Отговори
# 45
  • Sofia
  • Мнения: 366
Пашик и моя от 2 дена бойкотира яденето. Хапва по много малко и ми плюе зърното и след това не мога по никакъв начин да го накарам да захапе отново. Сменям пози, разсейвам го, но полза няма. Опивах да дам и АМ след гърдата, но и това не захапа. Дори и залъгалката я плюе. Вчера бях доста притеснена, но пък го видях, че си издържа 3 часа без проблеми между храненията /дори понякога търси и през повече време/ и вече се успокоих. Все пак и ние не ядем всеки ден еднакви количества храна...

Ники го обличам в къщи с боди с дълъг ръкав, чорапогащник и гащеризон с дълъг ръкав - и аз като Олето ги обличам като бебета докато са бебета.

Аз родих със секцио по медицински причини. Проблемно първо раждане което от нормално премина в секцио с доста усложнения и сега никой не искаше да рискува...

# 46
  • Мнения: 163
Ей, мами, сетих се какво исках да ви питам:
Тези, които давате ВИГАНТОЛЕТЕН - как по-точно го давате? Вместо Вигантол от Германия ми донесоха Вигантолентен и е на хапчета- какво да го правя?
И между другото се сетих и да ви кажа, че най-накрая се натутках и отидох на преглед - този гинекологичния, след раждането - моята докторка каза че очаква цикъла ми да дойде към април  newsm78 не знам защо... а сега имам някакво прокървяване, но тя каза че не е точно цикъл... нещо такова, но не съвсем  Laughing
А и обсъждахте коремите и килограмите - аз още си имам коремче, качих 13 кг и всичко беше на корем, надругаде - грам нямаше... но този корем....  Embarassed
Е хайде оставям ви, лека!

# 47
  • София
  • Мнения: 483
Аз родих нормално, бързо и почти безболезнено - уважих вече анкетката  Simple Smile

И аз като Олето харесвам бебенцата с бебешки дрешки. У нас стои с боди с къс ръкав и гащеризонче с дълъг ръкав и чорапки под гащеризончето (така и не заобичах бабините терлички  Wink). Навън като мама Смехорана - върху домашните дрешки космонавта. През нощта спи с боди с дълъг ръкав и памучно гащеризонче, Никога не я обличам нощем с плюшка.
Няколко пъти опитвах по-човешки дрешки, но не са ми удобни изобщо. Предполагам, че когато започне да седи ще е по-добре с тях  Simple Smile

# 48
  • Мнения: 186
хоп и аз тука.

Аз родих нормално , едно малко слон4е и да ви кажа 4есно, съжелявам, забравих болката естествено , но е мн вероятно (дано да не се слу4и де) трудно да износя следващи деца , а раждането най-вероятно ще е  секцио.

По отношение на бойкота- мойто диване също е криво от 10ина дни,хапва и после пуска и по4ва да реве , ама се къса после пак давам - пак захапва и след малко същата работа и ми се струва ,4е не изяжда колкото по принцип и ме е страх да не ми намалее кърмата.Ина4е си яде на 3 4аса, а през нощта пропуска хранения, т.е. 9 часа сън.Боли го май коремче, но мисля че не са колики .От 2 седмици му давам желязо на капки , защото се оказа че хемоглобина му е нисък , а пък то дразнело стомаха.Отделно и венците си чеше нон-стоп и е ....ужас.Така че напълно разбирам Хейли
Оле  Hug

И да питам още -моми4етата които си купиха Вигантол ойл от Румъния, по колко капри давате?

# 49
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
И аз обличам с гащеризони, или боди с дълъг ръкав и панталонки. Но пък, тогава много и падат чорапите от краката и се изнервям. Гащеризона със затворено крачулче, е най- удобен за мен на този етап. По- човешки дрехи, ще обличам, когато започне да сяда, иначе много и се насъбират като лежи.
Аз родих почти естествено, само с появяваща се от време на време акушерка при мен в стаята. Иначе бях оставена на самотек, сама само с мама и приятелка в стаята. Но, тук ако всичко е наред, така протичат ражданията. Само за изгонването идва акушерка и неонатолог, който стои настрани и като излезе бебо, го поема.
Аз още умувам схеми на захранване, ще видим.
Купих една доза АМ- тук продават еднократни готови дози, само да се затопли трябва, за всеки случай. Взех единица, пише, че е до 4 месеца. Седи си в хладилника, няма да го давам, ако съвсем не се наложи. То и да го дам, едва ли ще го изпие. Пробвах я няколко пъти с изцедена кърма и като види шипето, изпада в истерия  ooooh!

