Нужни и ненужни покупки за бебето - моят оп

  • 27 910
  • 746
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 046
Термо бокса - две зимни бебета съм отгледала такова чудо не съм ползвала, слагах водата при бебето в чувала (друг е въпроса, че те не пиеха вода). Уред за преваряване на вода - също не съм ползвала, просто си имаме ел. кана, която си ползвах за тази цел...

Капки за колики - ами да принципно педиатър, но те не са кой знае колко много на пазара и ...не се знае какво точно ще помогне конкретно на твоето бебче. Да не говорим, че има десетки страници изписани от доволни майки от едни капки и недоволни от същите.

# 721
  • Мнения: 276
Зайче, не са от първа необходимост. Термобокса ми трябваше за зимните разходки да придържа чайчето сравнително топло, две бебета изгледах без уред за изваряване (ползвах тенджерка по традиционния начин). Капки за колики не съм ползвала никакви - докторката изписа Бифидус комплекс - капсули (всеки ЛЛ си има любимо лекарство).
И относно подробностите: кърмих децата 6 и 9 месеца. Ако се получи фал с кърменето може да са много необходими и термобокса за млякото и уреда за изваряване на шишетата и т.н.

# 722
  • София
  • Мнения: 47 990
Термо бокса,уреда за преваряване на водата  от първа нужда ли са? А и капките за колики не трябва ли да ги изпише педиатъра.Оф,въпроси,въпроси-добре че сте вие.

термо бокс имах, подариха ми, не съм го ползвала.
уред за преваряване, не знам, аз си я преварявах в стъклен мерителен съд в микровълновата. може и просто в тенджерка на котлона. ако детето пие вода или е на АМ, ще ти трябва преварена вода от първият миг в къщи така или иначе.
капките за колики не ги изписва непременно педито, просто купуваш подред различни видове, докато нацелиш действащи...но това когато  и ако се появят такива...
Моят син още от родилното си имаше и така 6 месеца , като никакви капки не помагаха...

# 723
  • Pb
  • Мнения: 1 182
Термо бокса,уреда за преваряване на водата  от първа нужда ли са?
За мен не са. Първо ще изчакам да видя как ще потръгнат нещата с кърменето, дали ще пие вода, чайчета и прочие.

# 724
  • Мнения: 674
Термобокса и уреда за преваряване определено не са от първа необходимост. Уред за преваряване не съм ползвала - преварявам на котлона. Термобокса го ползвам доста, но не се знае на теб дали ще ти трябва - стискаме палци за успешно кърмене Simple Smile  Peace

Капките за колики - всеобщото мнение е, че това е период, който трябва да отмине. На дъщеря ми не й повлияха никакви капки, други майки обаче са доволни от някои. Не бързай, може бебето ти изобщо да няма колики Simple Smile

# 725
  • София
  • Мнения: 40 958
За мен термобокса изобщо не беше първа необходимост. Синът ми беше кърмаче, вода не пиеше. Термобокс купих по-късно и съм го използвала 2-3 пъти.

# 726
  • Мнения: 7 412
За мен термобокса изобщо не беше първа необходимост. Синът ми беше кърмаче, вода не пиеше. Термобокс купих по-късно и съм го използвала 2-3 пъти.
Това чудо не влезе в употреба по предназначение, но пък се оказа чудесна играчка.  Laughing
Водата навън (пропи я когато стана на 1 в прилични количества) се носи в джоба на якето или в чувала. АМ и до момента не мога да я излъжа да близне.

Последна редакция: пт, 28 яну 2011, 15:19 от рони

# 727
  • Мнения: 155
Термобокс изобщо не съм използвала. Мляко и вода пиеше (рядко по принцип, тъй като до 6 месец въобще не пиеше вода, а и АМ рядко) и сега продължава да пие на стайна температура.

# 728
  • Мнения: 7 873
Е, първа необходимост не е. Но аз го ползвах много, вечер си слагах водичката или млякото в него и така като примърка през нощта - ми беше топлично и под ръка. Хем беше съвсем евтин, нещо за 4-5лв...

# 729
  • София
  • Мнения: 1 663
Термобокс ползвах доста през зимата, но след като ми спря кърмата и бебето мина на АМ. Беше си доста удобно да си нося млякото така и да не бързам да се прибирам за хранене.

Уред за преваряване не съм ползвала, вършеше ми чудесна работа електрическата кана за вода.

Капките за колики- пробваш докато уцелиш подходящите - ако изобщо успееш да ги нацелиш.

Накратко- и трите споменати неща не са от първа необходимост, ако се наложи лесно можеш да ги купиш отвсякъде, а уредът за преваряване вода на мен ми изглежда безсмислен.

# 730
  • София
  • Мнения: 47 990
млякото?
АМ след приготвяне доколкото знам трябва да се ползва в рамките на час, ако не  да се хвърля, как си го приготвяш да ти е под ръка?

# 731
  • Мнения: 7 873
млякото?
АМ след приготвяне доколкото знам трябва да се ползва в рамките на час, ако не  да се хвърля, как си го приготвяш да ти е под ръка?


Лесно. Аз почти не можах да кърмя, в началото човечето примъркваше през час - подавам му шишенце и заспива така...Спестявах си по едно ставане по този начин. Също така често си слагах на раклата до главата и кутията с мляко, и бокса с топла водичка. Като бебо се събуди - просто пъхах определеното количество мляко в шишето с водичката и готово - не ставах въобще от леглото. Водичката пък беше със същата рола след 3тия месец. Просто за приспиване.

# 732
  • София
  • Мнения: 40 958
АМ или вода?
Както е писала Angel_Dust готово АМ се консумира за определено време. След това се изхвърля.
Правила съм АН навън, но в термобокса съм носила само шишето с вода за млякото. И винаги трябваше да наливам гореща вода, защото бързо се охлаждаше. Особено зимно време.

# 733
  • Мнения: 7 873
Отговорила съм вече  Laughing

Навън почти не съм го носила. Нямам особен спомен.

# 734
  • София
  • Мнения: 47 990
да, на това с топлата вода и да бъркаш ок...ама готово мляко? освен ако не очакваш да се събуди след 15-30-40 мин....за това и разбирам да пазиш и топла вода в стая...
иначе на стайна Т, ако ще е вода за пиене е напълно достатъчно.
Но то ако е съмо за в къщи по принцип може и с нормален термос да се мине, така или иначе тези термобоксове не могат да държат достатъчно топла водата цяла нощ, за приготвяне на мляко(все пак и за това трябва определена Т).

Общи условия

Активация на акаунт