Ваксина Ротарикс – съвети от специалист

  • 36 944
  • 94
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 753
Това е тема за съвети от специалисти, с което се предполага, че могат да отговарят на въпроси от всякакво естество, свързани с темата - в случая ротавируси и Ротарикс... Пиша тук, защото се интересувам и защото имам въпроси, на които чакам отговор... Ако "мамите", с дечица на подходящата възраст или които не са "убедени" във вредата от ваксините, не си задават същите въпроси, просто не виждам каква информация получават, освен агитация да си закупят за излишните си (240 лв.) пари ваксина, недоказано нужна и недоказано ефективна и безопасна...

Имам още един въпрос, свързан със следното:

12.2 Pharmacodynamics
Immunogenicity: A relationship between antibody responses to rotavirus vaccination and protection against rotavirus gastroenteritis has not been established.

от тук - http://www.fda.gov/downloads/BiologicsBloodVaccines/Vaccines/App … cts/UCM133539.pdf

Как тълкувате горното?

# 46
  • Мнения: 245


Имам още един въпрос, свързан със следното:

12.2 Pharmacodynamics
Immunogenicity: A relationship between antibody responses to rotavirus vaccination and protection against rotavirus gastroenteritis has not been established.

от тук - http://www.fda.gov/downloads/BiologicsBloodVaccines/Vaccines/App … cts/UCM133539.pdf

Как тълкувате горното?

Изумително какви неща стават в бизнеса...Значи знае се че развиването на антитела от ваксината за ротавирус не води до предпазване от ротавирус гастроентерит и това е публикувано не къде да е а на самия сайт на ФДА, обаче тази ваксина си се продава и реклами и вървят. Т.е не само, че в нея има свински вируси, за които не се знае какво могат да причинят на децата, но на всичкото отгоре е известно, че е неефективна.Но пък рекламката с мечето компенсира за пълната липса на научна подкрепа за ваксината. Страхотно.

# 47
  • София
  • Мнения: 291
Това е тема за съвети от специалисти, с което се предполага, че могат да отговарят на въпроси от всякакво естество, свързани с темата - в случая ротавируси и Ротарикс... Пиша тук, защото се интересувам и защото имам въпроси, на които чакам отговор... Ако "мамите", с дечица на подходящата възраст или които не са "убедени" във вредата от ваксините, не си задават същите въпроси, просто не виждам каква информация получават, освен агитация да си закупят за излишните си (240 лв.) пари ваксина, недоказано нужна и недоказано ефективна и безопасна...
Не знам, какво продължава да поддържа интересът ти към ваксината Ротарикс, след като за n - ти пореден път не ти се отговаря!  Laughing
Темата е "Съвети от специалист", а не - "Отговори на въпроси - всякакви! И адекватни и не толкова!" ...


А мамите, които спадат към групата, подходяща за писане в темата получават много полезна информация. И тези, които вече са поставили ваксината, и тези, на които им предстои!  Peace

# 48
  • Мнения: 245
Нарцис, това, което стелт е постнала е много интересен и важен факт-че е известно в науката, че антителата придобити при ваксиниране с ваксина за ротавирус не водят до придобиване на имунитет срешу инфекцията и предпазване от гастроентерита. Това е сложено като научно мнение на сайта на ФДА. Аз това не го знаех. Ти какво мислиш за това?

# 49
  • Мнения: 4 753
Не знам, какво продължава да поддържа интересът ти към ваксината Ротарикс, след като за n - ти пореден път не ти се отговаря!  Laughing

А мамите, които спадат към групата, подходяща за писане в темата получават много полезна информация. И тези, които вече са поставили ваксината, и тези, на които им предстои!  Peace

Тайно се надявам, че някой ще започне да мисли и да търси отговори на въпросите, на които и аз... Това явно няма да си ти, но интересът ми към темата продължава...  Peace 
Аз също съм майка, подходяща за писане в темата, не мислиш ли!? Или смяташ, че не мога да имам повече деца от едно!?  Rolling Eyes

persimon, за това ли става въпрос - Components of Extraneous Virus Detected in Rotarix Vaccine; No K … gency Learns More

# 50
  • Мнения: 245


Да, стелт. Проблема, с който гърмя пресата е, че е установено замърсяването на Ротарикс с един вид свински вирус PCV1, който не се знае какво причинява при хората. Като се има предвид историята с животинските вируси, попаднали във ваксини и какво са причинили на децата (маймунския вирус попаднал в полиомиелитната ваксина причини огромен брой смърти от рак на ваксинираните деца, защото този вирус блокира един човешки ген за предпазване от рака и като резултат ваксинираните развиват рак) за мен е ужасяваща идея да дам на детето си такова нещо. А сега с тези данни,които ти даде,  че се знае, че тази ваксина не предпазва от гастриентерита, за който се рекламира да предпазва...не знам каква причина може изобщо да има да се даде.

