Има още малко място-на МАЙчето все още не му е тясно! - 13 тема

  • 22 949
  • 724
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 130
Желая на всички мамчета лека вечер!!!  smile3524

Мерси, но аз страдам от безсъние от 3 седмици и направо е някакъв ужас, преди 3 ч. не заспивам, а понякога и цяла нощ, не знам какво ми става Sad

# 46
  • Мнения: 567
Ха-ха, много се зарадвах, като си видях заглавието. Даже вече бях забравила, какви смехории съм предложила!  Embarassed
Изпуснах всичко - лаптопът беше на ремонт.

Видях, че някой питаше за отрицателен резус фактор. Аз съм с отрицателен. До тук вече ми пускат 2 пъти антитела. До колкото знам предстои ми още един път.

При първото раждане - бебето беше с моята кръвна група А, Rh(-), сестрата влезе и каза: "Айде, отърва една инжекция!" Та понеже нямаше заплаха от чужди антитела - не ми биха ампула.
При второто раждане - бебето беше с положителен резус - група АВ, Rh(+) и ми биха гамаглобулин.
Сега при третото - ще видим дали ще уцелим трети вид кръвна група!?!  #Crazy

За клизмата - аз съм секцио и моят доктор не искаше да правя. Но вторият път аз си направих в къщи, преди да тръгна към болницата - да ми олекне така да се каже - от аптеката я купих, казваше се еднократна клизма на ЕНЕМА БАЛКАН. Сега сигурно има и на много други фирми.

За лекциите на Лабиринт-не ви ли е страх да ходите при такова струпване на хора? Аз съм спряла малкия от градина, че ме е страх да не ми довлече нещо? Не смея да се навирам на такива масови сбирки. Нека мине още една седмица. Много опасен е за бремнни този грип.
Принцес, ти приключи ли с кашлицата? Ако си здрава, не те ли е шубе да не лепнеш пак, защото имунитета след боледуване отслабва?

# 47
  • Мнения: 23
  smile3556 Menyanthe, какво е това легло - дизайнерско било, айде нема нужда!!!!  Shocked

Буба, аз си представям дали на мене ще ми е удобно с тези ръбестите неща и оттам си правя изводите, може и да греша, като гледам бебчето на Клю как се кефи във ваната и си променям мнението, но като я видя пак на картинка или в магазина и пак се чудя и мая ...  newsm78 Whistling
Ще го мисля ...  newsm78

Айде майчета лека нощ и от мене, Данооо тази вечер маймунката ми даде да спяя Tired Face Само че досега беше кротък, сега се разбуди и почна с гимнастиката newsm32 ....представям си какво ме чака пак  1countingsheep smile3557

# 48
  • Мнения: 236
Поздравления и от мен за хубавата темчичка   bouquet
Дизайнерско е на баба им хвърчилото,нищо особено няма според мен,чак пък 2000 лева,егати оптимистите Wink
лека и спокойна нощ момичета  Peace

# 49
  • Мнения: 71
Добро утро майчета  Hug
Благородно ви завиждам на хубавото време което имате въпреки минусовите температури и чистия въздух, тук от 3 дни е някаква пясъчна мъгла и немога да си покажа носа на вън  #Cussing out
За леглото от 2 000 лева -  ами няма какво да се учудвате за всеки влак си има пъници и както една мама беше писала все едно е да се сравняват маратонки адидас за 200 лв. и булдозер за 20 лв. ми няма как да стане, но не винаги цената определя качеството за съжаление.
И тук има легло за 1000 евро на Jacadi, но за моя вкус е пълен боклук както и бебешките дрешки. Турсия памук в Бг е с много по добро качество от тази френска марка.
Аз лично предпочитам да купя легло което изглежда добре и най-важно да е с хубав матрак и след 3 год. с кеф да го изхварля, а ако имам бебешко легло за 2 бона сърцето ще ме заболи да го метна на боклука, но всеки сам си решава какво и колко да даде за легло. С тези пари за 2 000лева ще се обзаведе цяла детска стая в Бг вкл. пердета, лампи, килими и декорация на стаята.

# 50
  • Мнения: 299
Добро утро и от мен!
Май ще изпусна лекциите аз Sadсъбудих се със запушен нос.Дано ми се размине Whistling

# 51
  • Мнения: 325
  Добро утро, пупенца!
   Страхотно заглавие  bouquet
  Тая нощ пак бях с ужасно главоболие на което ама изобщо не мога да издържа. Малко ми е притеснено защото от вчера в 17ч като ме почна , до 5 тази сутрин ме боля. Нагълтала съм 2 парацетамола и 2 ефаралгана през това време. Дано хне съм навредила на бебчо Rolling Eyes
   Много ми се идва в Лабиринт, но ще видя как съм, че ми е много едно замаяно....