# 50
  • Мнения: 0
Аз вече съм казвала че родих секцио. По медицински причини - седалищно предлежание
но в крайна сметка ми направиха спешно секцио защото ми изтекоха водите без време Crazy Crazy Crazy

и понеже ми се иска да имам и второ детенце  се чудя дали отново би станало така #Crazy newsm78
сега съм на 27 г имам време ще изчакам пък дано да не стане така че много ме беше страх -  не за мен а за бебка Praynig

# 51
  • Мнения: 6 713
Захранването ще започна с картофче с кърма (дано да имам дотогава Praynig), после морков и тиква.

Роси, вигантолетен давам и аз, разтваря се таблетката в 1 ч.л. преварена вода, по 1 на ден. Peace Съдържа по принцип вит. Д и флуор, но мойто се казва Флуор-вигантолетен 500. Това ли са ти донесли?

Хайли,  Hug питах защото четох в една статия, че когато има херния бебето може да изпитва някакъв дискомфорт при хранене, нещо като колики, ще се опитам да я намеря, че къде беше... ooooh!

Пишката не я слагам никак, както дойде си застава. Simple Smile

Обличам с боди, ританки велурени, блузки плътни или по-леки зависи, а в човешки дрехи както писа някой по-напред за пред хора и за снимки.

Аз родих нормално, с малко окситоцин, не устоях на предложенията Laughing, но нямаше време за упойка, направо свят ми се изви по време на напъните. Whistling

# 52
  • Мнения: 486
А сега да попиша на спокойствие ,приспах децата!
Честита ни нова тема !Благодарности на Олето!!!
Пашик -  Hug Евала за упоритостта! Сигурна съм, че скоро нещата ще се нормализират Wink Разкажи утре какво те е посъветвала педиатърката   bouquet

Флъфи - грам ли не иска? А кърма си имаш така ли? Thinking
Aз че съм упорита така е ,ама Fluffy е номер едно по упоритост !Три месеца се бори горката ,аз толкова едвали щеше да издържа!Няма смисъл да се изнервят взаимно и бебето и тя! Peace

Да си кажа ,че и ние като Ноел и Милла правим женски излизания с каката и определено много ни харесва ,но май все е по магазините!

Витамини пия на Пренатал ,вит.Ц !

Скреч,първата снимка хич не ми пасва !Бебето на корема си ли лежи,Пробвах,не й е удобно ,явно не я поставям добре!Втората също не ми се получава ,третата мисля ,че ще се получи,утре ще пробвам!
До сега е ядяла само от едната гърда !Днес вече забелязах намаляване на кърмата ,като няма напрягане ,няма слизане на мляко и уникално меки гърди!Та на последното хранене в 20ч яде и от двете ,а кантара показа 30мл!Изпих един литър течности и от утре ще цедя!Дано оправя производството !

Мерси за новата темичка  Simple Smile
 Пашик криза е това, ще мине, 600 грама не са малко, няма да остане гладна. Плаче ли много. Според мен изчакай малко с лекаря, или поне по тел първо и звънни, че с тия грипове да не си направиш беля. Другото, което се сетих е, цикъл имаш ли и ако да очакваш ли го, нали казват, че може да е от това. При нас помага прахусмукачката, пускам и я и тя почва да се оглежда. Както и да и капна ентерокинд, това за сега е безотказно. По принцип и бях спряла капките за колики, но сега като много се дере и давам една две, тя млъква и успявам да напъхам цицата  Crazy Откакто съм мама всякакви галимации измислям  Laughing
Цвети,Лекарката ми има частен кабинет и идва само с уговорка ,та обадих й се там ще направим консултацията ,няма да има хора! Peace
Цикъл нямам и няма признаци!
На последното хранене пусна мъжо прахосмукачката за шум и тя заспа на цицката ,а мъжо реши че му намеквам да почисти! Laughing
За плаченето,няма такова нещо,аз гласа й два-три пъти съм го чула за 3месеца!
Брасто правилно го е казала за биберона!Преди два дни давах чай за сефте и още беше топъл ,засмука го!После студен не ще да близне ,свикнала е топло от гърдата да идва!

Milla,направо ме разби с банския !как голички бе и аз няма да стъпя!Ти оня ден като писа се чудех какво си имала предвид ...