# 51
  • София
  • Мнения: 291
Persimon, можеш да прочетеш всичко в Интернет пространството ...
Включително и това, че при поставянето на някоя ваксина не се изгражда очаквания за нея имунитет!


Stelt77, имай колкото деца пожелаеш!

Последна редакция: пн, 28 фев 2011, 18:12 от narcis

# 52
  • Мнения: 245
Persimon, можеш да прочетеш всичко Интернет пространството ...
Включително и това, че при поставянето на някоя ваксина не се изгражда очаквания за нея имунитет!


Stelt77, имай колкото деца пожелаеш!

Нарцис, това не е просто 'интернет пространството' а сайта на Фууд анд Дръг Администрейшън-FDA. Това е държавната агенция, която отговаря за храните и лекарствата в САЩ. След като на техния сайт е публикувано това нещо, добре е да му обърнем внимание.  Значи, ако обобщим : За Ротарикс хем се знае съвсем официално, че не действа за предпазване от заболяването, за което се продава, хем се знае официално, че е замърсена със свински вируси. Според теб тогава какви са плюсовете на тази ваксина? Защо е добре да я сложим на бебето си?

# 53
  • Мнения: 4 753
Още нещо се знае... От листовката:

4. ВЪЗМОЖНИ НЕЖЕЛАНИ РЕАКЦИИ
Както всички лекарства, Rotarix може да предизвика нежелани реакции, въпреки че не всеки ги получава.

Нежеланите реакции, наблюдавани по време на клинични изпитвания с Rotarix, са били както следва:
♦ Много чести (нежелани реакции, които могат да се наблюдават при 1 или повече от 1 на 10 дози ваксина):
• загуба на апетит
• раздразнителност
♦ Чести (нежелани реакции, които могат да се наблюдават при по-малко от 1 на 10, но при 1 или повече от 1 на 100 дози ваксина):
• повишена температура, умора
• диария, повръщане, регургитация (връщане от стомаха) на храна, флатуленция, коремна болка
♦ Нечести (нежелани реакции, които могат да се наблюдават при по-малко от 1, на 100, но при 1 или повече от 1 на 1 000 дози ваксина):
• плач
• нарушения на съня, сънливост
• запек
♦ Редки (нежелани реакции, които могат да се наблюдават при по-малко от 1 на 1 000, но при 1 или повече от 1 на 10 000 дози ваксина):
• инфекции на горните дихателни пътища, дрезгав глас, течащ нос
• дерматит, обрив


Защо ми се струва, че това, от което би трябвало да пазим децата с Ротарикс, всъщност се явява странична реакция от ваксината, а има и малко допълнителни "екстри"?

# 54
  • Мнения: 20
Здравейте multimodal ,
Много  точен  въпрос.
По  принциип  клинично  трудно  се  различават  вирусните  диарии. Трябва  да  се  направи  вирусологично  изследване.
Все  пак  Ротавирусните  протичат по-тежко - с  чести  воднисти  изхождания, придружени  от  повръщане. Тези  симптоми  много  бързо  водят  до  обезводняване.
Диариите  от  диетична  грешка  и  от "зъбки"  лесно  се  разбират. Общото  при  тях  е  липсата  на  висока температура, доброто  общо  състояние и  добра  хидратация  на  организма.
Има  трети  вид  диарии, които  са  по-опасни  и  изискват  по-специален  подход. Това  са  бактериалните диарии./Салмонела, Шигела и др./
При  тях - имаме  интокникация, обезводнавяне, нарушено общо състояние, характерен  вид  на  изхожданията - не  обилни  , примесени  със  слуз  и  кръв. При тях  микробиологичното  изследване  е  задължително  и  винаги  се  лекуват  с  антибиотик.
С  поздрави  д-р МАРИО Янакиев

