Комплексиран, комплексар

  • 15 082
  • 105
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 586
Четох, четох и нищо не разбрах. Дори въведени понятия няма. Не е нещо ясно дефинирано като теорема примерно на Ферма, разлагане в ред на Фурие, алгоритъм за програма на компютър.
Единственото нещо, което разбрах е, че комплексираният има един или повече комплекси.
Например в дира четох, че комплексираните като се комплексират, се изпотявали и т.н., а при мен такова нещо няма.
Намеците, че съм комплексиран обаче полека лека започват да ме комплексират - дотолкова, че когато пиша се замислям вече дали пък не го правя, подтикнат от някакъв комплекс и коя ще е съфорумката, която ще ме нарече комплексар.
И дотолкова, че обвиненията към комплексираност, отправени към някой друг, да ги възприемам към себе си.
Темата не е за мене, а за комплексите - да се дефинират.
И ако съфорумките влагат друг смисъл от дефинираното, той пък какъв е.
На моменти оставам с впечатление, че съфорумките казва комплексар на мъж, който не й се натиска, не се възхищава на красотата й във всичките й разновидности, на чувството й за хумор, на придобивките й и т.н. Потдръжка на тази догадка е фактът, че в тоя форум не се среща думата комплексарка. Нито пък в мъжки род, ако има само мъжки род, казано от съфорумка на съфорумка.
Навярно комплексите и комплексарите се изучават от някаква наука, и навярно някоя от вас я е изучавала.

Последна редакция: сб, 05 фев 2011, 22:23 от Вълкът с дълъг ник

# 1
  • Мнения: 1 788
Срещала съм два типа хора, за които се казва, че са комплексари.
Първият тип, това са хора с изключително ниска култура, първични, със злобни прояви, коментари, агресивни и т.н.
Вторият тип са хора, за които първият тип казват, че са комплексари - т.е. за учтивите, с някаква доза интелект, такива, които предпочитат да премълчат нещо, имат разнообразни интереси, различни от тези на масата и т.н.
Факт е, че определението комплексар се използва повече за мъж, отколкото за жена. Или поне до сега не съм чула по улиците някоя жена да се провикне на друга така. Може и да има.
Най-често, обаче, съм забелязала, че за видните кокони, всички мъже, които не са им обърнали подобаващо внимание и не са примряли пред принцесешката им същност, са комплексари.

# 2
  • Мнения: 502

... за комплексите - да се дефинират.


 Комплексите комплексират  комплексарите комплексно, което води до комплицираност .

Последна редакция: сб, 05 фев 2011, 17:03 от С О Н Я

# 3
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Вълк, много си докачлив. Wink
Просто не те харесва, това е. Не се впрягай толкова!

# 4
  • София
  • Мнения: 12 370
Използването на "комплексар" като обида е равно на използването на "идиот" като обида. И зад двете думи стоят сериозни проблеми, но на хора с други или сходни проблеми се струва обидно да ги припишат на отсрещната страна.

За обяснението на комплексар- Всеки от нас си има притеснения и неувереност в определи зони, а комплексираният човек е неуверен и притеснен много по- болезнено и в много повече зони. Някои достигат и до параноични прояви като смятат, че целият свят знае колко са тъпи, некадърни, грозни и прочее. В тази степен на комплексираност човек е конфликтен, проектира проблемите си върху другите и му е достатъчно някой да напише две сложни думи, за да ги прочете комплексирания като открита обида, в която се казва "Ти си тъп, а аз не съм. Ха- ха".

ПП Не знам защо си решил да обръщаш внимание на това кой как нарича останалите. За мен е повече от ясно, че човек ругае с определения, които се страхува, че се отнасят до самия него.

# 5
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Първият тип, това са хора с изключително ниска култура, първични, със злобни прояви, коментари, агресивни и т.н.
С изключение на ниската култура в сбора от качества, точно с такива съм се сблъсквала, както съм си и патила (служебно).
Поне се научих да си пазя гърба.

ПП.  Не съм наясно какъв е поводът за темата, споделям личния си опит и наблюдения.

