Кога посягат мъжете?

  • 24 965
  • 94
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 844
От сега ти казвам, че отговори от личен опит няма да има много.
Във форума рядко се споделя за насилие от самите жертви. Обикновено става дума за приятелки, роднини и т.н.
Аз също нямам личен опит. Или по-скоро не съм го изживяла лично. Но пък всекидневно слушам реалните истории на жени, които са го изпитали на собствен гръб.  Това, което съм си извадила като извод е, че мъж, който е бил любящ съпруг и не е проявявал агресия е почти невъзможно да започне да го прави след 10 години брак. А ако случайно го направи, то ще е наистина ИНЦИДЕНТЕН, единичен акт, който няма да се повтори, напук на приказката, че удари ли веднъж ще удари пак.
 Насилието рядко идва и в самото начало на връзката. Ето защо жените не знаят с какъв мъж се захващат и склюват брак.
 Статистически мъжете посягат след първата година. И почти никога след десетата.
Това е мое наблюдение, на база на контактите ми с жени, които са го изпитали. Не претендирам да е правилното.

# 16
  • Велико Търново
  • Мнения: 358
На мен ми посегна след 5тата. От тогава вече не го уважавам като мъж и нещата меду нас силно се влошиха. Дано сте доволни от отговора. И преди това сигурно си е бил склонен към насилие, но го е прикривал. За мен той е слаб мъж и избива комплекси от мен затова го направи. И двамата не сме благ характер и ето резултата.

# 17
  • Велико Търново
  • Мнения: 358
Личи си, че авторката е слабо запозната с агресия у кучетата.
Слабото куче си свива опашката и търси начин да избяга. Хапе кучето, което се чувства в правото и в силата си.

Начи за кучето, то ще те ухапе ако се почувства застрашено и не види, че имаш камък под ръка. Същото е и при мъжете - един задръстен очилатко, нама да посегне на 90 кила мъж, но с удоволствие би си избил комплексите върку 45кг жена, с оправданието "тя ме предизвика". Разбира се ако жена му е от тежката категория би се замислил за предизвикателството. Хората и кучетата умеят да преценяват кой е на по-високо стъпало в йерархията.

# 18
  • Мнения: 2 478
Не смятам, че насилието е в зависмост от продължителността на връзката.
Или си насилник, или не си. Или си комплексар, или не си.
Повечето жени, за които знам, че са бити, са били такива и преди брака.

# 19
  • Мнения: 2 457
Посягат мъжете които са имали тежка детства. Нали психолозите казват, че насилниците винаги първо са били жертви. Това не ги оправдава разбира се, но моят съвет е като се жените за някой, поразучете какво детство е имал - е така за всеки случай, нищо не губите Wink

# 20
  • Мнения: 4 569
Същото е и при мъжете - един задръстен очилатко, нама да посегне на 90 кила мъж, но с удоволствие би си избил комплексите върку 45кг жена, с оправданието "тя ме предизвика". Разбира се ако жена му е от тежката категория би се замислил за предизвикателството. Хората и кучетата умеят да преценяват кой е на по-високо стъпало в йерархията.
Точно. Peace
Като са слаби и няма пред кого да се покажат като мъже бият беззащитните си жени. Close
Яла съм бой в предишна връзка-когато около мен се появи човек,когото смяташе за негов съперник.
Сегашното ми гадже много ме беше страх да не ме бие.Тормозих го по всички възможни начини,ръка не вдигна.

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
desinkata_85, благодаря! Точно такъв отговор търсех!  Hug

# 22
  • Мнения: 571
Когато не могат да резрешат проблемите по друг на4ин.На първо място вътрешноли4ностните си и след това тези с половинката.Когато са комплексирани,безсилни и слабохарактерни Peace И когато си мислят,4е каквото и да е поведението им жената до тях ще търпи и мъл4и!От опит го казвам.

# 23
  • Мнения: 7 325
Удари ме за първи път при един лют скандал, когато не можа да ме надприказва, а аз бях изпаднала в такава лудост че ми идеше да го убия ( не помня какви съм му ги надрънкала ). След това продължи да си отпуска ръката, но пък връзката ни не продължи дълго, а и аз не му оставах длъжна.
БНД изпита необходимост да ме удари ( не посмя ) след като не можа да ме убеди да се върна при него. Думите му бяха „ като се видим ще ти тегля един хубав бой за да се научиш на смирение” имаше предвид да се науча да го слушам. Беше изблик на безсилие. Беше жалък.  Случи се след 10 г. съвместно съжителстване.

# 24
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Когато им се позволи или почувстват увереност, че могат да го направят и след това да им се размине. Стане ли веднъж, после е лесно да се повтори.

# 25
  • Мнения: 371
Посягат мъжете които са имали тежка детства. Нали психолозите казват, че насилниците винаги първо са били жертви. Това не ги оправдава разбира се, но моят съвет е като се жените за някой, поразучете какво детство е имал - е така за всеки случай, нищо не губите Wink

Много съм съгласна, на мен ми посегна първата ми любов и имаше тежко детство Peace
А кога ли? Когато го изкарах от кожата му Mr. Green

# 26
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Когато го изкарах от кожата му Mr. Green
Страшен повод за гордост Tired

Най-общо - когато спре да им пука за човека отсреща или пък точно този отсреща превърти или скъса пружинката (както се похвали потребителката по-горе). Това последното става много лесно - достатъчно е човек да е под стрес, преуморен или просто пийнал едно повече и другият да не го знае. Не си правете експерименти, за да не се изненадате неприятно.

# 27
  • Мнения: 371
CTramell ,
Първо - не съм се похвалила Peace
Вероятно емотката те подвежда на подобна мисъл?!

Второ - той се оказа безсилен пред аргументите ми за съответния спор, прерастнал в скандал.

Трето - аз не млъквах, защото знаех, че съм права и го доказвах, а той явно беше безсилен...

Четвърто - не беше експеримент, не вярвах че може да се случи. Простих!

Пето - повтори се, но не се потрети Peace

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
 ooooh!
Ясно че никой не изчита подробно целите теми, но моля  освен заглавието четете поне първият пост, за да знаете какво пита човек преди да отговаряте.
За последен път - ни питам защо, нито при какви обстоятелтва, нито поради какви черти на характера посягат мъжете. Това го знам, а и не ме интересува. Питам само кога във времето - задължително ли в началото на връзката или може и след много време кроткост?

# 29
  • Мнения: 371
След 2г. беше при мен, след розите и романтиката, връзката ни се разпаднда на следващото посягане, което не закъсня много във времето, може би 5 месеца Peace

Общи условия

Активация на акаунт