Кога посягат мъжете?

  • 24 950
  • 94
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Интересува ме кога посягат мъжете? Не в смисъл при каква ситуация, а като време, в коя част на връзката? Може ли един мъж 5 или 10 год да не е посегнал на жена си нито веднъж и след това да започне да го прави? Или си е до характер и щом посяга по принцип ще го прави от началото?
Моля, да ми отговарят само хора с опит, да не теоретизираме.

# 1
  • Мнения: 2 241
Нямам такъв опит и слава Богу!
Не смятам, че проблеми се оправят с бой.
Най-лесно е да посегнеш. Може би, слабите мъже го правят...

# 2
  • Мнения: 4 916
Питаш кога започват да бият мъжете и искаш да ти отговарят само бити жени, но по този начин изпускаш възможността да разбереш, че има и мъже, които не бият дори след 10 годишна връзка.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Знам много добре, че има мъже, които не бият. Имам си такъв, благодаря. В момента питам друго. Питам тези, които го правят, кога го правят.

# 4
  • Мнения: 1 092
Когато се почувстват като по-силни (т.е че въпреки това няма да ги изоставят, ще ги толерират, хранят, гледат и обичат). Когато са сигурни в себе си.
Това обаче е извод  само на страничен наблюдател. За щастие.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Глупости. Точно когато се чувстват слаби посягат. Но и това не питам. За това помолих да отговарят хора с опит.

# 6
  • Мнения: 1 092
Ами не зная дали са глупости и щом искаш мнение защо отричаш противоположното на твоето. Не съм била подложена на насилие, но имам опит т.е като наблюдател, близък роднина на семейство в което мъжът посяга.
Понеже е близък роднина точно посягащия имам доста широк поглед върху живота му. Живял е главно с две жени - на едната бой, на другата - не. Да разказвам ли конкретно?

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Това не е мое мнение, а на психолозите. Всички го знаят. Кучето хапе, когато го е страх и е притиснато до стената. Когато е силно и уверено няма нужда да хапе. Просто не исках мнение защо и поради какви причини посягат, не това ме интересува, а кога.

# 8
  • Мнения: 4 916
Личи си, че авторката е слабо запозната с агресия у кучетата.
Слабото куче си свива опашката и търси начин да избяга. Хапе кучето, което се чувства в правото и в силата си.

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
 ooooh!
Авторката е изгледала 5 кучета, едно от които ненормална доберманка, която искаше да изяжда всичко живо. Не говорете глупости.

# 10
  • Мнения: 1 092
Може би въпросът ти не е зададен както трябва. Питала си кога и ти се отговаря с когато,.... но ти не питаш това, а кога... Пробвай пак да зададеш въпроса.

# 11
  • Мнения: 4 916
...Не говорете глупости.

Препоръчвам ти да използваш тези думи единствено пред децата си, а не пред пълнолетни хора, особено пред такива, които не познаваш. Най-малкото не говори добре за умствения ти капацитет и набора ти от реакции в напълно нормални ежедневни ситуации.

# 12
  • Мнения: 655
Сега за сучетата или мъжете говорим?
Има кучута и кучета, както и мъже и мъже.
Всеки реагира по двой си начин.
Има добри кучета и мъже, които никога не нападат, а когато са оплашени и слаби се свиват.
Има кучета и мъже, които нападат, когато са слаби и изплашени (имах 3 кучета всяко с различен характер, така че дори там няма еднакво поведение).
Има и мъже и кучета, които нарадат само когато са силни и уверени в победата.
Разликата е в това, че кучето след 2 мин ще съжалява и ще ти се гали, а човекът ще се цупи и крещи като криворазбрано бебе.
Аз до сега не съм била удряна, не съм била и навиквана. Само успорвана с леко повишен тон, който веднага е спадал, когато е бил осъзнат от другата страна. Не вярвам мъж ми да ве удари и след 30 години. Според мен ако ще те бие, то ще почне от началото. А и си е до възпитание, манталитет и умение да владее гнева си.

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Личи си, че авторката е слабо запозната с агресия у кучетата.
Слабото куче си свива опашката и търси начин да избяга. Хапе кучето, което се чувства в правото и в силата си.
И от страх хапят. Предпочитат бягство, но ако се чувства застрашено, притиснато в ъгъла и няма как да избяга - хапе.


И има мъже, които никога не бият, няма условия, тормозила съм го до дупка, най-много да изтряска вратата като излиза.

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Може ли да спрем да си говорим за кучета? Както и по какви причини и при какви обстоятелства посягат мъжете? Интересува ме само кога във времето? Т.е. на някого случвало ли му се е мъж, който не е посягал 10 год да посегне? Или тези които посягат го правят от началото?

Общи условия

Активация на акаунт