# 6
  • Мнения: 4 300
Вълк, четох, четох и нищо не разбрах и аз, не съм очаквала неразбираема тема от теб.
Форумското обвинение в комплекси е малко досадна работа. Пишеш си по някаква тема, тя очевидно те интересува, случва се да вложиш и повечко енергия и изведнъж хоп- някой или те нарочи за комплексар, или ти каже, че имаш проблеми.
Добър ден! както се казва. Всеки има проблеми, комплекси, недоволства, страхове, любими и омразни теми и т.н. Иначе щяхме да сме бели гланцирани кубове, а не хора.  За мен проблемът идва тогава, когато всичко това се облече в агресия и нападателност. Понякога наистина необяснимо за мен.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Ниска топка е да обиждаш някого на комплексар, и толкова клиширано. Из форума диагнози се поставят одма - веднага някой ти казва как "имаш нужда от помощ", "трябва ти специалист" и т.н.
Много ми е смешно да ми казват комплексарка, когато съм си обикновена злобарка  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 4 586
Какво му е неясното, Рокси? Мога да ти дам конспект:
1 Що е комплекс.
2 Граници на комплекса. Например двуцифрените числа са цели, заградени отдолу от 10, отгоре от 99.
3 Видове комплекси. За Едипов да пропуснем, за него съм чел.
4 Кой е комплексиран.
5 Кой е комплексар.

# 9
  • Мнения: 461
Защитните механизми са психични стратегии, чрез които се редуцират или избягват негативни състояния като конфликт, фрустрация, тревожност и стрес. Приема се, че повечето хора са мотивирани да редуцират тези негативни състояния и прилагат разнообразни стратегии.
Три момента трябва да се осъзнаят по отношение на защитите по принцип.
Първо,защитните механизми се използват за избягване или редуциране на негативните емоционални състояния.
Второ,повечето защитни механизми включват изкривяване на реалността.
Трето,хората обикновено не съзнават използването на повечето си защитни механизми.

Ако осъзнаваха своите изкривявания, те нямаше да са ефективни за редуциране на негативните им емоционални състояния.

Дано да сте ме разбрали правилно, че с този ник - никак не съм убедителна! Laughing 


# 10
  • Мнения: 3 447
Предполагам, темата е провокирана от това
Тъй че ако въпросът е към мен, категорично не е заради
На моменти оставам с впечатление, че съфорумките казва комплексар на мъж, който не й се натиска, не се възхищава на красотата й във всичките й разновидности, на чувството й за хумор, на придобивките й и т.н.
 Simple Smile
Под "комплекси" визирам повтарящи се еднотипни реакции на определени дразнители - в случая на хипотетичното благосъстояние на Шанел, на което скачаш всеки път. Другото такова е за голямото Вълче, дето пори гъзягите на софетата. И макар да не съм те нарекла "комплексар", след пускането на тема като тази, може би вече бих  Simple Smile

# 11
  • Мнения: 2 792
 Комплексарщина е когато решиш, че някой те обижда и скочиш на бой, а всъщност цялата случка е само в твоята глава и в твоите проблеми.
п.п.говоря в трето неопределено лице не визирам никой в темата.

# 12
  • Мнения: 2 865
Защитните механизми са психични стратегии, чрез които се редуцират или избягват негативни състояния като конфликт, фрустрация, тревожност и стрес. Приема се, че повечето хора са мотивирани да редуцират тези негативни състояния и прилагат разнообразни стратегии.
Три момента трябва да се осъзнаят по отношение на защитите по принцип.
Първо,защитните механизми се използват за избягване или редуциране на негативните емоционални състояния.
Второ,повечето защитни механизми включват изкривяване на реалността.
Трето,хората обикновено не съзнават използването на повечето си защитни механизми.

Ако осъзнаваха своите изкривявания, те нямаше да са ефективни за редуциране на негативните им емоционални състояния.

Дано да сте ме разбрали правилно, че с този ник - никак не съм убедителна! Laughing 

Може ли по-подробно, звучи интересно.

# 13
  • Мнения: 4 442
1,Притеснение породено от коментиране на деликатна за съответния индивид материя ,която е  строго индивидуална.
2,Когато в резултат на  съществуването на такива именно притеснения поведението на конкретния индивид излезе от общоприетите норми на поведение можем да говорим за комплекс.
3, Това ще да е класифицирането им според  естеството и характера на причинителя на съответното притеснение/комплекс/.
4,Всеки отговарящ на т.1 и 2
5, Това е клише,зад което се крият комплексирани личности осъзнали че имат проблем, с който обаче са неспособни да се преборят. И за да не признаят че са  изолирани случаи сами убеждават себе си че има и други като тях.

# 14
  • Мнения: 4 586
С една реплика, Дона, че реакцията не е към хипотетичното благосъстояние на Шанел, а към демонстрирането й на хипотетичното си състояние. Всъщност, тя друга тема за разговор има ли?
Ако има й дължа извинение, не съм забелязал. Това не единствено мое мнение, но може и другите, споделящи мнението да са комплексирани.
В тоя форум има доста на брой много реално по-състоятелни хора, които се държат съвсем нормално.
В такъв случай еднотипна реакция е признак за наличие на комплекс ли? Това достатъчно условие ли е?
Защото в една и съща ситуация еднотипна реакция може да е и мнение по въпроса, проява на характер.

Общи условия

Активация на акаунт