Отговори
# 30
  • Мнения: 163
мале, мале - 2 дни чета и все до никъде не стигам - прочета две страници, а вие изпишете още 5...
да си похваля хлапето първо - беше мноого послушна на Павел баня, и мама си почина, и тати си почина... Бебка се радва много докато пътувахме, кокори се, оглежда пътя, там спа и кротува, две вечери по кръчми я водехме - все кротува и се радва... накрая баща и заключи, че е "издържала теста" и може да започваме да пъътуваме с нея. Това, защото, преди да родя всеки уикенд бяхме "по пътищата прашни на България" и сега много ни липсваше...
за секса- аз казах- нямам много желание, ама не отказвам на милото- обаче осноовно през уикендите..
за заспиване и баня - къпем я към 22ч., храня я и я слагам в леглото - там тя или мрънка, мрънка и заспива, или ако не заспи и тиквам бибата в устата и до секунди е отнесена... А банята - гимнаастика голичка, къпане - не се радва, но и не плаче, сякаш и е досадно, след това масаж- голямо щастие е, обличаме се - чак накрая се разкривява и след това ам-ам.
за още нещо исках да говоря, ама забравих...
Флъфи - и аз съм на мнение че ако не си много против може да пробваш с АМ. Аз в началото отказавах - само кърмих, в един момент бебка стана нервна и само плачеше, оказа се че не наддава, тогава взех АМ - Аптамил и се преродих... А да ви кажа не мисля че АМ е толкова зле - брат ми например един ден не е кърмен, а суупер рядко боледува, и да го видите какъв голям мъж е станал...
За косопада - аз ползвам едни ампули - Ербецин, но засега няма подобрение, купила съм си отдавна Тривитаминол, но така и не се наканих да го пробвам...
МартаКели, ще ти пиша утре лс
а и за анкетата - аз родих секцио по желание - беба вървеше уж голяма и много ме наплашиха със слухове за счупени ключици, задушени деца и т.н. и реших да не мъча детето (а до 7-ми месец бях твърдо за нормално раждане)
Един въпрос- как обличате бебоците? Аз досега я обличам с "бельо" - камизолка, килотки, ританки, боди, гащеризонче.. но вече нямам търпение да и обличам по-човешки дрешки...
Хайде спокойни нощи!
П.П . Данитка, не ми дава да "Харесам", трябва да станем приятелки - аз съм Сем. Руканови (ама сте супер сладки!!!)

# 31
  • Мнения: 2 677
За обличането - то зависи и каква температура поддържате вкъщи - ние сме на 22-23 градуса. За през деня се обличаме с боди с дълъг ръкав и гащеризон без ръкави отгоре - за ужас на бабите  Mr. Green Но понякога слагаме и елече.
А за по-човешките дрешки - киприли сме я с дънки или рокли, но само за снимки, за вкъщи не ми е удобно да стои така.

# 32
  • Мнения: 433
за тривитаминолът - и аз  мисля че няма проблеми, маже се все пак Simple Smile по-полезен е от боята за коса, например  Peace

# 33
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
За обличането - малчо е с боди с дълъг ръкав и гащеризонче без ръкав и ако стане хладно - слагам жилетка.
Въпрос - с какво точно ще започвате захранването?

# 34
  • Мнения: 2 286
За обличането - малчо е с боди с дълъг ръкав и гащеризонче без ръкав и ако стане хладно - слагам жилетка.
Въпрос - с какво точно ще започвате захранването?

Обличам с боди с дълъг или къс ракав и гащеризонче, но моите всичките са с дълго ръкавче.
Мисля да захраня с картофче с кърма и после морковче с кърма. По-натам ще преценя. След дълго мислене и чудене за сега така съм решила, но до април-май има време Peace

Лурдес, Hug моят е с херния, но не е това. Когато се е показала е неутешимо пищене, направо става вишнав на цвят. Вече се предавам да го мисля. Ще се гушкаме и ще чакам да мине каквото е.

# 35
  • Мнения: 790
А вит Д давате ли?

Роси, аз харесвам бебешки дрехи и гледам децата ми да са с бебешки дрехи докато са бебета. Струват ми се много удобни и мекички  Crazy Симона до прохождането си беше с гащеризоните и бодитата. Мисля и с Радо така да процедирам. Имам и аз дрехи за "пред хора" ама така си седят.  Rolling Eyes

Кой е родил естествено? Нека се похвали малко повече.... Praynig

# 36
  • Мнения: 6
Ради, разходката бе супер. Като тръгнахме в 13 ч. и се прибрахме в 16 ч., като Смехи спа през цялото време. Даже към 15 ч. и слънчо ни навести за кратко из-зад облаците  Heart Eyes
rosi - аз й слагам на малката за в къщи или боди с дълъг ръкав и гащеризон на презрамки или боди къс ръкав и гащеризон с ръкави. А за на вън - слагам върху домашните космонавта. Ако ли отиваме в обществото - чорапогащник, боди с дълъг ръкав, рокля или чорапки, термо-панталон и боди. Отгоре е с яке или жилетка, които после свалям или не според мястото и разбира се шапка.
Оле  Joy Joy

