пердета-8

  • 206 861
  • 887
  •   1
Отговори
# 825
  • Мнения: 7 947
Имам и аз едни пердета от ИКЕА. Искам да им се сложи перделък и кукички. Препоръчайте добър шивач. Намерих един магазин, в който предлагат ушиването за 4,50+2,00 лв. на метър за перделъка, но не ми допадна много-много шивачката.

Перделъкът е от лев до 3-4лв на метър, зависи от вида. За ушиване - по още толкова на метър, аз ги правя в квартала за 2лв на метър. Кукичките пък са комплект с корниза, ти ще си ги сложиш.

# 826
  • Мнения: 13 206
Ако може координати.

# 827
  • Germany
  • Мнения: 1 581
Благодаря за съветите. Занесох перденцето на шивачката, ама се замислих, че май съм объркала дължините и май целият зор и стотиците левове може да се окажат на боклука. Дано съм измерила правилно. Как се хванах и аз с пердета да се занимавам, идея си нямам.
Шивачка мога да препоръчам, аз ги дадох моите в София, Младост 1а на последната от т.нар. пътеки - често ползвам тази шивачка, защото ми е до офиса и постоянно имам неща за подкъсяване, та съм хепи. Освен това са внимателни и старателни и не взимат скъпо. Сега ми взеха 30 лева за слагане на перделък и ушиване, което е перфектно според мен като цена.
Точно това си мислех, докато четох поста ти. На ИКЕА платовете са с ширина 140 см., т.е. има обръщане - взимат се толкова дължини, колкото ви трябва. При корниз 2,50 ви трябват 4 височини за набор 1:2 и три височини за набор 1:1,5. Трябва да се съединят по средата, и отделно да се вземат резерви, ако има шарка, за да се спази стъпката и всяко парче да изглежда еднакво. При височина на готовото перде 2,50 см. трябва да вземете (2,50+0,20 за подгъви+..... см. стъпка, ако има шарка)х4

# 828
  • Мнения: 62
Здравейте,имам плат за перде и съм решила да го ушия сама.За дневната е,тънко перде.
ако може да ме посъветвате:
1. Под прозореца има радиатор-каква дължина да е /до края на прозореца,малко под или над /
2. Ще бъде с уши.Колко да са широки и на какво разстояние да са зашити.
Благодаря ви  bouquet

# 829
  • Sofia
  • Мнения: 1 484
Моми4ета, при двойните корнизи и двете пердета са с халки, нали
И на 10 см ли се слага халка или на пове4е

# 830
  • Germany
  • Мнения: 1 581
Здравейте,имам плат за перде и съм решила да го ушия сама.За дневната е,тънко перде.
ако може да ме посъветвате:
1. Под прозореца има радиатор-каква дължина да е /до края на прозореца,малко под или над /
2. Ще бъде с уши.Колко да са широки и на какво разстояние да са зашити.
Благодаря ви  bouquet
1. Зависи от монтажа на корниза, има ли подпрозоречен перваз, излиза ли пред корница или не. Ако не излиза е добре пердето да е 3-4 см.(или повече, ако позволява) под него, за да няма просвет. Ако обаче подпрозоречния перваз излиза пред корниза, тогава на 1-2 см. от него.
2. Зависи от плата. Аз бих те посъветвала да направиш за проба няколко варианта - примерно 4/20 или 5/24, сложи ги на корниза и виж кое ще ти хареса повече. Опитай да ги движиш, защото движението е от съществено значение и ако е тясно е трудно движението. Разстоянието между ушите обикновено е 10-12 см, но пак зависи от плата.
Моми4ета, при двойните корнизи и двете пердета са с халки, нали
И на 10 см ли се слага халка или на пове4е
Няма правило Grinning Peace, зависи от корниза, ако е тръбен е с халки, може единия да е тръба, а другия шина, възможни са всякакви варианти. Ако се купуват комплектовани корнизи халките са предвидени на 10 см, но ако слагате тежки завеси, според мен е по-добре да са на 8 см, иначе увисва пердето.

