки на мъжо като бебе и неговите уши са били абсолютно същите, а сега са ми много хувабо прибрани. Питах свеки, каза, че нищо не е правила, дали и на Мила ще се приберат  Thinking

# 69
  • Мнения: 2 562
Arim,чая с копър го давам на малката от 2 месеца,много го харесва...Пробвай,няма да съжаляваш.За разлика от Храносмилателния,този не подувал коремчето защото няма лайка(така каза педиатърката)...За косопада(извинявам се че се връщам назад,но вече не ви чета редовно Blush )имах 2-3 седмици,после го атакувах с невероятно ефикасен шампоан,комбинация с невероятни хапчета за целта и сега съм пак със здрава коса!Лек ден и спокойни бебенца Peace
flufffy ,не се измъчвай ако трябва да минете на АМ.Бебка откакто е само на АМ(беше на месец и малко)няма колики и спи по цяла вечер(7-8 часа),спокойна е,както и аз също PeaceКакто се казва-всяко зло за добро Wink

Последна редакция: ср, 26 яну 2011, 07:24 от bubka:)

# 70
  • Мнения: 790
Илкаааа, къде си? Ела тука, че обобщавам....

Общо взето, статистиката е 50 на 50. Колкото нормално толкова и ненормално (секцио де).

Естествено раждане по моите разбирания е, да е в не болнична среда, без излишни интервенции, с помощта единствено на акушерка, която да напътсъва и дава тон на раждането. Като казвам неболнична среда, в някои болници също се създава такава обстановка.

Арим, на същото мнение съм за захарта. И аз не бих давала.

Бубка, ти все едно нищо не "каза". Аз нямам проблем с косата, но ако имах, бих се радвала да напишеш вместо "невероятно ефикасен", по-скоро името му.   Laughing

Аз в София му викам "тарлък", а тук в Търговище е "терлик"  Crazy

Марв, днес си много скромна на икони.  hahaha

А, като си говорим за хигиена, нека не бъдем лицемери, защото и за тук може да се кажат мноооого неща. На мен извън България не ми се е случвало да се возя в обществен транспорт и от всякъде да ми мирише на пот и кисело (освен клошарите в метрото в Ню Йорк, ма те са друга тема). Също не съм виждала мъже, да се секнат в ръката си докато вървят по улицата (белгийците имат поне някаква кърпичка, пък било то и не еднократна). Пък за оринирането тип "маркиращо куче" или кой където свари, няма даже да споменавам. Сигурна съм, че има и още, ама да не си разваляме темата  Mr. Green Сега чакаме някой да пусне "чаршав" с кафе и сладки  за по-добро утро Joy

И накрая, на който му е интересно да чете Христина Янева (Хедра) - кърменето като начин на живот

# 71
  • В сърцето на моите съкровища...:)
  • Мнения: 622
Добро утро,

Не знам за''конските'' козметики, но ''конските'' дози кафе съм ги признала.. Peace Tired
Снощи легнахме, както обикновено и в 12ч. - изненадааааааа  breastfeeding и така през 2ч.... Crazy
За обличането - слагам боди, чорапки и гащеризонче / или ританки с блузка/.  Flutter Вкъщи е топло и няма смисъл от излишно обличане.   Peace
За анкетата- отбелязах ''нормално''. Макар,че там ми спукаха водите и ми сложиха система... Crazy
Моят принос беше разкритие и себеотдаване при напъните  hahaha

# 72
  • Варна
  • Мнения: 245
Запис, че поне да мога да ви следя от време на време  Hug

# 73
  • Мнения: 163
 Hug  Laughing , колко е приятно сутрин да ви почета... зареждате ме с весели емоции...
(като изключим че си визуализирах сауните, фитнесите и т.н.), но поне се почувствах още по-добре че съм в БГ.
Благодаря за отговорите - установих че аз май пренавличам Дарка...винаги има по два чифта дълъг ръкав и два чифта кръчол, а и над чорапките - слагам терлички- и аз имам много и ги харесвам...
За Вигантолетена - благодаря, от днес започвам да давам, ама ако и го сложа в бузката - той не е ли с някакъв гаден вкус?
Хайде, хубав ден!

# 74
  • Мнения: 120
Добро утро, мами!
И на мен любимото занимание сутрин ми е да седна с чаша кафе пред компютъра и да чета новините от форума. Hug
Бобченка, гледам ви новата снимка на профила и установявам, че Мила много прилича на баща си.
А за сауните и хигиената Sick. Мен сауна не ме изкушава, не знам защо. По принцип съм като змия, много обичам топлото, ама...
Гоги го обличам с  боди с къс ръкав, гащеризонче и терлички през деня. Вкъщи е 24 градуса. През нощта спи с торба и затова е пак с къс ръкав, по-тъничко гащеризонче и така. А човешки дрехи слагам за пред гости, че иначе много ми се навива нагоре блузката, предпочитем гащеризончетата.
Общо взето гледам да не го обличам повече, отколкото съм навлечена аз. Виж за навън си го опаковам добре.
Косата ми капе в границите на нормалното засега, но на едно место ми се беше подул лимфния възел ( не ми е за пръв път, от дете си се подуват). Новото е, че там ми окапа косата и сега е голо петънце. Чудя се на какво ли може да се дължи newsm78. Като дете имах възпаление на бъбреците и тогава имам спомени, че така ми окапа косата , но сега не чувствам нищо , което да подсказва проблем там...Някой ден ще се консултирам с доктор.

Общи условия

Активация на акаунт