Проблеми с "България еър"

  • 28 389
  • 148
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 401
Подготвила съм се вече за евентуална загуба на 100%, но все пак, при пълна отмяна на полета имам ли надежда да получа нещо обратно?

# 16
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 802
Подготвила съм се вече за евентуална загуба на 100%, но все пак, при пълна отмяна на полета имам ли надежда да получа нещо обратно?
При отмяна на полета по вина на авиокомпанията вариантите са - предлагат ви други дати -удобни за вас - без доплащане или такси, или възстановяват сумата на 100% /евентуално без таксата за издаване/.

# 17
  • Мнения: 119
При мен се вижда, че разликата в цената е 20лв + 50 евро =120лв, за какво са останалите 210лв, въобще не ми е ясно.

Това съм го срещала и при други авиокомпании.
Има определени билети на цени при които нямаш право на промяна или тя е при много драстични условия.
Предполагам и твоя случай е такъв и го пише някъде в многото страници със ситни букви  из общите условия.

# 18
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 802
При мен се вижда, че разликата в цената е 20лв + 50 евро =120лв, за какво са останалите 210лв, въобще не ми е ясно.

Това съм го срещала и при други авиокомпании.
Има определени билети на цени при които нямаш право на промяна или тя е при много драстични условия.
Предполагам и твоя случай е такъв и го пише някъде в многото страници със ситни букви  из общите условия.
Абе не е из общите условия. Всеки билет, който се купува съответства на определена тарифа, която върви с определени условия. Истината е, че малко хора си правят труда да ги прочетат, да не кажа, че никой не ги чете.

# 19
  • Мнения: 119
Ами при Тurkish и Lufthansa например съм виждала като задам цена , че за една и съща дата дори за една и съща класа  понякога дава две цени . Едната е от сорта на flexi или нещо от сорта  и имаш право на промяна при определени условия.
При по-ниската нямаш право.
Разбирам точно какво имаш предвид.

Последна редакция: вт, 22 фев 2011, 23:07 от mallkata

# 20
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 802
Ами при Тurkish и Lufthansa например съм виждала като задам цена , че за една и съща дата една и съща класа  понякога дава две цени . Едната е от сорта на flexy  и имаш право на промяна при определени условия.
При по-ниската нямаш право.
Разбирам точно какво имаш предвид.
Да, така е. тези авиокомпании така са оптимизирали сайтът си, че посочва опциите точно според тези условия.
Но когато клиент е при мен и аз му обяснявам тези неща ме гледа като "объл камък". Нямам случай, в който някой да се е заинтересувал от тези условия. А това са си правила на авиокомпаниите. Както при хотелите има нон рефундабъл тарифи.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 2 528
Galactic Voyager, не е съвсем така. Аз винаги чета и да, на другите авиокомпании има опции на различна цена, а БА дава само една. Та миналата седмица купих билети, в условията на които пишеше 50 евро за промяна. Обаче в е-билета ми има следния текст:

ENDORSEMENTS  :  FB ONLY NONREF/PEX VOLUNTARY CHNGS RESTRICTED, който да си призная е смущаващ. Дано не се налага да установяваме кой крив и кой прав.

# 22
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 802
Galactic Voyager, не е съвсем така. Аз винаги чета и да, на другите авиокомпании има опции на различна цена, а БА дава само една. Та миналата седмица купих билети, в условията на които пишеше 50 евро за промяна. Обаче в е-билета ми има следния текст:

ENDORSEMENTS  :  FB ONLY NONREF/PEX VOLUNTARY CHNGS RESTRICTED, който да си призная е смущаващ. Дано не се налага да установяваме кой крив и кой прав.


Всяка тарифа си има различни правила, най-често таксата за промяна е 50 евро, но не е задължително да е толкова.
Това, което сте посочили не дава достатъчно информация - агенциите и самолетните компании имат достъп до тези условия през системата за резервиране и може да ги питате за да проверят конкретно за вашия билет.