За статистиката - аз родих секцио по мед.причини - тесен таз. Размера бе граничен и доки реши да ми угоди на желанието за нормално раждане. Изчака да получа пълно разкритие, пробвахме 3 пъти дали щерката все пак няма да излезе, но уви... Тоновете почнаха да й се губят и след 16 часа прекарани в предродилна - нож  Laughing

# 37
  • София
  • Мнения: 5 713
И на мен ми стана интересно кой е родил естествено? Crazy Mr. Green

В къщи сме с предимно с гащеризончета,анцузи... обличам много лекичко Simple Smile
Но и седим с дънки,панталонки  Partyтати харесва не тоолкова бебешкото облекло и за това Simple Smile

За захранването: зеленчуци Peace картоф,морков,тиква Simple Smile
Днес бяхме на лекар ще пиша като заспи някой от 3 та Joy

Последна редакция: вт, 25 яну 2011, 21:26 от ♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥Димяни ♥

# 38
  • Мнения: 74
аз писах естествено, но не съм сигурна какво си имала предвид, Оле...нямаше почти никаква намеса от страна на лекарите и затова реших, че е естествено...но сега, като питаш така, ми се струва, че съм объркала нещо newsm78 я обясни каква е разликата между нормално и естествено и ще видим къде съм аз Hug

# 39
  • Мнения: 686
  Аз като почна да пиша, пък не мога да се спра  Mr. Green
  Аз я обличам само с човешки  Simple Smile дрехи. Бъзикат ме вече приятелите, че не съм се наиграла с кукли като малка  Laughing Имаме няколко плюшени гащеризончета, но тях ги обличам само заради баба й, че вече като види рокля и чорапогащник и обувки и изпада в ужас. Аз още в родилния дом я обувах с чорапогащници и рокли и ми се смееха там. Нощем си спи с бодинце де.
  Оле  Laughing
  tiya_4 окситоцин имаше ли, така ли се пишеше  newsm78

# 40
  • Мнения: 74
така...ами сложиха ми за няма и минута - на 9 см разкритие. отидох в болницата с 6 и за няма и час стана 9. сложиха ми окситоцин на 9см , но веднага го спряха, защото трябваше да се местя в родилна, а и аз казах, че не искам Thinking както и да е...явно това е критерият Joy

# 41
  • Мнения: 356
Аз обличам малкия с боди (къс или дълъг ръкав, в зависимост колко е дебела др дрешка) и отгоре блузка или елече с панталон или ританки; или анцуг; или гащеризон.
За захранването четох в слинг.бг и схемата там ми допадна, та мисля по нея горе-долу да захранвам. Ама има още време.  Peace
mama - Smehorana, браво на малката! Нашите разходки продължават по около час и се прибираме на бегом   ooooh!
Аз родих нормално, благодарение на доктора, който избута бебето  Crazy Иначе аз никаква не я свърших с напъните.. Въпреки пораженията(които слава богу са вече само спомен), съм готова пак да раждам  Laughing А малкият се държа геройски и нито за миг не загуби тонове Party

# 42
  • Мнения: 686
   ААА аз не ги разбирам, само питах  Simple Smile И не мога да разбера защо го слагат изобщо, при усливие, че добре върви раждането, ама това една друга тема.
  За бебешка козметика може да направим анкетка по-нататък, макар, че са доста  Simple Smile

# 43
  • София
  • Мнения: 5 713
Никой не спи но да се пробвам да напиша докато изстине водата малко за млекцетооо.... Whistling

Главичките са ни добре Simple Smile сега ще ходим на невролог и подкарваме гиммнастика и рехабилитация 10 дни месечно може би до годинката.... на две различни места! ooooh!
Като стана въпрос за захранване ... то ни другия месец към средата ще се захранваме защото маймунките имали нужда вече... Rolling Eyes консултирах се с 3 ма специалисти неонатолози  така.... явно ще сме първите в темата захранени но и бързахме първи да се родим! Grinning

# 44
  • София
  • Мнения: 483
Аз малко тъп въпрос, ама каква е разликата между естествено и нормално раждане  newsm78
Нормалното е да си на родилната маса,  с крака във въздуха и 10 човека между краката ти. а преди това на всеки час те бъркат за раазкритие.
Естественото е да родиш както и където си искаш Simple Smile
Голяма скица си, Хейли  Joy
Цвети, не е тъп въпросът ти, и аз щях да питам същото.

Моята бебка Евка преди малко в банята докато си играехме се обърна от  корем по гръб за пръв път  Mr. Green Нали сме на опашката... по-късно и се случват важните неща  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт