Има още малко място-на МАЙчето все още не му е тясно! - 13 тема

  • 22 982
  • 724
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1
Зравейте на всички Simple Smile и поздравления на Нели за новата тема newsm51 аз да кажа за клизмата че и на мен не ми харесва неприятна е но като се налага неможе да се избегне ,а за бялото течение и при мен се появи от 2 дни и лекаря каза че било нормално от времето от приема на лекарствата но нямам сърбежи или нещо друго та ще чакам другата седмица да отида на преглед и ще настоявам за изследване за всеки случаи Simple Smileтова е от мен засега нищо ново освен че от вчера с таткото обикаляме по магазини и гледаме каде какво има но ще изчакаме с покупките още малко Simple Smileще започнем от другия месец:)а сега лека вечер на всички отивам да приготвчм вечеря   bouquet

# 16
  • гр. София
  • Мнения: 104
Нели,
Браво за страхотната тема. Аз имам бяло течение поне от 4-ти месец. Имах и гъби ( гадовете не умират). Доктора ми назначи лечение - изчезнаха за малко и сега пак съм с тях и от 2 дена съм пак на глобулки. Иначе е ужасен сърбеж - не се трае

# 17
  • Мнения: 1 130
Нели, темата е супер Simple Smile  bouquet
и аз имам течение, даже миналият ден си изкарах акъла, падна като топче желе, но и моите изследвания са супер, няма нито мирис, нито цвят, явно наистина е нормално Simple Smile

# 18
  • София
  • Мнения: 146
Запис и от мен в новата тема.
За клизмите-при първото раждане ми правиха,не ми се стори толкова гадно,ходих 2-3 пъти до WC и влязох в предродилната зала

# 19
  • Мнения: 1 328
Нели, страхотна тема Simple Smile

Колкото повече наближава май месец, толкова разговорите стават все по-за маса Mr. Green Предлагам следващата тема да е с подобаващо заглавие Joy

# 20
  • Мнения: 111
Запис и от мен в новата тема...тва за клизмата не ми беше хрумвало,че трябва да се случи,но звучи логично...и доста неприятно.
За бялото течение и аз си имам,беше спряло докато бях в болницата на системи,но сега се върна,макар и по слабо.
Аз пак да питам как се справяте с неприятния вкус в устата..немога да определя кисел,горчив ли е,но е доста неприятен....мия си зъбите,ако ще и по 5 пъти на ден и не помага,живея на лукчета и ментови бонбони,дори снощи съм заспала преди да изсмуча бонбона и като се събудих да ходя до тоалетна по едно време имах още малък остатък,добре че не съм се задавила....а тва дето казвате че с прясбо мляко борите киселините на мен от млечните продукти (-прясно,кисело мляко,сирене )този неприятен вкус в устата се засилва .

# 21
  • Мнения: 299
Мами,някой ще ходи ли утре в Лабиринт?

# 22
  • Мнения: 5 622
Гери, Елисее, ваничката е хубава, да, ама вие разбрахте ли дали е анатомична или обикновена или пък е трансформираща се? Аз изобщо нямам идея към кои спада. Не, че има чак такова значение, но да се ориентирам поне.  newsm78

В Майчин дом Варна кой ви каза, че не правят клизма? Това не е вярно  Wink Не правят насила, тоест ако не искаш, не те заставят..Но иначе си правят.
Само да ви кажа, че дори и да направят това не е гаранция, че няма да има изпускане. По време на изгонването на плода, напъните и усилията са толкова големи, че и една капка да има, тя ще излезе..Знам, че сега ви се струва ужасно срамно или там каквото, но като дойде този момент, повярвайте ми няма да ви пука изобщо  Wink Нито на екипа. Пишане и акане по време на раждане са гледка, с която екипа е свикнал. За да се запази областта чиста, санитарка полива гениталиите след всяко изпускане с дезинфекциращ разтвор.

# 23
  • София, Павлово
  • Мнения: 35
Здравейте от мен.

Нели, благодаря за хубавата тема.

Здравейте,мили мои!  bouquet
 Аз имам една питанка,че не можах да се свържа с лекарката.Каква е разликата между кръвно-захарен профил и обременяването с глюкоза при изследване за диабет?Защото личната ме пита какво направление искам точно и аз й казах за глюкозно обременяване newsm78 обаче.Четох в нета и не разбрах при първото само кръв ли се взема или също е нещо специфично като второто?