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 2 528
Така е, всяка тарифа има правила. Въпросът е като ги погледнем преди да купим билета какво от това, щом ги няма в самия билет. Т.е. аз виждам преди да платя, че промяната е 50 евро. Но в билета ми 5 секунди по-късно пише цитирания текст, което за мен се разшифрова (съобразно с правилата на други авиокомпании, с които съм летяла) като без право на възстановяване и невъзможност за промени в полета по желание на пътника. С това не искам да споря с теб в никакъв случай, просто е дразнещо и подвеждащо, ако е вярно. С другите авиокомпании е ясно - плащам билет от х лв. и за него правилата са такива или плащам у лв., ама е флекси. Ей така за спорта се свързах и с чата им - отговориха ми, че ако е пишело 50 евро НАЙ-ВЕРОЯТНО е 50 евро. А все пак като си плаща човек и като се поинтересува, би следвало да знае точно за какво иде реч.

# 24
  • Мнения: 3 993
За кол центъра им, свързах се веднага и то в събота. Жената на телефона беше много любезна, явно съм имала късмет.

А имате ли впечатления дали отмяната на полети им е честа практика?

# 25
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 802
За кол центъра им, свързах се веднага и то в събота. Жената на телефона беше много любезна, явно съм имала късмет.

А имате ли впечатления дали отмяната на полети им е честа практика?
За съжаление, май да - особено, ако хванете периода на смяна на тарифите и дестинациите - 2-пъти годишно е това.

jul, според мен дамата въобще не е проверила. За целта трябва да влезне във вашата резервация и да чете. Чисто физически е невъзможно правилата да се изписват на билет - те са към 15 страници на тарифа.

# 26
  • Мнения: 1 117
Не знаех, че има билети София- Бургас- София за по 60 лв. Определено е добра оферта, но има и недостатъци.  Не са много възможностите за дати, август от сега я няма. Но може да свърши работа. Само ако датите са сигурни като гледам. ooooh!
50 евро е за смяна, почти при всички, но там имаш реален шанс да намериш полет на същите цени на първите дати. Така си оставаш само с таксата 50 евро, иначе разликите са космически.

Забелязах, че при 'наште' двупосочен полет е по- евтин от еднопосочен. 80 е една посока, а 60 в двете. При условията обаче е упомената такса 50 евро no- show. Това както го разбирам е, ако не отидеш/ изпуснеш полета си. За първи път чувам за такова нещо.

# 27
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 802
Не знаех, че има билети София- Бургас- София за по 60 лв. Определено е добра оферта, но има и недостатъци.  Не са много възможностите за дати, август от сега я няма. Но може да свърши работа. Само ако датите са сигурни като гледам. ooooh!
50 евро е за смяна, почти при всички, но там имаш реален шанс да намериш полет на същите цени на първите дати. Така си оставаш само с таксата 50 евро, иначе разликите са космически.

Забелязах, че при 'наште' двупосочен полет е по- евтин от еднопосочен. 80 е една посока, а 60 в двете. При условията обаче е упомената такса 50 евро no- show. Това както го разбирам е, ако не отидеш/ изпуснеш полета си. За първи път чувам за такова нещо.
Цената за Бургас и Варна е промоционална и в момента я има за пролетните месеци, че даже и ако решите седмица по-рано да купите билет има голям шанс да си намерите билети. Peace

За двупосочните - не само при България еър и при Луфтханза в 90% от случайте е така. А, глобата реално няма как да ви я вземат нали?

# 28
  • Мнения: 1 117
Galactic Voyager
не знаех, че е само за пролетните месеци, но и това е добре Simple Smile
Аз лично не бях попадала на еднопосочен, по- скъп от двупосочен като съм гледала на различни компании, приближавали са се цените, но не чак толкова. Не им разбирам много много логиката, ама щом са решили, успех. Sunglasses

А за глобата и аз се чудя. Не мисля, че могат от кредитната карта д теглят без изрично съгласие.
Ето това пише точно:
 before departure
       charge eur 30.00 for no-show.
        note -
         no-show fee applies in additional to the rebooking
         fee.
  changes

 Thinking

# 29
  • Мнения: 327
Ние винаги летим от Холандия за България с тях.Това е единствената директна линия.
Когато си купуваме билетите,винаги ни казават колко ще струва смяната.И ако има разлика с другия билет се доплаща.До сега не ни се е налагало да сменяме билети.
Но януари ни анулираха полета от София-Амс.След като 3 пъти сменяха часа.
Казаха,че може да си сменим билетите или да си получим парите обратно.

Общи условия

Активация на акаунт