# 53
  • София
  • Мнения: 483
И моята щерка не иска чай. Давам Храносмилатлен чай на Hipp, но не го харесва. Сега пак сме на вода със захар. Мисля да пробвам и чайчето с копър, да видим...

# 54
  • Мнения: 486
.
Моята бебка Евка преди малко в банята докато си играехме се обърна от  корем по гръб за пръв път  Mr. Green Нали сме на опашката... по-късно и се случват важните неща  Simple Smile
Браво на Евка!Вече ние сме на опашката ,никакви обръщания на никъде!

Ely-st,съвсем същата работа сме ама вече към десетина дни! Whistling И моята не иска с шише нищо и си спи спокойно !
И с моето раждане като при Ели никой не искаше да рискува,повечето знаете историята  ми !

Тини-пини,вигантола по 2 капки дневно! Peace И вие сте в криза явно!цеди се ,че при мен взе да намаля кърмата с това не ядене!

Захранването съм го решила као Хайли-картоф с кърма,морков с кърма !
Сетих се ,че тиква няма да има тогава ,а днес една огромна нарязахме !Утре ще я направя на кубчета и в пликчета ще замразя ,че нали ще правя пюрета на пара! Heart Eyes

Май се улях с пиането,извинете!
Лека и спокойна вечер!

# 55
  • Мнения: 1 298
Като чета колко дрехи сте изброили. Някои дори не знам какво представляват.  Laughing

Аз обличам с боди, отгоре тениска и панталонче. Ако гащиризон викате на тия с многото копчета,
не са ми удобни и само като новородено му слагах. Плюшени дрехи нямам, не ми харесват нещо.
А кои са човешките дрехи, хихи?

Цвети, така така, чистак голи трябва. Много неприятно, а и са смесени, мъже и жени в едно.
Като ходех на фитнес, се засилих веднъж да влизам в сауната и като видях, че такива са правилата, направо  Rolling Eyes

Днес и аз отидох да видя летните колекции за момиченца. Ей, новата на любимата ми марка тук, е като за Мила направена.  Laughing Ужасно обича подобни дрехи, ама ще чакам малко да ги понамалят.
Аз за себе си нищо не купувам. Първо да поотслабна.

# 56
  • Мнения: 486


Цвети, така така, чистак голи трябва. Много неприятно, а и са смесени, мъже и жени в едно.
Като ходех на фитнес, се засилих веднъж да влизам в сауната и като видях, че такива са правилата, направо  Rolling Eyes

Пак аз ама не изтраях!ТОВА НЕ Е НОРМАЛНО мъже и жени голи!!!Че моя мъж няма да ме пусне ,ама и аз не искам! Shocked

# 57
  • Мнения: 686
Мила ти ме разби   Shocked Представям си какво е, ужасссТТТТ  Shocked Добре, че на фитнеса са облечени поне  Grinning
Арим тази вода със захар защо я даваш  newsm78
Пашик ще видиш що е ревла като доидем  ooooh!

# 58
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Тук при нас във  фитнеса също се влиза гол в сауните и са смесени, но всеки се увива в хавлия. Аз редовно си ги посещавам и задължително съм с хавлия, не толкова, че ме е срам, колкото се плаша от бактерии разни. Натова отгоре съм единствената, която носи джапанки в съблекалнята и под душовете. Това вече е гадно. И на басейна никой не носи. Да не ви казвам пода на какво прилича, колко е мокър и омазан в сапун, косми и мъхове от хавлии и дрехи. Нооо народа стъпва ли стъпва съвсем спокойно бос и си обменя гъбичките.  Sick А най- потресаващото е, че на басейна си пускат бебетата да лазят по същия този под. Първия път гледах като втрещена, след това, вече претръпнах. На Йована и слагам чорапи и не ги сваля изобщо. С тях влиза в басейна, така не се и пързаля, с тях се къпе на душовете и после я преобличам  bowuu

# 59
  • София
  • Мнения: 483
Арим тази вода със захар защо я даваш  newsm78
Oт раждането пие вода със захар. Опитах с чиста вода, но не я харесва.
Тази вечер забелязах, че фонтанелата е малко хлътнала и се изплаших да не би да е обезводнена милата. Наливам с вода, но не е много жадна  newsm78

Мале Бобчеее, какви неща разказваш............ Не е за вярване... Ще излезе че ние българите сме най-чистата нация  bowuu

Общи условия

Активация на акаунт