Има още малко място-на МАЙчето все още не му е тясно! - 13 тема

  • 22 970
  • 724
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 22
Момичета, вчера разбах, че имало и изследване за стара токсоплазмоза?
Моето коте почина преди почти 2 год. и от тогава съм нямала контакт с котка, но преди това съм я гледала 14год. Трябва ли да си направя сега излседване за стара токсоплазмоза? какво знаете вие по този въпрос?Или пък е късно вече? Има ли някакви признаци?
Аз мислех че се отнася само за хора, които в периода на бременността отглеждат котета...
Дайте инфо, ако знаете, моля Simple Smile

# 31
  • София
  • Мнения: 292
Нели, страхотна тема Simple Smile

Колкото повече наближава май месец, толкова разговорите стават все по-за маса Mr. Green Предлагам следващата тема да е с подобаващо заглавие Joy

Какво ще кажеш за:  МАЙ–чето се притеснява  след клизмата какво ще става  smile3532

Ох , аз цял ден колички гледам, очите ме заболяха.  Ами не мога да си избера и това си е  Sad
То и аз съм с едни претенции.... да не е много скъпа, да е с големи гуми , но да е лека, ако може да е с кош за новородено, да е с момичешки цвят.........
Такава още не са измислили  Laughing

# 32
  • Мнения: 111
аз си правих и двата теста за токсоплазмоза за минали и настоящи инфекции още в началото преди да забременея ,защото и преди в къщи,по точно на двора сме имали котки и те са ядяха и сурово месо и живееха на двора,не като тези сега у нас дето са като в инкубатор.Но все пак навсякъде пише,че токсоплазмоза може да се хване от недобре измити зеленчуци,и опитване на сурово месо....но немога да ти кажа дали вече е късно за тест за минали инфекции,трябва да се пита лекар.

# 33
  • Мнения: 5 622
Стара токсоплазмоза означава имунитет към токсоплазмоза.
То по принцип като се пуска изследването се гледат няколко показателя IGg; IGm..едно от двете беше показател точно дали имате имунитет към заболяването. Тоест ако сте гледали котка преди е много вероятно да сте изкарали токсоплазмозата без дори да сте разбрали и да сте развили ТРАЕН, доживотен имунитет към болестта. Така, че сте застраховани завинаги и веднъж ако знаете, че имате имунитет, не е нужно повече да се изследвате. Заразяването с токсоплазмоза е опасно само по време на бременност. През останалото време протича със симптоми наподобяващи настинка и организмът сам се справя като изгражда и имунитет.

# 34
  • Мнения: 331
Зу, мисля, че изследване за диабет (така както ти го е казал лекаря) е обременяването с глюкоза. И аз такова правих. Отиваш на гладно - вземат кръв, после пиеш глюкозата, след час пак вземат кръв и след още един пак. Това е. Междувременно пиеш вода. Може да се прави на бременни, защото именно така установяват дали развиваш гестационен диабет. Аз точно за това го правих, а не че имах висока кръвна захар.

аз правих абсолютно същото. понеже ми бях над норма резултатите сега меря захарта с апаратче, кетоните сутрин и съм на диета- без сладко , бвло брашно, картофи , ориз. надявам се да се размине само с това и да не се наложи инсулин  Rolling Eyes

# 35
  • Мнения: 416
Бравос на Нели  Hug

Темата за клизмата продължава и тук  newsm62
А за бялото течение и аз го имам, хич не е приятно  smile3516 Бях казала на доки,но тя ми отвърна,че е нормално. Поне намаля малко  smile3506, но като вляза в болницата за 3 дни ( за болничния) бягам на обяд до нас да се къпя и айде обратно  Weary Последния път бяха в ремонт и ми се размина, да видим сега се пада петък,събота и неделя, дано ме пуснат в петък или събота сутрин  Praynig
За токсиплазмозата... аз си я правих в 4-я месец по мое настояване,че все пак гледам 2,даже 3 котки. Хубаво е да си я правиш преди да забременееш за да видиш дали си заразена. А по време на бременост е опсно за бебето. За щастия резултата ми е "-", че иначе щях да се притеснявам за бебо до края.  ooooh!