# 831
  • Мнения: 62
Благодаря  bouquet

# 832
  • Sofia
  • Мнения: 22
И аз имам нужда от съвет. Купихме плат от ИКЕА за дебели пердета преди време. Уши ни ги шивачката на ИКЕА. Курниза който взехме е двоен и представлява 2 тръби една до друга. Дебелите пердета по наше настояване жената ги уши с едно като подгъв, в който се мушка пръчката на курниза. Тя ни предупреди, че така ще се движат много трудно пердетата. По принцип прозореца, за който са предвидени тези пердета няма да се отваря и тогава реших, че не е проблем ще ги връзваме с един като панделки ушити от същия плат. Обаче в същата стая след прозореца има врата за тераса. Там има същия курниз и същото дебело перде. Сега взех готови тънки пердета за въпросния прозорец и балконска врата и сега се чудя как да подходя с тях. Тъй като са готови, те си имат зашит перделък, както и уши от самия плат на тънкото перде, трябва само дължината да се коригира. И сега се чудя как да постъпя:
1. Да зашием перделък на дебелите пердета и да вземем някакви подходящи халки със щипки или и аз не знам с какво, а на тънките да отрежем само ушите и да използваме перделъка.
2. Да зашием уши на дебелите пердета и двете пердета да са с уши. тук ме притеснява дали ще се движи свободно пердето или ще е като сега с дебелите едва едва?
3. Също така се чудя за тънкото перде за прозореца - прозореца е с дължина 1.50м, за него съм предвидила 2 тънки пердета по 1.45 м. Чудя се обаче дали ще седи добре на този малък прозорец две пердета?
4. В дневната пък имаме стъклена стена с дължина 4м. За нея има вече тънки пердета - 6 х 1.45 м. Взех плат за дебелите и се чудя, колко броя да са - 2, 4 или знам ли и аз. Плата е с дължина 8.7м х 3 м.

Ще се радвам някой по-опитен да сподели, защото ми е за първи път и се оказва, че все нещо не съм съобразила.

# 833
  • Мнения: 320
Здравейте момичета, не съм влизала в темата сигурно повече от година, но тогава нямах снимков материал, а и нещата се проточиха повече от очакваното, та за пердета сколасах чак сега  ooooh!
Значи издирват се подходящи пердета за Спалнята абстрахирайте се от детското креватче и за Тийн стаята
За спалнята купих корниз, който се закача на стената и е релсов незнам дали се сещате.
Смятам да слагам само тънки пердета, в детската късо заради бюрото, а в спалнята дълго.
Казвайте сега какво да е, приемам идеи и съвети и за шалте, килимче, пътечки, аксесоари всичко каквото се сетите  Rolling Eyes
Благодаря Ви предварително   bouquet

# 834
  • Мнения: 320
Нищо ли няма  newsm78 никакви идеи  Rolling Eyes

# 835
  • Мнения: 73
alex_og97 аз бих избрала нещо с цветовете на шалтето за спалнята а за детската може да са бели,сини защо не и жълти Hug

# 836
  • Мнения: 301
Искам да благодаря за идеята със залепващата велкро лента (май Миоки беше  Embarassed)   bouquet

Нали се чудех какво да правя с вратата в кухнята без дупчене за корниз. Та сетих се, че имам едни парчета (за японска стена) които са си така с велкро ушити и останали неизползвани. Залепих си такава лента на "пръчката" за витражни пердета, а самите пердета залепих така, че да имитира набор. супер се получи Simple Smile (няма да се дърпат, само за красота са Simple Smile Безплатно и за 5 мин Simple Smile

Наясно съм, че няма да има друг такъв случай като моя, но аз да си кажа, може на някой да му хрумне друго нещо Simple Smile

# 837
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
откъде във Варна пердета - ресни?

# 838
  • Мнения: 320
barbaron, за детската и аз си мислех за бели, но каква материя да избера, защото предвид корниза пердето трябва да се ушие с ушички май и незнам с коя материя ще е най-добре органза, воал, кенар или нещо друго  newsm78, а и как се шият тия ушички ще ми се да се направят така че лесно да свалям пердето, а не да изваждам целия корниз.

# 839
  • Мнения: 4
откъде във Варна пердета - ресни?
В Баумакс, в магазина за пердета срещу НАП. Не помня къде гледах много евтини, но ако се сетя, ще допълня.

Общи условия

Активация на акаунт