# 55
  • Мнения: 20
Здравей narcis ,
Благодаря  много  за  подкрепата. Grinning
Бях  сигурен ,че  ще  се  появят  мнения  на  "антиваксинално  настороени"  майки.
Винаги  съм  се  учудвал  , въпреки ,че  не  са  много  на брой - на  тяхната  активност  и  гласовитост. Но  те  са  силни  по  форумите  а  не  в  социалните  мрежи, където  не  трябва  да  са  анонимни.
Съгласен  съм  на  друго  място  във  форума  да  обсъждаме  проблема - за  и  против  ваксините.
Повярвайте, имам  и  аз  своите  доводи.
С  поздрави д-р МАРИО Янакиев

# 56
  • Мнения: 245
Но  те  са  силни  по  форумите  а  не  в  социалните  мрежи, където  не  трябва  да  са  анонимни.



Да Ви запозная с някои групи в социалните мрежи, Първата с 13 000 члена, втората с 6 000, третата с около 5 000:

http://www.facebook.com/pages/Vaccination-Information-Network-VINE/69667273997

http://www.facebook.com/pages/VACCINE-RESISTANCE-MOVEMENT/330457853405

http://www.facebook.com/group.php?gid=31499535675



Не Ви прави чест да изпозлвате порочни реторични похвати, от рода на дискредитиране на събеседника, вместо адресиране на аргументите му. Не споменахте какво мислите за становището на ФДА, че Ротарикс е неефкетивна за предпазване от гастроентерит и за това, че съдържа свински вируси?

# 57
  • Мнения: 4 753
Съгласен  съм  на  друго  място  във  форума  да  обсъждаме  проблема - за  и  против  ваксините.

Не обсъждам за и против ваксините, задавам конкретни въпроси за конкретна ваксина - Ротарикс.... За мен не е проблем да я обсъждаме, където и да било... Може и в социалните мрежи, може на скайп, GSM, имейл или където ви е удобно... Ако не можете да отговорите на тези въпроси, просто кажете, нищо срамно няма в това човек да не знае нещо... Ако имате отговори, интересно би ми било каква е причината да не ги споделите с нас? Мисля, че сега е моментът да убедите мен и останалите скептици колко всъщност необходима, ефективна и безопасна ваксина е Ротарикс - нали това всъщност е целта на темата!?

# 58
  • Мнения: 526
еми ето един довод да НЕ сложа Ротарикс Simple Smile
http://www.nafwa.org/general-nutrition/alternative-nutrition/244 … -gsk-vaccine.html

Жалко, че е на английски..
Би било хубаво доктора да коментира статията, още повече, че касае именно Ротарикс

п.п. Освен това .. Много грозна реклама на Ротарикс  - едва ли не всеки който не сложи ваксината ще се озове в болницата. Интересно защо точно на тази ваксина има реклама, както и на противогрипните. Ако бяха безплатни нямаше да ги рекламират Simple Smile Разбира се, че целта е да се уплашат майките и да хукнат да купуват ваксината.

Последна редакция: вт, 01 мар 2011, 16:37 от nlight

# 59
  • Мнения: 245




Sources:
The Wall Street Journal September 22, 2010

Превод:


FDA (Администрацията за храните и лекарствата) заяви, че предварителни резултати от изследване проведено в Мексико с ваксината Ротарикс на Глаксо Смит Клайн показват повишен риск от сериозно и потенциално смъртоносно чревно заболяване.

Заключение публкувано на сайта на FDA, заявява, че изследването показва повишен риск от преплитане на черват (интусусепция (?) през 31 дни следващи първата доза Ротарикс. Интусусепцията е преплитане и запушване на червата, което може да бъде фатално.

Бзопасността на Ротарикс и Ротатек, сходна ваксина, са внимателно следени, тъй като друга подобна  ваксина от тогавашния и производител Уиет беше изтеглена от пазара през 1999 след като беше установена връзката и с повишен риск от същото заболяване
.



Значи в допълнение на наличието на свиснки вирус, и установената лиспа на ефективност за гастроентерит, се установява че тази ваксина води и до смъртоносно чревно заболяване. Чудесно. Може би е време да се добави второ мече към рекламата и да се добавят кадри от болици и разплакани лица на майки, иначе може да спаднат продажбите на ваксината.

Общи условия

Активация на акаунт