# 36
  • Мнения: 1 328
Нели, страхотна тема Simple Smile

Колкото повече наближава май месец, толкова разговорите стават все по-за маса Mr. Green Предлагам следващата тема да е с подобаващо заглавие Joy

Какво ще кажеш за:  МАЙ–чето се притеснява  след клизмата какво ще става  smile3532

Нели, само да се сетиш следващия път Joy Joy Joy Joy
За количките - аз сега нямам време да гледам, но понякога си отделям час-два за цъкане.. въпреки, че съм си избрала марка поне. Обаче нищо не е сигурно, докато не я купим Peace

# 37
  • Мнения: 254
 Благодаря наHope_4_life mushence и Мамарина за отговорите.Явно ще се прави това с глюкозата Tired
 Утре ще звънна в терапията да питам кога да ходя.

# 38
  • Мнения: 85
Здравейте Simple Smile
за токсоплазмозата- моята болна тема, имам много да разказвам, но не е нужно сега... Казвам "болна тема", защото в 8 седмица по мое настояване ми направиха това изследване. IgG показателят е за НАЛИЧИЕ НА АНТИТЕЛА КЪМ ТОКСОПЛАЗМОЗА- т.е. ако някога сте имали сблъсък със паразита, се получава положителен резултат на това изследване. IgM е изследване за НАЛИЧИЕ В МОМЕНТА НА ПАРАЗИТА- при мен се беше получило т.нар. "сива зона"- нито положително, нито отрицателно, но в последствие се разбра, че няма никаква токсоплазмоза в организма ми, а реактивите в лабораториите реагират и на различни видове вируси /грип, например, както беше в моя случай". Последва контролна проба в НЦЗПБ, която категоричо отхвърли вероятността от токсоплазмоза в мен... Изкарах кошмарни седмици, докато траеха изследванията и съответно резултатите и... сега на всяка моя приятелка, която иска да има дете й казвам да си пусне такова изследване- положителните резултати за антитела осигуряват спокойствие... най- малкото...
А за бялото течение- побърквам се направо- ужас.... + кошмарен сърбеж на моменти... брррр

# 39
  • Мнения: 299
тази токсоплазмоза все се каня да я пускам и все така остава.Защото където си пускам изследванията не може.Но ето сега съм се заканила-утре отивам!може и да е късно-не знам,ама поне да ми е спокойно до края.
Нели  newsm62 уникално заглавие

# 40
  • Мнения: 416
mamaqni взели са ти акъла набързо с тез иследвания. Ако на мен се беше случило дали щеше някой да ми обясни тази подробност , че може да е положително ако съм пипнала грип  newsm78 #Crazy
При мен няма сърбеж,но не е работа все в тая баня да киснеш в тоз студ.  cold

# 41
  • Мнения: 22
Според вас само за стара ли да си пусна, и ако сега  "+" какво става от тук нататък?
Аз ще питам пак лекарката, но това ще стане другата седмица.
Какво става с бебо ако е "+" резултата?

# 42
  • София
  • Мнения: 2 817
Аз пък да се похваля - вече си получих бебешката количка и поне това е отметнато от списъка - поръчах си я от Англия - взех си нова количка Concord Fusion и малко употребяван кош за новородено Concord Proton и общо с доставката ми излезе 880лв - много съм доволна!

А сега пак разглеждах за бебешки кошарки и по едно време видях това и  Shocked smile3556 Scream Тези нормални ли са?  ooooh! http://kasida.bg/dizajinersko-leglo-leander-walnut-103-399.html

# 43
  • Мнения: 660
Само се записвам...утре ще чета, че ми се доспа. Confused

# 44
  • Мнения: 416
Желая на всички мамчета лека вечер!!!  smile3524

Общи условия

Активация на акаунт