Комплексиран, комплексар

  • 15 144
  • 105
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 723

4 Кой е комплексиран.
5 Кой е комплексар.

Приеми се като човек-комплекс/сложен/,
вероятно пишейки го,са ти правили комплимент....

# 16
  • Мнения: 5 370
Комплексите, всъщност, могат да произтичат от някаква слабост на конкретния индивид, която той много добре осъзнава, разбира, че съществува, и не прави нищо, за да я преодолее/излекува/тушира.
Човек не може да бъде комплексиран от друг, ако много добре знае, че това, с което се опитват да го уязвят, не го засяга.

Комплексарщината, апропо, има много измерения. Тези, във форумите, са едни от най - невинните.

За мене са по-страшни комплексарите зад волана, да речем. Като този, дето днес потроши семейство на една ръка разстояние от нас. Tired

Другите комплексари, които са особено опасни, са в политиката. Веднага на първо четене ми ида едно име. Laughing

П.С. Съгласна съм с класификацията на мама мари.

# 17
  • Мнения: 723
"Комплексарщина"="свръх компенсация", обикновено първата, е породена от отношението на околните....

# 18
  • Мнения: 3 447
С една реплика, Дона, че реакцията не е към хипотетичното благосъстояние на Шанел, а към демонстрирането й на хипотетичното си състояние. Всъщност, тя друга тема за разговор има ли?
Добре, ама това тебе по какъв начин те засяга? Реакцията не е пропорционална по сила на дразнителя, това имам предвид. Когато неща, писани от някого, когото не познаваш, в някакъв форум, те... разстройват по някакъв начин.

# 19
  • Мнения: 461
Защитните механизми са психични стратегии, чрез които се редуцират или избягват негативни състояния като конфликт, фрустрация, тревожност и стрес. Приема се, че повечето хора са мотивирани да редуцират тези негативни състояния и прилагат разнообразни стратегии.
Три момента трябва да се осъзнаят по отношение на защитите по принцип.
Първо,защитните механизми се използват за избягване или редуциране на негативните емоционални състояния.
Второ,повечето защитни механизми включват изкривяване на реалността.
Трето,хората обикновено не съзнават използването на повечето си защитни механизми.

Ако осъзнаваха своите изкривявания, те нямаше да са ефективни за редуциране на негативните им емоционални състояния.

Дано да сте ме разбрали правилно, че с този ник - никак не съм убедителна! Laughing  

Може ли по-подробно, звучи интересно.

По-подробно - в дебелите учебници по психология ...  Grinning

Накратко за защитни реакции:

Психотични (Отричане, Изкривяване, Налудностна проекция)

Незрели (Фантазия, Проекция, Соматизация, Пасивна агресия, Отреагиране, Идеализация,   Проективна идентификация)

Невротични (Изместване, Дисоциация, Изолация,Рационализация, Формиране на реакция, Изтласкване)

Зрели (Алтруизъм, Хумор, Интроекция, Сублимация, Подтискане)

Други/не групирани  (Разцепване, Разделно мислене)

Въпрос с повишена трудност Wink:
С кои видове защитни реакции могат да се обяснят дискутираните комплекси в темата?
Еластина Ви е отговорила докато пишех  Grinning

# 20
  • Мнения: 5 370
Комплексите на мъжете на сексуална тематика към коя група защитни механизми спадат? Wink

# 21
  • Мнения: 9
Малииии, тука по "Психо" и от една съседна тема  Shocked

        То, ще каже човек, че всеки става и ляга с дебел  учебник по психология в ръка, че да разбере щ`о е Комплексиран комплексар.... newsm78

        На обикновен, човешки /не психологически/ език, може ли... Praynig

# 22
  • Мнения: 4 462
На обикновен език е едно нищо.Просто израз лишен от съдържание.

# 23
  • Мнения: 3 998
Вълк, само да ти кажа, че макар да се среща по-рядко под формата "комплексарКА" все пак с това тук се обиждат помежду си и потребителки. Не мисли, че е само за мъже.

Наскоро изказах съмненията си за скрита реклама в този форум на една зъболекарка. (Случаят е доста прост и ясен). Веднага съфорумка ме обвини в комплексарщина.  Rolling Eyes Че защо? Разбирам да бях стоматолог та да се комплексирам. А аз съм просто един подозрителен пациент. Мнителен не е равно на комплексиран, ама като не знае какво да каже, бедният словестно веднага пляска етикета "комплекс"

Така че тая дума се ползва за щяло и нещяло. Опростенчески аз я разбирам така: след осъзнаване на нечие превъзходство да отречеш или охулиш човека без довод. При по-възпитания човек осъзнаването остава следа като вътрешна неувереност. При глупавия става агресия.

# 24
  • Мнения: 17 414
Вълк, не че ти давам акъли, ама от първия си пост можеш да оставиш само виждането на форумката за комплексар. Другото, така или иначе никой не ти го разбира.
Всички сме комплексари, щом пишем тука. Без минзухар. Тва е.

Последна редакция: сб, 05 фев 2011, 19:06 от Дренка

# 25
  • Мнения: 4 586
Комплексите на мъжете на сексуална тематика към коя група защитни механизми спадат? Wink
Ами то излиза, че едва ли не само тоя го нямам, и Едиповия (благодаря на жените в живота ми).
Обаче има такъв, ето тук в третия постинг е описан - http://clubs.dir.bg/showflat.php?Board=psanaliz&Number=19377 … amp;sb=5&vc=1
Добре, ако един човек има комплекси и го осъзнае, или не го осъзнае, но близките и познатите му го твърдят, какво се очаква от него, как да постъпи, какви мерки да предприеме?

# 26
  • Мнения: 5 370
Ами...ще ти отговоря лично и само за себе си.
След раждането на детето имах комплекси на тема тегло и тяло. Знам, че е глупаво, знам, че е опростенческо, както щете, го наречете.
Почнах определено да не се харесвам, да се навличам с шарапатести дрехи, но и не исках да правя Бог знае какво по въпроса.

След като август срещнах една дама, бивш спортист, нещата почнаха да се обръщат постепенно. Започнах да следвам това, което тя ми препоръча като хранителен режим, кога успешно, кога с нарушения, но резултати вече има. Размерче надолу и половина. По-тесни дрехи.  Иииии, да видиш как гребенът почва да се вдига и комплексът да отшумява.

Намерих си и група за взаимно насърчаване, така да се каже. Определено всички тия неща накуп помагат.

# 27
  • Мнения: 419
Цитат на: Вълкът с дълъг ник link=topic=561957.msg17737134#msg17737134
....Добре, ако един човек има комплекси и го осъзнае, или не го осъзнае, но близките и познатите му го твърдят, какво се очаква от него, как да постъпи, какви мерки да предприеме?
Би могъл да поработи върху повишаване на самооценката си. Ако и когато това даде резултат, за въпросния човек няма да е от особено значение оценката на другите, или най-малкото ще бъде по-малко важна от собствената му самооценка.
Всеки човек има комплекси, между другото.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Би могъл да поработи върху повишаване на самооценката си.

Това е много лесно да се каже.

# 29
  • Мнения: 2 868

Това е много лесно да се каже.
Peace

Последна редакция: нд, 06 фев 2011, 11:12 от Arizona

Общи условия

Активация на акаунт