Зу, и аз имах високи стойности, за това ходих да ми правят кръвно-захарен профил. Значи разликата е, че при него ти взимат кръв на гладно, после те карат да хапнеш нещо (както си ядеш обикновено) и след два отново ти взимат кръв и пак ти казват да хапнеш и след три часа (поне на мен) отново ми взеха кръв. Стойностите не трябва да надвишават 5,6. Мойте, слава Богу бяха в нормата, но ми надупчиха три пръста, а това е много по-болезнено от венозната проба.
Глюкозообременяването е май неприемливо за бременните жени, но като цяло е същото нещо само, че ти дават определено количество глюкоза да пиеш и така три пъти (т.е нищо не ядеш, а само пиеш гадна глюкоза).

За клизмите на мен не ми правиха, защото от вечерта знаехме, че на другият ден ще ме оперират ми дадоха свещичка Ева Кю, и ми забраниха храна - 12 часа преди операцията и вода 8 часа.

Мами аз исках да попитам ,вие бяло течение имате ли???Моето е много силно казах на доки,а тя нормално било...Сърбежи нямам нито зачервяване,но течението си го имам.

Точно така съм и аз. Явно е нормално.

# 24
  • Мнения: 23
Нели браво за новата темичка   bouquet

Мами искам да попитам някоя от вас дали е с отрицателен разус фактор и какво ви обясни доки? Аз в общи линии нищо не схванах. В началото беше споменал, че ще ми пускат изследване за антитела, но кога не ми стана много ясно. Освен това съм чувала, че се поставя и инжекция, но май при раждането. Ще съм благодарна, да споделите какво са ви казали или правили до сега.

Първо Благодаря на Нелили за темичката и положения труд   bouquet

А сега към въпроса към отрицателната група: Така, аз съм такава отрицателна група. В петия месец доктора ми пусна изследване за антитела, т.е. дали организма е започнал да образува такива антитела (в случай че бебето е с положителна група, което не можем да знаем), затова се прави превантивна мярка. Тогава отрицателни ми бяха резултатите, но сега в 7 месец, доктора отново каза, че ще пуснем за да сме сигурни и спокойни!
Така че Пилчата ако съпруга ти е с положителна група, а ти както казваш си с отрицателна, за да си спокойна изисквай от гинеколога направление за това изследване, аз ходих в Сити Лабораторията до Окръжна болница, за няколко часа е готово! Взима се кръв от вената няма значение дали си хапвала или не! Това е!  Peace Дано съм ти била полезна!!!!  Peace Heart Eyes

# 25
  • Мнения: 23
Буба, ми мисля че е полуанатомична  newsm78, не е като другите ръбести - поне не ми изглежда такава, а това по средатата май го играе ролята на анатомичност, Божее как се изразих, дано ме разберете  hahaha
На мене тези ръбестите неща във ваничките - лично мене биха ме дразнели и ще ме боли и ръби, незнам на бебето как ще му е, а това дето е пред пишлето - няма ли да го боли, ръби, знам лии  newsm78 Thinking

# 26
  • Мнения: 1 673
Мами,някой ще ходи ли утре в Лабиринт?

Ако не са минусови температурите аз ще ходя Peace

# 27
  • Мнения: 15
Myst, Гери, благодаря за отговорите.
Мъжо е с положителен резус фактор за съжаление. Но до сега не са ми пускали изследване за антитела. Ще трябва да си поговоря с доки, че ми се струва малко през пръсти го раздава и не обяснява нищо.

# 28
  • Мнения: 5 622
.... бяло течение - без сърбежи, миризма и тн. То си имаше специално име този вид течение, но сега точно не го помня и да, нормално е.


Левкорея



Гери, едва ли е направено това анатомичното на ваната) като уред за мъчения. Аз вярвам на всички големи производители, за всичко което пускат на пазара особено за бебета, защото то минава всякакви тестове и покрива нам си кви стандарти. Никой не би рискувал и на никого не му се занимава със съдебни процеси за милиони. Така, че предпочитат да изпипат нещата, че да няма проблеми с продуктите им.


Скрнинга за антитела се прави няколко пъти през бременността, да. Ако вече има образувани антитела, нищо не може да се направи и в такъв случай резултатите са само информативни. Тоест да се знае и да се очаква. Имуноглобулин Анти Д се слага и преди раждането с профилактична цел и ако резултатите от скрининга са отрицателни. Мисля към 28 седмица беше  newsm78 След раждането се изследва и кръвта на бебето за кр. група и резус фактор и ако резуса е положителен, тогава се поставя отново имуноглобулин на майката.

# 29
  • Мнения: 22
Зу, мисля, че изследване за диабет (така както ти го е казал лекаря) е обременяването с глюкоза. И аз такова правих. Отиваш на гладно - вземат кръв, после пиеш глюкозата, след час пак вземат кръв и след още един пак. Това е. Междувременно пиеш вода. Може да се прави на бременни, защото именно така установяват дали развиваш гестационен диабет. Аз точно за това го правих, а не че имах висока кръвна захар.

Общи условия

Активация на акаунт