# 52
  • Мнения: 13
Добро утро мамчета  bouquet
Искам да попитам нещо и да помоля който има съвет,опит или мнение да пише,защото съм доста притеснена:
Тъй като имам доста нисък хемоглобин 81 и той не се е променил последните 2 месеца и половина ,въпреки че пия Малтофер,реших самоинициативно да отида на хематолог.Той ми назначи изследвания за серумно желязо и още нещо ,за да разбере вида на анемията-желязодефицит или друг вид.За целата обаче ми каза да спра да взема Малтофера една седмица с цел да ми се изчисти организма и да си пусна изследванията,като ми каза че няма никакъв проблем.Да обаче моята докторка ми каза да продължавам да ги пия и да не ги спирам.....Та сега незнам дали наистина няма да има проблем за една седмица,ако пък продължа да го пия предполагам че това ще се отрази на изследването....
Ох незнам..Моля за съвет Praynig
Лек ден на всички!

# 53
  • София
  • Мнения: 2 817
nin4eto, според мен трябва да спреш да ги приемаш за 1 седмица, тъй като очевидно или имаш проблем с усвояването на самото желязо или причината за ниския хемоглобин е друга. За да излязат реални резултатите от изследването, трябва да послушаш хематолога.

# 54
  • Мнения: 137
Добро утро:)

Клю, и аз съм като теб като ме заболи главата ужас, едната докторка ми каза пии течности, другата каза парацетамол, и евентуално аналгин при много силна болка, защото съм била минала 20 седмица. Аз процедирам така: първо лягам с суров картоф на челото, второто след около 2 часа пия парацетамол, и най накрая след около 4-5 часа , пия половин хапче аналгин. Някой беще споменал , че може Аулин, но аз не съм пробвала, защото ме боли стомаха от него.

Аз вече минах на по едно хапче желязо,нали ми е по схема, но се запасих с елда, киноа и мама ми изпрати коприва, надявам се хемоглобина и желязото да ми влязат в норма:)

Теди, аз миналата седмица се събудих с запушен нос и лека болка в гърлото взех Осцилококциум през 6 часа по 1/2 капсулка, ампула Вит.Ц от големите и пресякох настинката.

menyanthe от къде поръча количката?

Лек ден

# 55
  • Мнения: 1 668
Добро утро!
Ние с бебка станахме, изпратихме таткото на работа и сега пийваме кафенце.
За лекцията в Лабиринт- няма да ходя, снощи пак покашлях малко, сега гледам навън минус девет градуса и никак не ми се мърда от вкъщи. Ще си останем на топло и ще гледаме обявите за апартаменти, че още не сме избрали жилище. ooooh!
Иначе, искам да споделя, че снощи разбрах, че ще оперират майка и сега ми е много притеснено. Днес предстои да разберем мнението на хирурга, евентуално да се определи ден и час, така че ще ви помоля да стискате палци за нея.  PraynigМного се ядосвам на себе си, защото заради хормоните много плача, а тя милата няма нужда от сълзи и сополи и така се е притеснила да не стане нещо на бебето, че ми е забранила да ходя до тях (естествено, че няма да я послушам).
Аулин по време на бременност не бих пила.

# 56
  • Мнения: 176
Момичета,гледам за бялото течение говорите.Май повечето от нас го имат-ужас.И лекарите казват,нормално било.Е как ще е нормално,това може да доведе до такива инфекции на плода.Чак към 20-ти съм при доки и задължително ще искам да ми предпише нещо.

Да попитам тези,които имат дечица и са празнували рожден ден в яслата.С какво почерпихте?/за първи път ни е там/ Аз мисля да занеса торта и сок.Дали това е достатъчно?

# 57
  • София
  • Мнения: 2 817
Myst, количката я поръчах от английския ebay. Самата количка с летния кош, нова, струва 250 лири. Отделно кошът за новородено сега гледам, че нов струва 150 лири. Аз си го взех втора употреба за 50 лири. Т.е. нова количка с нов кош за новородено ще излезе към 1100лв с доставката до България. Тук двете струват общо 1380лв. Пак излиза по-изгодно.

# 58
  • Мнения: 299
MystБлагодаря за съвета.Определено трябва да го пресека
СвеНе е добре ако има гъбички или някаква инфекция.Но когато е "чисто",е нормално.
Шени Не се разстройвай.Всичко ще е наред Hug

# 59
  • Мнения: 85
mamaqni взели са ти акъла набързо с тез иследвания. Ако на мен се беше случило дали щеше някой да ми обясни тази подробност , че може да е положително ако съм пипнала грип  newsm78 #Crazy
При мен няма сърбеж,но не е работа все в тая баня да киснеш в тоз студ.  cold
определено ми взеха акъла... но поне имаше кой да седне и да ми обясни точно за какво става въпрос... паразитоложката в една лаборатория- вечно ще съм й благодарна за информацията, която ми даде- чисто човешко... А личните лекари.... Боже, моята ме прати в инфекциозно отделение!!!!!! Там най- малкото да пипна някой по- опасен вирус.... Нищо не разбират тези джи-пита...
а.... и аз вися в банята... явно поне не съм сама...Laughing  newsm12 

Общи условия

Активация на акаунт