Проблеми с "България еър"

  • 28 384
  • 148
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 119
E има и друга директна линия , но от Айндховен.


Ibsena , от хотелите например могат да теглят пари от кредитната карта в случай на неявяване.
Та не се знае как е при БГ Ер.

# 31
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 802
Добре де, те имат офиси в клоновете на Кооперативна банка например.

# 32
  • Мнения: 1 117
Да от хотелите знам, че може, но  те го упоменават в началото. Така както са го написали с дребни букви не знам, поне не е коректно. Thinking Но иначе при 60 лв двупосочен, 80 еднопосочен все ще им хора, които ще си купят двупосочен и ще използват само единия.

# 33
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 802
Да от хотелите знам, че може, но  те го упоменават в началото. Така както са го написали с дребни букви не знам, поне не е коректно. Thinking Но иначе при 60 лв двупосочен, 80 еднопосочен все ще им хора, които ще си купят двупосочен и ще използват само единия.
Има естествено, а пък ако агентът ви си направи труда и сам ще ви го предложи....

# 34
  • Мнения: 1 117
Не ползвам услугите на агенти, но ще ми излезе през носа, ако наистина трябва да плащам и ноу шоу 30 евро. Ще изчакам докато съм сигурна за дати.  Sunglasses

# 35
  • Мнения: 4 916
Някой (освен мен) забелязал ли е повишение на цените?
До понеделник 56 лв. бяха обичайна цена за София-Варна-София, а сега не откривам по-ниска цена от 83 лв. (този петък), а от вчера - събота - 87 лв.
Имам чувството, че са калкулирали скока на горивата плюс 2 евро на пътник за това, което сега е митнически контрол, а от следващия месец минава като отговорност на летищата.

# 36
  • Мнения: 212
No-show таксата се начислява ако не сте уведомили авиокомпанията навреме /тоест преди полета/, че възнамерявате да промените полета си или в случай, че закъснеете за полета и се налага да летите по друго време. Освен таксата за промяна и преиздаване, се начислява и тази такса.
Някои тарифи не позволяват такава промяна и ако сте no-show просто губите билета си.
Другото значение на тази такса е, че ако не позлвате билета си и не сте уведомили предварително авиокомпанията, а по условия билетът ви подлежи на възстановяване, освен таксата за анулация се начислява и тази такса и ви се възвръща сумата, която сте платили, минус тези две такси.

Последна редакция: нд, 20 мар 2011, 16:34 от Фреш

# 37
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 802
Някой (освен мен) забелязал ли е повишение на цените?
До понеделник 56 лв. бяха обичайна цена за София-Варна-София, а сега не откривам по-ниска цена от 83 лв. (този петък), а от вчера - събота - 87 лв.
Имам чувството, че са калкулирали скока на горивата плюс 2 евро на пътник за това, което сега е митнически контрол, а от следващия месец минава като отговорност на летищата.
Това са цени за пътуване кога....
По принцип някой тарифи важат само за определн срок на продожба или пътуване. Пример до краят на март има промоция София- Рим -София 99 евро с летищните такси, от април става 122 евро

# 38
  • Мнения: 212
Може цените в тази тарифа да са свършили и сега се продават билети на следващата тарифа.
Имайте предвид, че не всички места в един самолет се продават на една цена - има над 10 тарифи за икономичната класа. Вие може да пътувате за 100 евро, а пътникът до вас - за 300 евро.

# 39
  • Мнения: 4 916
Някой (освен мен) забелязал ли е повишение на цените?
До понеделник 56 лв. бяха обичайна цена за София-Варна-София, а сега не откривам по-ниска цена от 83 лв. (този петък), а от вчера - събота - 87 лв.
Имам чувството, че са калкулирали скока на горивата плюс 2 евро на пътник за това, което сега е митнически контрол, а от следващия месец минава като отговорност на летищата.
Това са цени за пътуване кога....
...

От интерес цъках дати до края на септември, т.е. 6 месеца напред.

# 40
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 802
Еее, нормално. И аз си търсих евтинки билети за Бургас, но уви. При това преди 2 месеца още, тъй като отпуската ми е планирана. Летен сезон е все пак.

# 41
  • Мнения: 4 916
Аз до Бургас никога не съм попадала на евтини. Може и да съм карък, знам ли.
Но пък като редовен пътник до Варна, мога да напиша история на цените.

# 42
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 802
Аз до Бургас никога не съм попадала на евтини. Може и да съм карък, знам ли.
Но пък като редовен пътник до Варна, мога да напиша история на цените.

Те са еднакви цените 27,80 евро двупосочен без такси за издаване.

# 43
  • Мнения: 3 993
Аз до Бургас никога не съм попадала на евтини. Може и да съм карък, знам ли.
Но пък като редовен пътник до Варна, мога да напиша история на цените.

Те са еднакви цените 27,80 евро двупосочен без такси за издаване.

Да, на тази цена ние вече купихме билети до Варна за края на юни. Купихме ги в средата на февруари, а сега като цъкам същите дати и системата ми дава космически цени...защо така? Не го разбирам много тоя бизнес, но предполагам, че е заради различните тарифи, както Фреш е обяснила:
Може цените в тази тарифа да са свършили и сега се продават билети на следващата тарифа.
Имайте предвид, че не всички места в един самолет се продават на една цена - има над 10 тарифи за икономичната класа. Вие може да пътувате за 100 евро, а пътникът до вас - за 300 евро.

Ама нали уж има промоция 15 евро за билетите София - Варна,  пак не ми е ясно как и кога човек може да си купи билети на тази промоционална цена? Предполагам, че не всички места в един полет на един самолет са промоционални, нали...сигурно само определена бройка, затова в промоциите винаги пише "до изчерпване на местата". Я ме светнете малко правилно ли разсъждавам и каква е схемата...

# 44
  • Мнения: 212
Промоцията важи примерно за 5 или 10 места, след като се продадат, започват да се продават местата на следващата тарифа, след като свършат и тези места, на следващата и т.н.
До Бургас примерно има 15 тарифи в икономинчна класа - най-евтината е 20 евро без такси за двупосочен билет, най-скъпата в икономична класа е 170 евро без такси.
Взех си произволен полет за 05 юли - местата в първите 4 цени вече са свършили.

Общи условия

Активация на акаунт